Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 151 to 157 of 157

Thread: Τ Ο Υ Ρ Κ Ι Α

  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Μπούφος είναι, όχι γάτα.
    Είναι σπαστικό να γράφεις κάτι και ο άλλος να λέει άλλα αντί άλλων. Γραπτό ρε πούστη μου, αν δεν κατάλαβες ξαναδιάβασέ το. Και γιατί όλο αυτό; Για να "την πεις" να πεις την εξυπνάδα σου.
    Ποιος είπε για κακούς Τούρκους;
    ΑΝ ξέρεις ανάγνωση, έγραψα ¨Ρέηβεν δε λέω οτι έχεις άδικο" το οποίο σημαίνει οτι συμφωνώ, πράγμα το οποίο όμως το θεωρώ ουτοπικό την τρέχουσα περίοδο που ζούμε να μην υπάρχουν σύνορα.
    Ξαναλέω γιατί πάλι ίσως δεν κατάλαβες, συμφωνώ οτι δε θα έπρεπε να υπάρχουν, αλλά πρακτικά ανεφάρμοστο 100000%.
    Προσπάθησα να γίνω κατανοητός, δεν ξέρω αν και πάλι τα κατάφερα.

  2. #152
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Μπούφος είναι, όχι γάτα.
    Είναι σπαστικό να γράφεις κάτι και ο άλλος να λέει άλλα αντί άλλων. Γραπτό ρε πούστη μου, αν δεν κατάλαβες ξαναδιάβασέ το. Και γιατί όλο αυτό; Για να "την πεις" να πεις την εξυπνάδα σου.
    Ποιος είπε για κακούς Τούρκους;
    ΑΝ ξέρεις ανάγνωση, έγραψα ¨Ρέηβεν δε λέω οτι έχεις άδικο" το οποίο σημαίνει οτι συμφωνώ, πράγμα το οποίο όμως το θεωρώ ουτοπικό την τρέχουσα περίοδο που ζούμε να μην υπάρχουν σύνορα.
    Ξαναλέω γιατί πάλι ίσως δεν κατάλαβες, συμφωνώ οτι δε θα έπρεπε να υπάρχουν, αλλά πρακτικά ανεφάρμοστο 100000%.
    Προσπάθησα να γίνω κατανοητός, δεν ξέρω αν και πάλι τα κατάφερα.
    Πες μας γιατί είναι ανεφάρμοστα τότε . Και μάλλον ακόμα πιο λογικά τι εξυπηρετούν αυτήν την στιγμή, όχι πριν 10.000 χρόνια ούτε μελλοντικά.
    Τώρα όμως, τώρα που μπορείς να πας σε όποια χώρα θες να κάνεις τα γούστα σου και να γυρίσεις. Τώρα που οι εταιρίες πάνε τις έδρες τους σε "φορολογικούς παράδεισους" στις δίπλα γειτονιές. Ή μήπως βολεύουν τα σύνορα για να μπορείς να έχεις ανθρώπους από άλλες χώρες χωρίς άδεια παραμονής και εργασίας να δουλεύουν για μισό κομμάτι ψωμί και όταν έρχεται η στιγμή της πληρωμής να σκάνε οι μπάτσοι και να τους μαζεύουν για να μην δίνουν ούτε το μισό ξεροκόμματο?
    Όχι ? έχω άδικο?
    Φάτε Πατρίδα Θρησκεία Οικογένεια στην μάπα όσο σας κάνουν πλακίτσα οι τράπεζες και τα κεφάλαια
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Α, τα σύνορα υπάρχουν για να έρχονται μπαγκλαντεσιανοί και να δουλεύουν με 3€ μεροκάματο; Μα πώς; αφού οι δεξιοί που θέλουν σύνορα δε θέλουν μετανάστες!!!
    Αν πιστεύεις αυτό, οτι τα σύνορα υπάρχουν γι αυτό το λόγο, λυπάμαι πάλι δε θα αρχίσω κουβέντα.
    Οι τράπεζες και τα κεφάλαια μας κάνουν πλακίτσα και το ξέρει όλος ο κόσμος, δε μας λες κάτι νέο.
    Όσον αφορά την πατρίδα, και οικογένεια, όπως χαίρομαι για το παιδί μου που πχ πήρε 10 στο σχολείο αλλά δε χαίρομαι για το δικό σου (παράδεγμα λέω με καταλαβαίνεις), έτσι σε μια πιο μεγάλη κλίμακα αισθάνομαι περισσότερα πράγματα για μια μεγαλύτερη ομάδα ανθρώπων που ζούμε σε ένα συγκεκριμένο μέρος και έχουμε κοινα χαρακτηριστικά.
    Ούτε οτι είμαστε καλύτεροι ούτε οτι είμαστε ομορφότεροι. Ντάξει; χαίρομαι για την εθνική μπάσκετ, χαίρομαι για τον Άρη μου (σπανίως) χαίρομαι για τη γιουροβίζιον (!) χαίρομαι για κάπιον έλληνα που διαπρέπει και στον τοίχο μου θέλω να έχω θαλασσογραφία του Βολανάκη.

    Γενικώς βαριέμαι να γράφω σε φόρουμ οπότε βρίστε αλλά μη περιμένετε απάντηση, δε μπορώ να κουβεντιάζω με πλήκτρα.
    Όπως εσύ χαίρεσαι για κάτι δικό΄σου αλλά γραφεις στα @@ κάτι δικό μου. Αυτό όσον αφορά πατρίδα.

  4. #154
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Βασικά αυτή την στιγμή δεν έχουμε σύνορα σε ένα μεγάλο κομμάτι της Δυτικης Ευρώπης και σε πολύ κόσμο δεν λείπουνε. Οπότε είναι εφαρμοσμένο ήδη. Μας φτάνουν τα οικονομικά/ταξικά σύνορα για να χωριζόμαστε.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #155
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Αυτό όσον αφορά πατρίδα.

    Πατρίδα είναι εκείνο που για χάρη του θυσιάζονται οι άνθρωποι και όχι εκείνο που για χάρη του σκοτώνουν.
    Rock or Nothing

  6. #156
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    πλούσιο σε σπέκουλο και υλικό

    https://twitter.com/search?q=%23Manbij&src=tyah
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  7. #157
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    κρίμα να χαθεί η κωλοτούμπα
    Rock or Nothing

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •