Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63

Thread: Clutch ~ 24/6/14 @ Ιερά Οδός, Αθήνα & 25/6/14 @ Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

  1. #16
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Για να βάλω και τον Ra Pariah στην κουβέντα, απλά να πω ότι το καλοκαίρι έρχονται ξανά οι Warlord.

  2. #17
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ρε Alex γίνεσαι ρατσιστής του χειρίστου είδους
    Θα σου πω μόνο ότι στα παραδείγματά σου με περιλαμβάνεις 2 φορές**, και το ξέρω "ότι δεν το λες για μένα" , αλλά κρίνεις ή από συγκεκριμένο κύκλο ή ακόμα χειρότερα απλά για να κρίνεις.

    Μια χαρά μπάντα είναι οι (ικονο)κλατς* και στα λάιβ τους υπερτίμιοι και αν έχω λεφτά θα πάω να τους ξαναδώ. Τι σημασία έχει αν πας και βλέπεις κάτι συνέχεια αν σου αρέσει?
    Αν δεν είχε γίνει τέτοιο τρεντ με του Black Angels σιγά μην τους βλέπαμε ποτέ. Ναι είναι η μόδα της εποχής το στόνερ και για τα γούστα τα δικά μου ευτυχώς, γιατί δεν πρέπει να ξερογλείφομαι κάθε φορά που βλέπω φεστιβάλ έξω.
    Μέσα σε αυτό το τρεντ κάποιοι θα ψαχτούν και θα ακούσουν και άλλα πράγματα, αυτό είναι το κέρδος, και γιαυτό βλέπουμε "άγνωστες" μπαντάρες που είναι στα φόρτε τους έξω με 10 και 12 γιούρο στα "μικρά" λαϊβάδικα.

    Από την στιγμή που μπαίνεις στο χορό αποδέχεσαι και τα καλά του κάθε τρεντ.

    Ξέρεις ότι ακούω 40 χρόνια μουσική, και ξέρεις ότι οι παρωπίδες είναι ίσως το μόνο ελάττωμα που δεν έχω, και επίσης ξέρω πόσο αγαπάς και λατρεύεις την μουσική σου, οπότε μην βγάζεις χολή για άλλα ιδιώματα που σε τελική μπορεί να είναι όντως giantompoutzo , αλλά κάποιοι περνάνε καλά.
    Με αληθινή αγάπη
    Σαρμπέλ
    *
    Spoiler
    έβαλα ικονοκλατς/ικονοκλαστ για να είμαι στην φάση της εποχής


    ** μια τελικά, για τα μούσια λέει άλλος
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #18
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    τη σύγκριση με scorpions, placebo, puressence κλπ κι εγώ δεν την καταλαβαίνω
    ο λόγος που κράζονται αυτές οι μπάντες δεν είναι το ότι έρχονται συχνά
    αλλά επειδή έρχονται χωρίς να έχουν να προσφέρουν κάτι νέο ή κάτι αξιόλογο
    επίσης κάποιοι όπως οι placebo αποτελούν την εύκολη λύση για φεστιβάλ που κάποτε περιμέναμε με προσμονή

    υπάρχουν πολλοί καλλιτέχνες, αγαπητοί στο ελληνικό κοινό με συχνές επισκέψεις
    π.χ. ο Cave, οι dead moon, οι fuzztones, o Steve Wynn
    εχει κράξει ποτέ κανείς όταν ξανάρχονταν/αι αυτοί;

    τα τελευταία χρόνια που υπάρχουν ''μικροί'' προμοτερς με μια συνέπεια στις επιλογές τους
    και ξαναφέρνουν ή θα ξαναφέρουν γκρουπ αγαπημένα, με πετυχημένα λάιβ
    υπάρχει περίπτωση να κράξει κανείς;

    βρίσκω ατυχείς τις συγκρίσεις και χαίρομαι πολύ που μπορούν να ξανάρχονται οι clutch

  4. #19
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Αυτό που λες Παύλε είναι η ουσία του θέματος νομίζω, που έρχονται χωρίς να προσφέρουν κάτι νέο ή κάτι αξιόλογο. Δεν ασχολούμαι με Clutch, δε ξέρω πόσες φορές έχουν έρθει τα τελευταία χρόνια, αλλά μου φαίνεται κάποιος νωρίτερα ανέφερε συγκεκριμένη περιοδεία που δεν έχει ξαναπεράσει από εδώ οπότε δε βρίσκω κανένα πρόβλημα στο να θέλει κάποιος να τους ξαναφέρει ή να τους ξαναδεί εφόσον θα είναι κάτι σχετικά διαφορετικό.
    Από την άλλη, όταν έχεις διοργανωτές που πιάσαν την καλή με την συναυλία ενός σχήματος τότε προσπαθούν να ξεζουμίσουν όσο μπορούν και φυσικά χωρίς καινούριο δίσκο ή περιοδεία. Προσωπικά όταν ασχολήθηκα με διοργάνωση ήμουν κάθετα εναντίον τέτοιων πρακτικών. Δες πχ ας πούμε τους Subways που πρώτη φορά τους φέραμε οι πρώην συνεργάτες μου και γω, οι συναυλίες πήγαν πολύ καλα, και στην πορεία έπεσε σαν το κοράκι η ντίντι και τους ξεζούμισε. Και χωρίς φυσικά να έχουν να δώσουν κάτι καινούριο αλλά ακριβώς τα ίδια.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  5. #20
    Senior Member sekitouroum's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Serres
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by Venerate Industries & Fuzz Productions
    Το σπουδαίο rock’n’roll συγκρότημα από το Maryland των ΗΠΑ, επιστρέφει στην Ελλάδα γιορτάζοντας τη συμπλήρωση 10 ετών από την κυκλοφορία του εμβληματικού τους album, “Blast Tyrant”!
    Στοίχημα ότι του χρόνου "Το σπουδαίο rock’n’roll συγκρότημα από το Maryland των ΗΠΑ, επιστρέφει στην Ελλάδα γιορτάζοντας τη συμπλήρωση 25 ετών από την δημιουργία του"
    My dog, it's full of trash!

  6. #21
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    H Gioulai φέρνει τους Κλατς πάλι στην Ελλάδα, για να διχάσει το φόρουμ μας!

    Deafening, painstaking, BB King

  7. #22
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Επίσης... αυτά τα επίκαιρα και "τελοσπάντων"... ξυπνάνε μέσα μου τον λούμπεν γραφίστα...
    Spoiler


    Νήλ Φάλον & Σια μια χαρά άνθρωποι είναι, όπως επίσης και τα παιδιά που θα σκάσουνε. Θα κάτσουμε να κρίνουμε τώρα τον καθένα πόσο τρου είναι για τα live που σκάει και ποιός είναι κουλ ή όχι ανάλογα με το άμα ακούει Κλατς; Μαλακίες κουβέντες, να πίνουμε καμιά μπύρα.
    ...και οι Κλατς σαν επαγγελματίες (γιατί αυτό είναι, έτσι; - αρκετά σκεπτόμενοι και ακέραιοι, επαγγελματίες καλλιτέχνες), μια χαρά κάνουν και έρχονται, γιατί απλά τυχαίνει ένας τόπος (Ελλάδα), οιεσδήποτε συνθήκες, να εκτιμά εμπορικά το προϊόν τους, οπότε και αυτοί σπεύδουν να το προσφέρουν.
    *Ακούγονται λίγο νεκροφιλικά τα "εμπόριο", "προϊόν", "προσφορά" στο ροκεντρόλ μου, το βλέπω, αλλά αυτό είναι προφανώς μια άλλη κουβέντα, μεγάλη... (o καπιταλισμός, οι Tragedy, ο Θηβαίος και γάμησετα).
    Αλλά έτσι είναι. Είσαι μπουζουξής και λες ωραία ρεμπέτικα. Και πας μια Κυριακή σε μια ταβέρνα, κρατάς 10 πελάτες άλλες δυο ώρες, το αφεντικό χαίρεται και σου προτείνει να πας και την άλλη Κυριακή. Τι κάνεις; Λες όχι, αν το μάθουν ότι θα ξανάρθω, θα έρθουν πάλι και οι πελάτες που τους άρεσα σήμερα και άμα πω τα ίδια τραγούδια δεύτερη φορά θα αποδομηθεί ο μύθος μου...; Απλά, άμα γουστάρεις παίζεις και οι πελάτες που θα έρθουν θα χεστούν πάλι στις μπυρές με τα τραγούδια σου... και βγαίνει η ζωή.
    Ορίστε, πλατείασα τώρα και μου βγάλατε τα μοιρολάτρικα μου.

    Deafening, painstaking, BB King

  8. #23

    Default

    Α ωραία, ο Γκόντζος τα λέει σωστά και χαριτωμένα, παρότι κάποιοι δε θέλουν να ακούνε ότι και το ροκ εν ρολλ τους είναι μπίζνα. οκ.
    Παύλε, οι Placebo μια χαρά δισκογραφούσαν όταν έρχοταν συχνότατα. Απλώς παραδεξου ότι είναι θέμα γούστου και φάση τρου βιες μέηνστρημ. Και στην τελική ποια ήταν η σύγκριση;
    ΥΓ. μια χαρά κάνουν οι Κλατς και έρχονται, κι αν ήμουν Αθήνα, θα πήγαινα.

  9. #24
    Senior Member sekitouroum's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Serres
    Posts
    186

    Default

    Παρατηρώ ότι κάποιοι λένε πανω κάτω, ότι γουστάρουν κιόλας που το ροκενρολ τους είναι μπίζνα. Μάλιστα. Τελικά τέτοια γκρούπ καλά κάνουν και ξανάρχονται, όπως και οι προμότερς καλά κάνουν και φέρνουν τα ίδια και τα ίδια με ακριβά κιόλας εισιτήρια. Αφού υπάρχει "κοινό".
    My dog, it's full of trash!

  10. #25
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    οι gbh παιζει τα τελευταια 3-4 χρονια να χουν ερθει και 10 φορες ... να τα λεμε και αυτα !
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  11. #26
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    επειδή βλέπω ότι φλέγεστε, οι Placebo υποτίθεται θα έρθουν το καλοκαίρι μετά από μακρά (για τα δεδομένα τους; ) απουσία 4 ετών. ΟΙ ΚΛΑΤΣ ΣΑΣ ΠΟΤΕ ΗΡΘΑΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΠΑΜΕ;

    λες και δεν ακούσατε ποτέ (με λίγη ενοχή για το τι θα πουν οι φίλοι σας) Placebo εξαιτίας του Μαρακίου που έπινε νερό στο όνομα του Μόλκο και προτιμούσε το without you I'm nothing χωρίς τον Bowie και δεν θα την αφήνατε ποτέ να πάει μόνη της στη Μαλακάσα!

    χέητερζ του κώλου


    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  12. #27
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Μαλάκα, πόσα χρόνια ακόμα θα γκρινιάζετε για το τι έρχεται/δεν έρχεται για live στην ελλάδα;

  13. #28
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    Ξερο πινκ

  14. #29
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Πινκ σε όλους για τα παραπάνω, πινκ και στον πάνκη για την περιγραφή του στόνερ μανεκέν: καπέλο, μούσι, στενό κοντομάνικο, μανίκι τατουάζ όλο το δεξί χέρι και μισόλιτρο πλαστικό ποτήρι μπύρα.

  15. #30
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    καπέλο, μούσι, στενό κοντομάνικο, μανίκι τατουάζ όλο το δεξί χέρι και μισόλιτρο πλαστικό ποτήρι μπύρα.
    Aυτό όσο είναι στονερ μπορεί να είναι τα πάντα επίσης.

Similar Threads

  1. Replies: 16
    Last Post: 20-07-2013, 13:49
  2. Replies: 13
    Last Post: 24-06-2013, 07:57
  3. Replies: 0
    Last Post: 07-02-2013, 00:38
  4. Replies: 16
    Last Post: 22-06-2012, 18:21
  5. Replies: 19
    Last Post: 12-07-2011, 23:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •