Page 15 of 23 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 211 to 225 of 339

Thread: Για ένα καλύτερο ER

  1. #211
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Το φόρουμ είναι όλων όσων πέρασαν απο δω αυτά τα 13 χρόνια και αν με ρωτάτε είναι μακράν το σημαντικότερο community στο ελληνικό ιντερνετ.
    Μιλάμε για τέτοια κακομοιριά και μιζέρια, που είναι να σε πιάνει οίκτος. Ποιός βρε αγόρι μου στο άφησε αυτό το κουσούρι, ποιός έβαλε σε κίνηση αυτό το υπερεγώ που κρέμεται χρόνια πάνω σου και σε πιέζει αφόρητα σε κάθε σου βήμα; Ποιός; Ο μπαμπάς; Και πόσο οδυνηρό πρέπει να είναι το να μη μπορείς να βρεις στιγμή ηρεμίας με αυτό που κατάφερες τέλος πάντων να είσαι, να πρέπει να διατηρείς με νύχια και με δόντια και μέχρι το ενενηντατέσσερα κάθε ικμάδα κολακείας που πήρες μέσα σε αυτή τη ζωή; Γιατί Σπύρο μου δεν κάνεις ανάλυση (μπας και) λυτρωθείς, γιατί μας φέρνεις αυτά τα πράγματα στη μουρή βραδιάτικα και σφίγγεται η ψυχή μου βρε αγόρι μου;

    Κατά τ' άλλα μια υπερμπανάλ καγκουριά πάει κι έρχεται και σέρνεται μέσα σε αυτή την αηδία τόσα χρόνια, η κανονικότητα σπάταλα ξεδιπλωμένη με ένα και δύο πολιτιστικά τουϊστ. Το οποίο βέβαια δεν είναι έγκλημα, δεν είναι σε καμία περίπτωση κάτι το φοβερό να τρέχεις ένα τσίρκο έμπλεο στην αυτοδικαίωση, στην αυτοανύψωση και στις αυταπάτες σημαντικότητας. Όποια πέτρα κι αν σηκώσεις, όποιον ταρίφα κι αν ρωτήσεις, ένα ελληνικό τέτοιο θα βρεις από κάτω άλλωστε. Εγκληματική είναι η στιγμή που το τσίρκο αυτό μεταμορφώνεται σε ψυχοπορνείο, έγκλημα είναι η πραγματική βία που ασκήθηκε μέσα σε αυτό το θλιβερό παράπηγμα, σε ανθρώπους με υπαρκτά και σημαντικά ψυχολογικά προβλήματα.

    Άντε μου στο διάολο λοιπόν και στα πιο γκρεμνά τσακίδια, αν μια ώρα αρχύτερα, τόσο το καλύτερο.
    Last edited by Dythor; 16-11-2016 at 02:02.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  2. #212
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    αυτός, πάλι, ποιος είναι;
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  3. #213
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Location: planet motherfucker

    Γιατί αν αποσυνθέσεις το ηάρ, στο τέλος θα δεις να σου μένουν μια "επίσκεψη" σε κορασίδα στη Σάντα, ένα πλάνετ μαδερφάκερ, το χαρντ ροκ καφέ Αστόρια τι-σερτ του Τζον, και μια φαντασιόπληκτη παρήχηση που αντηχεί στο έρημο βουνό. Που σημαίνει: με άλλα τόσα το ξαναφτιάχνεις.
    Last edited by Dythor; 16-11-2016 at 13:24.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  4. #214
    Forever Failure geologiko_karoto's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Toundra
    Posts
    4,474

    Default

    νομίζω είναι φέικ της Γιουλάι

  5. #215
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Dythor, καλά με συγχωρείς

  6. #216
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    άντε , μέχρι τον Dythor φέραμε guest να γράψει
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  7. #217
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Το φόρουμ είναι όλων όσων πέρασαν απο δω αυτά τα 13 χρόνια και αν με ρωτάτε είναι μακράν το σημαντικότερο community στο ελληνικό ιντερνετ.
    Μιλάμε για τέτοια κακομοιριά και μιζέρια, που είναι να σε πιάνει οίκτος. Ποιός βρε αγόρι μου στο άφησε αυτό το κουσούρι, ποιός έβαλε σε κίνηση αυτό το υπερεγώ που κρέμεται χρόνια πάνω σου και σε πιέζει αφόρητα σε κάθε σου βήμα; Ποιός; Ο μπαμπάς; Και πόσο οδυνηρό πρέπει να είναι το να μη μπορείς να βρεις στιγμή ηρεμίας με αυτό που κατάφερες τέλος πάντων να είσαι, να πρέπει να διατηρείς με νύχια και με δόντια και μέχρι το ενενηντατέσσερα κάθε ικμάδα κολακείας που πήρες μέσα σε αυτή τη ζωή; Γιατί Σπύρο μου δεν κάνεις ανάλυση (μπας και) λυτρωθείς, γιατί μας φέρνεις αυτά τα πράγματα στη μουρή βραδιάτικα και σφίγγεται η ψυχή μου βρε αγόρι μου;

    Κατά τ' άλλα μια υπερμπανάλ καγκουριά πάει κι έρχεται και σέρνεται μέσα σε αυτή την αηδία τόσα χρόνια, η κανονικότητα σπάταλα ξεδιπλωμένη με ένα και δύο πολιτιστικά τουϊστ. Το οποίο βέβαια δεν είναι έγκλημα, δεν είναι σε καμία περίπτωση κάτι το φοβερό να τρέχεις ένα τσίρκο έμπλεο στην αυτοδικαίωση, στην αυτοανύψωση και στις αυταπάτες σημαντικότητας. Όποια πέτρα κι αν σηκώσεις, όποιον ταρίφα κι αν ρωτήσεις, ένα ελληνικό τέτοιο θα βρεις από κάτω άλλωστε. Εγκληματική είναι η στιγμή που το τσίρκο αυτό μεταμορφώνεται σε ψυχοπορνείο, έγκλημα είναι η πραγματική βία που ασκήθηκε μέσα σε αυτό το θλιβερό παράπηγμα, σε ανθρώπους με υπαρκτά και σημαντικά ψυχολογικά προβλήματα.

    Άντε μου στο διάολο λοιπόν και στα πιο γκρεμνά τσακίδια, αν μια ώρα αρχύτερα, τόσο το καλύτερο.
    post of the motherfuckin' century

    Quote Originally Posted by antimusic View Post
    αυτός, πάλι, ποιος είναι;
    ΑΥΤΟΣ, 1 - 0 ΡΕ ΚΑΡΓΙΟΛΗ.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #218
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Το φόρουμ είναι όλων όσων πέρασαν απο δω αυτά τα 13 χρόνια και αν με ρωτάτε είναι μακράν το σημαντικότερο community στο ελληνικό ιντερνετ.
    είναι η πραγματική βία που ασκήθηκε μέσα σε αυτό το θλιβερό παράπηγμα, από ανθρώπους με υπαρκτά και σημαντικά ψυχολογικά προβλήματα.

    Άντε μου στο διάολο λοιπόν και στα πιο γκρεμνά τσακίδια, αν μια ώρα αρχύτερα, τόσο το καλύτερο.

  9. #219
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ναι Σταυρούλα έχεις δίκιο αλλά νομίζω μας ταιριάζει περισσότερο σαν ανθρώπους να προσπερνάμε κάποια πράγματα όταν βλέπουμε ότι βελτιώνονται από το να αναμασάμε το παρελθόν και να αναπαράγουμε τα κακώς κείμενα.
    Επειδή επίσης είμαστε μεγάλα παιδιά πλέον (εγώ ούτε για πλάκα δεν μπορώ να βάζω το παιδί αλλά τέσπα ) επιλέγουμε τελικά με τι αξίζει να ασχοληθούμε και με τι όχι. Εγώ ας πούμε προσβάλλομαι από κάποιον που σέβομαι και μετράει η γνώμη του για μένα, από τον μέσο ιντερνετικό τύπο που θα περάσει μια βόλτα να με μπινελικώσει και να φύγει. Δεν τον αγνοώ αλλά δεν σκάω κιόλας.

    Αυτό με κάνει ανώτερο ? σε καμιά περίπτωση , ψυχική διαχείριση το ονομάζω και πληγώνομαι/χαλιέμαι/εκνευρίζομαι λιγότερο.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #220
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Εγώ πάντως θα προτείνω να υπάρξει κάπου κάπως ένας διαδικτυακός κουμπαράς να χώσουμε και φράγκα για το φόρουμ της καρδιάς μας.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  11. #221
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Εγώ προτείνω να γίνει συνδρομητικό για να μη μπορεί να μας απειλήσει ο εκάστοτε αντμινιστρέιτορ πως θα μας κάνει μήνυση και θα μας πάρει και τα σώβρακα χαρακτηριστικά αν συνεχίσουμε να ποστάρουμε, όπως μήνυσε ο ντράγκονλορντ σε μένα.

  12. #222

    Default

    Quote Originally Posted by Sotos_The_Tequiler View Post
    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Εγώ πάντως θα προτείνω να υπάρξει κάπου κάπως ένας διαδικτυακός κουμπαράς να χώσουμε και φράγκα για το φόρουμ της καρδιάς μας.
    Προτείνω να ανοίξει ένα paypal account από άτομο που ξέρουμε & εμπιστευόμαστε , και εκεί να γίνονται μεταφορές χρημάτων μέχρι κάποια καταληκτική ημερομηνία. Στη συνέχεια, βλέπουμε τι ποσό έχει μαζευτεί, για πόσους μήνες επαρκεί, και η διαδικασία να επαναλαμβάνεται, όταν στερεύει το ταμείο. Φυσικά, επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι, η πληρωμή , όπως και το φορούμ, είναι ευθύνη όλων μας (πάντα ήταν, αλλά τώρα κάπως παραπάνω), για αυτό και χρειάζεται συνέπεια και υπευθυνότητα.

    Για ο,τι άλλο χρειαστεί, εδώ είμαστε όμως.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  13. #223
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Sotos_The_Tequiler View Post
    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Εγώ πάντως θα προτείνω να υπάρξει κάπου κάπως ένας διαδικτυακός κουμπαράς να χώσουμε και φράγκα για το φόρουμ της καρδιάς μας.
    προς το παρών paypal δικό μου
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #224
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Στα πολύ σοβαρά θέματα, αν είσαι ακόμα admin Σαμπρελίνο, κάνε ένα search and replace στα posts σου το "παρών" με "παρόν"

    Στα λιγότερο σοβαρά τώρα, προτείνω να βάζουμε χρήματα στο paypal του καινούργιου admin () ή απευθείας στο paypal του λιούμπεν.τιβι γιατί ούτως ή άλλως εκεί θα καταλήξουν.

    Στα εντελώς ασόβαρα, μπορεί να πει ο Σαμπρέλας αυτά τα 19 ευρώ το μήνα πως καλύπτονταν ως τώρα;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #225
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    τα ορθογραφικά είναι τρόπος ζωής για μένα, με κάνουν να ζω το τώρα έντονα

    Για το οικονομικό όποιος δεν εμπιστεύεται που θα πάνε τα λεφτά του δεν δίνει δεκάρα.
    το φόρουμ ως γνωστόν είναι δωρεάν και δεν χρειάζεται συνδρομή για να μπεις
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. Καλύτερο Final Fantasy.
    By metamelia1 in forum PC & Games
    Replies: 75
    Last Post: 09-04-2020, 14:43
  2. OST: Το καλύτερο που υπήρξε
    By zeo in forum Music Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 30-04-2013, 11:57
  3. το καλυτερο ψιψιψονι?
    By freak brother in forum General Discussion
    Replies: 36
    Last Post: 08-10-2006, 14:49
  4. Το καλύτερο...
    By BeBiT in forum General Discussion
    Replies: 79
    Last Post: 31-10-2004, 23:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •