Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Mastodon - Once more round the sun [2014]

  1. #16
    κρισνακορ Jacknife's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    The Witch's Heart
    Posts
    683

    Default

    Ωπς λαθος μου ,εννοουσα οταν τα ακουσα οχι οταν βγηκε.Καπου στην τριτη γυμνασιου δλδ στα 15.Α και επισης χωρις φοβο και παθος απο το Μεταλλικο Σφυρι τους εμαθα τους Μαστοντον.

  2. #17
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Jacknife View Post
    Ωπς λαθος μου ,εννοουσα οταν τα ακουσα οχι οταν βγηκε.Καπου στην τριτη γυμνασιου δλδ στα 15.Α και επισης χωρις φοβο και παθος απο το Μεταλλικο Σφυρι τους εμαθα τους Μαστοντον.
    εδώ να πετάξω και γω την μαλακία μου, καθώς ακούω κάποιο κομμάτι τους που πουσταρίστηκε, πως περάσαμε και μεις από αυτή την φάση στα 15 με το χαμμερ και με την εκθειαση δίσκων/συγκροτημάτων που μετά δεν μας ακολούθησαν στην πορεία μας και ας έχουν μείνει κάποιες γλυκές αναμνήσεις και ενίοτε και μερικά πεντοχίλιαρα πεταμένα στο rockcity...και θα θελα να δημιουργήσει κάποιος ένα ποστ αποκαθήλωσης για να γράψουμε ο καθείς τι μας έχει εγκαταλείψει την τελευταία δεκαετία. Το κομμάτι παρεπιμπτόντως ήταν αθλιο προγκ κάτι και παρότι δεν γουστάρω μαστοδον - εκτός αν είναι ΚΤΜ χαχα - ούτε προγκ βασικά, θα ρίξω μια αυτιά
    1) e4, c5
    2) Νf3

  3. #18
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post

    περάσαμε και μεις από αυτή την φάση στα 12-17 με το χαμμερ και με την εκθειαση δίσκων/συγκροτημάτων που μετά δεν μας ακολούθησαν στην πορεία μας και ας έχουν μείνει κάποιες γλυκές αναμνήσεις και ενίοτε και μερικά 20ευρα πεταμένα στο Alone...και θα θελα να δημιουργήσει κάποιος ένα ποστ αποκαθήλωσης για να γράψουμε ο καθείς τι μας έχει εγκαταλείψει την τελευταία δεκαετία.
    Fixed και +1 για τη δημιουργια εν λογω θρεντ

  4. #19
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    Και δε θέλω ψυχεδελοστιγμές στους mastodon μου, θέλω μελωδίες και ριφφς που να στάζουν κάβλα σαν εκείνο το σημείο στο Black Tongue που παραμιλούσαμε μαζί με Krux.
    Τα έχουμε ξαναπεί. Οι mastodon είναι οι θεοί των μικρών πραγμάτων.

    Δε ξεχνώ που ακούγαμε αυτό



    ε και λογικό ήταν να αρχίσει η γκρίνια "πωωω πως ακούγεται έτσι ο Sanders", "πάλι νιαουρίζει ο Hinds", "το παράκαναν με τη ψυχεδέλεια" και μοιραία φτάνεις στο 4:19, ξεχνάς ο,τι είχες πει και μένεις λίγο μαλάκας για 10 δεύτερα. Είναι αρκετά.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  5. #20
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Το άλμπουμ το βρίσκω καλύτερο απ' το προηγούμενο πάντως, θα συμφωνήσω με tyler.

  6. #21
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Στους δύο προηγούμενους δίσκους, έβρισκα τους Mastodon αρκετά μπερδεμένους αναφορικά με τον ήχο τους. στο Once more round the sun είναι πιο συνειδητοποιημένοι. ξέρουν τι θέλουν να παίξουν. έχουν πλέον αποκηρύξει το παρελθόν τους, χωρίς να νιώθουν την ανάγκη να κρατήσουν τις ισορροπίες προς ικανοποίηση κάποιου χαμένου κοινού, ολοκληρώνοντας την ποπ μέταλ στροφή τους. σύμφωνα με τα γούστα μου, πρόκειται συνολικά για ένα μέτριο δίσκο με κάποιες καλές στιγμές, όπως τα κολλητικά χιτάκια The Motherload και Ember City. και πάλι βέβαια, είναι πολύ καλύτερος από το The Hunter στο οποίο έπιασαν πάτο.

    οι Mastodon ανήκαν κάποτε στις πιο αγαπημένες μου μπάντες και γενικά η άποψη μου συνοψίζεται ως εξής: όσο παλιότερα, τόσο καλύτερα.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  7. #22
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    https://w.soundcloud.com/player/?url..._reposts=false

    Θα ήταν ωραία φάση αν αποφάσιζαν να ξαναγράψουν τέτοια μουσική σε κάνα δίσκο

  8. #23
    untitled unmastered tssks's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    δενεχωπουναπαω
    Posts
    1,485

    Default



  9. #24
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default


  10. #25
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Εμενα δε μου αρεσε ιδιαιτερα. Εντωμεταξυ, γενικα δεν ενιωσα τη φαση με το video clip με τα twerking.
    Ups για skinner artwork.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  11. #26
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    συμπαθητικό κομματάκι για να παίζει. σορρυ βιντεο βαριεμαι να βλεπω οπότε δεν ξερω τι δείχνει
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 10-09-2014, 22:23
  2. Mastodon - The hunter
    By Krux in forum Albums
    Replies: 34
    Last Post: 28-02-2014, 13:43
  3. Τοol, Mastodon
    By fleshdiver in forum Live Reports
    Replies: 264
    Last Post: 23-01-2007, 17:58
  4. Διαγωνισμός Mastodon
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 15-12-2005, 16:32
  5. oi mastodon sth warner!!
    By Jim Dandy Mangrum in forum Music Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 08-04-2005, 18:47

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •