Results 1 to 13 of 13

Thread: Gotham

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default Gotham

    Σοβαρα δεν υπαρχει θρεντ?

    http://www.rottentomatoes.com/tv/gotham/



    Κατγουμαν δικαστε με
    Spoiler


    και χειροτερη επιλογη αγγλου μπατλερ εβερ

    Spoiler


    2 επεισοδια εχουν βγει. κατεβαστε και πειτε
    Last edited by Kaserinos; 01-10-2014 at 14:42.

  2. #2
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    την περίμενα πως και πως την σειρά. είδα το 1ο και δεν με έπεισε. έχει κάποια καλά στοιχεία όπως τη σκοτεινή ατμόσφαιρα, την φωτογραφία αλα blade runner αλλά το συναίσθημα είναι κρύο και οι ερμηνείες κάτω του μετρίου μέχρι στιγμής. μόνο η φις σώζει λίγο την παρτίδα. τέσπα θα δούμε πως θα εξελιχθεί. σήμερα θα δω το 2ο.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  3. #3
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Είδα και το δεύτερο χθες. Όπως τα λες είναι, συμφωνώ απολύτως. Όχι πολύ κακό, αλλά μπορεί/πρέπει να βελτιωθεί.

  4. #4
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    λεει τπτ , να το αρχισουμε ;
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  5. #5
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    έχω δει μέχρι το προχτεσινό και μ' αρέσει κάπως ο Penguin ας πούμε αλλά τέρμα βαρεμάρα, δε βλέπω άλλο

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  6. #6
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    αυτο ρε πουστη που κανουν σειρες για σουπερ ηρωες χωρις τους σουπερ ηρωες δε το χω πιασει .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #7
    Senior Member Lazyass's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    αυτο ρε πουστη που κανουν σειρες για σουπερ ηρωες χωρις τους σουπερ ηρωες δε το χω πιασει .
    άρχισε και αυτό


  8. #8
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    μεγάλη απογοήτευση η σειρά. όπως είπα και παραπάνω υπάρχουν διάσπαρτα μικρά πράγματα που με κρατάνε ακόμα στη σειρά αλλά υπάρχουν και άλλα, όπως το χειρότερο casting όλων των εποχών, που με απωθούν τελείως.
    δηλαδή σοβαρά τώρα έχει παίξει τον alfred ο τεράστιος Michael Caine, δεν ξαναπλησιάζεται από κανένα άλλο ο ρόλος, το έχει τερματίσει ο τύπος και πας και μου βάζεις αυτόν τον χλιμίτζουρα με την ξινίλα και το υποχθόνιο βλέμμα; που πας; δεν το βλέπεις οτι θα φας ντομάτες;
    έχεις φαντάζομαι τη δυνατότητα να επιλέξεις ανάμεσα σε όλα τα θηλυκά του πλανήτη για το ρόλο της catwoman και πας και μου βάζεις τον Sid από το Ice Age;
    κρίμα.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  9. #9
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Δεν έχω καν ασχοληθεί για να κατεβάσω το 3ο, και δεν ξέρω αν θα το κάνω ποτέ. Κρίμα όντως.

  10. #10
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    μεγάλη απογοήτευση η σειρά. όπως είπα και παραπάνω υπάρχουν διάσπαρτα μικρά πράγματα που με κρατάνε ακόμα στη σειρά αλλά υπάρχουν και άλλα, όπως το χειρότερο casting όλων των εποχών, που με απωθούν τελείως.
    δηλαδή σοβαρά τώρα έχει παίξει τον alfred ο τεράστιος Michael Caine, δεν ξαναπλησιάζεται από κανένα άλλο ο ρόλος, το έχει τερματίσει ο τύπος και πας και μου βάζεις αυτόν τον χλιμίτζουρα με την ξινίλα και το υποχθόνιο βλέμμα; που πας; δεν το βλέπεις οτι θα φας ντομάτες;
    e isws gia ayton akrivws ton logo ton evalan
    afou den prokeitai na ton kseperasei kaneis to Caine, giati na palevoun na castaroun enan "aksio"

    anyway, egw eida ena trailer prin kamia vdomada kai enoiwsa san na eixa dei oloklhrh thn season terma provlepsimo kai ameriklanies klise. emetos.
    apo prwtotypia san seira twra, ena tetoio setting tha mou kedrize to endiaferon sta early '00s kai an. apotyxia.

  11. #11
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    "Βλέπω" αυτή τη στιγμή το πρώτο επεισόδιο. 15 λεπτά μέσα και ήρθα εδώ να διαβάσω τι θάψιμο θα πέφτει (δικαίως)... Γουατέβερ. Χειρότερες ερμηνείες και από ελληνική μεσημεριανή σαπουνόπερα...
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  12. #12
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    να πούμε οτι μετά το s01e03 βελτιώνεται κάπως η κατάσταση. φις και πένγκουιν τραβάνε όλη την ομάδα, με τους υπόλοιπους να βολοδέρνουν στην μετριότητα από πλευράς ερμηνειών αλλά υπάρχει αισθητή βελτίωση στον τομέα του σεναρίου.
    γενικά όχι σπουδαία πράγματα πάντως.
    έχω την εντύπωση οτι και αυτό αλλά και το constantine στοχεύουν σε μικρό ηλικιακό group γιατί δεν βλέπω πως μπορούν να συγκινήσουν κάποιον 30+ φαν.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default

    εμενα γιατι μου φαινεται το ακριβως αντιθετο? οτι οσο παει γινεται και χειροτερο απο πλευρας σεναριου? αποκορυφωμα στο τελευταιο η σκηνη της συλληψης που ειναι για πολλα γιαουρτια. επισης developed by bruno heller λεει, το ατομο που εχει κανει αυτο εδω το αριστουργημα



    πιστευω παντως πως δεν αργει η ωρα που θα δουμε σωστη μεταφορα κομικ σε σειρα

Similar Threads

  1. Gotham City
    By The Good Son in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 01-09-2008, 18:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •