Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 89

Thread: Witcher 3

  1. #16
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Επ, μου είχε διαφύγει η εξέλιξη της κουβέντας!


    Θενκς Ghoul, θα ψαχτώ με gameplay videos να δω αν το έχουν φέρει πιο κοντά στα γούστα μου. Να διευκρινήσω βέβαια ότι πουθενά δεν έβαλα θέμα γραφικών στην όποια σύγκριση έκανα, ε. Για μένα είναι επουσιώδης παράγοντας όταν παίζω ένα παιχνίδι και φυσικά με ενδιαφέρει περισσότερο η καλλιτεχνική διάσταση των γραφικών, παρά η τεχνολογική. Γι'αυτό και το Morrowind παραμένει ένα από τα ομορφότερα(αν όχι ΤΟ) παιχνίδια που έχω παίξει. Τες πα.

    Βικότνικ, δεκτή η μούτζα και σου γυρίζω και το άλλο μάγουλο, αλλά πες μου κάτι:
    Ανδρώθηκες ως gamer από το 2011 ή μπα?
    Resistance is useless

  2. #17
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Δεν έχω ξαναπιάσει Gothic ρε, νομίζω οτι αυτά τα παλιά παιχνίδια πρέπει να προσπαθήσω πολύ για να τα παίξω (αν είναι η πρώτη μου επαφή μαζί τους ε)
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  3. #18
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Δεν είμαι ο Ghoul! Θέμα γραφικών εγώ έβαλα, το 1ο witcher είναι άσχημο πως να το κάνουμε, κι όχι μόνο σε σχέση με το 2 (μέρα με τη νύχτα). Το morrowind για παράδειγμα δεν γέρασε τόσο άσχημα κι είναι πολύ παλιότερο.

  4. #19
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default

    Tits....
    Spoiler

  5. #20
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Δεν έχω ξαναπιάσει Gothic ρε, νομίζω οτι αυτά τα παλιά παιχνίδια πρέπει να προσπαθήσω πολύ για να τα παίξω (αν είναι η πρώτη μου επαφή μαζί τους ε)

    λολ ρε πασάκα μου, πάενε παίξε το 2 και σταμάτα να ξεροσταλιάζεις για την κάθε καινούρια overhyped παπαριά. Ναι, εντάξει, καύλα φαίνεται το Witcher 3, αλλά έχουμε καιρό μέχρι το 2015 ή όποτε βγει τέλος πάντων και ούτως ή άλλως ο κανόνας πλέον λέει ότι τα παιχνίδια βγαίνουν κουτσουρεμένα και θέλουν χρόνο, κράξιμο, μpatches, dlc, για να στρώσουν. Γενικότερη παρατήρηση αυτή,ε, μην πέσετε να με φάτε για τη CD Project.


    Sorry Cloud, κεκτημένη ταχύτητα. Συμφωνούμε για τα γραφικά. Έκανε και ο Onibocho μια νύξη στο θέμα και είπα να ξεκαθαρίσω τη θέση μου.
    Resistance is useless

  6. #21
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Εγκατέστησα το 1. Χειρότερο, πιο βαρετό, πιο ανούσιο intro movie στο σύμπαν. Έπαιξα 10 λεπτά και το βαρέθηκα. Μου πήρε 1.5 λεπτό να καταλάβω πώς γίνεται η μάχη και ότι με αυτό το "animation" ο χαρακτήρας χτυπούσε τον εχθρό (ενώ φαινόταν να μην κάνει απολύτως τίποτα). Uninstall και πάω να δοκιμάσω το 2
    Life begins at 45°.

  7. #22
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Αστο ρε! Μην μπαίνεις στον κόπο. Παίξε wow, που έχουν ουσιαστικά cinematics και ακριβή animation!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #23
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Το WoW έχει συνδρομή.
    Life begins at 45°.

  9. #24
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Χα χα, ναι ρε πουστη.. Έχει και υπάρχουν ακόμη άτομα να την πληρώνουν. Τέλος πάντων, άλλο θέμα αυτό.

    Εγώ θα σου έλεγα να μην παίξεις το 2 χωρίς να προχωρήσεις το πρώτο. Στο δεκάλεπτο δεν έχεις δει τίποτα. Και το intro cinematic κάθε άλλο παρά ανούσιο ή άσχετο είναι. Κατ' εμέ, βγάλε το πρώτο Act κι αν δε σε ψήνει καθόλου να το συνεχίσεις, τότε πήγαινε στο 2.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  10. #25
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    To 2 είναι τέρμα κονσολάδικο, ούτε καν ινστόλ Μπλίτζερ μια που είσαι σαν εμένα (σιχαίνομαι ότι έστω και φέρνει σε κονσολοπαίχνιδο).
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  11. #26
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Για την ιστορία πάντως, το Witcher 2 έγινε ported από το PC σε κονσόλες και όχι το αντίθετο. Σε κονσόλα δλδ, μιας και η έκδοση του Ps3 ακυρώθηκε.

  12. #27
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Ισχύει, το όλο gameplay όμως δεν φέρνει σε παιχνίδι υπολογιστή παρά σε κονσόλα. Δεν λέω ότι είναι κακό απλά είμαστε ορισμένοι που δεν το αντέχουμε αυτό. Παιχνιδάρα όπως και το dark souls το οποίο όμως για τον ίδιο λόγο δεν το πάλεψα στιγμή.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  13. #28
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    το witcher 1 έχει καταπληκτικές μάχες. άμα βρεις το ρυθμό και δεν κάνεις λάθη, δεν είναι (σχεδόν) καθόλου glitchy. είναι glitchy τα quest του από ό,τι μαθαίνω, τεσπα εμένα δε μου έχει τύχει κάτι (χωρίς να το έχω τελειώσει όπως γράφω παρακάτω) άμα δεν μπορείς να βγάλεις τα combos παίξε ένα rpg με λιγότερα στοιχεία action. γενικά το witcher 1 είναι για έμπειρους rpg παίχτες: δύσκολο action (μέχρι και το normal είναι τεχνικό πάνω από το μέσο όρο ακόμα και σε σχέση με πολλά αμιγώς action παιχνίδια), πολύ rp και lore και περίπλοκο crafting/skilling σύστημα το οποίο είναι απαραίτητο άμα θες να παίζεις σωστά τις μάχες και να μην κάνεις grinding ή button mashing στις χαμηλότερες δυσκολίες.

    δυστυχώς δεν έχω αξιωθεί ποτέ να προχωρήσω πέρα από το τέλος του act 2 λόγω έλλειψης χρόνου και τις δύο φορές που το προσπάθησα (όταν βγήκε και πέρσι) παρά ταύτα το σενάριο που είδα με είχε ψήσει αφάνταστα. νταξ λίγο καλτιά πού και πού, αλλά χιουμοριστική κι ωραία δοσμένη. κατά τ' άλλα σκοτεινό, με αμφιλεγόμενους χαρακτήρες που μπλέκονται σε δύσκολες καταστάσεις και περιορισμένο το αίσθημα της αμερικανιάς (δεν ξέρω αν βγάζει νόημα το τελευταίο, ίσως να εννοείτε τι εννοώ)

    αγόρασα το witcher 2 όταν είχε 4 ευρώ τη μέρα που βγήκε για linux, αλλά μέχρι στιγμής το steam έχει καταγεγραμμένα 20 λεπτά με το παιχνίδι
    Last edited by rat_poison; 15-06-2014 at 23:15.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  14. #29

    Default

    epatha to idio me plitser. to fable kani afto pu kani to witcher 58 fores kalitera, opote

    genika anikei sta (para polla) kaka 3d games tis pentaetias '03-'08 pou ethesan tis lathos vaseis tou simera ke ine krima dioti prin ti katrakila evgenan ta kalitera pexnidia everrrrrrr

    kitakste as pume afto ke afto

    prosopika sti proti lista arxizo ke vlepo metria pexnidia sti selida 10 eno sti defteri lista apo ti selida 2 an ekseresoume kiolas ta aristourgimata twn early 00s ute ta misa de menun alla ne itan i epoxi twn mmo l0l

    telospadwn witcher mufa

  15. #30

    Default

    TA VIDEO GAMES TON 90s KE EARLY 00s INE TEXNI

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •