Page 4 of 23 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 339

Thread: Hearthstone: Heroes of Warcraft

  1. #46
    Senior Member zumorito's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    185

    Default

    Να πω και εγω τον πονο μου που συνεβη πριν 2 μερες.
    Μετα απο καιρο, επικο deckακι paladin. της παναγιας τα ματια, 3 consecration, lay on hands, spectral lore, 3 guardian of kings γενικα ενας κακος χαμος και το κερασακι στην τουρτα, Tirion σαν legendary.
    Παω φουλ ισια, ειμαι 10-1 εχω αψογο curve παιζω γαματα αν και παντα φοβαμαι οτι θα γινει η μαλακια.
    Priest λοιπον, εχει παιξει 2 thoughtsteel και κοβω τον πουτσο μου οτι εχει κλεψει Τιριον.Πονηρος ο βλαχος κραταω ενα silence καλου κακου, τον κατεβαζει, κανω silence , κατεβαζω το δικο μου, αναμενομενο Mind control. Kαι στους επομενους γυρους κατα σειρα, Τιριον ξανα (τον ειχε κλεψει 2 φορες), το νεο legendary που εχει deathrattle αλλο ενα ραντομ legendary και μετα ragnaros για να δεσει το γλυκο. Φταιω εγω η η πουτανα η παναγια?
    Μετα εχουμε ενα mage.Οοοχι, δεν αρκει οτι ειναι το καλυτερο class στην αρενα, δεν φτανουν τα 3 flamestrike,τα 2 polymorph, τα 3 fireball, ας σου draftαρω antonidas και deathwing. Που? στην κωλογαμημενη αρενα. Ελεος.

  2. #47
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Το legendary του hunter δεν το λες playable με τίποτα, είναι εντελώς αντίθετο στη φύση του hunter, το aggro. Επίσης τους 3 guardian of kings γιατί τους αναφέρεις ως πλεονέκτημα? Spectral lore τι είναι εκτός από συγκρότημα?
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  3. #48
    Senior Member cromags's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    665

    Default

    priest σιχαμένος πάντα να σε κερδίζει με δικές σου κάρτες. Επίσης μερικές δικές του μάλλον πρέπει να γίνουν πιο ακριβές (shadow word, thoughtsteal)

  4. #49
    bosch scheducktion Yanqui's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    σταδιαλα
    Posts
    1,885

    Default

    στο 10-1,11-1 φτάνουνε οι constructed deckers. μην αγχώ.
    σὲ ὅ,ποιον ἔχῃ τατουὰζ
    στὴ μάνα του ῥίχνω μπαρὰζ

  5. #50
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Το death όντως είναι OP. Το thoughtsteal είναι ακριβώς όπως πρέπει να είναι πλέον στο meta. Παλιά ήταν αρκετά πιο OP, γι' αυτό άλλωστε πλέον το παίζουν max μία φορά (μια χαρά τα πάνε κάτι zetalots και χωρίς thoughtsteals).
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  6. #51
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Το legendary του hunter δεν το λες playable με τίποτα, είναι εντελώς αντίθετο στη φύση του hunter, το aggro. Επίσης τους 3 guardian of kings γιατί τους αναφέρεις ως πλεονέκτημα? Spectral lore τι είναι εκτός από συγκρότημα?
    Control hunter is a thing these days. Synantaw syxna sto ladder gyrw sto rank 10

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  7. #52
    Senior Member zumorito's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Το legendary του hunter δεν το λες playable με τίποτα, είναι εντελώς αντίθετο στη φύση του hunter, το aggro. Επίσης τους 3 guardian of kings γιατί τους αναφέρεις ως πλεονέκτημα? Spectral lore τι είναι εκτός από συγκρότημα?
    xax spectral knight εννοουσα. Ε στην αρενα ειναι πολυ καλη καρτα οι guardian, μου εχουν σωσει το τομαρι αρκετες φορες. Παντα το προβλημα μου με την κωλοαρενα ειναι οτι νιωθω οτι παιζω ραντομ καρτες που εχουν προκυψει απο ενα αθλιο εως μετριο draft και οι αντιπαλοι μου εχουν constructed (σχεδον) deck.
    Φανταζομαι ολοι εχουν να διηγηθουν ιστοριες απειρου καλλους.
    Κoιτα τι ωραια πραγματα μπορεις να κανεις με το νεο σου legendary



    Επισης για να ζωντανεψω και λιγο το thread, ελπιζω οσοι παιζετε να κανετε ενα subscribe https://www.youtube.com/channel/UCgs...CyL06kKY843fgw, τα βιντεακια του ειναι απιθανα και εχουν αρκετο γελιο, μπορει να τα δεις μονορουφι ολα σε ενα βραδυ ανετα.

  8. #53
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Όταν μιλάμε για control hunter εννοούμε Midrange (κι αυτό σχετικά ελαφρύ). Στον γύρο 7 δηλαδή το παιχνίδι πρέπει να έχει ήδη "γύρει", είτε υπέρ σου είτε κατά σου. Ο τύπος πρέπει να πέσει πρώτα και μετά 2 τα σενάρια: α) στον σκοτώνουν (που είναι το καλό σενάριο γιατί έτσι ξοδεύουν πολλά resources) ή β) στον αφήνουν ανέγγιχτο οπότε άντε γύρο 8 να κάνεις damage ένα minion και άμα ζήσει γύρο 9 να βαρέσεις ένα μεγάλο (lethal λογικά). Κοινώς δεν φτουράει το χαρτάκι.

    Πάτε και hearthpawn και δείτε πολά από τα decks που έχουν και votes τον έχουν μέσα. Κανένα.

    Ο Guardian of kings είναι μια απλά above average κάρτα στην arena και τίποτα παραπάνω. Και 2η φορά είναι απλά κακό pick. Στο λέει άτομο που έχει περισότερα arena wins από constructed (που είναι μια μαλακία και μισή imho).
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  9. #54
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358
    Last edited by MoRmEnGiL; 07-01-2015 at 04:02.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  10. #55
    Senior Member zumorito's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    185

    Default

    Ναι βρε εννοειται οτι ειναι εκτος κλιματος η καρτα για το συγκεκριμενο class αλλα εντασσεται στην οπτικη της blizzard να αλλαξουν λιγο οι ρολοι και να αποκτησει και ο hunter ενα πιο midrange ρολο. Το ιδιο εχει γινει και με το νεο Leg πχ του Druid, το εκαναν για να αποκτησει synergy με τα beasts και φαινεται και απο αλλες καρτες οπως πχ ο druid of the fang. Αν πετυχει θα δειξει αλλα προσπαθουν να αλλαξουν πραγματα διοτι μετα το Naxxramas ο κατακλυσμος απο Huntards και Ζoo εκνευριζε πολυ κοσμο και οντως καποιες στιγμες παρα-ηταν op.

    Τωρα για τον guardian και βεβαια ειναι μια above average καρτα με απλα καλα stats και το immediate affect που εχει, οσο για τις 2 εξαρταται και αναμεσα σε τι κουραδια ειχα να επιλεξω.

    Constructed γιατι δεν πολυπαιζεις και το θεωρεις μλκια?

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by zumorito View Post
    Να πω και εγω τον πονο μου που συνεβη πριν 2 μερες.
    Μετα απο καιρο, επικο deckακι paladin. της παναγιας τα ματια, 3 consecration, lay on hands, spectral lore, 3 guardian of kings γενικα ενας κακος χαμος και το κερασακι στην τουρτα, Tirion σαν legendary.
    Παω φουλ ισια, ειμαι 10-1 εχω αψογο curve παιζω γαματα αν και παντα φοβαμαι οτι θα γινει η μαλακια.
    Priest λοιπον, εχει παιξει 2 thoughtsteel και κοβω τον πουτσο μου οτι εχει κλεψει Τιριον.Πονηρος ο βλαχος κραταω ενα silence καλου κακου, τον κατεβαζει, κανω silence , κατεβαζω το δικο μου, αναμενομενο Mind control. Kαι στους επομενους γυρους κατα σειρα, Τιριον ξανα (τον ειχε κλεψει 2 φορες), το νεο legendary που εχει deathrattle αλλο ενα ραντομ legendary και μετα ragnaros για να δεσει το γλυκο. Φταιω εγω η η πουτανα η παναγια?
    Μετα εχουμε ενα mage.Οοοχι, δεν αρκει οτι ειναι το καλυτερο class στην αρενα, δεν φτανουν τα 3 flamestrike,τα 2 polymorph, τα 3 fireball, ας σου draftαρω antonidas και deathwing. Που? στην κωλογαμημενη αρενα. Ελεος.
    Haha priest epaiza prin vgei auto to expansion kai gyrw sto 10 rank nikaga kati warrior me full legendary me ta thoughtsteal ,mind control , faceless + shadow word death. Eixa kati epika seri pou ta thoughtsteal eklevan mono legendary . Meta exwsa fraga kai eftiaxa malygos rogue, to pio wraio deck sto game. Constructed mexri rank 3 exw ftasei me karkino hunter aggro. To constructed meta apo ena shmeio toulaxiston otan epaiza einai synexeia ta idia k ta idia kai katadaei vareto enw stin arena as poume ginodai poly random asteia pragmata px na xekinaw sto xeri me 3 unleash ,na xanw game me 2 yseres katw na mou kanei o allos topdeck akrivws to dmg pou thelei me tin malakia tou druid p otan otan eisai 10 gyro adi gia mana crystal trava karta kai alla tetoia omorfa.

  12. #57
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Με κάλυψε αρκετά ο KLAPSE αλλά να προσθέσω και το εξής: το ranked δεν έχει απολύτως κανένα rewarding system. Παίζεις δηλαδή μέχρι rank 10, όλα οκ, από εκεί και πέρα πρέπει να ψιλοκαείς με 5 stars από rank σε rank μέχρι να φτάσεις legendary. Το οποίο δίνει τι? Καμιά κάρτα? Ικανοποίηση? Παπάρια, ένα back και τέλος του μήνα φτου κι απ' την αρχή. Δεν έχει κανένα fun, απλά σφίξιμο για να καταφέρεις ένα τίποτα. Μεγάλη τρύπα για μένα στο παιχνίδι αυτό.

    Από την άλλη arena έχει fun έχει rewards, περνάω καλά ρε παιδί μου.

    Μόρμεγκιλ γνωστά όλα αυτά που λες, υπάρχουν και άλλα τόσα, πόσα όμως έχεις δει να παίζουνε? Κανένα.

    Γενικά όντως φιλότιμη προσπάθεια της blizzard να "ανοίξει" νέα decks και να χτυπήσει τους καρκίνους, αποτυχία όμως, δημιούργησε αντ' αυτού κι άλλον έναν (mech mage).
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  13. #58
    bosch scheducktion Yanqui's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    σταδιαλα
    Posts
    1,885

    Default

    REYNADSALTNADFANGIRL.



    και ένα από τα καλύτερα πλειζ εβερ.


    σαγαπαμε


    edit. ενα απο τα καλύτερα.

    Last edited by Yanqui; 08-01-2015 at 15:50.
    σὲ ὅ,ποιον ἔχῃ τατουὰζ
    στὴ μάνα του ῥίχνω μπαρὰζ

  14. #59

    Default

    telika itan 4 ta unleash

  15. #60
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    O reynad einai h pio axwneuth proswpikothta ston kosmo tou hearthstone. Ekneuristikos, yperopths, grinas, unsportsmanlike behaviour to the max, kai kyriws mou th spaei h fatsa tou apeira

    Fan fact, eixe faei ban apo DCI sto mtg gia cheating.

    Oso gia ton control hunter pou elega, ta hunter decks pou synantaw einai 50-50 meta3y aggro kai control. (Nai, ta control rouxa tou hunter einai idia me ta midrange twn allwn, ti na ginei, etsi einai o hunter)

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


Similar Threads

  1. World of Warcraft
    By Ithilmir in forum PC & Games
    Replies: 3462
    Last Post: 01-04-2020, 09:46
  2. [TV] Heroes
    By Ithilmir in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 548
    Last Post: 21-07-2011, 21:14
  3. Replies: 4
    Last Post: 05-05-2009, 22:18
  4. Gay Heroes.
    By UmbilicalResidue in forum Comics/Cartoons
    Replies: 28
    Last Post: 31-03-2005, 20:28
  5. warcraft 2 +ms dos
    By freak brother in forum PC & Games
    Replies: 15
    Last Post: 21-09-2004, 15:49

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •