Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 59

Thread: Ψηφοφορία αγαπημένων άλμπουμ για το 2014 από τους χρήστες του Electric Requiem

  1. #16
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Δεν ξέρω αν και όλων των υπόλοιπων οι λίστες ήταν με αξιολογική σειρά, η δικιά μου πάντως ήταν. Θα είχε πάντως ενδιαφέρον να γίνει βαθμολόγηση του κάθε άλμπουμ ανάλογα με το πόσο ψηλά είναι στη λίστα του καθενός, έτσι ώστε να αποφευχθούν όσο είναι δυνατόν ισοβαθμίες.

  2. #17
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Αληθεύει ότι ο Leech λόγω κεκτημένης ταχύτητας έστειλε top-10 από φετινές φωτογραφήσεις μοντέλων, με αποτέλεσμα να ακυρωθεί το ψηφοδέλτιό του;

    Ωραία παρουσίαση, mr. Music_Non_Stop!!!
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Δεν ξέρω αν και όλων των υπόλοιπων οι λίστες ήταν με αξιολογική σειρά, η δικιά μου πάντως ήταν. Θα είχε πάντως ενδιαφέρον να γίνει βαθμολόγηση του κάθε άλμπουμ ανάλογα με το πόσο ψηλά είναι στη λίστα του καθενός, έτσι ώστε να αποφευχθούν όσο είναι δυνατόν ισοβαθμίες.
    έχεις κάποιο δίκιο, και θα ενημερώσω την επιτροπή, ίσως του χρόνου γίνει ακόμα πιο οργανωμένο.

    Απλά θέλαμε να γίνει όσο το δυνατόν πιο ενδιαφέρον, και η σκέψη να είναι κρυφή η ψηφοφορία είχε να κάνει με το τι είχε ο κάθε ένας στο μυαλό του, χωρίς να του θυμίσει κάποιος τι μπορεί να ξέχασε.
    Μια άλλη σκέψη ήταν να μαζευτούν τα 10-20 πιο δημοφιλή και να μπει ανοιχτό πολλ , κάτι που θα άφηνε αρκετά άλμπουμ, αλλά και γούστα χρηστών εκτός.
    Ίσως βρούμε μια πιο βολική φόρμουλα, απλά ήταν η πρώτη φορά, και αρκετοί ξεπέρασαν τα 10 που είχαμε πει ως μαξ χωρίς να τους φιμώσουμε.
    Όταν γίνουμε κυβέρνηση με αυτοδυναμία είναι πιθανόν να γίνουμε πιο αυστηροί .

  4. #19
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    δε μου αρέσει η ιδέα με τη συνολική λίστα, πόσο μάλλον το κόνσεπτ της "ψήφου" με ειδικό βάρος σαν να ΠΡΕΠΕΙ να κατατάξεις τα album που άκουσες ντε και καλά α λα χάμμερ. πιο ενδιαφέρον για μένα ήταν να δω τη λίστα κάθε χρήστη και αυτό έχει την αξία του -πχ αν κάποιος έχει τα ίδια γούστα με μένα θα τσεκάρω κάτι που έβαλε και δεν έχω ακούσει, αντίστοιχα αν ο wotan έβαζε πχ ένα χάρντκορ δίσκο θα τον κατέβαζα γιατί σίγουρα θα ήταν η καλύτερη μουσική έβερ.

    εδώ να πω ότι όταν έστειλα τη λίστα δεν είχα ακούσει το old man gloom που βιάζει τους υπόλοιπους δίσκους μου οπότε FML.

  5. #20
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    για flames δεν το κόβω πάντως... οι σκληροπυρηνικοί έχουν αποχωρήσει προ πολλού.
    Rock or Nothing

  6. #21
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Θα μπορούσαμε επίσης να γράψουμε και μινι περιγραφές των 3 πρώτων δίσκων σε κάθε λίστα.

    Επίσης τεράστια παραληψη στην δικιά μου το

    Gazpacho - Demon
    Kill the wise one!

  7. #22
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Θα μπορούσαμε επίσης να γράψουμε και μινι περιγραφές των 3 πρώτων δίσκων σε κάθε λίστα.
    Βασικά καλό θα ήταν (και ο σκοπός από την αρχή) μετά το άτυπο πολ να πει ο κάθε ένας κάτι για τις επιλογές του.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  8. #23
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    δε μου αρέσει η ιδέα με τη συνολική λίστα, πόσο μάλλον το κόνσεπτ της "ψήφου" με ειδικό βάρος σαν να ΠΡΕΠΕΙ να κατατάξεις τα album που άκουσες ντε και καλά α λα χάμμερ. πιο ενδιαφέρον για μένα ήταν να δω τη λίστα κάθε χρήστη και αυτό έχει την αξία του -πχ αν κάποιος έχει τα ίδια γούστα με μένα θα τσεκάρω κάτι που έβαλε και δεν έχω ακούσει, αντίστοιχα αν ο wotan έβαζε πχ ένα χάρντκορ δίσκο θα τον κατέβαζα γιατί σίγουρα θα ήταν η καλύτερη μουσική έβερ.
    Ε καλά δε νομίζω ότι είναι ανάγκη να το βλέπουμε και τόσο αυστηρά, δεν είναι ότι θέλουμε ντε και καλά να "νικήσει" κάποιο άλμπουμ. Στα πλαίσια περισσότερο του χαβαλέ το πρότεινα, μια και μπήκε το φόρουμ στην όλη διαδικασία. Βασικά θα το έκανα και μόνος μου αφού υπάρχουν όλες οι λίστες, αλλά προφανώς δεν είναι αξιολογικές όλες οι λίστες, οπότε καλή καρδιά.

    Να πούμε κάτι για τις επιλογές που προτείνει ο Σαμπρέλας, γιατί όχι. Προσωπικά για τα

    Supersuckers - Get The Hell

    Dwarves - The Dwarves Invented Rock & Roll
    The New Christs - Incantations
    Villagers of Ioannina City - riza
    Black Lips - Underneath The Rainbow

    είχα ανοίξει threads, οπότε εκεί. Για τα άλλα, κάποια στιγμή.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    195

    Default

    για μενα θα ταν πιο σωστο να ειναι αλλη λιστα με τα ελληνικα αλμπουμ. για αυτο και προσωπικα δεν εβαλα κανενα ελληνικο ενω οντως η χρονια ειχε πολυ καλο εγχωριο πραμα.
    πολυ μεγαλη ποικιλια, κι αυτο το βρισκω πολυ υγειες. εχει να πεσει πολυ κατεβασμα.
    ετσι κι αλλιως οι λιστες αυτο το λογο εχουν, να βρεις πραγματα που σου ξεφυγαν.
    αισχος που δεν ψηφισε αλλος το soul of the hour.
    SAME SHIT DIFFERENT ASS

  10. #25
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by fromashesrise View Post
    αισχος που δεν ψηφισε αλλος το soul of the hour.
    Είναι μέσα στα καλύτερα του 2014 εννοείται, αλλά για μένα απλά έπεσε κάτω από την πρώτη δεκάδα λόγω ανταγωνισμού.

  11. #26
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    όπως και μένα μου έκανε εντύπωση που δεν αναφέρθηκε το Holy Wave - Relax

    Από την άλλη αυτή η ποικιλία δείχνει και υγεία μπορώ να πω.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  12. #27
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    αφού μπαίνουν και ep τραγική παράλειψη εκ μέρους μου το The Rock Dinosaur από Blaze
    Rock or Nothing

  13. #28
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Ε και γω θα βαζα τους ουνιβερσε217...Απ ότι βλέπω έχω μερικούς δίσκους ακόμα να ακούσω για πέρισυ...πέρα από τους 10 που άκουσα και είναι στην λίστα μου..
    1) e4, c5
    2) Νf3

  14. #29
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Ωραία βγήκε τελικά η φάση.
    Γενικά έχει ενδιαφέρον και η κατάταξη στη λίστα του καθενός ανάλογα με το ποιον δίσκο προτιμούσε ή ήταν "καλύτερος", ώστε μετά να υπάρχει περισσότερο τζέρτζελο στην κουβέντα. Επίσης θα είχε ενδιαφέρον να αναφέρει και κάποιος με ποιους δίσκους ξενέρωσε. Στην λίστα μου υπάρχει
    αυτή η συμπληρωματική τριάδα που γενικά δεν έχω λόγια.


    Spoiler
    1. Sunn O))) & Ulver - Terrestrials
    2. Mayhem - Esoteric Warfare
    3. Primordial - Where Greater Men Have Fallen
    I don't do drugs. I am drugs.

  15. #30
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Εγώ μόλις χθες άκουσα το Cosmic Plunge που το έβγαλε ο Fucking Wizard το Νοέμβριο και θα έπρεπε να είναι στη δεκάδα σίγουρα.

Similar Threads

  1. Electric Requiem Top 6
    By _UnHoLyMaRtYr_ in forum Athletics
    Replies: 15
    Last Post: 22-03-2005, 16:56
  2. Electric Requiem Net Radio
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 18-11-2004, 03:51
  3. Electric Requiem
    By asimoulis in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 20-02-2004, 13:15
  4. Paparazzi In Electric Requiem
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 29
    Last Post: 06-12-2003, 21:24
  5. Electric Requiem
    By The_Painless in forum General Discussion
    Replies: 54
    Last Post: 07-11-2003, 02:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •