Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 89

Thread: Witcher 3

  1. #1
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default Witcher 3

    Για πάμε κι ένα θρεντ για το μεγαλύτερος έπος που έχω γνωρίσει.

    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  2. #2
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Και Tywin Lannister για Emhyr var Emreis.
    Last edited by 12 stars circle your brow; 11-06-2014 at 16:22.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  3. #3
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default






    Τρελές καύλες, όπως μς κάθε witcher!!!
    Last edited by OniBocho; 10-06-2014 at 10:15.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  4. #4
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    βικότνι, φαντάζομαι θα τιμήσεις

    Spoiler
    I'll bury you in your god's fucked garden

  5. #5
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    το έχω γράψει και στο θρεντ με τα επιτραπέζια
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  6. #6
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default



    Ήδη απ' το 2 είχαν ξεφύγει. Τσόντα και σπαθιά. Οι Πολωνοί είναι τόσο περήφανοι για το Witcher που ο πρωθυπουργός τους είχε δώσει κόπια στον Obama

  7. #7
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Κορυφαία σειρά κυριολεκτικά. Υπερ-καλοφτιαγμένα γκέημς με εξαιρετικά προσεγμένη ιστορία και αισθητική. Βοηθάει και το εξωτικό setting (ασφυκτική γνήσια μεσαιωνίλα και όχι μόνο) που φυσικά προυπήρχε και αποτελεί κάτι το διαφορετικό σε σύγκριση με τα καθιερωμένα dnd-tolkien-elf-orc-κλπ πρότυπα.

    Είχα πάθει ζημιά όταν έμαθα ότι το πρώτο witcher ήταν κάποιων άγνωστων μέχρι τότε πολωνών μιας και με το επίπεδο του έκανε πλάκα σε πολλούς τίτλους αναγνωρισμένων στούντιο.

    Αλλά μιλάμε για τους τύπους που έχουνε το gog.com οπότε τι να λέμε...

    CD Projekt is openly against the inclusion of DRM technology in video games and software. The company believes that DRM is not an effective measure of stopping software piracy. It has based these beliefs on the data received from the sale of The Witcher 2. CD Projekt found that their initial release, which included DRM technology, had been pirated over 4.5 million times, while the DRM-free re-release saw far fewer pirate activity. Based on these beliefs, CD Projekt has revealed that the next installment in the series, The Witcher 3, will be released without DRM right from the beginning. Another renowned trait of CD Projekt's policies within the gaming industry is the use of free patches and updates to enhance their products post-release, as opposed to the paid DLC model used by many other developers and publishers.
    Last edited by asimoulis; 11-06-2014 at 04:05.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  8. #8
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Χμ... είδα κάτι βιντεάκια και φαίνεται εξαιρετικό, κάτι σαν παλιό, καλό Gothic (το 2, για μένα, είναι από τα καλύτερα παιχνίδια έβερ). Δεν έχω παίξει κανένα Witcher, καθώς δεν είμαι φαν των single player τα τελευταία χρόνια. Να πιάσω το 2 για ζέσταμα ή;
    Life begins at 45°.

  9. #9
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Μπορείς να τσεκάρεις λίγο το 1 που είναι πιο παραδοσιακό σε στυλ και χειρισμό αλλά στην τελική παίξε το 2. Συνιστώ γκέημ-παντ για το 2 νομίζω ότι είναι πολύ πιο βολικό.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  10. #10
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Αν κάτσεις και το σκεφτείς, πολλές πρώην κομμουνιστικές χώρες έχουν πολύ πιο υγιείς game development συνθήκες από εμάς. Δηλαδή οι Πολωνοί κυκλοφορούν το Witcher και κοντράρουν Bioware, οι Ουκρανοί βγάζουν Stalker και Metro που είναι απ' τα πιο ολοκληρωμένα FPS των τελευταίων χρόνων, οι Τσέχοι έχουν δική τους 2K και οι Βούλγαροι και Ρουμάνοι έχουν Ubisoft με τους πρώτους να κυκλοφορούν Assassin's Creed. Σύμφωνα με το pattern έπρεπε να είχε χάσει ο εθνικός στρατός τον εμφύλιο για να βγάλουμε κανά game της προκοπής.

  11. #11
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Έχω παίξει μόνο το Witcher 1 από τη συγκεκριμένη σειρά και θα το χαρακτήριζα χλιαρό, στην καλύτερη. Το Witcher 2 ήρθε όταν δεν είχα πλέον χρόνο για σοβαρό gaming, αλλά για να μου πει κάτι, θα πρέπει να είναι πολύ πολύ καλύτερο απ'όσο ήταν το Gothic2 σε σχέση με το 1, για να πω ότι μπορώ να το προτείνω σε κάποιον.
    Δλδ, πιστεύω ότι πάει κάπως έτσι:

    Gothic2>Gothic1>Witcher1

    Οι γνώστες των δύο σειρών, α) συμφωνούν με την παραπάνω ανισότητα και, β) που θα τοποθετούσαν το Witcher2 σε αυτή?
    Resistance is useless

  12. #12
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ξενερώνω λίγο με την ιδέα "gamepad", επειδή ξερνάω με κονσολοπαίχνιδα, αλλά θα δοκιμάσω το Witcher 2 και βλέπουμε. Το Gothic 3, δυστυχώς, δεν κατάφερα να το παίξω πάνω από μισή ώρα και μου'χει μείνει απωθημένο να παίξω κάτι παρόμοιο από τότε.
    Life begins at 45°.

  13. #13
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Μπλίτζερ, παίξε το ένα, μια χαρά είναι και με mouse/keyboard. Το Gothic 3 καλό, το είχα αγοράσει, δεν το ξανάπαιξα ποτέ (σε αντίθεση με τα Witcher που έχω τερματίσει το καθένα 4-5 φορές για να αλλάξω το σενάριο).

    κασχερν, μούτζα!
    (το 2 πάντως είναι πολλά σκαλιά πιο πάνω από το πρώτο)
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  14. #14
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Οι Enhanced Edition και των δύο παιχνιδιών είναι εξαιρετικές. Το storytelling, ακριβώς επειδή είναι γραμμικό το σενάριο και παίζεις έναν συγκεκριμένο ήρωα, είναι από τα πιο ατμοσφαιρικά που θα συναντήσεις σε παιχνίδι, ενώ οι προοπτικές αλλαγής της εξέλιξης είναι αρκετές. Μόνο κοντά στο τελείωμα του πρώτου μπορεί να νιώσει ο παίχτης ότι γίνεται μια μικρή κοιλιά (σιγουρα όχι σαμπρέλα), αλλά πραγματικά μπορεί και να είμαι αυστηρός.

    Στο δεύτερο, αν δεν υπερβάλει κανείς με τα ultra settings και το camera blur, θα παίξει ένα παιχνίδι που δεν καταλαβαίνεις για πότε τελείωσε, πόσο ισορροπημένο ανάμεσα σε μάχες, story, lore και hero focus είναι.

    Κατ' εμέ είναι κατά πολύ ανώτερα από τα Gothic και δεν είμαι graphics whore.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #15
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Quote Originally Posted by casshern View Post
    Έχω παίξει μόνο το Witcher 1 από τη συγκεκριμένη σειρά και θα το χαρακτήριζα χλιαρό, στην καλύτερη. Το Witcher 2 ήρθε όταν δεν είχα πλέον χρόνο για σοβαρό gaming, αλλά για να μου πει κάτι, θα πρέπει να είναι πολύ πολύ καλύτερο απ'όσο ήταν το Gothic2 σε σχέση με το 1, για να πω ότι μπορώ να το προτείνω σε κάποιον.
    Δλδ, πιστεύω ότι πάει κάπως έτσι:

    Gothic2>Gothic1>Witcher1

    Οι γνώστες των δύο σειρών, α) συμφωνούν με την παραπάνω ανισότητα και, β) που θα τοποθετούσαν το Witcher2 σε αυτή?
    Δεν έχω ιδέα από Gothic γιατί δε μου πολυάρεσε κανένα ώστε να ασχοληθώ, επειδή όμως συμφωνώ για την χλιαρότητα του Witcher (κυρίως επειδή το σύστημα μάχης δεν αντέχεται και τα γραφικά του γέρασαν κάπως άσχημα), θα σου πω πως το Witcher 2 είναι πραγματικό διαμάντι.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •