Page 15 of 22 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 211 to 225 of 325

Thread: TV Series ~ The Off Topic Thread

  1. #211
    Funeral Frog Mayhem's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rue morgue
    Posts
    1,180

    Default

    Η επιστροφή του "Καφέ της Χαράς" είναι γεγονός μετά από 15 χρόνια

    Μια από τις πιο επιτυχημένες και εμβληματικές σειρές της ελληνικής τηλεόρασης επιστρέφει δριμύτερη 15 χρόνια μετά. Ο δημιουργός της σειράς και πρωταγωνιστής της, Χάρης Ρώμας, έδωσε μια συνέντευξη στον ραδιοφωνικό σταθμό Aegean Voice 107.5 και αποκάλυψε τα σχέδια του για τον 4ο κύκλο του "Καφέ της Χαράς", το οποίο θα επιστρέψει στη μικρή οθόνη με 30 ολοκαίνουργια επεισόδια.

    https://unboxholics.com/movies-tv/tv...-einai-gegonos

    Αν γίνει και Κωνσταντίνου και Ελένης είμαστε κομπλέ.

  2. #212

    Default

    Για να παίζει για τα επόμενα 20 χρόνια επανάληψη το καλοκαίρι

  3. #213
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Henry Cavill to Star in ‘Witcher’ Series at Netflix
    Μπορεί να τα γαμήσει όλα και να βγω να κάνω κωλοτούμπες, ελπίζω να γίνει έτσι δηλαδή, αλλά μέχρι τότε:

    ΛΟΛ, ποιος Cavill για Geralt ρε μαλάκες

  4. #214
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default



    Εν τω μεταξύ υπάρχει cosplayer που είναι φτυστος και γαμάτος, θα ήταν απλά τέλειο να έβαζαν αυτόν, ακόμα και σαν ιστορία fandom to reality.



    Είναι ο ίδιος που έκανε το απίστευτο βίντεο Darth Maul: apprentice.
    Last edited by OniBocho; 05-09-2018 at 12:59.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #215
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    ε ναι φυσικά. να βάλουν να παίξει τον ρόλο του πρωταγωνιστή ενός gaming θρύλου, σε μια παραγωγή εκατομμυρίων, ένας ράντομ κοσπλέηερ. αφού τον κάνει ωραία. τι πιο λογικό, αφού.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  6. #216
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ο συγκεκριμένος δεν είναι καθόλου ραντομ. Δεν πειράζει Κρουξ, όλα καλά αφού.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  7. #217
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Δεν τον ξέρω τον τύπο.
    Έχω δει το Darth Maul και γαμάει. Kαλύτερο ίσως από μερικά πρόσφατα Star Wars.
    Το βιντεάκι το Witcher δεν μου άρεσε.
    Αθροιστικά και τα δύο βίντεο έχουν (17.387.465+1.459.761) = 18.847.226 views. (τα πολλά είναι για τον Maul).

    Ξανατονίζω ότι δεν τον ξέρω τον τύπο και βαριέμαι να τον μάθω.
    Τώρα αν κάποιος πιστεύει ότι το κοινό, ασχέτως του πως είναι η σειρά, θα ενδιαφερθεί περισσότερο για τον Maul Cosplay as Geralt (έστω ότι ξέρει να παίζει και μένει μόνο στο cosplay), ή για τον Cavill, που παίζει τον Superman και είναι παλαιομοδίτης στο φλερτ, και θα προκληθεί ο ίδιος ντόρος όπως τότε που ο Tim Ripper, γινόταν από διασκευαστής Judas Priest, τραγουδιστής τους και θα πουληθεί ένα τέτοιο αφήγημα στο φιλοθέαμον κοινό, οκ δικαιωμά του να το πιστεύει και να το υπερασπίζεται κιόλας. Γιατί πάνω από όλοι οι παραγωγοί ενδιαφέρονται για το fandom.
    I don't do drugs. I am drugs.

  8. #218
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by ion_storm View Post
    Τώρα αν κάποιος πιστεύει ότι το κοινό, ασχέτως του πως είναι η σειρά, θα ενδιαφερθεί περισσότερο για τον Maul Cosplay as Geralt (έστω ότι ξέρει να παίζει και μένει μόνο στο cosplay), ή για τον Cavill, που παίζει τον Superman και είναι παλαιομοδίτης στο φλερτ, και θα προκληθεί ο ίδιος ντόρος όπως τότε που ο Tim Ripper, γινόταν από διασκευαστής Judas Priest, τραγουδιστής τους και θα πουληθεί ένα τέτοιο αφήγημα στο φιλοθέαμον κοινό, οκ δικαιωμά του να το πιστεύει και να το υπερασπίζεται κιόλας. Γιατί πάνω από όλοι οι παραγωγοί ενδιαφέρονται για το fandom.
    Δεν είμαι σίγουρος τι θες να πεις. Αν εννοείς ότι το κοινό θα ακολουθήσει φανατικά τη σειρά είτε παίζει ο cosplayer (λολ) είτε ο Cavill είτε ο οποιοσδήποτε γιατί δεν έχει σημασία κλπ δε νομίζω ότι πάει έτσι και η ταινία Warcraft είναι το καλύτερο παράδειγμα. Οι παραγωγοί προφανώς ενδιαφέρονται να χεστούν στο τάληρο και κατά πάσα πιθανότητα θα γίνει, αλλά όταν μέχρι τώρα ακούγεται ολόκληρος Mads Mikkelsen για τον ρόλο εννοείται θα πω "ελάτε ρε μαλάκες ποιος Cavill" και θα ελπίζω σε κωλοτούμπα.

  9. #219
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Oχι όχι και συγνώμη για την παρεξήση.
    Εννοώ ότι ο Cavill παίζει τον Superman και είναι πολυ πιο αναγνωρίσμος από τον cosplayer (λολ).
    Και ότι το αφήγημα αφοσιωμένος fan από το cosplaying παίζει τον αγαπημένο του χαρακτήρα στην μεταφορά του Witcher, δεν θα πάει πολύ μακρύα σε σχέση με το ότι ο Superman παίζει στη σειρά και θα τραβήξει πολύ περισσότερο κόσμο. Απο κει και πέρα προφανώς θα παίξει ρόλο και το αν η σειρά είναι καλή ή όχι, για αυτό λέω ότι έστω και οι δύο ξέρουν να παίζουν.
    Δεν είχα κοιτάξει καθόλου casting για τη σειρά αλλά σε σχέση με Mikkelsen όντως ποιος Cavill και εδώ μετράει νομίζω το ότι είναι και ο Superman.

    Το Warcraft είχε και λίγο πρόβλημα με το πως εξελίσσεται το στόρυ, αλλά δεν ξέρω πόσο σημαντικό είναι αυτό σε σχέση με την έλλειψη αναγνωρίσιμων εμπορικά ηθοποιών, με εξαίρεση τον Ragnar Lothbrok, όπως λες.
    I don't do drugs. I am drugs.

  10. #220
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Οκ λάθος κατάλαβα, my bad, απλά δεν πήρα καθόλου στα σοβαρά το "γιατί να μην παίξει ο cosplayer" που ξεκίνησε από το post του OniBocho, δεν υπήρχε τέτοιο ενδεχόμενο, από όσα ονόματα ακουγόντουσαν τουλάχιστον.

    Για το "και οι δύο ξέρουν να παίζουν" έχω τις ενστάσεις μου (και δεν έχω δει καν τα βιντεο του cosplayerlol), τι να πω, θα δούμε
    Last edited by commissar; 05-09-2018 at 19:48.

  11. #221
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Μερικές σοβαρές προτάσεις για τον Geralt of Rivia.

    Εγώ.
    Mads Mikkelsen
    Vigo Mortensen
    Zach McGowan
    Josh Holloway

    Σε όλους, εκτός από εμένα, voice over o Doug Cockle.

    Για να μιλήσουμε σοβαρά δηλαδή και να μην υπάρχει η υπόνοια ότι "παρανοϊκός και τρελός φαν από την Ελλάδα γράφει ότι θέλει έναν ραντομ cosplayer λωλ για το ρόλο του Geralt αντί για τον Henry Cavill στη σειρά The Witcher του Netflix".

    EDIT: BTW ακριβώς το παράδειγμα του Ripper είχα στο μυαλό μου, ion storm. Δεν τρολαρω.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  12. #222
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    "και οι δύο ξέρουν να παίζουν" έχω τις ενστάσεις μου
    οριακά πιστεύω κερδίζει ο Superman, μόνο και μόνο επειδή τον πληρώνουν ήδη να κάνει τον ηθοποιό, και βασίζομαι στο βίντεο με τον Darth Maul.

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Μερικές σοβαρές προτάσεις για τον Geralt of Rivia.

    Mads Mikkelsen
    Spoiler


    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    EDIT: BTW ακριβώς το παράδειγμα του Ripper είχα στο μυαλό μου, ion storm. Δεν τρολαρω.
    Είμαι σίγουρος, επίσης εγώ τρολλάρω.
    Βέβαια το συγκεκριμένο αφήγημα μου κάθεται στο στομάχι για πολλούς λόγους.

    Τώρα ρωτάω σοβαρά όμως.
    Ο Josh Holloway γιατί;
    Επίσης o Zach McGowan γιατί? Δηλαδή τον βλέπω και όχι είναι ο Jody από Shameless. Οκ το τελευταίο είναι λίγο προσωπικό, αλλά πραγματικά γιατί;

    Spoiler
    I don't do drugs. I am drugs.

  13. #223
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Γιατί θεωρώ ότι έχει το physique και ήταν αρκετά τούμπανο στο Black Sails, σημείο όπου θεωρώ ότι κερδίζει τον Mikkelsen. Ο Holloway περισσότερο σαν εικόνα μου κάνει.

    Χαίρομαι που δε ρώτησες για τις άλλες δύο προτάσεις μου! Σημάδι ότι συμφωνείς, μάλλον!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  14. #224
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Δεν έχω δει Black Sails. Δεν πρόκειται να δω, οπότε δεν έχω άποψη.
    Το physique το έχει και στο the 100, και τον πολεμιστή παίζει, έχει και σπαθί και είναι και ο κουλ τύπος της δολοφονικής του φατριάς είναι, αλλά και πάλι όχι.
    Τώρα για τις άλλες σου δύο προτάσεις. Για τον Mortensen διαφωνώ. Αλλά απλά επειδή δεν μου ταιριάζει εμένα προσωπικά. Τώρα για την τελευταία επιλογή, δεν ξέρω πως είναι το υποκριτικό σου ταλέντο, αλλά νομίζω δεν έχεις το psysique και είναι πιθανό να δυσκολευτείς στις σκηνές δράσεις.
    I don't do drugs. I am drugs.

  15. #225
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Νομίζω ότι 3 χρόνια kendo/iaido κι άλλα περίπου 2 aikido θα βοηθήσουν. Μια εμφύτευση θα χρειαστώ σίγουρα, το παραδέχομαι.

    Πάντως, έτσι για το image:

    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

Similar Threads

  1. Music off topic thread
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 13999
    Last Post: 02-10-2022, 12:50
  2. The RPG Off Topic Thread
    By Kain in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 403
    Last Post: 06-05-2022, 20:26
  3. THE OFFICIAL OFF TOPIC THREAD.
    By Mitsmann in forum General Discussion
    Replies: 31511
    Last Post: 31-03-2008, 17:53
  4. Off topic music thread
    By The Charon in forum Musicians Chat
    Replies: 3
    Last Post: 24-09-2006, 13:16
  5. music off topic thread
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 61
    Last Post: 23-08-2006, 18:28

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •