Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 123

Thread: Black Sails

  1. #106
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Spoiler
    πάει, τον έφαγαν τον καπετάνιο της καρδιάς μας...
    Γιατί τον έφαγαν καλέ; Μια χαρά βρήκε την άκρη του κι αυτός που βολόδερνε πριν μετά μανίας

  2. #107
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Spoiler
    ουσιαστικά το είπε στο τέλος. στην ιστορία μένει αυτό που διηγήθηκες και όχι αυτό που έγινε στ'αλήθεια. δεν μας έδειξε ποτέ τι πραγματικά έγινε, απλά ότι βόλεψε πολύ να διηγηθούν έτσι τα πράγματα. ποτέ δε μάθαμε αν ο απεσταλμένος του σιλβερ βρήκε τον τύπο στην καρολίνα, ποτέ δεν είδαμε τι έγινε τελικά στο νησί + ότι ο θρύλος λέει ότι ο φλιντ πέθανε στο νησί και το πνεύμα του φυλάει το θησαυρό (άλλη μια διήγηση).
    Επίσης, ο μπίλι είναι ο μπεν γκαν?
    Rock or Nothing

  3. #108
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    επίσης,
    The yell of the slain
    The waves on the rocks
    Captain Flint's raising hell
    He's calling my name
    To drive me insane
    But I'll never return to

    Treasure Island
    Where the brave fell
    A one-legged devil
    From the pit of hell

    A greedy demon on his treasury
    Cursed the island, oh, eternally
    Rock or Nothing

  4. #109
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Μόλις τελείωσα....9η φορά...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #110
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Τέλειωσε. Ένα δάκρυ κυλησε. Είχα να τελειώσω σειρά πάνω απο 10 χρόνια.ωραιοι.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  6. #111
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Ηθελα να κραξω για
    Spoiler
    το ποσο μεγαλοποιηθηκε ο θανατος της ξανθιας καριολα που απεδειξε οτι ο πουτσος ειναι το μουνι του μελλοντος,
    ομως κρατηθηκα να τελειωσω τη σεζον και να γραψω μετα, αλλα
    Spoiler
    μετα τον πραγματικα αδοξο θανατο(;; του ασιατη (τελικα ηταν φαση σαμουραι αυτος η απλα εμοιαζε
    Ε ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  7. #112
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Spoiler
    σιγά μωρέ πήρε τελικώς ότι της άξιζε εδώ και 2 σεζόν.λαιφ ιζ α μπιτς.
    Spoiler
    μετα τον πραγματικα αδοξο θανατο(;; του ασιατη (τελικα ηταν φαση σαμουραι αυτος η απλα εμοιαζε Ρε συ με τον φλιντ έπαιξε, δεν θα τον κάρφωνε;!...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  8. #113
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Λοιπον μολις το τελειωσα. Εχω να πω
    ΜΑΛΑΚΕΣ ΡΕΦΟΡΜΙΣΤΕΣ



    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Spoiler
    Ρε συ με τον φλιντ έπαιξε, δεν θα τον κάρφωνε;!...
    Spoiler
    Ρε φιλε εχεις τον μαυρογενη να πεθαινει οπως πεθαινει, εχεις, εχεις, εχεις. Ε η μια παει απο ξωφαλτσο, και τη κανουμε και ηρωιδα,
    ο αλλος δεν εχει γρατζουνιστει 4 σεζον και απλα τον καρφωνει; Ετσι απλα; Και πεφτει και ψωφαει;


    Ερωτηματα που μου εχουν μεινει
    Spoiler

    Ο φλιντ οντως πηγε εκει με το αγορι του η ειναι καποιου ειδους μεταφορα οτι πεθανε και πηγε παραδεισο;

    Τελικα ο ψηλος ηταν πολυκατοικια ακατοικητη η οχι; Νομιζω οτι ρουφηξε πιο πολυ απο ολους, αλλα απο την αλλη στο τελος φανηκε πολυ μαλακας.

    Τι εγινε με τον μαλακα τον Roger; Απλα τον δικασαν για χρεη στο δημοσιο/δανειστες;
    Ο τυπος ειναι σε φαση ο Νεοφιλελες της σειρας. Ο Μητσοτακης της φασης, με λιγο περισσοτερα αρχιδια βεβαια, που ερχεται και σου τριβει στη μουρη τις σπουδες του, τη βιογραφικαρα του, την πολιτικη εξορια του, γλυφοντας τους δανειστες και βροντωντας οποιον στεκεται στο δρομο της ελευθερης αγορας. Με παπανδρεικα στοιχεια βεβαια αφου στο τελος μπαινει και στην αεροσυνοδο της ιστοριας.
    Γενικα η ιστορια της μεταπολιτευτικης ελλαδας σε εναν σημαδεμενο μορφωνιο.



    Τι μου αρεσε

    Spoiler

    Το οτι μπορουσα να πιασω εκνευριστικα ευκολα μηνυματα. Ειδικα η σκηνη με τον ρακαμ που στελνει τη μικρη να αφησει τις εφημεριδες/ιντερνετ και να διαβασει κανα βιβλιο, ειναι φανταστικη. Το ιδιο καλα περνανε και τα πιο βαθια μηνυματα.

    Που στο τελος ο Ρακαμ βγαινει μαγκας. Ετσι σας γαμαει ο outsider που ειναι ψιλο-φλωρος χλεχλες και ντυνεται περιεργα. Και οποιος μιλησει στη γκομενα του καταληγει στο χωμα.

    Εχει παιξει μια ΤΡΕΛΗ φαση στην οποια ατομα απο σεζον σε σεζον αλλαζουν πληρως απο συμπαθεις σε μη και τουμπαλιν. Τελειωνει η σεζον και σου φταιει η ξανθια καριολα που κρεμασε τον τυπο επειδη μαλλον τη πηδαγε καλυτερα απο τους αλλου και της εριχνε και παντοφλα, λες αντε να τη σφαξουν, και μετα τη σφαζουν και ΩΠ! Στεναχωριεσαι και λιγο, πηγε να βοηθησει τελικα, ισως να μην εφταιγε τοσο ηταν και εγκυος. Το ιδιο ισχυει και για αλλους οπως τον ψηλεουρα, τον ιδιο τον καπετανιο, και τον ξανθο αρχιλοχια η οτι σκατα ηταν που πεθανε με τη φωτο του παιδιου και της γυναικας του στο χερι, περιμενοντας να ξεμπερδεψει και να γυρισει πισω.


    Τι δε μου αρεσε

    Spoiler

    Περαν απο το θεμα καποιον θανατων, η Μαξ βγαινει μαγκισσα ενω δε θα πρεπε. Ωραιο κοριτσι δε λεω αλλα...

    Που οταν βαλανε φωτια στο πλοιο εκαναν ολοι σα γυναικουλες. Εχεις ενα καραβι με κανονια που καιγεται, στοχευσε το στους αλλους πεσε πανω τους και παρτους μαζι σου. Η ριξε δυο κανονιες πριν βουτηξεις να σε πυροβολισουν απο τα 2 μετρα την ωρα που κολυμπας. Ειδικα απο τον τυπο με το κομμενο αυτι που ηταν και παλαιουρας περιμενα κατι καλυτερο.

    Νταξ μαυρογενης embodiment του οπου ακους πολλα κερασια κρατα και μικρο καλαθι

    Πολυ ραντομ τελος. Μαλακες ρεφορμιστες.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  9. #114
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    η φάση του φλιντ για'μενα είναι ξεκάθαρη, αλλά νομίζω ότι υπάρχει μια σκηνή που δεν αφήνει αμφιβολία.

    κατά τα άλλα η σειρά έδειξε τι γίνεται και στην πραγματικότητα. το κατεστημένο θα υποχωρήσει, θα συμμαχήσει και με το διαβολο ακόμη, αλλά θα παραμείνει κατεστημένο... γι'αυτό "κερδισμένοι" στο τέλος είναι αυτοί που έπαιξαν μπάλλα εντός συστήματος.
    Rock or Nothing

  10. #115
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    η φάση του φλιντ για'μενα είναι ξεκάθαρη, αλλά νομίζω ότι υπάρχει μια σκηνή που δεν αφήνει αμφιβολία.
    Ποια σκηνη; Εγω πιστευω οτι τον εφαγε, ηταν πολυ εκτος τοπου και χρονου το ολο πραμα και η παρουσιαση του κατευθειαν στο τελευταιο επεισοδιο εμενα με κανει να καταλαβαινω οτι μαλλον πηγε στο "παραδεισο".

    Μακαρι να βγει κανα ωραιο spin off.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  11. #116
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    όταν βρω λίγο χρόνο θα την ανεβάσω
    Rock or Nothing

  12. #117
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Δεν είμαι σίγουρος αν τα έσπασα με την σεζόν ή όχι , όμως είναι από τις τιμιότερες σειρές που έχω δει ποτέ μου.
    Ατμόσφαιρα και απ όλα. Όπως είπε και εκλεκτός user πιο πάνω, καιρό έχω να τελειώσω σειρά. Την προτείνω σε κάθε έναν που με ρωτάει για μια καλή σειρά.
    Επίσης φοβερές όπως είπε ο άλλος εκλεκτός user οι εναλλαγές των συναισθημάτων για κάθε χαρακτήρα.
    Σας προκαλώ να δείτε πάλι πχ την πρώτη σαιζόν και να μιλήσουμε για τον Βέιν... Γενικά 1000 μπράβο για την σειρά, και δεν ξέρω τι τέλος θα με ικανοποιήσουμε τελικά, σίγουρα δεν απογοητεύτηκα όμως.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #118
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Η σειρά ήταν μεγάλη λατρεία από την αρχή της, μέχρι λίγο πρίν το τέλος.

    Τι επικ ξεφούσκωμα ΟΛΟΥ του build up ήταν αυτό.

    Spoiler
    Τι ήθελα: Να συνδέσει όλο τον αντιβρεττανικό χαμό με τα ζυμώματα που οδήγησαν στην Αμερικάνικη δήλωση ανεξαρτησίας.
    Τι πήρα: Τέλος καλό όλα καλά, με όλους να συμβιβάζονται χωρίς να χάνουν τίποτα και τον ασυμβίβαστο να του ξαναβρίσκουν το γκόμενο deus ex machina για να σκάσει. Face, meet the palm.


    EDIT

    Επειδή περνάω δύσκολους καιρούς, ελπίζω να μην τα ξανάγραψα όλα αυτά πριν μερικούς μήνες ε. Κ αν το έκανα εξσκιούζ μι, έχω πολλά στάφ στο ρημάδι το μυαλό.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  14. #119
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    έχετε κολλήσει ότι όλα τελείωσαν καλά...
    Rock or Nothing

  15. #120
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default



    εδώ για όσους πιστεύουν ότι τέλος καλό όλα καλά

    Spoiler
    στο 15'' - 16'' του βίντεο, ο σιλβερ σημαδεύει το φλιντ και στην αμέσως επόμενη σκηνή ένας ήχος (πυροβολισμός?) ξαφνιάζει τους άνδρες του σιλβερ και τρομάζει τα πουλιά της περιοχής. για 'μενα είναι ξεκάθαρο ότι δείχνει το σιλβερ να πυροβολεί το φλιντ και επίτηδες χαμηλώνει τον πυροβολισμό για να μην ξεκαθαρίσει απόλυτα το θέμα
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. black panthers-black and proud vol 2 compilation
    By my_troubled_Mind in forum Albums
    Replies: 8
    Last Post: 22-04-2011, 18:00
  2. Black Metal Universe : Black Metal ist Krieg!
    By ILLNaturedgr in forum Self-Promotion
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2009, 14:37
  3. AC/DC Black Ice
    By The Nerd in forum Music Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 04-11-2008, 14:30
  4. Black Knight - Black Knight (re-issue)
    By Dragonlord in forum Albums
    Replies: 4
    Last Post: 03-06-2006, 08:46
  5. Replies: 2
    Last Post: 16-02-2006, 16:54

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •