Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 129

Thread: Villagers of Ioannina City - Riza (Mantra records, 2014)

  1. #31
    Senior Member comma.divine's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    ΆαααααααΧεν
    Posts
    172

    Default

    Quote Originally Posted by Sotos_The_Tequiler View Post
    Quote Originally Posted by comma.divine View Post
    ξέρει κανείς πώς μπορώ να τσιμπήσω το βινύλιο απ το σάιτ τους χωρίς paypal? (είμαι ισπανία)
    δοκίμασε να επικοινωνήσεις μαζί τους στο φουμπού
    https://www.facebook.com/vic.ioannina
    το ελέγχουν συχνά, συνήθως ο Άλεξ (κιθάρα-τραγούδι)
    θα το προσπαθήσω. θενξ!
    τούπα τούπα

  2. #32
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    ΠΕΡΔΙΚΟΜΑΤΑ
    Θέλω να κλάψω και δεν ξέρω γιατί.


    Από κει και πέρα, πεθαίνω να τους δω live. Προχτές που έπαιζαν Θεσσαλονίκη εγώ έλειπα Αθήνα, στη Λάρισα το πρόγραμμα λέει ότι πάω για Πάσχα μια βδομάδα μετά το live τους, οπότε γαμιέται. Αν τυχόν όμως οργανωθεί κανένας αυθημερόν κατήφορος Λάρισα μόνο για το live, να το συζητήσωμε. Σώτο, μην τυχόν το ψήνεις να πάρουμε και τον τσιμπούκλανο;

  3. #33
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Για Λάρισα είμαι κι εγώ, μη με ξεχάσετε, δεν σας έκανα τίποτα.

  4. #34
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Τώρα, σοβαρά....
    Δεν τρολλάρετε ε;
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  5. #35
    Meth Swastika Lyse's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Τώρα, σοβαρά....
    Δεν τρολλάρετε ε;
    Oxi

  6. #36
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Ωπ ωπ παίδες μαζευτείτε, ξεχάσαμε να ρωτήσουμε τον πάνκη. Αλλά έπρεπε να το έχουμε σκεφτεί κι εμείς από μόνοι μας, τι σκατά ακούμε εδώ δλδ, ούτε μια επιρροή Wipers. Ή έστω Miracle Workers ρε αδερφέ.

  7. #37
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Καλά δεν απαγορεύεται να μη λέει τίποτα σε κάποιον αυτή η μουσική

    Spoiler
    Για κάποιο λόγο συνήθως ο πάνκης όταν λέει κάτι, έχει λόγο που το λέει, γι αυτό θα ήθελα την άποψή του.

  8. #38
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Για κάποιο λόγο, συνήθως είναι απλά προβλέψιμος.

  9. #39
    Junior Member Azzz's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Athens
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by Coloubra View Post
    omorfo sines8ima na nio8eis perifanos me dimiourgima filou sou kai na akous kala logia g'auto
    fasi na 8es na peis oti tous 3ereis
    kai xerome pou aresei kai se atoma pou den exoun kamia sxesi me thn ipirotiki koultoura kai to klarino

    o palios klaritzis foveros tipakos me ta apistefta poukamisa sta live me tous drakous kai strasakia alla einai tupos pou vgazei fraga apo panigiria logiko na min mpori na akolou8isei ta paidia pantou kai se ola ta live pou 8a ginoun gia thn fasi kai thn kavla tous xoris kanena kerdos
    den einai pia me thn mpanta exoun ena pitsirika gia klarino ton pistioli pou goustarei kai ola kala

    tora gia ta paidia tis mpantas opos eipe o swollen kai o ghoul 3eroun ti kanoun exoun psaxtei me spoudes me prosopiko xrono me mpantes ka8e idous apo pitsirikades apo black metal pou an8ize tote sta melagxolika giannena apo thrash metalcore kai tetia pou htan tis modos apo klasikoures kai apira live se sindiasmo oti exoun sfirilati8ei me tsipro kai klarino mias kai einai oloi tous xoriatakia apo ta giannena

    opios einai 8essaloniki tou protinw na min xasei to auriano live den 8a to metanisei ta paidia 8a ta spasoun 8a exei tzertzelo kai anevenei komvoi apo giannena me toulaxiston ena leoforio me logion logion skoupra pou 8a kanoun xamo kai mpolikes groupies

    siginisi me post ghoul kai V.I.C. Royal
    elpizw na min 3enerose o Azzz me to post mou pou den exei na kanei me mousiki

    O Azzz δεν συγχωρεί...

  10. #40
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Παρασαιτ, η απορία ήταν ειλικρινής, χωρίς ειρωνεία κτλ.
    Μπορείς πάντα βεβαίως την δικιά σου ειρωνεία να την βάλεις εκεί που ξέρεις. Διαβάζεις πάντως Ρητζεκτ και ενημερώνεσαι. Γουέλ Νταν.

    Όπως και να έχει, άκουσα 4 κομμάτια των VIC, ολόκληρα. Ενώ με το stone rock δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, δεν θα μπορούσα να πω το ίδιο για οποιαδήποτε παραδοσιακή μουσική, οποιασδήποτε χώρας (ναι, ούτε οι Pogues και οι Dropkick Murphys μου αρέσουν). Δεν μου άρεσε η μίξη των VIC, νομίζω ότι με μία τέτοια κίνηση προσπαθούν να κάνουν απλά έναν ντόρο γύρω από το όνομα τους, και να προσελκύσουν κόσμο που δεν έχει καμία σχέση με το stone rock. Δεν λέω ότι είναι κακό αυτό, απλά τέτοιες αλεξιπτωτικές ανέκαθεν με εκνεύριζαν. Και στην περίπτωση τους, νιώθω ότι δεν τους πάει καθόλου.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  11. #41
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Reject στο ER είσαι και το ξέρεις πολύ καλά, ας μην το παίζουμε κιουρίες.
    Εννοείται ότι σε διαβάζω και σε εκτιμώ μουσικά, δεν το κάνω κρυφά. ΟΚ φάνηκε λίγη ειρωνία στο post σου αλλά όλα λύνονται. Το θέμα βέβαια με τους VIC είναι ότι τα τελευταία 5 κάπου χρόνια ξέρω γω αποδεικνύουν ότι δεν είναι φωτοβολίδα ούτε επιτηδευμένη εμπορική κίνηση. Τα παιδιά είχαν ένα όραμα το οποίο υλοποίησαν με σκληρή δουλειά και χρήμα από την τσέπη τους μετά από χρόνια (το promo υπάρχει από το 2010). Επίσης, η προϋπηρεσία των μελών σε μπάντες του ακραίου ήχου γενικώς δείχνει ότι δεν είναι τυχαίοι. Και στο φινάλε, υπάρχει και το θέμα της καταγωγής, πώς να το κάνουμε. Μπορεί κι εγώ να κρατάω από κει μόνο από προπαππούδες, αλλά έτσι μεγάλωσα, το κλαρίνο κάτι μου λέει. Άλλος που ήρθε από αλλού ίσως να μην αγγίζεται.

  12. #42
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    πίνκαρα Parasight. Γιου τατσντ μη.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  13. #43
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    οχιρεπουστημου

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Δεν μου άρεσε η μίξη των VIC, νομίζω ότι με μία τέτοια κίνηση προσπαθούν να κάνουν απλά έναν ντόρο γύρω από το όνομα τους, και να προσελκύσουν κόσμο που δεν έχει καμία σχέση με το stone rock.
    Εγώ πάντως θα έλεγα το αντίθετο. Ότι προσελκύουν κόσμο που δεν έχει καμία σχέση με τα παραδοσιακά. "Και που είναι to kako;" θα πει κάποιος. Δεν είναι κακό γιατί φαίνεται ότι πρόκειται για άτομα στην 4η δεκαετία ζωής που έχουν κουραστεί να παίζουν ροκ και έχουν αρχίσει να εκτιμούν τα ακούσματα των πατεράδων τους που πιθανώς κάποτε τα άκουγαν με το ζόρι.
    Με άλλα λόγια, δε βρίσκω καμία αλεξιπτωτική στην περίπτωση των VIC, αλλά ένα "μεχ" σε αυτούς που "δεν αντέχουν να ακούσουν ούτε νότα κλαρίνο, αλλά αυτό εδώ τους έκανε κάτι" το ρίχνω όσο να ναι.

  15. #45
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Τα παιδιά είχαν ένα όραμα το οποίο υλοποίησαν με σκληρή δουλειά και χρήμα από την τσέπη τους μετά από χρόνια (το promo υπάρχει από το 2010).
    Επειδη κιαυτο παει να γινει καραμελα, δειξε μου εναν που υλοποιησε το οραμα του με αρχιδιλικι, με λεφτα απο την τσεπη του αλλου και μεσα σε ενα μηνα ξερω γω και θα υποκλιθω~

Similar Threads

  1. Replies: 32
    Last Post: 15-01-2021, 10:16
  2. BATTLEROAR live @ Trikala & Ioannina, 15-16/12/2012
    By Raven Lord in forum Live & Events Talk
    Replies: 3
    Last Post: 13-12-2012, 12:43
  3. Villagers of Ioannina City + Birthday Kicks (Live@Stage Λάρισα 15/9)
    By Sotos_The_Tequiler in forum Live & Events Talk
    Replies: 2
    Last Post: 12-09-2012, 21:21
  4. Replies: 12
    Last Post: 16-03-2009, 03:23
  5. Revolting Breed Live Ioannina 2 Martiou
    By R & R in forum Live & Events Talk
    Replies: 8
    Last Post: 29-02-2008, 02:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •