Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Χαοτικό Τέλος / Antimob / Sarabante / Cut Off / Bad Trip / Ruined Families ~ 20/9

  1. #1
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default Χαοτικό Τέλος / Antimob / Sarabante / Cut Off / Bad Trip / Ruined Families ~ 20/9

    είδα με αυτή τη σειρά cut off, sarabante, bad trip, antimob
    cut off κουλ αλλά δεν είναι για μένα το powerviolence, sarabante όπως πρέπει επί σκηνής (στο δίσκο ψιλοβαρέθηκα), bad trip ταξιδιάρικη φάση εισαγωγή στον μισάωρο ΠΑΝΙΚΟ που ήταν οι Antimob
    άψογη φάση γενικά, στηρίξαμε και το ταμείο, πάντα τέτοια
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

  2. #2
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    δεν εκατσα πολυ γιατι δουλευα , ειδα την πρωτη μπαντα (αντι για 8 βγηκαν 9:30 ) αλλα η φαση ηταν υπεργαμηστερη .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #3
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Antimob μάλλον οι καλύτεροι της βραδιάς. Άρεσαν επίσης πολύ Ruined Families και Sarabante. Οι τελευταίοι έπαιξαν αρκετά καινούρια εις βάρος παλαιότερου υλικού (π.χ. δεν ακούστηκε το Deluminate), οπότε έχασαν λιγάκι λόγω μη εξοικείωσης. Τα νέα τζετ ακούστηκαν πάντως, οπότε αναμένουμε δυνατό δίσκο. Οι Bad Trip περισσότερο ως background music λειτούργησαν, ο πολύς λαός πήγε για μπύρες ή έστηνε πηγαδάκια. Οι Χαοτικό έκαναν τίμιο σαματά, αλλά δεν τρελαίνομαι γενικά.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Boom! View Post
    Οι Bad Trip περισσότερο ως background music λειτούργησαν, ο πολύς λαός πήγε για μπύρες ή έστηνε πηγαδάκια.
    Αυτοί είστε!
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  5. #5
    Ροβινσώνας Φρούσος bbq's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Salieri studios
    Posts
    634

    Default

    Ξεκίνησαν οι Ruined Families στις 9:20, παίξιμο δυνατό αλλά ο τραγουδιστής δεν το έχει στα λάιβ, ίσως επειδή την περισσότερη ώρα χοροπηδάει και εμπλέκεται σε μόσπιτ με το κοινό.

    Οι Cut Off γαμάνε, αν ήταν ξένη μη diy μπάντα θα έβγαζαν λεφτά, ο ντράμμερ είναι αρκετά ψαρωτικός, ξανά Νοέμβρη με τους Sex Drive

    Οι Sarabante μας γάμησαν χωρίς χρήση σάλιου, ίσως οι καλύτεροι της βραδιάς, ο ήχος σε επίπεδα τελειότητας, ξύλο και πλούσια δράση, άριστο παίξιμο

    Οι Bad Trip δεν κολλούσαν με τη φάση (μουσικά, διότι είναι diy όσο λίγοι) και έκαναν τον κόσμο να κωλοβαράει και να αράζει. Ο ήχος τους άψογος και το παίξιμο τέλειο, ως συνήθως.

    Από τους Antimob και μετά έκαναν την εμφάνισή τους οι γνωστοί καθυστερημένοι των ελληνικών πανκ λάιβ, οι οποίοι ανέβαιναν στη σκηνή και παρέμεναν μέσα στη μέση για πολλή ώρα. Αλγεινή εντύπωση προκάλεσε μάλιστα το γεγονός ότι σε πολλές περιπτώσεις έλεγαν τα νέα τους ακριβώς στη μέση της σκηνής (σε φάση «που είσαι ρε Γεράσιμε, χαθήκαμε ρε μαλάκα, ο αδεφός σου τί λέει, καλά;») μπροστά από τα μέλη του συγκροτήματος, ενώ αυτό έπαιζε. Κατά τα άλλα γαμηστερή απόδοση, μιλάμε για τεράστια μπάντα

    Οι Χαοτικό Τέλος βγήκανε νομίζω μία παρά (μεσημέρι για τα ελληνικά πανκ δεδομένα) και είχαν ήχο πολύ καλύτερο από ότι στα LP τους. Γενικευμένος χαμός, πλούσιο stagediving, οι καθυστερημένοι δειλά δειλά άρχισαν να τραγουδάνε στο μικρόφωνο εκτός από το να κόβουν βόλτες στη σκηνή, διασκευές Doom και Sore Throat, χαρές και γέλια.

    Γενικά ο χόρος του Σκοπευτηρίου είναι ό,τι καλύτερο, βλέπεις μόνο δεντράκια, λοφάκια και ουρανό. Ελπίζω να ξαναδοθεί άδεια για λάιβ από το δήμο, παρά τα βυτία με κάτουρο που αδειάστηκαν.
    Ο ήχος ό,τι καλύτερο έχει υπάρξει ποτέ στο χώρο της αυτοοργάνωσης, υπήρχαν τεράστια ηχεία και φωτισμός στη σκηνή (!)
    Μπαρ, distro, lifestyle αναρχία και ΠΟΛΥΣ κόσμος (3-4 χιλιάδες ενδεχομένως)
    άντε και εις ανώτερα, αν και δύσκολο



    όταν ανέβει βίντεο Antimob κάντε καμιά δουλειά
    ΠΑΣΟΚ Σ'ΑΓΑΠΩ ΚΙ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΩ ΘΕΛΩ ΗΛΙΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΜΟΥ ΑΠΑΝΩ
    Spoiler

  6. #6
    Member n0t's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Saint Helen Island
    Posts
    66

    Default

    δεν δώθηκε καμία άδεια από τον δήμο, μιας και δεν ζητήθηκε καμία άδεια από τον δήμο... (ούτε καν ρεύμα, με γεννήτρια έπαιξε το όλο πράγμα..)
    Πρώτα απ' όλα πρέπει να σαι άνθρωπος.

  7. #7
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Το σκέφτομαι σήμερα και καταλαβαίνω ότι για dyi σκηνικό αυτό που έγινε χτες ήταν... εκπληκτικό. Χωρίς στόμφους, η φάση ήταν υποδειγματική και το επισημαίνω γιατί αν κάποια παιδιά δεν ξεσκίζονταν να το τρέξουν, απλά για την κάβλα τους δεν θα ήταν τόσο μπόμπα η φάση. Και οι ώρες που βγήκαν οι μπάντες ήταν λογικές και ο ήχος ήταν πράγματι τούμπανο και πόσα ακόμα. Δεν νομίζω να χαλάστηκε κανείς, ίσα ίσα, οπότε να το λέμε το μπράβο.
    Εκεί όμως που έμεινα μαλάκας ήταν με τον πόσο κόσμο είχε! Δεν περίμενα να το δω αυτό... Τα 3-4 χιλιάρικα που γράφει ο bbq εγώ τα εκτιμώ σαν "2000-και-βάλε" αλλά όπως και να'χει, πόσο γάμησε!

    Deafening, painstaking, BB King

  8. #8

    Default

    ...και μετά έκαναν την εμφάνισή τους οι γνωστοί καθυστερημένοι των ελληνικών πανκ λάιβ, οι οποίοι ανέβαιναν στη σκηνή και παρέμεναν μέσα στη μέση για πολλή ώρα.
    Κάτι πρέπει να γίνει με τους καθυστερημένους. Ίσως απ' τις μπάντες που παίζουν, να τους λένε ευγενικά να παίρνουν τον πούλο. Προσπαθούσα να απολαύσω Antimob και έπρεπε να γυρνάω το κεφάλι μου 200 μοίρες για να μην τρώω στη μάπα τον κάθε βλάκα που έκανε μία ώρα να σηκώσει τη μοϊκάνα του...

    Κατά τ' άλλα, άψογος χώρος και ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ήχος σε Sarabante, κακός θα έλεγα σε Antimob, αλλά δεν πειράζει, τα παιδιά τα έδωσαν όλα! Για Χαοτικό ποτέ δεν τρελαινόμουνα, τίμια εμφάνιση όμως. Ruined και cutoff δεν πρόλαβα, Bad trip γαμάνε - τους έχω δει πολλάκις - αλλά δεν κόλλαγαν με τις άλλες μπάντες. Αυτά.

    υ.γ. Έψαχνα ικονόμαλαξ, αλλά μάλλον έβλεπε το λάιβ μέσα από κάνα θάμνο.

  9. #9
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    Το σκέφτομαι σήμερα και καταλαβαίνω ότι για dyi σκηνικό αυτό που έγινε χτες ήταν... εκπληκτικό. Χωρίς στόμφους, η φάση ήταν υποδειγματική και το επισημαίνω γιατί αν κάποια παιδιά δεν ξεσκίζονταν να το τρέξουν, απλά για την κάβλα τους δεν θα ήταν τόσο μπόμπα η φάση. Και οι ώρες που βγήκαν οι μπάντες ήταν λογικές και ο ήχος ήταν πράγματι τούμπανο και πόσα ακόμα. Δεν νομίζω να χαλάστηκε κανείς, ίσα ίσα, οπότε να το λέμε το μπράβο.
    Εκεί όμως που έμεινα μαλάκας ήταν με τον πόσο κόσμο είχε! Δεν περίμενα να το δω αυτό... Τα 3-4 χιλιάρικα που γράφει ο bbq εγώ τα εκτιμώ σαν "2000-και-βάλε" αλλά όπως και να'χει, πόσο γάμησε!

    τοσο ειχε και περσι στους Αντι στο θησειο , ο 30+ κοσμος διψαει για 90ιλα φαση και γαμαει αυτο .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  10. #10
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Και γαμώ τα λάιβ, όλες οι μπάντες εξαιρετικές. Ξεχωρίζω bad trip και antimob. Και Χαοτικό βεβαίως και για το ιστορικό κομμάτι της υπόθεσης, αν και θα μπορούσαν να λείπουν οι ευχαριστίες προς οικογένειες φίλους και μπάντες που είχε παίξει ο μούσιας. Θα μπορούσαν να λείπουν επίσης και οι βλάκες που είδαν τη σκηνή καφενείο και γάμησαν και τον ήχο. Γενικότερα η ΚΑΤΑΡΑ 214 πρέπει να ενισχυθεί σαν εγχείρημα γιατί τώρα που έκλεισε και η υπόγα θα βλέπουμε diy live μόνο με κιάλια.

    bbq εκτός από λαιφστάιλ είχε και κανονική αναρχία, ελπίζω να άφησες κάνα φράγκο στο κουτί για τους συλληφθέντες της 18/9.

    Νίκο σούβλα δε σε ξέρω αλλά είμαι μέσα οποτεδήποτε για κυνήγι και κούρεμα στον ικονοκλαστ.

  11. #11
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    παιδια ενας ενας ε , δεν ειμαστε και τπτ φασιστες!!
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  12. #12
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    αμα παιχτει κανα σκηνικο τουλαχιστον μεριμνηστε να το βγαλετε βιντεο με το iPhone σας

  13. #13
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by n0t View Post
    δεν δώθηκε καμία άδεια από τον δήμο, μιας και δεν ζητήθηκε καμία άδεια από τον δήμο... (ούτε καν ρεύμα, με γεννήτρια έπαιξε το όλο πράγμα..)
    υπήρχε άδεια από τον δήμο γιατί ζητήθηκε άδεια από τον δήμο!
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  14. #14
    Member n0t's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Saint Helen Island
    Posts
    66

    Default

    τρολάρεις. δεν ζητήθηκε καμία άδεια από τον δήμο
    Πρώτα απ' όλα πρέπει να σαι άνθρωπος.

  15. #15
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    μη τρελαίνεσαι όλοι κάνουν λάθη και κάποιος/οι από τους ΚΑΤΑΡΑ 2-14 πήγαν και πήραν άδεια.
    δλδ συγκεκριμένα πήγαν ζήτησαν την άδεια και μετά ξαναπήγαν για να πάρουν την απόφαση. συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες.
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

Similar Threads

  1. Replies: 15
    Last Post: 20-09-2014, 16:39
  2. Replies: 8
    Last Post: 19-04-2014, 21:00
  3. Replies: 10
    Last Post: 12-04-2014, 19:54
  4. Replies: 1
    Last Post: 30-08-2010, 02:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •