Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Wacken Open Air 2015 ~ 30/7 - 1/8 [Savatage / Trans Siberian Orchestra]

  1. #1
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default Wacken Open Air 2015 ~ 30/7 - 1/8 [Savatage / Trans Siberian Orchestra]

    και μερικά ακόμα. 160 ευρώ εισητηριο
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #2
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605
    Last edited by commissar; 04-08-2014 at 14:08.

  3. #3
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    εγώ πήρα σήμερα . το 14 ήταν sold out.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  4. #4
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Ξέρω και άλλους που πήραν σήμερα, αλλά όπως και να'χει έγινε sold out.

    When the pre-sale started, the amount of visitors was four times higher than in 2014 and after the 10.000 X-Mas Tickets were sold out within a very short time, we proceeded with the sale of the regular3-DAY-ALL-IN Tickets but the rush was unstoppable and after 12 hours it was over.

    ALL 75.000 TICKETS ARE SOLD OUT - THANX FOR YOUR SUPPORT, METALHEADS! YOU ARE AMAZING!!!

  5. #5
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    ω ρε μαλακα!75.000 ηταν! κανεις άλλος που πηρε γα να παμε παρεα;!
    1) e4, c5
    2) Νf3

  6. #6
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Έλα 200 μερούλες μείνανε μόνο. Running wild, Savatage, Udo, Trans siberian. Εχει πάει κανείς να μας δώσει χιντ; έχω μερικούς που είχαν πάει πριν καμιά δεκαετία που ήταν μικρούλι και λέγανε για ατελείωτη ταλαιπωρία κλπ.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  7. #7
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ε, παλιά ήταν καλύτερα !
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  8. #8
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    ακομα ταλαιπωρια ειναι
    Vielen Dank für alles was mal war

  9. #9
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    58 μέρες περίπου. Λοιπόν για να οργανωθούμε.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  10. #10
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    καμιά 10αριά μέρες. Ανακοίνωσαν οι Savatage + TSO κοινό λάιβ και στις 2 σκηνές ταυτόχρονα...πως και τι ακριβώς δεν έχω καταλάβει και υποψιάζομαι ότι θα παίζουν παρέα και η μία μπάντα θα μπλέκει με την άλλη.. savatage κομμάτια απ την μία σκηνή και όταν θα είναι να παίξουν TSO θα τζαμάρουν παρέα...αλλωστε οι ίδιοι είναι. Κανείς που να γνωρίζει πως να πάω απο Αμβούργο στο Wacken;
    1) e4, c5
    2) Νf3

  11. #11
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    καμιά 10αριά μέρες. Ανακοίνωσαν οι Savatage + TSO κοινό λάιβ και στις 2 σκηνές ταυτόχρονα...πως και τι ακριβώς δεν έχω καταλάβει και υποψιάζομαι ότι θα παίζουν παρέα και η μία μπάντα θα μπλέκει με την άλλη.. savatage κομμάτια απ την μία σκηνή και όταν θα είναι να παίξουν TSO θα τζαμάρουν παρέα...αλλωστε οι ίδιοι είναι. Κανείς που να γνωρίζει πως να πάω απο Αμβούργο στο Wacken;
    ETSI
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  12. #12
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Ναι, το χω υπόψιν μου απλά έψαχνα για κάτι πιό οικονομικό ή συγκεκριμένο. Είναι ήδη 100 ευρώ πηγαινελα κοπενχάγη Αμβούργο...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  13. #13
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Ακολουθεί ποστ τλδρ.

    Φευγω απόψε από Κοπενχάγη για τα Ιερά χώματα του Wacken. Πρώτη φορά σε αυτή την μάζωξη καφρίλας, μουσικής και χαράς στο Βορρά της Γερμανίας. Κοντά 80.000 νοματαίοι σε κάτι χωράφια σε σκηνές. Εχω καμιά 10αριά χρόνια να πάω σε κάμπινγκ και ποτέ σε σκατόκαιρο ή σε φεστιβάλ.
    Queensryche, Angra, Judas Priest, Armored Saint, Running Wild, Amorphis, UDO, Nuclear Assault, Death Angel,
    My dying Bride, Stratovarius, Falconer, Dream Theater, Uli Jon Roth, Obituary, Annihilator, Black Label Society, Subway to Sally, The Answer, Within Temptation είναι τα περισσότερα από αυτά που θέλω να δω, άλλα περισσότερο και άλλα λιγότερο΄ άλλα τα έχω δει και άλλα για πρώτη φορά.

    Επειδή όμως η καύλα δεν κρύβεται και μετά από 13 χρόνια ξανά έχω την ευκαιρία να ελπίζω πως θα ακούσω τους ύμνους που έχουν γράψει οι SAVATAGE όλα τα υπόλοιπα ωχριούν αυτή την στιγμή και νιώθω ήδη ελαφρά φορτισμένος συναισθηματικά - πράγμα που δεν μου συμβαίνει συχνά - καθώς ξεκινάω να ετοιμάζω τον σάκο με όλα τα απαραίτητα. Τι ακριβώς θα παίξουν και πως μιάς και θα παίζουν ταυτοχρόνα με το αλτερ εγκο του TSO και στις 2 σκηνές. Καθώς και ποιοί μουσικοί θα συμμετέχουν ακριβώς δεν είναι εξακριβωμένο. Σίγουρα θα λείπει ο Doc αν κατάλαβα καλά. Κρίμα μιάς και αποτελεί για μένα κομμάτι τους. Ο μόνος σίγουρα που δεν μπορει να έρθει είναι ο Criss, αν και ίσως να μας βλέπει από κάπου..πάντως σίγουρα η μουσική του θα ακουστεί.

    Καιρός λέει βρέχει 3 μέρες ήδη και έχει κάνει το μέρος λάσπη. Φορτώνω γαλότσες, αδιάβροχα και ότι άλλο διαθέτει η γκαρνταρόμπα μου ή των φίλων που μου έδωσαν ότι δεν είχα, για να αντεπεξέλθει σε όσα με περιμένουν αυτές τις 4 μέρες. 4 μέρες που περιμένω εδώ και 1 χρόνο όταν πήρα την απόφαση αρχές Αυγούστου πέρσι να κλείσω το εισιτήριο στο άκουσμα των νέων πως θα ξαναπαίζαν μετά από τόσα χρόνια. 1 χρόνος εξαιρετικά δύσκολος για μένα με αλλαγές και ξεκαθαρίσματα. Ενας χρόνος που κλείνει, ελπίζω με αυτό τον τρόπο, προκειμένου να πάρω δυνάμεις για την συνέχεια η οποία φαντάζει αβέβαιη αλλά τουλάχιστον έχω ξεμπερδέψει με κάποια φαντάσματα του παρελθόντος μου και ατενίζω το μέλλον με θέληση να αντιμετωπίσω όλες τις προκλήσεις που θα μου φέρει. Τι σκατά θα καταφέρω θα το δούμε στον επόμενο απολογισμό σε καμιά 5ετία.

    Προς το παρόν το μόνο που έχει σημασία είναι αν θα βρω τα Legions, ο κόσμος που θα γνωρίσω και η παρέα να μην μου κάψει το συκώτι - είναι σεσημασμένοι ήδη - και να χω άλλη μια εμπειρία από αυτές που γεμίζουν την ζωή μας. Θα πιώ και μια μπύρα για όλους εσάς, φίλους και μη, γνωστούς και άγνωστους, όσους δεν μπόρεσαν και όσους θα ήθελαν

    and Still the Orchestra Plays
    1) e4, c5
    2) Νf3

  14. #14
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Δεν ξεκινήσαμε καλά...εμπλοκή και ακόμα Κοπενχάγη...Τέτοιο στήσιμο από λεωφορείο δεν έχω φάει ξανά ποτέ...Αυριο θα γίνει μάχη...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  15. #15
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default



    περιμένω σεντόνι από άτομ σμάσερ

Similar Threads

  1. Wacken Open Air 2011
    By Dragonlord in forum Live Reports
    Replies: 42
    Last Post: 19-10-2011, 18:13
  2. Trans-Siberian Orchestra Βερολίνο 22.03.11
    By enitharmon in forum Live Reports
    Replies: 34
    Last Post: 01-04-2011, 01:31
  3. Trans Siberian Orchestra
    By enitharmon in forum Live & Events Talk
    Replies: 35
    Last Post: 05-03-2011, 19:51
  4. [Documentary] Full Metal Village [Blasmusik trifft Heavy Metal - Das Wacken Open Air] (2006)
    By enitharmon in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 17
    Last Post: 29-07-2009, 22:58
  5. Sarke And Tom Gabriel Warrior Join Forces At Wacken Open Air
    By Comte de Saint-Germain in forum Music Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 04-07-2009, 18:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •