Παρακολουθώ κατά καιρούς διαλόγους με ενδιαφέρον σχετικά με το πως μπορεί να γίνει καλύτερο το ER , τι φταίει που κατάντησε έτσι, τι είναι αυτό που πάει στραβά κλπ.
Εκλεκτός παλαιότερος user είχε αναφέρει ότι στην "παρακμή" του φόρουμ υπεύθυνος ήμουν εγώ και οι όμοιοί μου.
Η ουσία δεν είναι εδώ, η ουσία είναι ότι όπως ο κόσμος μεγαλώνει αλλάζει και το ιντερνετς. Πλέον το Facebook είναι πιο θελκτικό σε διαδραστική επικοινωνία, και το τσατ έχει πάρει την αίγλη από τα flamewars. Ενδιαφέροντα κείμενα βρίσκεις σαφώς πιο εύκολο και "δικά μας" παιδιά είναι editors σε sites πρώτης γραμμής (τουλάχιστον από πλευράς επισκεψιμότητας).
Εγώ βρέθηκα να κάνω τον admin (δεν με χάλασε) για τεχνικούς λόγους. Όμως επειδή αλήθεια περνάω καλά εδώ, αλήθεια μαθαίνω πράγματα για την καύλα μου που είναι η μουσική, και πάνω απ όλα γνωρίζοντας ανθρώπους που κάνουν ομορφότερη την καθημερινότητά μου με νοιάζει το κάτι παραπάνω.
Ναι μπορεί να είμαι μόνο (λολ) 5 χρόνια στο ER αλλά με νοιάζει να έχει κόσμο και να εμπλουτίζεται σε τακτική βάση.

- Προς τι η κλάψα Σαμπρέλα?
Δεν είναι κλάψα ρε. Πριν μερικούς μήνες με την βοήθεια των χρηστών κάναμε μια προσπάθεια να αναστηθεί το μουσικό μέρος. Βάλαμε τα νέα ριλίζις και το κάλενταρ με τα μουσικά δρώμενα. Σε γενικές γραμμές πάει πάρα πολύ καλά θα έλεγα.

Στο θέμα του ρετζιστρέσιο πλέον το έχω κάνει moderate και μπαίνω 3-4 φορές την ημέρα και ελέγχω για καινούρια ακάουντς, και ότι μου μοιάζει με κινέζικο (σόρρυ σύντροφοι) το σβήνω και ότι μοιάζει με κάτι άλλο το ενεργοποιώ.

Όσο και αν αναπολείτε το παλιό ER δεν μπορεί να γίνει, όπως δεν μπορείς να είσαι πάντα 20 χρονών. Οι άνθρωποι που θα τσιμπούσαν σε ένα flame απλά το ξεπερνούν, ίσως να το αγνοήσουν, ίσως και να μην ξαναπατήσουν. Θα μου πείτε σταρχίδιαμουκιολας, εντάξει για άλλους χρήστες ναι , για άλλους όχι.

Εγώ αφού έκανα αυτό το drama post έρχομαι να ρωτήσω. Τι θα μπορούσε να γίνει στο ER να είναι πιο κοντά σε αυτό που αγαπάμε και γουστάρουμε?