Page 11 of 23 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 339

Thread: Για ένα καλύτερο ER

  1. #151
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Λαέ του ΕΡ πάνε 9 μήνες χωρίς μουτζοπινκς, ποιό είναι το aftermath;

    Προσωπικά μου λείπουν, πάντα κοιτάω μηχανικά πάνω δεξιά να δω τι "έπιασε" το κάθε ποστ που κάνει άλλος και ξενερώνω όταν ποστάρω εγώ κάτι και δεν έχει πάρει μούτζες.

    Νομίζω ότι από άποψη traffic δεν υπάρχει ιδιαίτερη διαφορά έτσι κι αλλιώς, και in all απλά χάνει λίγο η ΕΡ εμπειρία. Προτείνω να επιστρέψουν, αυτή τη φορά επώνυμες για να μη ψαχνόμαστε. Δίκαιο και τίμιο.
    Αχ, τι γλυκό! πινκ.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #152
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Αγαπητοί συναγωνιστές
    Μετά από ένα μεγάλο διάστημα που βρέθηκα να κάνω τον "admin" σε αυτό το αγαπημένο μέρος για κάποιους από μας ή μισητά αγαπημένο (love to hate αλλά δεν βρήκα πως να το γράψω) για κάποιους άλλους ήρθε η στιγμή να κλείσει και ο δικός μου κύκλος εδώ.

    Ο βασικός λόγος δεν είναι ότι δεν υπάρχει κίνηση, μια χαρά είναι η κίνηση αν σκεφτείς ότι τα φόρα πέθαναν ή πεθαίνουν.
    Ο βασικός λόγος είναι ότι απέτυχα στο μοντέλο που είχα στο μυαλό μου. Στο κάτω κάτω δεν είναι και κάτι συνταρακτικό για να πεις "κρίνω ή κρίθηκα". Όμως όταν με ενημερώνουν -πάνω από ένας ή δυο- ότι το φορουμ περνάει την χειρότερή του φάση ή ότι με τον τρόπο που έχω στο μυαλό μου ως λειτουργία διώχνω τους users , ε δεν θα κάτσω να σκάσω κιόλας.

    Για μένα κάποιες αρχές δεν μπορούν να καταπατηθούν, και αυτές τις κρατάω παντού στην ζωή μου. Έτσι λοιπόν σας ενημερώνω ότι σαν καταληκτικη ημερομηνία θα είναι το τέλος του έτους 31-12-2016. Από 1-1-2017 θα μπει το φορουμ σε read only mode και μετά δεν είναι δική μου απόφαση αν θα συνεχίσει να υπάρχει ή όχι.
    Όποιος έχει να προτείνει κάτι ας μιλήσει με τον dragonlord και ας μην απαντήσει σε αυτό το thread. Από τεχνικής πλευράς μπορώ να βοηθήσω, αλλά σε καμιά περίπτωση οχι σε θέμα moderation / administration

    Το ποστ δεν είναι ποστ αποχώρησης, για μένα το έχω ξαναπεί, το ER μου έκανε περισσότερο καλό από όσο μπορούσα να το φανταστώ κάνοντας εκείνο το ποστ πριν μερικά χρόνια για κάτι αυθεντίες σε δισκάδικα. Είναι το url που πατάω πάντα πρώτο, και θα συνεχίσω να μπαίνω

    tl;dr
    31-12-2016 μπαίνει το forum σε read only mode
    όποιος πιστεύει ότι θέλει να το πάρει μιλάει με Dragonlord
    δεν υπάρχει πίκρα ή στεναχώρια, ίσως λίγο η αίσθηση της αποτυχίας
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #153
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    *του σωτήριου έτους
    Spoiler
    Last edited by paddy honey; 14-11-2016 at 13:33.

  4. #154
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Σαμπρέλα, αγόρι μου, εσύ δεν έχεις καμία ευθύνη για τη "χειρότερη φάση του φόρουμ". Σεβαστό και κατανοητό, όμως.
    Life begins at 45°.

  5. #155
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    οι users δε φεύγουν λόγω του administration/moderation και η "φάση" είχε πέσει πολύ πριν αναλάβεις σαρμπέλ. ίσα ίσα, πιστεύω ότι από τότε που ανέλαβες το πράγμα έχει ισορροπήσει αρκετά και πέρα από λίγες εξαιρέσεις έχει μείνει ένας - μικρότερος μεν - αλλά καλός πυρήνας χρηστών.
    τεσπα, ελπίζω να βρεθεί κάποιος εξίσου καλός να αναλάβει ή να αλλάξεις γνώμη μέχρι το τέλος του έτους.
    Rock or Nothing

  6. #156
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Σαμπρέλα εννοείς φεύγεις μόνο από το δύσκολο κομμάτι του moderation/administration? Ή παραδίδεις και το τεχνικό παρέα;

    Αν έχεις λίγο χρόνο και δε βαριέσαι θα ήθελα να μας εξηγήσεις λίγο πιο αναλυτικά σε ποια πράγματα θεωρείς ότι απέτυχες. Εξέφρασε κάποιος παράπονο για σένα ή για τον τρόπο με τον οποίο χειρίζεσαι καταστάσεις;


    Επίσης,
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Το ποστ δεν είναι ποστ αποχώρησεις
    επ, πρόσεχε λίγο
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  7. #157
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    επ, πρόσεχε λίγο
    Εντάξει, δεν είναι σωστό να τον κράζεις για την ορθογραφία του τέτοιες δύσκολες ώρες!
    Life begins at 45°.

  8. #158
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    wtf
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  9. #159
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    επ, πρόσεχε λίγο
    Εντάξει, δεν είναι σωστό να τον κράζεις για την ορθογραφία του τέτοιες δύσκολες ώρες!
    αχαχαχα είμαι ακόμα αντμιν, πάω για έντιτ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #160
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    τα φόρουμ σαν θεσμός έχουν γενικά εκλείψει λόγω social media, είναι παρωχημένα. το ότι δεν είναι το ερ που θυμόμαστε από όταν ήμασταν 16 χρονών (εγώ τουλάχιστον) δεν είναι ευθύνη κάποιου moderation (που δεν υπήρχε κιόλας ποτέ, πάντα αυτορυθμιζόταν). από κει και πέρα το μόνο που θα ήθελα είναι να συνεχίσει να υπάρχει το φόρουμ κι ας μην ξέρω ποιος το έχει (τα λεφτά τα βρίσκουμε), είναι ωραία συνήθεια να μπαίνω κάθε μεσημερί και να βλέπω 5-10 πράγματα από άτομα που διαβάζω χρόνια τώρα, οπότε ένσταση ως προς το read-only του πράγματος.

  11. #161
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Όμως όταν με ενημερώνουν -πάνω από ένας ή δυο- ότι το φορουμ περνάει την χειρότερή του φάση ή ότι με τον τρόπο που έχω στο μυαλό μου ως λειτουργία διώχνω τους users , ε δεν θα κάτσω να σκάσω κιόλας.
    Αυτά τώρα είναι χαζά και εμπίπτουν στη λογική που δεν ασχολούνται με τα κοινά οι πραγματικά άξιοι διότι δίνουν υπέρμετρη βάση στις αρνητικές φωνές. Όπως έχει πει και ο Κάρολος, "Το πρόβλημα με τον κόσμο είναι ότι οι έξυπνοι άνθρωποι είναι γεμάτοι αμφιβολίες, ενώ οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση."
    Λες ότι δε θα κάτσεις να σκάσεις, αλλά αυτό ακριβώς κάνεις καημένε, κάθεσαι και σκας και στενοχωριέσαι. Αυτό που λες για το φόρα που γενικά πεθαίνουν ενώ εδώ υπάρχει κινητικότητα πού το πας; Αν δεν προλαβαίνεις ή βαριέσαι να ασχολείσαι πια, το καταλαβαίνω. Αλλά το ότι φεύγεις λόγω γενικής κατακραυγής, σοβαρέψου. Θα στο πω όπως το λέγαμε στο χωριό μου, you are too smart for that. Εμείς σε θέλουμε, τι θες δλδ, να κάνουμε poll; Θα πειστείς τότε;

    edit:
    Επίσης συμφωνώ απόλυτα με τον απο πάνω μου, το να είναι read-only είναι δώρο άδωρο. Αν θες ντε και καλά να φύγεις, είμαι σίγουρος ότι θα βρεθούμε αρκετοί εθελοντές για το οικονομικό βάρος, και από κει και πέρα στο τεχνικό μέρος νομίζω είναι αρκετοί εδώ που σκαμπάζουν και οι οποίοι μπορούν ίσως να επιμορφώσουν και άλλους τόσους. Το ER δε θα ήταν δυνατό να μείνει ίδιο μετά από 13 χρόνια, όσοι κλαίγονται γι'αυτό δεν καταλαβαίνω γιατί μένουν ακόμη.
    Last edited by Parasight; 14-11-2016 at 17:02.

  12. #162
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Μεταξύ μας, αλλά πιο γρήγορα θα πεθάνουν τα social media παρά τα fora.
    Life begins at 45°.

  13. #163
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    To er, μια χαρά activity έχει, σε όλα του τα σέξιονς κιόλας (οκ έχει πέσει το μουσικό, και τι; ). Πάτε rocking μεριά να δείτε 1 ποστ τη βδομάδα.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  14. #164
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    εδω και 13 χρονια καθε τρεις και λιγο σκαει η φαση "το φορουμ περναει την χειροτερη του περιοδο", μερικοι ανθρωποι δεν μπορουμε χωρις το φλωρουμ μας. :'(
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  15. #165
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    δεν πολυποσταρω για διαφορους λογους (και ατομα). απο εκει και περα μπαινω καθε μερα και κοιταω 2-3 θρεντ. δεν γινεται χωρις το ιαρ μας. μοναδικο στο ειδος του, δεν γινεται να κλεισει. κλεινουν το ιαρ κλεινουν και τον ταφιο τους. αν μπορει καποιος μαγκας κομπιουτερακιας να αναλαβει το τεχνικο κομματι, γιναμε. οσον αφορα το μοντερεισον ψηφηστε ποιον θελετε βαλτε τον και τελειωσαμε. ο σαμπρελας δεν φταιει πουθενα. ισα ισα πηρε την ομαδα στα δυσκολα. αν δεν υπηρχε θα ειχαμε πεσει β τοπικο. σαμπρελινιο σε αγαπαμε.
    ΚΑΝΤΕ ΙΑΡ ΠΑΡΤΥ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ
    στην ΚΑΝΤΕΛΆΡΑ

    ΚΑΝΤΙΡΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟ
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

Similar Threads

  1. Καλύτερο Final Fantasy.
    By metamelia1 in forum PC & Games
    Replies: 75
    Last Post: 09-04-2020, 14:43
  2. OST: Το καλύτερο που υπήρξε
    By zeo in forum Music Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 30-04-2013, 11:57
  3. το καλυτερο ψιψιψονι?
    By freak brother in forum General Discussion
    Replies: 36
    Last Post: 08-10-2006, 14:49
  4. Το καλύτερο...
    By BeBiT in forum General Discussion
    Replies: 79
    Last Post: 31-10-2004, 23:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •