Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Αγορά τηλεόρασης

  1. #16
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Για πείτε. Βρήκα αυτήν εδώ, μεταχειρισμένη, στα 150 ευρω. Να την πάρω? http://alatest.com/reviews/tv-review...8,33/#overview

  2. #17
    Whatever situation Urlic's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    internet
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Για πείτε. Βρήκα αυτήν εδώ, μεταχειρισμένη, στα 150 ευρω. Να την πάρω? http://alatest.com/reviews/tv-review...8,33/#overview
    Θεωρείται από τις καλύτερες LCD της εποχής της κάποτε έκανε 1400€ , http://www.amazon.co.uk/Samsung-LE40.../dp/B000VBJG7G έλεγξε τη καλά για καμμένα pixel.
    Last edited by Urlic; 29-10-2015 at 00:38.
    [IMG][/IMG]

  3. #18
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Η τιμή είναι καλή. Αν δε σε ξενερώνει το κάκιστο interpolation, έλεγξε με προσοχή το panel της για τυχόν καμμένα pixels, όπως σωστά είπε κι ο Urlic και είσαι οκ.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  4. #19
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Tην πήρα! Μεγειά μου.

  5. #20
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Η τιμή είναι καλή. Αν δε σε ξενερώνει το κάκιστο interpolation,
    Μόνο εγώ κάθε φορά που κάποιος σε συζήτηση για οικιακές συσκευές πετάει κάποιον υπεράκυρο υπερεξειδικευμένο όρο είμαι σε φάση σκάσε πιά γαμώ το σπίτι σου; Εκτός αν τρολλάρετε και τα λέτε στην τύχη ποιος μπορεί να ασχολείται ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ με το INTERPOLATION της Samsung 40F86 και να ξέρει ότι είναι κάκιστο;

  6. #21
    Whatever situation Urlic's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    internet
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Tην πήρα! Μεγειά μου.
    καλοθέατη
    [IMG][/IMG]

  7. #22
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Η τιμή είναι καλή. Αν δε σε ξενερώνει το κάκιστο interpolation,
    Μόνο εγώ κάθε φορά που κάποιος σε συζήτηση για οικιακές συσκευές πετάει κάποιον υπεράκυρο υπερεξειδικευμένο όρο είμαι σε φάση σκάσε πιά γαμώ το σπίτι σου; Εκτός αν τρολλάρετε και τα λέτε στην τύχη ποιος μπορεί να ασχολείται ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ με το INTERPOLATION της Samsung 40F86 και να ξέρει ότι είναι κάκιστο;
    "Οικιακή συσκευή" μια τηλεόραση 40 ιντσών, σαν να λέμε combo πλυντήριο/στεγνωτήριο. Και υποτίθεται πως είσαι άτομο που ασχολείται με την τεχνολογία και γνωρίζεις κι από υπεράκυρους υπερεξειδικευμένους όρους. Το interpolation κάθε LCD τηλεόρασης εκείνης της γενιάς είναι κάκιστο κι αρκεί να δεις οποιοδήποτε HD υλικό, να σου φανεί σαν μονοκάμερο ντοκυμαντέρ και να ξενερώσεις. Υπάρχουν άνθρωποι που ασχολούνται και ξενερώνουν κι άλλοι που δε δίνουν δεκάρα. Αποδέξου το.

    Α, ναι! Και σκάσε πια γαμώ το σπίτι σου!

    Drumsick, με γεια. Η τιμή που την πήρες ήταν σούπερ.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #23
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ναι αλλα οταν αναλυσεις κατι πρεπει να το αναλύεις με ορους που κατανοει ο αλλος , που ρωταει απλα - αν ειναι καλη η τιβι - . Δλδ δε μπορει να μου πει ενα παιδακι , τι ειναι ο ανθρωπος και να του εξηγω για dna και rna . Νομιζω αυτο θελει να πει ο ικονοκλαστ .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  9. #24
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Δεν ανέλυσα κάτι φίλε Φρηκ. Είπα κάτι που ισχύει. Αν η Drumsick, που είναι ο άμεσα ενδιαφερόμενος, θέλει να το ψάξει παραπάνω, μπορεί είτε να ρωτήσει περί τίνος πρόκειται ή να το ψάξει, κάτι που θεωρώ πως ο συγκεκριμένος άνθρωπος μπορεί να κάνει. Οι απαντήσεις που δίνουμε κάθε φορά, νομίζω σχετίζονται άμεσα και με το σε ποιον τις δίνουμε.

    Ξέρει καλά τι θέλει να πει ο Ικονοκλαστ, γιατί και σε ποιον επίσης. Τέλος πάντων, τζάμπα λόγια από ένα σημείο και μετά. Λες και τα ποστ εδώ μέσα πρέπει απαραιτήτως να γίνονται μονολεκτικά ή με τρόπο σχολιασμού α λα sms.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  10. #25
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    οκ !
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  11. #26
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Η ειρωνεία της υπόθεσης είναι οτι έχει όντως "κάκιστο interpolation" η τηλεόραση, αλλά ως άσχετη, κι επειδή ο ονιμπότσο, αφενός είναι ο ονιμπότσο, αφετέρου δεν ξέρει να μιλάει, δεν ασχολήθηκα καθόλου με το ποστ του.

    Δε μπορώ να πω πως είμαι ικανοποιημένη με την αγορά. Κάποιες ταινίες φαίνονται ωραίες, κάποιες άλλες σάπιες τελείως, η στατική εικόνα με motion plus είναι συγκλονιστική, αλλά μόλις αρχίσει η κίνηση, η "θολούρα" είναι απάλευτη σε ορισμένες, ενώ σε άλλες παλεύεται, άλλες δείχνουν μια χαρά χωρίς το motion plus, άλλες γαμιούνται είτε με αυτό είτε χωρίς, άλλες φαίνονται σαν σαπουνόπερα με αυτό, άλλες είναι εντάξει. Το δε τηλεοπτικό σήμα δεν έχω ιδέα πως δείχνει, γιατί δεν έχω κεραία. Και συνολικά, έχω την αίσθηση οτι μου κουράζουν τα μάτια αυτές οι τηλεοράσεις.
    Γενικά το συμπέρασμα είναι οτι γαμιούνται οι LCD και βαρέθηκα ήδη να ασχολούμαι. Τη σιχαίνομαι όλη αυτή τη νέα τεχνολογία με τα HD και τις πίπες, ενώ οι συσκευές που κυκλοφορούν δε μπορούν να την υποστηρίξουν και πρέπει να ψάχνεσαι σα μαλάκας για να δεις νορμαλ και όμορφα μια ταινία. Έγινε και η τηλεόραση ολόκληρη επιστήμη να πούμε. Φέρτε πίσω τις plug&play CRT ρε μουνιά.

  12. #27
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις όλες τις αυτόματες μαλακίες της Samsung, όπως motionplus, autocolour, autowhatever και ξέρω γω τι άλλο έχει. Ακόμα καλύτερα μπορείς να γκουγκλάρεις, για να βρεις σε κανά φόρουμ συγκεκριμένα settings που δουλεύουν.

    Μεγειές ^^
    Last edited by BLiTzER; 31-10-2015 at 21:54.
    Life begins at 45°.

  13. #28
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ψάξε στο avclub, όλο και κάτι θα βρεις. Αν υπήρχε η παραμικρή περίπτωση να διαβάσεις το ποστ μου, ίσως έψαχνα κι εγώ, για να σε γλιτώσω από χρόνο ή κόπο, αλλά όπως -πολύ σωστά- είπες, είμαι ο ΟνιΜπότσο. Πάρε τώρα και μια επώνυμη, γιατί δεν ξέρω να μιλάω.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  14. #29
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Τελειο τοπικ, Ντραμσικ ρωταει αποψεις για μια τηλεοραση, Ονιμποτσο ως γνωστης και γκατζετακιας της λεει οτι ειναι καλη αλλα μπορει να την ξενερωσει το ταδε, Ντραμσικ τον γραφει στα παπαρια της, ικονοκλαστ τον βριζει, του ριχνουν 3-4 μουτζες και μερικοι περαστικοι, τελικα Ντραμσικ παιρνει τηλεοραση και την ξενερωνει αυτο που ειχε πει ο Ονιμποτσο, Ονιμποτσο συνεχιζει να ειναι γραμμενος στα παπαρια χρηστων και να τρωει μουτζες ενω τελικα ειχε δικιο

  15. #30
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default


Similar Threads

  1. Αγορά οθόνης PC-τηλεόρασης
    By ypersyntelikos in forum PC & Games
    Replies: 2
    Last Post: 17-02-2013, 15:55
  2. Αγορά Projector.
    By Tonosalata in forum PC & Games
    Replies: 14
    Last Post: 26-12-2010, 21:12
  3. Αγορά Drums
    By Drumsick in forum Musicians Chat
    Replies: 97
    Last Post: 20-11-2010, 20:30
  4. Replies: 28
    Last Post: 13-08-2009, 21:04
  5. Αγορα οθονης
    By jack the ripper in forum PC & Games
    Replies: 20
    Last Post: 15-03-2007, 18:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •