Page 11 of 24 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 355

Thread: Η γωνιά του OniBocho

  1. #151
    Meth Swastika Lyse's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    666

    Default


  2. #152
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Όπως είχα πει πριν 6 μήνες με το βιντεάκι της γυναίκας του και του γιου του:
    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Και μετά έρχονται οι εποχές που κάνουμε edit όλα τα παλιά posts μας, απενεργοποιούμε λογαριασμούς facebook κλπ γιατί τελικά "μοιραστήκαμε" περισσότερα από όσα μπορούσαμε να αντέξουμε και όλα αυτά.
    Εννοείται ότι το βιντεάκι δεν υπάρχει πια στο εκεί λινκ.
    Μετά το "έρχονται οι εποχές που" προσθέστε το "ξεκινάμε flames σε οποιδήποτε topic και κλαιγόμαστε ότι μας παρεξηγεί ένα ολόκληρο forum,"

    edit:
    http://www.electricrequiem.com/forum...=1#post1241723

  3. #153
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Εν τω μεταξύ γελάω, γιατί στο ίδιο θρεντ
    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Δε θα ασχοληθώ και με την τελευταία βλακεία που θα θα γραφτεί εις βάρος μου
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  4. #154
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Εννοείται ότι το βιντεάκι δεν υπάρχει πια στο εκεί λινκ.
    Parasight, πέφτω στα γόνατα και ταπεινά σου ζητώ συγγνώμη που δε ζήτησα την άδειά σου για να αφαιρέσω βίντεο και φωτογραφίες από τον (δικό μου; ) λογαριασμό Dropbox όταν μου τελείωνε ο χώρος. Προφανώς θα ήταν πολύ δυσκολότερο να κάνω edit το post μου...

    Πέρα κι από Κόπανος, λοιπόν...
    Last edited by OniBocho; 12-05-2014 at 16:08.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #155
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Η προπαγάνδα του Ικονοβλαξ έχει περάσει τελικά.. Θα το πω λοιπόν μια φορά ακόμα, αλλά no more please. Το βίντεο έδειχνε την Σοφία να χαϊδεύει την πλάτη του Ορφέα, ο οποίος νιαουριζει σε κάθε χάδι. Ask Tsimpouklano. He remembers.

    Όσο για αυτό που λες Unholy, τρέλα indeed.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  6. #156
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Ευτυχώς υπάρχει το εδώ τόπικ, για να μη γαμάμε το υπόλοιπο φόρουμ.

    Λοιπόν, δυστυχώς αυτοαναιρούμαι έχοντας πει ότι δε θα σου ξανααπευθυνθώ OniBocho, αλλά δεσμεύομαι ότι αυτή είναι η τελευταία φορά, εκτός αν σταματήσεις να είσαι καραγκιόζης. Η φάση ξεκίνησε όταν έδωσες ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ το πλήρες ονοματεπώνυμό σου στο περίφημο ποστ-απολογία/οτιδήποτε-σκατά και εγώ είπα να δώσεις και φωτογραφίες, ΑΦΜ. Με έκπληξή μου βλέπω να δίνεις όντως το ΑΦΜ σου επίσης ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ, σε μια κρίση [ ]χιούμορ [ ]παλικαριάς [ ]ηλιθιότητας. Το τι στοιχεία μπορώ να δω συγκεκριμένα εγώ από τη θέση μου προφανώς δεν το φαντάζεσαι, και η πλακίτσα που σου έκανα σχετικά με το τι φαινόσουν στο σύστημα να κάνεις πρόσφατα πραγματικά δεν είναι τίποτα. Δλδ στράβωσες επειδή ανέφερα ότι προσλήφθηκες κάπου πρόσφατα για μια ζωντανή εμφάνιση που ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ πριν καιρό είπες ότι έκανες με τη μπάντα σου, χρησιμοποιώντας το ΑΦΜ σου που ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ (για οποιονδήποτε από τους λόγους του multiple choice παραπάνω) έδωσες. Πραγματικά, έχεις ιδέα σε τι στοιχεία σου μπορεί να έχει πρόσβαση κάποιος (όχι εγώ, ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ) που ξέρει το ΑΦΜ σου και έχει ενδεχομένως σκοπό να σου κάνει κακό; Είναι δυνατό να είσαι τόσο ηλίθιος;

    Βέβαια αυτό είναι ακόμη μια πτυχή του γενικότερου θέματος με την πάρτη σου από τότε που έκανες την εμφάνισή σου. Το οποίο γενικότερο θέμα είναι ότι αφελώς και αφειδώς μοιράζεσαι ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ προσωπικά στοιχεία σου και δεδομένα σου. Ονοματεπώνυμο, ονόματα συζύγου-γιου, βίντεο με αυτούς, εργασία, διεύθυνση, οικονομική κατάσταση, ΑΦΜ(!!) κλπ κλπ. Δλδ έλεος, σε 6 μήνες το φόρουμ εδώ ξέρει περισσότερα για σένα από ότι για μένα που είμαι εδώ 10 χρόνια. Και στην πρώτη μας αψιμαχία πριν 6 μήνες παχιά-παχιά μου κορδωνόσουν ότι ξέρεις να θέτεις όρια ώστε να διαφυλάττεις εσένα και την οικογένειά σου. Στ'αρχίδια μου εμένα βέβαια τι κάνεις με την οικογένειά σου, αλλά γενικά κοίταξέ το, πίσω από όλη τη σκατοθύελλα και τον θυμό και την παπαρολογία, κράτα αυτό ως συμβουλή. Γενικά πάντως, θερίζεις ό,τι σπέρνεις, από κει και πέρα κλάψου και γάβγισε όσο θες.

    inb4 post-σεντόνι απάντησης, το ξέρω, το δικαιούμαι, εγώ φταίω που ασχολούμαι, αλλά τέλος.

  7. #157
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Το πατρονάρισμα που επιχειρείς (αποτυχημένα κατά τη γνώμη μου) να κάνεις σε αυτό το ποστ, είναι ακόμα πιο πρόστυχο από την ανάγκη σου να φανείς εξυπνακιας κάπου και σε κάποιους που νομίζεις ότι σε παίρνει.

    Σε περίπτωση που δεν έχεις καταλάβει λοιπόν, σου λέω συνοπτικά:

    Επιχειρείς να μειώσεις και να χλευάσεις το πιο ειλικρινές ποστ που έχω κάνει, για λόγους που εγώ έκρινα ορθούς και απαραίτητους, λέγοντας μια "εξυπνάδα στο τσατ. Εν συνεχεία, πέφτεις στα τάρταρα της ανθρώπινης αξιοπρέπειας, ψαχουλευοντας τα στοιχεία μου (επειδή μπορείς, κλασσικό σύμπλεγμα εξουσιοπληξίας, συναντάται στους ΔΥ αυτής της χώρας). Βάζω στοίχημα ότι καυλωσες όταν έκανες την ψακτικη σου. Στην έκρηξη ανδρισμού σου, κρινεις απο πάνω την οικονομική/εργασιακή μου κατάσταση. Και τώρα, προσπαθείς να πεισεις ότι ουσιαστικά ήθελες να με προστατέψεις και να με συμβουλεψεις. Δεν πείθεις ούτε τον Ορφέα, που είναι 15 μηνών.

    Δεν έχω να φοβηθω το παραμικρό, ξέρω πόσο σωστά και καθαρά κάνω τη δουλειά μου, δεν έχω ζητήσει χάρες και ρουσφέτια, ένα περίπτερο της πουτσας έχω και το χρυσοπληρωνω και σίγουρα δεν χρειάζομαι παραινέσεις από κάποιον με το ποιόν που (ως τώρα μου έχεις δείξει ότι) έχεις.
    Last edited by OniBocho; 13-05-2014 at 12:18.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #158
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Old guys argue, νιώθω πολύ περίεργα που δεν βλέπω παναγίες, φάπες και σκληρή τακτική.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  9. #159
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #160

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Δεν πείθεις ούτε τον Ορφέα, που είναι 15 μηνών.
    Όχι, με έπεισε.

  11. #161
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Πινκ και για ύπνο ρε αλητακο. Αν δεν κοιμηθείς τώρα, θα την πέσεις το απόγευμα και θα χορεύεις πάλι το βραδύ, μούλικο!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  12. #162
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default

    Spoiler

  13. #163
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    FFW - ένα καθαρό γραφείο με καναπέδες στο κέντρο της πόλης, Μάιος 2034

    «Μετά, όταν ήμουν 2, ανέβασε ένα βίντεο με εμένα και τη μαμά στο dropbox και έκανε ένα fake account μου που λεγόταν Anakin Orpheus Haralambos και το έβαζε να ποστάρει και μιλούσε μαζί του, μόνος του!»

  14. #164
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    ΠΑshockin'
    Let The Freak Flag Fly!

  15. #165
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    OniBocho το Χόντα πόσο καίει ?
    Το υβριδικό είναι ?
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

Similar Threads

  1. Η γωνιά του μηχανικού
    By HAVOC in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 182
    Last Post: 18-09-2018, 18:50
  2. Η γωνιά της γιουλάι.
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 36
    Last Post: 03-10-2016, 09:54
  3. Η γωνιά του Τέο-Ρακ.
    By Nasum in forum Music Discussion
    Replies: 28
    Last Post: 21-12-2014, 15:11
  4. Η Γωνιά Του Cult
    By Ψηλός in forum Self-Promotion
    Replies: 4
    Last Post: 24-09-2014, 20:01
  5. H γωνιά της Χ
    By animae in forum General Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 02-07-2009, 12:01

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •