Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 133

Thread: Against Modern Football

  1. #16
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    Μέλη του φόρουμ μας έχουν δεσμευθεί ότι ούτε λεπτό, ναταλεμαυτά.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  2. #17
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Πάλι με τις δωδεκάδες τις μπύρες απο το LIDL αραχτός στο σαλόνι καλοκαιράκι, δε θα σαι;

  3. #18
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Μην υπερβάλουμε. Μια φορά γραφικός εγώ, το αναγνωρίζω, αλλά δέκα φορές "νηφάλιος" εσύ. Διάβασε με την ίδια νηφαλιότητα την δικογραφία της Αμαρύνθου μετά απο όσο νερό έχει μπει στο αυλάκι με οροθετικές, ΧΑ και οτιδήποτε άλλο έχει γίνει και έλα να κάνεις 8 χρόνια παλιό χιούμορ μετά.

    Δεν απευθύνομαι στο φίλο bhoy με το δεύτερο πρόσωπο, απευθύνομαι σε όλους και μένα μέσα, και ήθελα να πω ότι η φάση έχει ξεφύγει γενικώς και δεν είναι μόνο η ελλάδα το θέμα. Φαραωνικά πανηγύρια για σπονσορες και κατασκευαστικές ήταν όλες αυτές οι διοργανώσεις πάντα. Αλλά είναι η πρώτη φορά που η βιτρίνα σπάει με τέτοιο τρόπο (μόνη εξαίρεση η ολυμπιάδα του πινοσετ ίσως). Οι άλλοι σκοτώνουν με κρύο αίμα στις φαβέλες, τα έχουν γαμήσει όλα και εδώ είναι όλοι σε φάση "γιορτή του ποδοσφαίρου", το καλοκαίρι θα είναι όλα ξεχασμένα και θα είναι μόνο ο πανούτσος να λέει τις αρλούμπες.
    Last edited by ikonoklast; 28-04-2014 at 03:32.

  4. #19
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Έχει βγει κάποιος φίλαθλος γνωστός σου να πει ότι φέτος δε θα δει μουντιαλ;
    Πάλι με τις δωδεκάδες τις μπύρες απο το LIDL αραχτός στο σαλόνι καλοκαιράκι, δε θα σαι;
    Η γνωστή παρέα που είμαστε και βλέπουμε από το 2000 κάθε 2 χρόνια όλα τα ποδόσφαιρα (ή όλες τις μπάλες, όπως θες πες το) κατά τα 5/6 είναι εκτός (το 1/6 δεν το κάνουμε πλέον παρέα και δεν ξέρω)

    Και ο λόγος

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    και ήθελα να πω ότι η φάση έχει ξεφύγει γενικώς και δεν είναι μόνο η ελλάδα το θέμα. Φαραωνικά πανηγύρια για σπονσορες και κατασκευαστικές ήταν όλες αυτές οι διοργανώσεις πάντα. Αλλά είναι η πρώτη φορά που η βιτρίνα σπάει με τέτοιο τρόπο (μόνη εξαίρεση η ολυμπιάδα του πινοσετ ίσως). Οι άλλοι σκοτώνουν με κρύο αίμα στις φαβέλες, τα έχουν γαμήσει όλα και εδώ είναι όλοι σε φάση "γιορτή του ποδοσφαίρου", το καλοκαίρι θα είναι όλα ξεχασμένα και θα είναι μόνο ο πανούτσος να λέει τις αρλούμπες.

    Θα μπορούσες να μου πεις , και τώρα το πήρες χαμπάρι ρε μαλάκα? ε, κάλιο αργά παρά ποτέ θα σου απαντήσω
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  5. #20
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by bhoy View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post


    Ναι ρε, όλα τα άλλα στο ελληνικό ποδόσφαιρο είναι κομπλέ.
    [FONT=Tahoma]Σου φάνηκε,να θεωρώ εγώ πως είναι έτσι;
    Σορι, τώρα το είδα.

    Μου φάνηκε να λες ότι είναι ένας μεγάλος τίτλος για ένα ειδικό θέμα. Κάτι που δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει γιατί το "μοντέρνο ποδόσφαιρο" στο δικό μου μυαλό έχει μια ενιαιότητα. Mπορεί και να μην τα ξέρω τόσο καλά, τα ζητήματα.

    Έχω παρατηρήσει πχ κόσμο να αναφέρεται στο μοντέρνο ποδόσφαιρο και να λέει ότι η Λιβερπουλ για παράδειγμα θα ήταν πολύ όμορφο να πάρει το αγγλικό πρωτάθλημα αλλά το χάνει από την ομάδα του Μουρίνιο που παίζει κατενάτσιο. Κρίμα...





    Έχει βγει κάποιος φίλαθλος γνωστός σου να πει ότι φέτος δε θα δει μουντιαλ; Κάποιος "έγκυρος 'ελληνας αθλητικογράφος" που δουλεύει σε κάποιο γκαζετα/σπορτ24, σε κάποια απο τις φυλλάδες, σε κάποιο συνδρομητικό να πει ότι φέτος δε θα καλύψει ούτε φαουλ απο την αρχιδιά; Για τους ολυμπιακούς του '16, το ίδιο;

    Πάλι με τις δωδεκάδες τις μπύρες απο το LIDL αραχτός στο σαλόνι καλοκαιράκι, δε θα σαι;
    Εγώ απλά ήρθα να αφήσω αυτό εδώ: http://ellinikahoaxes.blogspot.gr/20...dial.html#more

    Και ότι θα έπρεπε λίγο-πολύ να ξέρουμε πότε ένα άρθρο είναι χύμα χωρίς πηγές και θα έπρεπε να εξετάζεται τουλάχιστον με σκεπτικισμό. Όχι ότι δε γίνονται εγκλήματα στη Βραζιλία λόγω προετοιμασίας για το μουντιάλ, αλλά λίγο έλεος με τη χατζηστεφανοποίηση των πάντων, ακόμη και του Τάκη με την άμστελ.

  6. #21
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Δεν νομίζω πάντως ότι περιμένουμε αυτές τις πικ για να έχουμε άποψη.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  7. #22
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Εννοείται πως όχι. Αλλά μας ενοχλεί η παραπληροφόρηση και η δημιουργία εσφαλμένων/υπερβολικών εντυπώσεων όταν διαφωνούμε με το μήνυμα, αλλά καταπίνουμε αμάσητο ό,τι μας εξυπηρετεί;

  8. #23
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    αυτά στις φαβέλες γίνονται συνέχεια κ όχι μόνο λόγω παγκοσμίου κυπέλλου. τονίζω ότι δε διαφωνώ με όσα είπατε παραπάνω, αλλά μην τα ισοπεδώσουμε σε σημείο "οι κακοί μπάτσοι σκοτώνουν τους άστεγους". η πραγματικότητα είναι πιο πολύ σε φάση οι κακοί μπάτσοι βρίσκονται σε πόλεμο με τον εκάστοτε μεγαλέμπορο που κάνει κουμάντο στην κάθε φαβέλα. χαμένος ο φτωχός κάτοικός της που δεν έχει στον ήλιο μοίρα σε κάθε περίπτωση.
    Rock or Nothing

  9. #24
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Αλλά είναι η πρώτη φορά που η βιτρίνα σπάει με τέτοιο τρόπο (μόνη εξαίρεση η ολυμπιάδα του πινοσετ ίσως).
    υπάρχει και αυτό: http://en.wikipedia.org/wiki/Tlatelolco_massacre

  10. #25
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Μην υπερβάλουμε. Μια φορά γραφικός εγώ, το αναγνωρίζω, αλλά δέκα φορές "νηφάλιος" εσύ. Διάβασε με την ίδια νηφαλιότητα την δικογραφία της Αμαρύνθου μετά απο όσο νερό έχει μπει στο αυλάκι με οροθετικές, ΧΑ και οτιδήποτε άλλο έχει γίνει και έλα να κάνεις 8 χρόνια παλιό χιούμορ μετά.
    Σε τι αναφέρεσαι;

    Quote Originally Posted by ikonoklast
    Δεν απευθύνομαι στο φίλο bhoy με το δεύτερο πρόσωπο, απευθύνομαι σε όλους και μένα μέσα, και ήθελα να πω ότι η φάση έχει ξεφύγει γενικώς και δεν είναι μόνο η ελλάδα το θέμα. Φαραωνικά πανηγύρια για σπονσορες και κατασκευαστικές ήταν όλες αυτές οι διοργανώσεις πάντα. Αλλά είναι η πρώτη φορά που η βιτρίνα σπάει με τέτοιο τρόπο (μόνη εξαίρεση η ολυμπιάδα του πινοσετ ίσως). Οι άλλοι σκοτώνουν με κρύο αίμα στις φαβέλες, τα έχουν γαμήσει όλα και εδώ είναι όλοι σε φάση "γιορτή του ποδοσφαίρου", το καλοκαίρι θα είναι όλα ξεχασμένα και θα είναι μόνο ο πανούτσος να λέει τις αρλούμπες.
    Ναι αλλά σκοπός δεν είναι να δημιουργηθούν ενοχές στο λαό ή δεν ξερωγω πού και τι. Υπάρχει μία λεπτή γραμμή, δε μπορώ να ορίσω πού ακριβώς είναι αυτή, αλλά αισθάνομαι ότι όταν ακούω ένα "γαμιέστε όλοι" τότε αυτή έχει προ πολλού ξεπεραστεί και η φάση είναι πλέον Τέρμιναλ μισανθρωπία.

    Χώρια που αυτή η λογική δεν έχει τελειωμό. Σήμερα στην Αίγυπτο καταδικάστηκαν σε θάνατο 683 άνθρωποι, μέλη των Αδερφών Μουσουλμάνων. Μπορώ να φτιάξω ένα σωρό σχήματα υποκρισίας αυτή τη στιγμή που μιλάμε και να μας τα χρεώσω όλα.

  11. #26
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Aγριο τάπωμα απο Parasight. Μου αρέσει που έκανα search με την εικόνα όταν τη βρήκα και έπαιξε Woozle Effect.


    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Μην υπερβάλουμε. Μια φορά γραφικός εγώ, το αναγνωρίζω, αλλά δέκα φορές "νηφάλιος" εσύ. Διάβασε με την ίδια νηφαλιότητα την δικογραφία της Αμαρύνθου μετά απο όσο νερό έχει μπει στο αυλάκι με οροθετικές, ΧΑ και οτιδήποτε άλλο έχει γίνει και έλα να κάνεις 8 χρόνια παλιό χιούμορ μετά.
    Σε τι αναφέρεσαι;
    To πανώ που έβαλες είναι από την κινητοποίηση στην Αμάρυνθο το 2006, για τον ομαδικό βιασμό της μαθήτριας απο τους συμμαθητές της.

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast
    Δεν απευθύνομαι στο φίλο bhoy με το δεύτερο πρόσωπο, απευθύνομαι σε όλους και μένα μέσα, και ήθελα να πω ότι η φάση έχει ξεφύγει γενικώς και δεν είναι μόνο η ελλάδα το θέμα. Φαραωνικά πανηγύρια για σπονσορες και κατασκευαστικές ήταν όλες αυτές οι διοργανώσεις πάντα. Αλλά είναι η πρώτη φορά που η βιτρίνα σπάει με τέτοιο τρόπο (μόνη εξαίρεση η ολυμπιάδα του πινοσετ ίσως). Οι άλλοι σκοτώνουν με κρύο αίμα στις φαβέλες, τα έχουν γαμήσει όλα και εδώ είναι όλοι σε φάση "γιορτή του ποδοσφαίρου", το καλοκαίρι θα είναι όλα ξεχασμένα και θα είναι μόνο ο πανούτσος να λέει τις αρλούμπες.
    Ναι αλλά σκοπός δεν είναι να δημιουργηθούν ενοχές στο λαό ή δεν ξερωγω πού και τι. Υπάρχει μία λεπτή γραμμή, δε μπορώ να ορίσω πού ακριβώς είναι αυτή, αλλά αισθάνομαι ότι όταν ακούω ένα "γαμιέστε όλοι" τότε αυτή έχει προ πολλού ξεπεραστεί και η φάση είναι πλέον Τέρμιναλ μισανθρωπία.

    Χώρια που αυτή η λογική δεν έχει τελειωμό. Σήμερα στην Αίγυπτο καταδικάστηκαν σε θάνατο 683 άνθρωποι, μέλη των Αδερφών Μουσουλμάνων. Μπορώ να φτιάξω ένα σωρό σχήματα υποκρισίας αυτή τη στιγμή που μιλάμε και να μας τα χρεώσω όλα.
    Μπορείς να κάνεις ό,τι θες με τις αδερφές μουσουλμάνους. Αυτό είναι θρεντ για τη μπάλα και γράφουμε γι' αυτήν - όταν κάποιος γράψει "γαμιέστε όλοι" (δεν το έχει γράψει κανείς), το ξανασυζητάμε.
    Last edited by ikonoklast; 28-04-2014 at 16:30.

  12. #27
    Junior Member Azzz's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Athens
    Posts
    29

    Default

    Επίσης άλλο εγχείρημα που πάει και καλά και είναι το μοναδικό στην Ευρώπη, από όσο ξέρω τουλάχιστον.



    Athens Antifa League

    http://antifaleague.espivblogs.net

    https://www.facebook.com/AthensAntifaLeague


    Kαι πρόσφατη συνέντευξη.

    http://www.vice.com/gr/read/antifades-bala-kontra
    Last edited by Azzz; 28-04-2014 at 16:25.

  13. #28
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Μπορείς να κάνεις ό,τι θες με τις αδερφές μουσουλμάνους. Αυτό είναι θρεντ για τη μπάλα και γράφουμε γι' αυτήν - όταν κάποιος γράψει "γαμιέστε όλοι" (δεν το έχει γράψει κανείς), το ξανασυζητάμε.
    Όταν έρχεσαι και μου λες "πάλι με τις μπύρες θα σαι", αυτό λες. Χέστηκα για την κωλομπάλα. Αν θες να μου χρεώσεις απραξία ή συνενοχή ή κάτι παρόμοιο, μπορείς να βρεις καλύτερα επιχειρήματα. Αν στην τελική αυτό που ψάχνεις είναι οι συνένοχοι.

    Τους Τέρμιναλ τους έβαλα επειδή είναι ο ορισμός του παραπάνω. Δεν έχουν δίκιο σε τίποτα, ακόμα και αν λένε την αλήθεια. Είναι μία σέχτα.

  14. #29
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Quote Originally Posted by Azzz View Post
    1stAthens Antifa League
    Ομάδες:

    ...
    Περσινή Κομμούνα
    Villa Abalias
    ...

    http://www.vice.com/gr/read/antifades-bala-kontra

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  15. #30
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Μπορείς να κάνεις ό,τι θες με τις αδερφές μουσουλμάνους. Αυτό είναι θρεντ για τη μπάλα και γράφουμε γι' αυτήν - όταν κάποιος γράψει "γαμιέστε όλοι" (δεν το έχει γράψει κανείς), το ξανασυζητάμε.
    Όταν έρχεσαι και μου λες "πάλι με τις μπύρες θα σαι", αυτό λες. Χέστηκα για την κωλομπάλα. Αν θες να μου χρεώσεις απραξία ή συνενοχή ή κάτι παρόμοιο, μπορείς να βρεις καλύτερα επιχειρήματα. Αν στην τελική αυτό που ψάχνεις είναι οι συνένοχοι.

    Τους Τέρμιναλ τους έβαλα επειδή είναι ο ορισμός του παραπάνω. Δεν έχουν δίκιο σε τίποτα, ακόμα και αν λένε την αλήθεια. Είναι μία σέχτα.
    Σε χάνω γενικά. Η φάση σου είναι "οκ, ελάτε να δουμε μουντιαλ σα να μη τρέχει τίποτα γιατί καπιταλίσμος";

Similar Threads

  1. [TV] Modern Family
    By FIXXXER in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 112
    Last Post: 15-04-2014, 22:48
  2. Modern Warfare 3
    By SpiritCrusher in forum PC & Games
    Replies: 20
    Last Post: 09-11-2011, 02:42
  3. MODERN WARFARE 2 (CoD)
    By Agoraphobic_S.I. in forum PC & Games
    Replies: 123
    Last Post: 06-06-2010, 05:01
  4. COD 4 : Modern Warfare
    By Bullet in forum PC & Games
    Replies: 48
    Last Post: 05-02-2008, 23:24
  5. Modern Fears
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 12-06-2004, 04:11

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •