Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: Το dj-λίκι.

  1. #31
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Στιγμιότυπο από τη μεγάλη μπάλα που παίχθηκε χθες:

    The Oath - Night Child
    Christian Mistress - Haunted Hunted
    Jex Thoth - Warrior Woman
    Flower Travelling Band - Kamikaze
    Socrates - Killer
    Full Moon - Highlander
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  2. #32
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Επιστρέφω κι εγώ στα ΝΤΕΚΣ μετά από πολλά χρόνια



    Αν σας φέρει ο δρόμος από Σέρρας, ξέρετε

  3. #33
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    καλά κουράγια
    Rock or Nothing

  4. #34
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Ο Αριστοτέλης έχει μιλήσει περί that awkward moment when εσύ περιμένεις το νυχτοκάματό σου και το αφεντικό τελικά κερνάει τις μπίρες σου

    Όμως δημιουργούνται προστριβές ανάμεσα σε φίλους, όταν ο ένας απ' αυτούς δεν παίρνει εκείνο που ποθεί, αλλά κάτι άλλο, γιατί το να μην παίρνει κανείς εκείνο που ορέγεται, είναι σα να μην πήρε τίποτε. (15) Αυτό συνέβη και σ' εκείνον τον κιθαρίστα στον οποίο κάποιος υποσχέθηκε ότι θα του έδινε τόσο μεγαλύτερη αμοιβή, όσο πιο ωραίο θα ήταν το τραγούδι του. Όταν όμως το επόμενο πρωί ο κιθαρίστας ζήτησε την αμοιβή που του υποσχέθηκε, ο ακροατής τού αποκρίθηκε, ότι πλήρωσε την απόλαυση με απόλαυση. Αν και ο ένας και ο άλλος επιθυμούσαν αυτό το πράγμα, θα ήταν ικανοποιητικό και για τους δύο. Αλλά εφόσον ο πρώτος κυνηγούσε το υλικό κέρδος κι ο δεύτερος την απόλαυση, κι ότι ο δεύτερος πέτυχε το σκοπό του, (20) ενώ ο πρώτος δεν τον επραγματοποίησε, η αμοιβαία συμφωνία που είχε συναφθεί δεν τηρήθηκε όπως έπρεπε. Γιατί εφιστά την προσοχή του σ' εκείνο που του χρειάζεται και θα έδινε τα πάντα για να το αποκτήσει. Αλλά ποιος από τους δυο πρέπει να καθορίσει τη δίκαιη αμοιβή. Εκείνος που δίνει πρώτος ή εκείνος που παίρνει;
    http://www.greek-language.gr/greekLa....html?m=1&t=35
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  5. #35
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Μια τεχνική ερώτηση, παρακαλώ διαφωτίστε.

    Το μαγαζί που είναι να παίξω έχει μόνο CDιέρες, οπότε θα παίξω τα mp3s μου με ένα netbook που έχω. Δεν έχω βασικά πρόβλημα να παίξω χωρίς ακουστικά και pre-listening του επόμενου κομματιού στο queue καθώς το έχω ξανακάνει. Αλλά, ψάχνοντας να δω τι δυνατότητες έχω, βρήκα την Creative Sound Blaster Play! USB Sound Card η οποία είναι σε πολύ λογική τιμή, και αναρωτιέμαι αν όντως μπορώ να τη χρησιμοποιήσω ως δευτερεύουσα κάρτα ήχου για pre-listening με τα ακουστικά και με το VirtualDJ. Ό,τι σχετικό documentation του προγράμματος έχω βρει είναι ενθαρρυντικό, λογικά δλδ δε θα έχω πρόβλημα.

    Για πείτε παρακαλώ κάποιος γνώστης ή κάποιος που έχει ίσως κάνει κάτι παρόμοιο μήπως μου διαφεύγει κάτι.

  6. #36
    Senior Member sekitouroum's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Serres
    Posts
    186

    Default

    Φυσικά και μπορείς να κάνεις αυτό που λες και με το virtual και με το traktor.
    My dog, it's full of trash!

  7. #37
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Ε ωραία τότε, έλα την επόμενη Παρασκευή στο Φα να σε κεράσω μπύρα

  8. #38
    Senior Member sekitouroum's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Serres
    Posts
    186

    Default

    Στο Φα ε; Ωραία! Δυστυχώς δεν μένω Σέρρες πλέον. Τέλη Οκτώβρη, αρχές Νοέμβρη που θα ρθώ κανα 2 φόρες πάντως, ίσως σε πετύχω στα (βίρτουαλ) ντεκς.
    My dog, it's full of trash!

  9. #39

    Default

    επιβεβαιώνω κι εγώ οτι γίνετα. προσοχή βέβαια με τις κινήσεις φορώντας ακουστικά γιατί οι αντοχές της είναι μηδαμινές

  10. #40
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Σωστά και είναι κατανοητό. Σκέφτομαι USB extension για να αποφύγουμε ατυχήματα αν είναι κολλημένη πάνω στον υπολογιστή.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •