Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 107

Thread: Live and Events Calendar

  1. #31
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by babality View Post
    hip hop και death metal κλικες για 1η φορα ενωμενες και ετοιμες για πολεμο διαβαζω.
    link
    ειμαι ο βάρυς και τα πουλακια μου σφυρανε διαφορα κατα καιρους. φυσικα και δεν υπαρχει λινκ γλυκουλη. για ολα τα καλουδια και τα ζουμερα δεν υπαρχουν λινξ δεν το ξερες?
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  2. #32
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    το live έγινε 1 Δεκέμβρη αν δεν κάνω λάθος, έπρεπε να γίνει σούσουρο για να μιλήσουν όλοι αυτοί μετά από 10 μέρες??
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #33
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Εκεί δεν έγινε και το live για τον Πολωνό; Αυτά που ισχυρίζονται οι άνθρωποι του MODU δεν ξέρει κανείς αν ισχύουν ή έστω να επιβεβαιώσει;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Εντάξει, καλά κάνουν και κινούνε νομικές διαδικασίες εναντίον των συκοφαντών. Μένει μόνο να μας δείξουν και τα χαρτιά από τις νομικές διαδικασίες που κίνησαν αμέσως μετά το περιστατικό εναντίον των (γνωστών σε αυτούς) φασιστών. Υποθέτω θα είναι αρκετά βαριές οι κατηγορίες, γιατί, όχι μόνο έκλεψαν, τραμπούκισαν κ.λπ., αλλά λογικά τους είχαν και ομήρους για κάποιο χρονικό διάστημα, γι' αυτό δεν μπόρεσαν να καλέσουν την αστυνομία καθώς οι άλλοι έδιναν συναυλία κι έβγαζαν φωτογραφίες!

  5. #35
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Εκεί δεν έγινε και το live για τον Πολωνό; Αυτά που ισχυρίζονται οι άνθρωποι του MODU δεν ξέρει κανείς αν ισχύουν ή έστω να επιβεβαιώσει;
    Η δική μου άποψη είναι ότι λένε πίπες. Αναφέρθηκαν στο γεγονός 10 μέρες μετά. Έκαναν κάποια καταγγελία ? Ποιες μπάντες "ΠΑΝΚ" έπαιξαν και πριν τελειώσει το λάιβ μπήκαν τα ναζίδια?
    όλοι μαζί έχουμε ένα 1.000.000 φίλους / γνωστούς / μπλαμπλα που σκάνε σε πανκοσυναυλίες, ΚΑΝΕΊΣ δεν βγήκε να πει ότι πήγε σε ένα πανκ λάιβ και σκάσανε καράφλες και μας δείρανε?
    Εδώ βγαίνουν φασίστες να μοιράσουν φυλλάδια και σε 15 λεπτά έχει βγει ανακοίνωση και κάλεσμα.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #36
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    συμφωνώ με σαμπρέλα. η κοινή λογική λέει ότι απλά πάνε να συμμαζέψουν τα ασυμμάζευτα για τη χοντρή μαλακία που έκαναν. αν ίσχυε ότι διέκοψαν πανκ live για να παίξουν αυτοί - ακόμη κ αν ο ιδιοκτήτης ή κάποιος εργαζόμενος δεν κατάφερε να καλέσει την αστυνομία - θα είχαμε το λιγότερο μπάχαλα. άσε που θα έπρεπε να κινήσουν τις κατάλληλες νομικές διαδικασίες - με τις οποίες απειλούν σήμερα - την επόμενη μέρα εναντίον των τραμπούκων.
    πιο τίμιο για εμένα θα ήταν να ζητήσουν συγγνώμη και να παραδεχθούν το λάθος τους.

    εντιτ: αντίστοιχο ήταν και το κλίμα στο φεστιβαλ το σ/κ εναντίον του χώρου. έμαθα υπήρξαν οι πρώτες ακυρώσεις.
    Rock or Nothing

  7. #37
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    πιο τίμιο για εμένα θα ήταν να ζητήσουν συγγνώμη και να παραδεχθούν το λάθος τους.
    το ποιο

    έχουν κάνει χοντρή μαλακία, ό,τι και να πουν παίζει να έχει μπει ταφόπλακα στο μαγαζί.

  8. #38
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    δεν είπα πουθενά ότι πρέπει να συγχωρεθούν κιόλας.
    Rock or Nothing

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Το λάθος μπορεί να γίνει παραδεκτό μόνο από κάποιον που πιστεύει ότι έχει κάνει λαθός. Αυτή η περίπτωση δεν είναι τέτοια. Άλλωστε, έχουν ξαναφιλοξενίσει φασίστα (βλ. Death in June). Το μόνο λάθος είναι ότι μαθεύτηκε η φάση και, προφανώς, αν αρκετοί είναι έτοιμοι να καταπιούν το ότι ο Pearce δεν είναι φασίστας, δεν είναι τόσο εύκολο να γίνει το ίδιο με τους χελένικ στόμπερς ή όποιοι ήταν αυτοί που έπαιξαν. Κι εκεί έρχεται το δούλεμα και η μπαγαμποντιά. Αντί να υποστηρίξει τη θέση του, δηλαδή είτε ότι θέλει να δώσει βήμα σε φασίστες γιατί είναι και ο ίδιος, είτε ότι δεν τον νοιάζει τι είναι ο καλεσμένος του αρκεί να έχει δουλειά το μαγαζί, το παίζει τρελίτσα και τρολάρισμα τύπου "symbouleutite enan nomiko gi auto prota". Δεν ξέρω αν εκεί μέσα είναι φασίστες οι ίδιοι, αλλά η συγκεκριμένη τακτική είναι αρκετά τυπική των φασιστών, οπότε, και να μην είναι, κάτι έμαθαν από αυτούς. Εν τω μεταξύ, πεθαίνω με τον πληθυντικό από τους διοργανωτές συναυλιών! Κύριοι!!

    Το θέμα είναι να μάθουν οι καλλιτέχνες που θα παίξουν εκεί περί τίνος πρόκειται, ώστε να λάβουν απόφαση οι ίδιοι αν θέλουν να στηρίξουν κάτι τέτοιο.

  10. #40
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μόλις είχα πληροφόρηση, ότι τα πράγματα μπορεί και να είναι όπως τα είπαν οι του modu. θα ψάξω για να διασταυρώσω και θα επανέλθω.
    Rock or Nothing

  11. #41
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Απάντηση σε αυτό εδώ πάντως δεν έχει δοθεί ακόμα:

    Kαλησπέρα MODU, έχουμε κάποιο νέο με τα ονόματα των punk γκρουπ που έπαιζαν την 1η Δεκεμβρίου στο μαγαζί, αλλά έπρεπε να κατέβουν γιατί ήρθαν οι φασίστες με ντου, και μετά ανέβηκαν οι φασίστες στη σκηνή και τραγούδησαν, αφού έκλεψαν τον εξοπλισμό, και μετά εσείς δεν ειδοποιήσατε την αστυνομία, γιατί εσείς θέλατε, αλλά αυτοί δεν ήθελαν, και μετά τέλειωσε το λάιβ και άρχισε το άλλο λάιβ που είχατε προγραμματίσει;
    Έχει και σχόλια για το Temple από έναν μόνο user, πείτε όσοι ξέρετε κάτι παραπάνω γιατί εγώ ταβανόπροκες κλπ

    MODU, Sekond Skin, Temple kamia anoxi se fasistomagaza. Telos os edw
    APO TO FASISTIKO MODU STO MAGAZI TON AKRODEXION MELON TOY NEO-NAZI SYGKROTIMATOS SKULL DAWN KAI PLEON MAGAZATORON TOY TEMPLE.

  12. #42
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    όχι, δε διαστάυρωσα κάτι για modu. για την ώρα τα στοιχεία συνηγορούν ότι λέει μαλακίες. για 1η δεκεμβρίου πάντως είχε ανακοινώσει κάτι σαικεντέλικ τρανς πάρτυ/dj/δεν ξέρω... πανκ πουθενά.

    για temple δεν ξέρω. αν εννοεί τους skull & dawn πάντως, καμιά σχέση με φασίστες.
    Rock or Nothing

  13. #43
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Με τον ντράμερ των Skull & Dawn είμαι αδελφικός φίλος για πάνω από 15 χρόνια, μαζί τους παίξαμε στο DIY festival φέτος στα Τρίκαλα, μπορώ να πω με κάθε βεβαιότητα ότι ο παραπάνω, όποιος και να είναι, λέει μαλακίες και κατά πάσα πιθανότητα είναι και εγκάθετος. Παρομοίως για το Temple, το οποίο σήκωσαν οι της 3 Shades of Black. Μην ακούμε τον κάθε ούγκανο που πιθανώς έχει προσωπικά ξέρω γω.

  14. #44
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Μου φάνηκε πολύ περίεργο που υπήρχε σχόλιο από έναν μόνο χρήστη σχετικά με τα άλλα μαγαζιά αλλά δεν του απάντησε και κανείς για το αν λέει μαλακίες ή όχι, γι'αυτό ρώτησα εδώ.

    Το post στο quote είναι από αυτόν εδώ btw --> https://www.facebook.com/Anti-Fascis...72240186/?rc=p

  15. #45
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μεγάλη μαλακία πάντως να στοχοποιεί αδίκως όλες αυτές τις μπάντες και το μαγαζί.
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Live & Events εκτός Ελλάδας
    By cavity in forum Live & Events Talk
    Replies: 806
    Last Post: 14-12-2017, 22:32
  2. live & events talk
    By regularpaul in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 17
    Last Post: 15-03-2012, 00:12
  3. MTJPR events.
    By apostolisxxx in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 04-10-2011, 16:20
  4. Live & Events Talk, κανόνες λειτουργίας.
    By Dragonlord in forum Live & Events Talk
    Replies: 2
    Last Post: 31-08-2011, 12:11
  5. Sakura Syndrome:Japanese events,DJ/VJ,Band Management
    By somnium_in_tenebris in forum Self-Promotion
    Replies: 11
    Last Post: 18-03-2009, 19:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •