Page 13 of 23 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 339

Thread: Για ένα καλύτερο ER

  1. #181
    Militant φιλελεύθερος Θάνος Τζήμερος's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Athens
    Posts
    143

    Default

    Το αναλαμβάνω εγώ.
    "Το Ισλάμ μας κλέβει τις δουλειές"

    ''Να καταργηθεί το αγγελιόσημο''

    ''Οι μετανάστες δεν έχουν ιδέα από οικονομικά''

    ''Τσίπρας = Μάο''

    ''Η επανάσταση γίνεται με άνοιγμα των επαγγελμάτων''

    ''Πήξαμε στους πούστηδες''

    ''Η Ελλάδα θα έπρεπε να λέγεται Ελλάδοφ''

    ''Ο δημόσιος τομέας είναι καθαρός ιμπεριαλισμός''

    ''Ελευθερία ή θάνατος''

    ''Ο Λένιν δεν είχε ένσημα''

    ''Σεισμός, σεισμός, καπιταλισμός''

  2. #182
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Εγώ γενικά ψιλοπροσφέρθηκα να το αναλάβω στα τεχνικά του ζητήματος, αλλά πιστεύετε ότι έχει κάποιο νόημα;

    Το φόρο έχει κλείσει 13 χρόνια, πέρασε τις καλές στιγμές του, τις κακές του, κάποιοι γίναμε φίλοι απο εδώ μέσα, άλλοι ψάχνονται ακόμα να τις παίξουμε και τα γνωστά. Από όσες φορές έχει γίνει αυτή η κουβέντα σχετικά με το αν το φόρουμ "δεν τραβάει" αυτή αισθάνομαι ότι είναι η πιο μίζερη και εγώ είμαι εδώ τα 12 από τα 13 αυτά χρόνια.
    Last edited by ikonoklast; 14-11-2016 at 23:09.

  3. #183
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Cool user

    Last edited by tsonos; 14-11-2016 at 23:32. Reason: "V"

  4. #184

    Default

    Έχουμε τα εξής facts:
    - ο σαμπρελας, όσο κ αν δε μ' αρέσει η προοπτική να φύγει από αντμιν, για τους οποίους λόγους του, θέλει να αποχωρήσει από το αντμιν/τεχνικο κομμάτι. Κατανοητό, καθώς υπάρχει η κούραση, η βαρεμαρα, η δεν_αντεχω_αλλο κατάσταση, και ένα σωρό άλλοι λόγοι για να μην ψήνεται να συνεχίσει. Μαζί του, σε όλα, χωρίς 2η σκέψη, μιας και έτσι νιώθει.
    - το ηαρ, όσο και αν μία στο τόσο γίνονται ποστσ πάνω στο ποσό ΔΕ γαμαει πια το φόρουμ, για τους περισσότερους από εμάς το φόρουμ, όσο συχνά ή σπάνια γράφουμε, είναι μία καθημερινή συνήθεια (με την καλύτερη έννοια του όρου), πάνω σε μουσικά θέματα, πολιτικσ, σεξιον, ταινίες, λαιβσ. Ακόμα ακόμα και ένα απλό λογκιν για "καλημερες" στο τσατ που θα ανταλλάξεις με κάποιους "δικούς σου" ανθρώπους, που έχετε τραγουδήσει αγκαλιά "By moonlight we ride" . Και συνεπώς, προσωπικά, δε θέλω να τη χάσω αυτηνα τη συνήθεια γιατί είναι ωραίο πράμα. Και όσο κι αν τα σοσιαλ μίντια παίρνουν τη σκυτάλη, ε, το φορουμ αυτό είναι σαν το σπιτικό φαι, όταν πας στη μάνα σου. Σ' αρέσει και το αγαπάς.

    Αυτό που βλέπω, έχει ως εξής:
    άτομα με τις σχετικές γνώσεις αναλαμβάνουν το τεχνικό κομμάτι του σάιτ (που αποσο αντιλαμβάνομαι είναι κ αυτό που καίει), ο ικκνοκλαστ πχ, και αντμινσ βρίσκουμε στην πορεία. Ίσως υπάρξει ένα διαστημα υπολειτουργειας, αλλα νομιζω μπορουμε να το αντεξουμε, καθώς a new age dawns. Για το οικονομικό τωρα σκέλος, νομίζω ότι θα βρεθεί άκρη, με ένα λογαριασμό, ώστε να δοθούν τα χρήματα που απαιτούνται από όσους μπορούν και ενδιαφέρονται. Συγκεκριμενα, Λέει ο σαμπρελας πόσο πάει το μαλλί, και το βρίσκουμε σε αντίστοιχο θρεντ.

    Ένα πρώτο βήμα που καλό θα ήταν να αρχίσουμε να το ββλεπουμε είναι, γιατί δεν έχω πραγματικά καμια ιδέα, να πει ο σαμπρέλας ή/και οποίος ξέρει τι "κενά" αφήνει η απομάκρυνση του αντμιν(ανθρώπου)_της_καρδιας_μας, ώστε να μπουν κάποια πράματα σε σειρα και να δούμε -αν τλκ ψηνομαστε- τι πρέπει να γίνει, ποτέ και από ποιους. Διαδικαστικά θέματα, τα βλέπουμε εεν καιρώ.

    Yγ: φυσικά, read only για κανέναν λογο
    Last edited by tsimpouklano; 15-11-2016 at 03:05.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  5. #185
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Να φύγει ο Σαμπρέλας κι από άντμιν κι από moderator κι από τεχνικός υπεύθυνος κι από όλα

    Θέλουμε να συνεχίσει να ποστάρει όμως
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  6. #186
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Να φύγει ο Σαμπρέλας κι από άντμιν κι από moderator κι από τεχνικός υπεύθυνος κι από όλα

    Θέλουμε να συνεχίσει να ποστάρει όμως
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Το ποστ δεν είναι ποστ αποχώρησης, για μένα το έχω ξαναπεί, το ER μου έκανε περισσότερο καλό από όσο μπορούσα να το φανταστώ κάνοντας εκείνο το ποστ πριν μερικά χρόνια για κάτι αυθεντίες σε δισκάδικα. Είναι το url που πατάω πάντα πρώτο, και θα συνεχίσω να μπαίνω
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  7. #187
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Εγώ προτείνω ban στον ikonoklast.

  8. #188

    Default

    Βλέπω μπότ να κυβερναει το ΕΡ.
    Θα ναι καπου στη Σιγκαπούρη .
    Δε θα χει μούσια και σίγουρα δε θα ξέρει από μπακλαβα
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  9. #189
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    πάντως δεν έχετε παράπονο μαζεύτηκαν ποστ.
    Λοιπόν υπάρχει ήδη τεχνικό ενδιαφέρον, θα επανέλθω με τα άλλα 2
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #190
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by paddy honey View Post
    Εγώ προτείνω ban στον ikonoklast.
    Εάν δεν φέρει πίσω τα πίνκ. Ή έστω να πει που θέλει να βρεθούμε να τις μετρήσουμε, μιάς και εξακολουθεί να ασχολείται. Ή τέλος πάντων αν δεν βάλετε πινκς βάλτε κάτι να δίνουμε ένα thumps up έστω στον εκάστοτε χρήστη για επιβράβευση.

    ΥΓ. Γυρνώ από Ρώμη, ρε πούστη μου, και είμαι έτοιμος να γράψω οδοιπορικό και με που μπαίνω εδώ μου σκάτε τέτοια νέα;! Πέθανε και ο Κοέν - όχι ότι άκουγα - και νιώθω ο Νοέμβρης να μας βάζει σε doom κλίμα απότομα.
    Γλιτώσαμε την κατάθλιψη με το er και τώρα μας στέλνετε να ψάχνουμε νέους τρόπους διασκέδασης στα 36 μας;! Λυπηθείτε μας!
    ΥΓ2. Κοιλιά κατανοώ, αλλά μας γάμησες. φιλιά.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  11. #191
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Ban άνευ όρων. Όσο για το Νοέμβριο, έχω ποστάρει μνεία απο μπαναρισμένο λογαριασμό.

  12. #192
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Κατανοώ ότι μπορεί να κουράστηκε ο Σαμπρέλας, η ευθύνη του administration μπορεί να γίνει ψυχοφθόρα, αλλά σοβαρέψου. Είσαι ο καπετάνιος στις μεγαλύτερες φουρτούνες του ER, περάσαμε μεγάλα κύματα τα τελευταία χρόνια και δεν θα είμασταν εδώ χωρίς εσένα. Μπορεί να διανύουμε την χειρότερη περίοδο του φόρουμ, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει σε καμία περίπτωση με εσένα. Εαν υπάρχει ευθύνη, βαραίνει όλους μας. Σίγουρα ισχύει αυτό που αναφέρεται καιρό τώρα, πως υπάρχει μια γενικότερη παρακμή λόγω των social media. Μην φύγεις για 2-3 κακοπροαίρετα σχόλια. Εάν κουράστηκες, είναι δεκτό. Το read-only δεν τίθεται καν υπό συζήτηση. Στο τεχνικό κομμάτι μπορώ να βοηθήσω κι εγώ όσο μπορώ, όσο και στο administration, εάν δεν υπάρχει κάποιος καταλληλότερος/η. Επίσης, θα μπορούσαν να μοιραστούν αυτές οι ευθύνες. Σχετικά με το οικονομικό, οργανώνουμε μια παρτάρα/λαιβάρα (προτείνω Υπόγα Κ94) για να βγουν κάποια από τα έξοδα, βγάζουμε καινούρια μπλουζάκια κλπ.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  13. #193
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Δεν είμαι 14 χρόνια εδώ, δε γνωρίζω καν σε τι περίοδο της πορείας του ER έγινε η εγγραφή μου, έχω αντιληφθεί όμως ότι αν υπάρχει ένας άνθρωπος που να είναι τόσο χίπης, τόσο ψύχραιμος, τόσο γλυκομίλητος, τόσο ανώτερης σκέψης και ψυχής, τόσο κατιρτησμένος σε τεχνικό, αλλά κυρίως σε επίπεδο πολιτισμένης συμπεριφοράς όσο απαιτεί ένα φόρουμ σαν το Electric Requiem, αυτός είσαι εσύ Κοιλίτσα.

    Μπορεί (που θα γίνει) τα τεχνικά ζητήματα να καλυφθούν, μπορεί και τα οικονομικά (που επίσης θα γίνει) ζητήματα να μη μας απασχολήσουν, αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει έτερος με την ακεραιότητα του χαρακτήρα που αποπνέει ο Σαμπρέλας καθώς επίσης το σεβασμό και την εκτίμηση, φαντάζομαι καθολικά.

    Θα ήθελα να σχολιάσω αυτό που αναφέρει ο 12άστερος, αλλά θεωρώ καλύτερο να μην το κάνω.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  14. #194
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    καλα δε νομιζω ο ανθρωπος να θεωρησε οτι ευθυνεται για τη χειροτερη περιοδο. περισσοτερο σαν αντε γαμηθειτε σε αυτους που γκρινιαζουν (κι εγω μεσα σ'αυτους λογω ελλειψης μουσικης) μου εσκασε, παρα οτι νομιζει οτι φταιει για τη φαση.
    αλλιως αν οντως νομιζεις οτι φταις αγαπημενε να σου θυμησω εικονες ενος κρατους που οι εκατομμυρια πολιτες του βριζουν την κυβερνηση οτι φταιει μονο αυτη. λολ?
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  15. #195
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    λοιπόν,
    βρέθηκε και αδμιν και τεκνικαλ ντιρέκτορ
    Για το οικονομικό ενημερώνω ότι "προς το παρών" το κόστος είναι 18,60$ τον μήνα, ήταν 18,45 αλλά ανέβηκε ο φόρος.
    Όποιος θέλει να βοηθήσει θα στέλνω οδηγίες, δεν θέλει υπερβολές, αλλά συνέχεια και συνέπεια

    (φέρε πίσω τις μούτζες ρε χασάπη)
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. Καλύτερο Final Fantasy.
    By metamelia1 in forum PC & Games
    Replies: 75
    Last Post: 09-04-2020, 14:43
  2. OST: Το καλύτερο που υπήρξε
    By zeo in forum Music Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 30-04-2013, 11:57
  3. το καλυτερο ψιψιψονι?
    By freak brother in forum General Discussion
    Replies: 36
    Last Post: 08-10-2006, 14:49
  4. Το καλύτερο...
    By BeBiT in forum General Discussion
    Replies: 79
    Last Post: 31-10-2004, 23:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •