Results 1 to 6 of 6

Thread: Χριστοπιστία

  1. #1

    Default Χριστοπιστία

    Παρολο που υπαρχει φαν εδω μεσα,δεν βλεπω τοπικ λατρειας οποτε το ανοιγω εγω


    Η γνωριμία μου με τον πρόεδρο της Χριστοπιστίας



    Σήμερα καθώς έβγαινα από το σταθμό στο Σύνταγμα γυρίζω πάνω στα σκαλιά και βλέπω έναν κάπως ηλικιωμένο να στέκεται με τα χέρια υψωμένα και να παραμένει στάσιμος. Πήγα κοντά του και είχε αναρτημένες πάνω του κόλλες πλαστικοποιημένες αναγράφοντας τα πιστεύω του. Στο αριστερό του χέρι κράταγε ένα μπρελόκ το οποίο έμαθα μετά οτι συμβόλιζε τον διπλοσταυρό του Χριστού που έδωσε στον Απόστολο Πέτρο.

    Όπως και να έχει αυτός ήταν ο πρόεδρος του κόμματος Χριστοπιστία, κ. Πατσαντζής. Από ότι κατάλαβα δεν του επετράπηκε να συμμετάσχει στις πρωθυπουργικές εκλογές.

    Λίγα πράματα από τα οποία μου είπε και κατάλαβα:

    Ο Απόστολος Πέτρος τάφηκε ανάποδα.
    Όσοι είναι στη βουλή πιστεύουν στους 12 θεούς και είναι σατανιστές.
    Τελικά όλοι είναι σατανιστές.
    Πιστεύουμε και στη θεά Αθηνά εξού και η Αθήνα.
    Προσπαθεί να τους βγάλει όλους έξω από τη βουλή.
    Αυτό που υποστηρίζει είναι αυτό που ζήτησε ο Χριστός
    Είτε είσαι Χριστόπιστος είτε σατανιστής.
    A wife had a baby, but it was born with only a head and no body. 'Don't worry,' says the doctor. 'Bring him back in five years time and we'll probably have a body for him'. So five years go by, and there's Eddie the 'Ead, as his parents have called him, sitting on the mantelpiece, when in walks his dad. 'Son,' he says, 'today's a very special day. It's your fifth birthday and we've got a very special surprise for you.' 'Oh no,' says Eddie. 'Not another fucking hat!

  2. #2

    Default

    Κατ αρχάς, υπάρχει μεγάλο fanbase για τον πρόεδρο και την μητέρα του. Απο τις εκλογές του 2004 και την επιτυχία των 99 ψήφων μέχρι και σήμερα που το 50% των στελεχών της χριστοπιστίας αποροφήθηκε απο το ΚΕΑΝ έχει κυλίσει πολύ νερό στο αυλάκι για τους χριστόπιστους.
    Ο κυκλικός διπλοσταυρός, πατέρας υιος και αδελφός, που είναι και το (σχεδόν) σύμβολο του ευρώ
    Απαραίτητο link:
    http://vapsomalliades.blogspot.co.uk...malliades.html

  3. #3
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Avraam Mizan View Post
    Κυριολεκτικά, ό,τι καλύτερο έχω δει στη ζωή μου.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Avraam Mizan View Post
    Κατ αρχάς, υπάρχει μεγάλο fanbase για τον πρόεδρο και την μητέρα του. Απο τις εκλογές του 2004 και την επιτυχία των 99 ψήφων μέχρι και σήμερα που το 50% των στελεχών της χριστοπιστίας αποροφήθηκε απο το ΚΕΑΝ έχει κυλίσει πολύ νερό στο αυλάκι για τους χριστόπιστους.
    Ο κυκλικός διπλοσταυρός, πατέρας υιος και αδελφός, που είναι και το (σχεδόν) σύμβολο του ευρώ
    Απαραίτητο link:
    http://vapsomalliades.blogspot.co.uk...malliades.html
    Παλιοτερα υπηρχε και group στο FB του οποιου τα μελη στεκονταν σε σταση Πατσαντζη μπροστα στις εφορευτικες επιτροπες
    A wife had a baby, but it was born with only a head and no body. 'Don't worry,' says the doctor. 'Bring him back in five years time and we'll probably have a body for him'. So five years go by, and there's Eddie the 'Ead, as his parents have called him, sitting on the mantelpiece, when in walks his dad. 'Son,' he says, 'today's a very special day. It's your fifth birthday and we've got a very special surprise for you.' 'Oh no,' says Eddie. 'Not another fucking hat!

  5. #5
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default

    Spoiler

  6. #6
    Senior Member Gamopanagy's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    120

    Default

    οταν ειδα το θρεντ διαβασα "χριστοπαναγια"

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •