Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Τροχαίο, ασφαλιστικές, κτλ.

  1. #1
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default Τροχαίο, ασφαλιστικές, κτλ.

    Είμαι με την μηχανή πάω κανονικά την πορεία μου. Στο αντίθετο ρεύμα βλέπω έναν να έχει βγάλει την μούρη στον δρόμο από παρκαρισμένος που ήταν. Αφήνω γκάζι μέχρι να δω τι θα κάνει, αυτός εκεί να περιμένει και όταν πάω να περάσω αποφασίζει όχι μόνο να βγει αλλά να κάνει αναστροφή. Φρένα εγώ, πάω να τον αποφύγω αλλά μου έχει κλείσει πολύ δρόμο και με βρίσκει. Νομίζω με χτύπησε λίγο πριν τον περάσω στο πίσω μέρος και έπεσα και σερνόμουν μέχρι που βρήκα πεζοδρόμιο

    Φορούσα μπουφάν, κράνος, βερμούδα και σταράκια. Τα γάντια πάω να τα βάλω το πρωί και λέω με τέτοια κωλόζεστη άστο οπότε τα βάζω στην τσάντα να τα φορέσω στην επιστροφή. Τελικά έγδαρα χέρια και αρκετά το γόνατο. Δεν έσπασα κάτι. Το κράνος έχει ένα ψιλοχοντρό χτύπημα περίπου στο σαγόνι και το μπουφάν έχει επίσης χοντρά χτυπήματα σχεδόν όπου έχει προστασία. Αν δεν τα φορούσα και αυτά θα πάθαινα χοντρή ζημιά.

    Όταν με χτύπησε βγήκε έξω η γειτονιά και ένα παλικάρι (με μπλούζα ICED EARTH) πήρε του μπάτσους οι οποίοι πρέπει να πήραν το ΕΚΑΒ. Μέχρι να έρθουν πήρα την ασφαλιστική εγώ. Ήρθε πρώτα το ασθενοφόρο και με μάζεψε για το Γεννηματά. Ακτινογραφίες κτλ δεν έδειξαν κάτι αλλά το γόνατο πονάει λίγο (είναι δεμένο) και μου είπαν να μην το πιέζω πολύ. Οπότε πρώτη ερώτηση αν ξέρει κανένας κάθε πότε αλλάζω γάζες και τι βάζω. Η ειδικευόμενη είπε να τις αλλάξω αύριο και να βάλω μπεταντίν αλλά βλέπω έχουν ματώσει οπότε μήπως πρέπει να τις αλλάξω σήμερα;

    Τώρα ξέρει κανείς τι κάνω με ασφαλιστικές; Με πήρε το ασθενοφόρο πριν έρθουν οι υπόλοιποι. Στην ασφαλιστική στο τηλέφωνο είπα να πάει την μηχανή στο συνεργείο μου. Οι μπάτσοι που ήρθαν στο νοσοκομείο είπαν ότι αυτός δήλωσε ότι έφταιγε και από κει και πέρα αν θέλω να κινηθώ νομικά και να επικαλεστώ βλάβες υγείας θα πάρει καιρό η αποζημίωση αλλιώς λέω ότι είμαι κομπλέ και σε τρεις μέρες να πάω στο τμήμα να πάρω ένα χαρτί (έκθεση συμβάντος αν θυμάμαι καλά). Τους λέω εντάξει είμαι αλλά άμα προκύψει κάτι αργότερα τι γίνεται και μου είπαν ότι σε 30 μέρες (νομίζω) μπορώ να πάω εκεί και να το αλλάξω. Τους είπα ότι δεν έχω κάτι σοβαρό, υπέγραψα και έφυγαν. Πήρα τηλέφωνο τον μαλάκα και είπε και αυτός ότι δήλωσε ότι έφταιγε στην ασφαλιστική. Την μηχανή δεν την είδα καλά και δεν ξέρω τι έχει ακόμα. Με μία πρώτη ματιά είχε γδαρθεί η μία πλευρά, είχαν στραβώσει λεβιέ και μανέτα και είχαν κοπεί κάτι σωληνάκια και τρέχαν υγρά.

    Ξέρει κανείς από δω και πέρα τι να προσέχω με τις γαμημένες τις ασφαλιστικές, από που μπορεί να πάνε να κόψουν, πώς αποζημιώνομαι για κράνος και μπουφάν και γενικά κάτι που μπορεί να μην το έχω σκεφτεί;

  2. #2
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    άλλαξε όποτε θες γάζα, αν είναι απλό γδάρσιμο-σκίσιμο πιο πολύ τυπικές είναι για να μη λερώνεσαι. λίγο μπεταντίν ρίξε μόνο.

  3. #3
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Αν είναι έγκαυμα τριβής (που σίγουρα θα είναι), αφού βγάλεις τις γάζες, οξυζενέ μπόλικο και μετά pulvo. Οπουδήποτε έχεις τέτοιες πληγές. Κάν'το 2-3 φορές την ημέρα, για ένα 3ήμερο τουλάχιστον.

    Κρατάς χαρτιά εισαγωγής από νοσοκομείο, τροχαία κτλ κτλ, just in case. Κάνεις τη δήλωσή σου στην ασφαλιστική. Όταν έρθει ο πραγματογνώμονας να ελέγξει το μηχανάκι σου, να σιγουρευτείς ότι θα φωτογραφήσει/λάβει υπόψη ΚΑΙ τον εξοπλισμό σου. Μπουφάν, κράνος, ρούχα, ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ είχε ζημιά να του το δείξεις και να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ να στο αποζημιώσουν πλήρως (αυτό δε θα συμβεί, αλλά για όσο περισσότερα πιέσεις, τόσο περισσότερα θα λάβεις).

    Αν θεωρείς ότι δεν έχεις κάτι σοβαρό και δε θες να το κυνηγήσεις, κρατάς τον τραυματισμό σου μόνο για να πιέσεις καταστάσεις και να έχεις στο μυαλό σου ότι χάρη τους κάνεις που δε διεκδικείς αποζημίωση και γι'αυτό (ταλαιπωρία, χαμένα ημερομίσθια, άτομο να σε περιποιείται κτλ κτλ κτλ).

    Προτίμησε να πας σε συνεργείο που εμπιστεύεσαι. Αν δεν έχεις, μίλα.
    Life begins at 45°.

  4. #4
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Άλλαξα σήμερα τις γάζες και γαμήθηκα στον πόνο. Είχαν κολλήσει πάνω στις πληγές και με ξεφτίλισαν. Καλά και οξυζενέ και μπεταντίν πολύς πόνος. Πήρα κάτι γάζες που και καλά δεν κολλάνε στην πληγή (clifar). Ισχύει αυτό ή θα γονατίσω πάλι; Προς το παρόν τις άφησα λίγο χωρίς γάζες και προσέχω να μην ακουμπάω πουθενά. Το ανησυχητικό είναι ότι έχει αρχίσει και πρήζεται το γόνατο.

    Με ασφαλιστικές δεν έκανα κάτι. Φάκελος δεν έχει ανοίξει ακόμα και αύριο θα έρθει ένας από το σπίτι να κάνω την δήλωση.

    edit: α και συνεργείο έχω, έχει πάει ήδη η μηχανή εκεί αλλά πρέπει να την δει πρώτα ο πραγματογνώμονας πριν βάλει χέρι ο μάστορας.

  5. #5
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Περαστικά και καλά ξεμπερδέματα.

    Η γάζα βγαίνει ευκολότερα με οξυζενέ. Σχεδόν τη "φτύνει" το δέρμα.

    Ναι, πονάει αλλά είναι γλυκός πόνος Αν την έβγαλες, μην ξαναβάλεις και προσπάθησε να μείνεις σπίτι και να αφήσεις τις πληγές τελείως γυμνές, ώστε να αναπνέουν (τις καθαρίζεις 2-3 φορές τη μέρα όπως σου είπα).

    Στο τελευταίο μου ατύχημα, είχα πάει σε ένα κατάστημα με είδη μοτοσυκλετιστή και είχα ζητήσει επίσημο έγγραφο με αναλυτικές τιμές του ζημιωμένου εξοπλισμού μου. Κράνος, μπουφάν, γάντια, παπούτσια ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ είχαν γύρω στα 600ε. Υπολόγιζα να πάρω γύρω στο 40% της συνολικής τιμής, λόγω παλαιότητας κτλ κτλ. Θα μπορούσα να ζητήσω ακόμα περισσότερα αν ήταν πρόσφατα αγορασμένα και είχα τις αποδείξεις. Ένιγουει, όταν τα κατέθεσα στην ασφαλιστική, η υπεύθυνη για την υπόθεση μου είπε ότι θα μου δώσει 150 ευρώ. Γέλασα και της απάντησα ότι ούτε το κράνος μόνο του δεν αγοράζω με τόσα λεφτά. Επανήλθε με νέα προσφορά. 200 ευρώ και κρατάω όλο τον εξοπλισμό μου. Προφανώς και δέχτηκα, καθώς μόνο τα παπούτσια είχαν αχρηστευθεί. Όλα τα υπόλοιπα τα φοράω μέχρι και σήμερα, ως πρόχειρα/καθημερινά.

    Τέλος, ξέχασα να στο πω στο προηγούμενο ποστ και είμαι σίγουρος ότι δεν έχεις ανάγκες από τέτοιες "εξυπνάδες" αυτή τη στιγμή, αλλά απαράδεκτος που δε φορούσες γάντια (τη βερμούδα την αφήνω ασχολίαστη ). Είναι ίσως το πιο σημαντικό κομμάτι του εξοπλισμού μετά το κράνος. Ίσως δεν έχεις καλά, διάτρητα γάντια για το καλοκαίρι, αλλά πάρε σύντομα, γιατί είναι απαραίτητα. Έχω δει δάχτυλα να χάνονται...
    Life begins at 45°.

  6. #6
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Α, το γόνατο να το δεις. Μπορεί να χρειαστείς αντιβίωση/αντιφλεγμονώδη.
    Life begins at 45°.

  7. #7
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Μωρέ μια χαρά είναι τα γαντάκια, έχω δει και καλύτερα αλλά μια χαρά είναι. Απλά σαν μαλάκας προτίμησα να μην ζεσταθώ και το έχω κάνει μερικές φορές ακόμα αυτό το καλοκαίρι. Πάντως σχετικά με το τι είναι πιο σημαντικό, στην περίπτωση μου αν φορούσα γάντια και δε φορούσα το μπουφάν θα ήταν πολύ χειρότερα τα πράγματα τώρα. Όχι ότι είναι κανόνας αυτό αλλά λέμε.

    Το κράνος δεν νομίζω να ξαναφοριέται. Για μια φορά δεν είναι αυτά; Εμένα έχει βρει καλά στο σαγόνι στο πλάι. Οι προστασίες από το μπουφάν νομίζω είναι εντάξει απλά είναι σκισμένο σε 3-4 σημεία. Θα βάλω στην σούμα και ένα παλιό λάπτοτ στην τσάντα. Τι ασφάλεια έχεις και έδωσαν τόσα;

    Το γόνατο θα το αφήσω και σήμερα μήπως πάει καλύτερα.

    edit ξανά: ευχαριστώ για τα περαστικά και καλά ξεμπερδέματα
    Last edited by rage for order; 15-07-2014 at 20:30.

  8. #8
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Αν ζεσταίνεσαι με αυτά, δεν είναι αρκετά "καλά" Αυτό εννοούσα. Ο εξοπλισμός δεν πρέπει να σε αποθαρρύνει από το να τον φοράς. Όπως και να'χει, σαν μοτοσυκλετιστής, καταλαβαίνω πώς είναι να κυκλοφορείς με πλήρη εξοπλισμό το καλοκαίρι και ούτε εγώ το κάνω (είμαι μονίμως με απλά jeans πχ), αλλά ένα ζευγάρι καλά, διάτρητα γάντια ούτε καν τα νιώθεις. Πχ. έχει τύχει να βγω χωρίς κράνος καλοκαιριάτικα (ναι, ξέρω...), αλλά και πάλι φοράω γάντια.

    Το μπουφάν καλύπτει σαφώς μεγαλύτερο - και πιο ζωτικό -μέρος του σώματος, αλλά τα χέρια θα απλώσεις με την πρώτη ευκαιρία σε μια πτώση και είναι σαφώς πιο ευαίσθητα (ακρωτηριάσεις/σπασίματα) από τον κορμό σε επιπόλαια ατυχήματα.

    Το κράνος θεωρητικά αχρηστεύεται αν έχει πτώση, αλλά πρακτικά δεν είναι ακριβώς έτσι. Εξαρτάται που και πώς χτυπήθηκε, αλλά γενικά, για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο (λολολ), συνιστάται η αντικατάστασή του μετά από ατύχημα. Εμένα είχε μόνο γρατζουνιές, οπότε το κράτησα για εντός πόλης (έχω άλλα 4 κράνη, βέβαια). Εσύ θα κρίνεις.

    Interamerican είχα τότε. Δε θυμάμαι τι είχε ο υπαίτιος. Είχα πάρει όσα ακριβώς κόστισε η επισκευή, με τιμολόγια, +200 για τον εξοπλισμό μου. Κυνήγησέ το.
    Life begins at 45°.

  9. #9
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    πωω... περαστικά ρε φίλε, να σε δούμε σύντομα καλά στα μέρη μας.
    για το γόνατο έβγαλες ακτινογραφία? α ναι και ήταν καθαρή, μπορεί το πρήξιμο να ωφείλεται σε κάποια βλάβη στους χιαστούς, η οποία δε φαίνεται από απλή ακτινογραφία. αν δεν υποχωρεί ο πόνος και το πρήξιμο, ενώ οι πληγές επουλώνονται καλό θα ήταν να κάνεις αξονική ή καλύτερα μαγνητική.
    συμβουλεύσου και ένα δικηγόρο για την αποζημίωση που μπορείς να ζητήσεις για τις σωματικές βλάβες. μπορεί να σε ταλαιπωρήσουν με έξοδα και απώλεια χρόνου εργασίας κτλ, ενώ την αποζημίωση θα τη δώσει η ασφαλιστική.
    Rock or Nothing

  10. #10
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    BLiTzER εντάξει όσο προχωράω είμαι κομπλέ αλλά σε πολύ κίνηση και φανάρια που πρέπει να σταματάς συνέχεια όσο να ναι σκας. Ποια γάντια έχεις; Τα δικά μου είχαν αρχίσει να ανοίγουν και έλεγα να πάρω άλλα. Κατά τα άλλα ιντεραμέρικαν έχω και γω και είναι στο φιλικό διακανονισμό με την δικιά του οπότε θα τα πάρω από την δικιά μου ελπίζω γρήγορα και όσο περισσότερα μπορώ.

    Raven Lord ακτινογραφίες έβγαλα στο νοσοκομείο, έριξε μια ματιά στα γρήγορα ο γιατρός και είπε είμαι εντάξει. το πρήξιμο παραμένει όμως και δεν μπορώ να καταλάβω πόσο μπορώ να το λυγίσω γιατί πέρα από το ότι πονάει με τραβάνε οι πληγές και σταματάω. Ευχαριστώ και θα τα πούμε και από κοντά τον Αύγουστο.

  11. #11
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ναι, μωρέ, σε καταλαβαίνω, όλοι τα περνάμε. Απλά είναι οι γαμημένες θυσίες για να καβαλάς μοτοσυκλέτα και να τη βγάζεις όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα σε πτώσεις. Ξέρω πώς είναι το "έλα μωρέ τώρα, για 3 χλμ. διαδρομή, σε μένα θα τύχει;", αλλά.

    Για το καλοκαίρι, έχω MX γάντια, που είναι πιο λεπτά και κοντά. Δεν προσφέρουν την ίδια προστασία με τα χειμωνιάτικά μου, βέβαια, αλλά τουλάχιστον νιώθω άνετα να τα φοράω πάντα και σίγουρα είναι καλύτερα από γυμνά χέρια. Κάτι τέτοιο: .

    Γενικά, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να έχεις πλήρη εξοπλισμό για όλες τις εποχές, ώστε ΠΑΝΤΑ να νιώθεις άνετα. Εγώ το μόνο που δεν έχω επί 3, είναι το παντελόνι (έχω μόνο δερμάτινο, επειδή δεν παλεύεται το μοτοσυκλετιστικό παντελόνι για καθημερινή χρήση). Όλα τα άλλα τα έχω σε καλοκαιρινή/διάτρητη, χειμωνιάτικη/αδιάβροχη και "σβέλτη"/δερμάτινη έκδοση Σιγά σιγά, βέβαια, με πολλές οικονομίες...

    Εφόσον είναι στον φιλικό, θα ξεμπερδέψεις σε 2-3 βδομάδες πιστεύω.

    Μην το αφήσεις το γόνατο και μην εμπιστεύεσαι τον οποιοδήποτε τυχαίο γιατρό. Εγώ τραβιόμουν πάνω από μήνα για αστράγαλο, εξαιτίας μαλακισμένων, γαμημένων γιατρών δημοσίων νοσοκομείων. Είχα ένα αρκετά γερό τραύμα, μέσα-έξω αστράγαλο και ο τύπος, εκτός του ότι δε μου έγραψε το παραμικρό φάρμακο, δε μου έκαναν αντιτετανικό και γενικά το μόνο που έκαναν ήταν να καθαρίσουν λίγο την πληγή και να τη δέσουν, επέμενε να το πατάω κανονικά ("πάτα το με το ζόρι, δεν έχεις τίποτα λέμε !!11"), ενώ πέθαινα από τον πόνο και κατάλαβα από μόνος μου, φυσικά, ότι έλεγε μαλακίες. 2-3 μέρες μετά και αφού μόνο επιδείνωση παρατηρούσα, πήγα σε άλλον και μου έδωσε αντιφλεγμονώδη και κορτιζονούχα αλοιφή για μια βδομάδα. Μετά το πέρας της βδομάδας, ΑΚΟΜΑ είχα θέμα και συνέχισα τη θεραπεία για άλλο τόσο, μέχρι να δω επιτέλους υποχώρηση. Αν δεις την τρύπα που είχε ο αστράγαλός μου, θα πάθεις πλάκα... Για ένα μήνα ήμουν ανίκανος να περπατήσω. Ψόφος στους και-καλά γιατρούς, με το χειρότερο είδος μεταστατικού καρκίνου.
    Life begins at 45°.

  12. #12
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default

    Κάνε μαγνητική και πάνε να μιλήσεις σε φυσιοθεραπευτή. Μην πάρεις κορτιζόνες για κανένα λόγο.
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  13. #13
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    το γόνατο είναι ύπουλο γι'αυτό λέω κ εγώ. ένας παίκτης μας στο πρωταθληματάκι στην αθήνα γύρισε σε ματς το γόνατο. τον πάω ΚΑΤ στα καπάκια, κάνει ακτινογραφία, όλα οκ του λένε. συνεχίζει ο πόνος τις επόμενες μέρες, κάνει μαγνητική, ρίξη χιαστών. fuck his life με λίγα λόγια, επέμβαση κτλ.
    σκέψου, ένας μέσος ορθοπεδικός στα τρίκαλα, σε τακτικό ιατρείο βλέπει περίπου 70 περιστατικά την ημέρα. φαντάσου στην αθήνα, στα επείγοντα και ειδικευόμενος! όσο σχετικός και να είναι το πιο πιθανό είναι να μη βλέπει από την κούραση.
    Rock or Nothing

  14. #14
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Μην το αφήσεις το γόνατο και μην εμπιστεύεσαι τον οποιοδήποτε τυχαίο γιατρό. Εγώ τραβιόμουν πάνω από μήνα για αστράγαλο, εξαιτίας μαλακισμένων, γαμημένων γιατρών δημοσίων νοσοκομείων. Είχα ένα αρκετά γερό τραύμα, μέσα-έξω αστράγαλο και ο τύπος, εκτός του ότι δε μου έγραψε το παραμικρό φάρμακο, δε μου έκαναν αντιτετανικό και γενικά το μόνο που έκαναν ήταν να καθαρίσουν λίγο την πληγή και να τη δέσουν, επέμενε να το πατάω κανονικά ("πάτα το με το ζόρι, δεν έχεις τίποτα λέμε !!11"), ενώ πέθαινα από τον πόνο και κατάλαβα από μόνος μου, φυσικά, ότι έλεγε μαλακίες. 2-3 μέρες μετά και αφού μόνο επιδείνωση παρατηρούσα, πήγα σε άλλον και μου έδωσε αντιφλεγμονώδη και κορτιζονούχα αλοιφή για μια βδομάδα. Μετά το πέρας της βδομάδας, ΑΚΟΜΑ είχα θέμα και συνέχισα τη θεραπεία για άλλο τόσο, μέχρι να δω επιτέλους υποχώρηση. Αν δεις την τρύπα που είχε ο αστράγαλός μου, θα πάθεις πλάκα... Για ένα μήνα ήμουν ανίκανος να περπατήσω. Ψόφος στους και-καλά γιατρούς, με το χειρότερο είδος μεταστατικού καρκίνου.
    Μη λέτε μαλακίες ρε, το πόδι σου πέρασε από μόνο του. Τα αντιφλεγμονώδη είναι συμπτωματική θεραπεία και απλά απάλυναν τον πόνο, η δε κορτιζονούχα αλοιφή είναι εξαιρετική για δερματικές αντιδράσεις, καθότι μέχρι εκεί φτάνουν. Αν είχες μόλυνση αυτό που θα έκανε είναι να δυναμώσει τα μικρόβια, true story.

    Από μηχανή έπεσε ο άνθρωπος και έπαθε κάκωση στο γόνατο, περιμένατε να τρέχει κατοστάρι χωρίς πόνο στην πρώτη βδομάδα; Αν δεν πονάει τραγικά ή δεν υπάρχει βελτίωση σιγά σιγά ας το δει ορθοπαιδικός. Η μαγνητική και ο φυσιοθεραπευτής είναι εξαιρετική λύση για να βγάλουν λεφτά οι αντίστοιχοι, λες και θα του πουν "χαχ καλά είσαι ρε μην έρθεις να σε πιάσω πελάτη".

    tl;dr μην ακούς εμάς τους μαλάκες στο ίντερνετ, άκου τον γιατρό σου κι αν δεν τον επιστεύεσαι πήγαινε σε άλλον ακόμα κι αν τελικά έχει δίκιο ο πρώτος.

  15. #15
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Πιθανότατα να λέω κάποιες μαλακίες, διότι ΔΕΝ είμαι γιατρός. Αλλά το πόδι μου πέρασε επειδή δεν το πατούσα καθόλου για 2+ βδομάδες και το είχα σε ανάρροπη θέση όσο μπορούσα. Αν το πατούσα (σύμφωνα με τη συμβουλή του πρώτου "ειδικού"), πίστεψέ με, δε θα περνούσε για τον επόμενο χρόνο. Η φαρμακευτική αγωγή είναι δευτερεύον ζήτημα.

    EDIT: Εννοείται ότι δεν ακούς μαλάκες του ίντερνετ και θα προτιμήσεις τους γιατρούς. Απλά αν εσύ νιώθεις ότι έχεις θέμα, πάρε και μια δεύτερη γνώμη. Αυτό λέω.
    Last edited by BLiTzER; 16-07-2014 at 22:42.
    Life begins at 45°.

Similar Threads

  1. ΓΑΜΗΜΕΝΕΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ
    By BURNIN AMBITION in forum General Discussion
    Replies: 18
    Last Post: 18-11-2011, 23:39
  2. Replies: 0
    Last Post: 26-03-2008, 19:19
  3. Σταματάτε όταν βλέπετε τροχαίο;
    By chris_boss in forum General Discussion
    Replies: 64
    Last Post: 25-05-2005, 12:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •