Results 1 to 15 of 59

Thread: Ψηφοφορία αγαπημένων άλμπουμ για το 2014 από τους χρήστες του Electric Requiem

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #27
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    Ας πω και εγω για τη δικη μου λιστα αν και ειναι μικρη:

    Lethe - When dreams become nightmares
    Ισως το καλυτερο αλμπουμ του 2014 για εμενα. Υπεροχη ατμοσφαιρα, πολυ ομορφη φωνη η τυπισσα δενει αψογα με τη μουσικη. Γενικα ενα διαμαντι. Απο τα πρωτα που ακουσα μεσα στη χρονια και δεν επεσε καθολου.

    Blues Pills - Blues Pills
    Ναι το δεχομαι οτι δεν εχουμε κατι πρωτοτυπο και γενικα το ολο στυλ εχει γινει λιγο μαιντανος. Αλλα διαολε αυτο εδω ειναι φανταστικο. Φ-Ω-Ν-Α-Ρ-Α, ωραιες συνθεσεις, κλασικο ροκ οπως πρεπει. Και λαιβ ηταν υπεροχοι (ασχετο).

    Manes - Be all end all
    Το πιο πολυαναμενομενο αλμπουμ για το 14 για εμενα. Το πρωτο τραγουδι που ειχε λικαρει (name the serpent) ηταν ΕΠΟΣ. Το αλμπουμ δεν απογοητευσε καθολου. Ειχε 1-2 κομματια που δεν με ξετρελαναν αλλα συνολικα δυνατος δισκος.

    VIC - Riza
    VIC - Zvara/Karakolia EP

    Τα βαζω μαζι αυτα. Εχει γινει απειρη κουβεντα ηδη. Απο το πρωτο τους EP μου ειχαν αρεσει. Και το αλμπουμ πολυ ομορφο. Ισως φταει το γεγονος οτι πηγαινα τακτικα σε πανηγυρια στην Κονιτσα δεν ξερω

    Pertubator - Dangerous Days
    Synthwave οδοστρωτηρας. Τα ειπαμε και στο γνωστο θρεντ. Ειχα συνηθισει να πετυχαινω ωραια κομματια του ειδους απο διαφορους καλλιτεχνες αλλα πρωτη φορα συνολικα ενα αλμπουμ ειναι τοσο δυνατο. Απειρες κομματαρες με αποκορυφωμα ισως το Humans are such easy prey.

    Tuomas Holopainen - The Life And Times Of Scrooge
    Εχω περασει απειρες ωρες διαβαζοντας τα 2 επη του Don rosa. Ισως επαιξε το ρολο του. Δεν ειμαι κανενας φαν ναιτγουις ή δεν ξερω και γω τι αλλα αυτο εδω ηταν πολυ ομορφο. (/gay)

    Solstafir - Otta
    Νομιζω ο commissar το ειχε προτεινει και καλα ειχε κανει. τα Lágnætti, Otta, Miðaftann ειναι φοβερα.


    ΥΓ: Πριν κατι μερες ακουσα και το Jeremy Irons & The Ratgang Malibus - Spirit knife που ανεφερε και ο Tyler απο πανω και ακουγεται δυνατο.
    Last edited by jack the ripper; 24-01-2015 at 20:31.

Similar Threads

  1. Electric Requiem Top 6
    By _UnHoLyMaRtYr_ in forum Athletics
    Replies: 15
    Last Post: 22-03-2005, 16:56
  2. Electric Requiem Net Radio
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 18-11-2004, 03:51
  3. Electric Requiem
    By asimoulis in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 20-02-2004, 13:15
  4. Paparazzi In Electric Requiem
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 29
    Last Post: 06-12-2003, 21:24
  5. Electric Requiem
    By The_Painless in forum General Discussion
    Replies: 54
    Last Post: 07-11-2003, 02:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •