Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Αγορά τηλεόρασης

  1. #1

    Default Αγορά τηλεόρασης

    Βρήκα κάτι παρόμοιο για αγορά μόνιτορ οπότε είπα να κάνω καινούριο..

    Ενδιαφέρομαι για αγορά τηλεόρασης LED - LCD..
    Θέλω αν κάποιος γνωρίζει το θέμα έναν οδηγό αγοράς ή και να μου προτείνει κάποια μοντέλα..

    Κάποια χαρακτηριστικά για το τι θέλω:

    • 40 με 42 ίντσες
    • δε με ενδιαφέρει το να είναι Smart (ή τουλάχιστον έτσι πιστεύω, αν κάποιος θεωρεί ότι μια TV αξίζει να είναι Smart ας μου το πει)
    • δε με απασχολεί το να είναι 3d (εκτός αν κάποιος το θεωρεί απαραίτητο χαρακτηριστικό και ότι αξίζει)
    • η χρήση της θα είναι ταινίες κυρίως, αθλητικά όχι gaming ιδιαίτερα..
    • Με ενδιαφέρει να έχει καλό M player, να διαβάζει υπότιτλους.
    • Μπάτζετ ας πούμε κοντά στα 4 άντε μαξ 5 κατοστάρικα αν πρόκειται για κάτι ιδιαίτερο.
    • Δεν έχω ιδέα τι χαρακτηριστικά πρέπει να κοιτάξω και να προσέξω ιδιαίτερa, π.χ. f=100 Ηz μου είπαν ότι είναι οκ..


    Γενικά πείτε γνώμες προτείνετε βοηθήστε το συνάθρωπα..
    ....went away with my fathers, to gather the fallen.
    To return with the wisdom of the kings....
    Let me dream. (Let the jewels gleam.)
    Let the fallen hear:
    "It never rains around here."
    The sand smothered on my chest....
    Was music choir...

  2. #2
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Γενικά δεν το έχω, αλλά από προσωπική εμπειρία προτείνω LG και να είναι FULL HD
    Θα σου παίζει και τα mkv στα 1080p , αλλά να ξέρεις καμιά σε αυτά τα λεφτά (δεν ξέρω καν στα ακριβότερα) θα σου παίξει ήχο dts.
    Οπότε εκεί convert τον ήχο με εξωτερικό πρόγραμμα.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #3
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    λεπόν

    αν είσαι ψυχάκι σαν κι εμένα και θες να ξεψαχνίζεις το τι θα αγοράσεις μέχρι κεραίας, η έρευνα αγοράς για οθόνη/τηλεόραση θα σε οδηγήσει στην τρέλα, γιατί οι εταιρείες στα τεχνικά χαρακτηριστικά ορίζουν τα μεγέθη (ειδικά την αντίθεση) ό,τι να'ναι όπως να'ναι για να τα διογκώνουν και να φαίνονται μεγάλα εντυπωσιακά νούμερα

    επειδής λοιπόν που βαριέμαι να κάτσω να ξεψαχνίζω τι εννοεί ο κάθε μαλάκας με το κάθε χαρακτηριστικό, θα σου κάμω έναν οδηγό αγοράς για να καταλαβαίνεις τι σου λένε, πότε σε κοροϊδεύουν και έτσι να μπορείς ΕΣΥ να διαλέξεις την ντηλιόρασ' των ονείρων σου.

    σημείωση
    όταν λέω άσπρο/μαύρο δεν ασχολούμαι μόνο με το ασπρόμαυρο, απλά σκέψου το άσπρο σαν "το πίξελ που είναι 100% ανοιχτά και τα τρία του στοιχεία (Red Green Blue)"

    Display technology (απεικονιστική τεχνολογία)
    σίγουρα led κι όχι lcd ή πλάσμα. το led είναι αντικειμενικά καλύτερο από τα δύο σχεδόν σε όλα τα χαρακτηριστκά. ίσως η plasma να'χει καλύτερη αντίθεση, αλλά έχει δύο σοβαρότατα μειονεκτήματα: καίει ΑΠΕΙΡΟ ρεύμα και καθώς περνάει ο χρόνος το ευγενές αέριο που χρησιμοποιεί ξεφεύγει από την παγίδα του και έτσι όσο παλιώνει χάνει το χρώμα της. επειδή δεν είσαι γιατρός ή επιστήμων αλλά θες τηλεόραση, δε σου συνιστώ CRT οθόνη (well duh), αν και είναι ανώτερη ακόμα κι από τη LED.
    οι 3d οθόνες είναι πεταμένα λεφτά. word. άμα το σκεφτόσουν θα σου έλεγα να μου τα δώσεις εμένα τα λεφτά καλύτερα να τα κάψω σε ναρκωτικά.

    refresh rate (χρόνος ανανέωσης)
    πόσες φορές το δευτερόλεπτο μπορεί να σου πετάει καινούριο frame
    πολύ = καλό
    εδώ δεν κλέβουνε πολύ, το νούμερο είναι πάνω κάτω ψιλοστανταράκι γιατί ούτως ή άλλως υπάρχει άνω φράγμα στο refresh rate του αναπαραγόμενου βίδεου(εκτός άμα τρέχεις παιχνίδια, που και πάλι τα περισσότερα μάτια από τα 60Ηz refresh rate και πάνω δε νιώθουν διαφορά)

    response time (χρόνος απόκρισης)
    άμα ένα πίξελ αλλάξει χρώμα από το ένα frame στο άλλο, πόση ώρα θα χρειαστεί. εδώ μπορεί να σε κλέψουν με ψεύτικα μεγέθη μην υπολογίζοντας το χρόνο που χρειάζεται ένα πίξελ για να γίνει από τελείως μαύρο σε τελείως άσπρο, αλλά με ενδιάμεσες τιμές που η κάθε εταιρεία ορίζει διαφορετικά όπως τη συμφέρει.
    λίγο = καλό

    dynamic/static contrast ratio (αντίθεση δυναμικής/στατικής περιοχής)
    άμα δύο πίξελ είναι δίπλα δίπλα είναι πολύ δύσκολο το ένα να'ναι τελείως άσπρο και το άλλο τελείως μαύρο. το static contrast ratio θα σου πει πόσο πιο φωτεινό είναι το πιο φωτεινό πίξελ σε σχέση με το πιο σκοτεινό πίξελ στο ίδιο frame. το dynamic contrast ratio είναι γενικά (κι όχι μόνο στο ίδιο frame) πόσο πιο φωτεινό είναι το φωτεινότερο πίξελ σε σχέση με το πιο σκοτεινό. προφανώς το αυστηρό κριτήριο είναι το static contrast ratio, και φυσικά σπάνια το γράφουν οι κατάλογοι, κι αν το γράφουν θα κάνουν κάποια μαμουνιά για το πώς το ορίζουν για να το διογκώνουν. Άμα βρεις οθόνη με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ static contrast ratio πάνω από 500:1 παντρέψου την.
    εδώ είναι που γίνεται ό,τι να'ναι και δε βγάζεις καμία άκρη ο καθένας λέει τα δικά του και ισχυρίζεται ότι έχει πεντακόσιες χιλιάδες δισεκατομμύρια προς ένα λόγο αντίθεσης δυναμικής περιοχής. μην τους πιστεύεις, μην μπεις στη διαδικασία να ψάξεις τι εννοεί ο καθένας και πώς το ορίζει. αν πάρεις led οθόνη, θα είσαι 100% ευχαριστημένος με το κοντράστ της. Γκαραντί από μένα αυτό.
    πολύ = καλό, αλλά μην τους πιστεύεις


    luminance (λαμπρότητα)
    αυτό για μένα είναι το πιο σημαντικό χαρακτηριστικό της σύγχρονης οθόνης του σήμερα, μιας οθόνης που είναι ανεξάρτητη και σέβεται το εαυτό της, αλλά ταυτόχρονα ξέρει και πώς να βάλει φωτιά στο κρεβάτι σου. έχει να κάνει (αν δεν το μάντεψες) με το πόσο ΛΑΜΠΡΗ και ΦΩΤΕΙΝΗ είναι. Μετριέται σε cd/m^2, κι επειδή πού να ξέρεις τι είναι το κάντελα και πόσο φωτεινό είναι ένα κάντελα, θα σου πω τέρμα μπακάλικα ότι 100 κάντελα φωτίζουν περίπου όσο φωτίζει μια κατοστάρα λάμπα πυρακτώσεως.
    Οι υπάλληλοι στα καταστήματα που έχω πάει εγώ δεν έχουν ιδέα τι είναι αυτό και σε κοιτάνει σαν εξωγήινο όταν τους εξηγείς "κοίτα τη samsung, άμα βάλω το μπράιτνες/κοντραστ στα τέρματα φωτίζει παραπάνω από τη Beko που έχεις προσφορά και θες να μου σμπρώξεις γιατί σου'χει μείνε στοκ". το τελευταίο βέβαια δεν το λες γιατί είσαι ευγενικό αγόρι, αλλά κάπου πρέπει να τα πω κι εγώ να ξεσπάσω ελπίζω να με καταλαβαίνεις.

    οι εταιρείες αυτό το χαρακτηριστικό το κρύβουν πολύ καλά γιατί είναι δύσκολο να το ορίσεις με τρόπο που να βολεύει στο μαρκετάρισμα της οθόνης σου, μιας που είναι απλό και δε χωράει ερμηνείας, είναι σαν τα άλογα του αυτοκινήτου. συνήθως δεν το'χουν καν στο site τους, θα πρέπει να κατεβάσεις το τέκνικαλ μάνιουαλ για να το βρεις. στα μαγαζιά το γράφει σπάνια εκτός άμα μπεις σε κάνα ψαγμένο e-shop.

    πολύ = καλό, μια οθόνη με περισσότερα από 300cd/m^2 είναι υπερκομπλέ.

    ΓΕΝΙΚΑ ΛΟΙΠΟΝ
    πάνε στο μαγαζί πάρε την πιο φτηνή LED οθόνη που σου φαίνεται αρκετά φωτεινή για τα γούστα σου (πράγμα κάπως δύσκολο σε μαγαζί, ειδικά αν ο περιβάλλων φωτισμός είναι ανομοιόρφος). Αν είναι να θυσιάσεις κάτι για να μείνεις στα λεφτά σου, οι ίντσες είναι το πρώτο πράγμα που θα φύγει. Μια μικρότερη οθόνη στα ίδια λεφτά έχει καλύτερο value for money από τη μεγαλύτερη 9 φορές στις 10.

    Διάφορα Γαμάτα ή Απαραίτητα γκατζετάκια

    • το usb και η δυνατότητα να διαβάζει mpeg4 αρχεία με υπότιτλους
    • οι πολλές θύρες hdmi, rca, dvi, spdif, vga
    • σε μικρότερη σημασία βάζω και το dlna, αν δεν ξέρεις τι είναι στα παπάρια σου αν το έχει ή όχι.
    • ενσωματωμένο dvr (για να γράφεις αυτά που βλέπεις)
    • ambient light: εκείνο το φωτάκι που έχουν μερικές οθόνες γύρω γύρω στο πίσω μέρος τους και φωτίζει με το χρώμα που κατά μέσο όρο κυριαρχεί ανά πάσα στιγμή. βαριέμαι να μπω στα ψυχο-οπτικά του γιατί δουλεύει, πάντως όντως κάνει τη θέαση πολύ πιο ξεκούραστη στο σκοτάδι, ειδικά όταν τα πλάνα έχουν πολύ εκτυφλωτικό άσπρο.


    καλή τύχη.
    Last edited by rat_poison; 29-12-2013 at 02:14.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    πάνε στο μαγαζί πάρε την πιο φτηνή LED οθόνη που σου φαίνεται αρκετά φωτεινή για τα γούστα σου (πράγμα κάπως δύσκολο σε μαγαζί, ειδικά αν ο περιβάλλων φωτισμός είναι ανομοιόρφος). Αν είναι να θυσιάσεις κάτι για να μείνεις στα λεφτά σου, οι ίντσες είναι το πρώτο πράγμα που θα φύγει. Μια μικρότερη οθόνη στα ίδια λεφτά έχει καλύτερο value for money από τη μεγαλύτερη 9 φορές στις 10.
    και από μάρκες αποφεύγουμε τίποτα? βλέπω εδώ κάτι sunny/hyundai/thomson/arielli/finlux κτλ στο skroutz, τέτοιες ακουμπάμε ή πάμε μόνο για γνωστά ονόματα?

    (σόρρυ για το hijack αλλά θέλω κι εγώ τιβι)
    tt0274518

  5. #5
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    χμμμμ καλή ερώτηση

    σαν ποιότητα προϊόντος, πέρα από το ακριβό μάρκετινγκ δεν έχω κανένα λόγο να εμπιστευτώ περισσότερο την κάθε lg από την κάθε μ' έκαψες.
    συνήθως έχουν τα ίδια ηλεκτρονικά τυπωμένα σε εντελώς άλλο εργοστάσιο από άσχετη εταιρεία και το πολύ πολύ να τα συναρμολογούν η καθεμιά διαφορετικά. για άγνωστη μάρκα θα έψαχνα σίγουρα ιντερνετικά reviews.
    από κει και πέρα ναι, κάποιες εταιρείες όπως η sony και η samsung είναι ψιλοεγγύηση, αλλά μην το δένουμε και κόμπο ότι δεν πληρώνουμε και λίγο μάρκα.

    πάντως το κακό με τις φτηνιάρικες μάρκες που εμένα με αποτρέπει είναι ότι σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά, άντε να βρεις άκρη με εγγύηση ή service. το άλλο κακό είναι ότι παίζει το μενού τους να'ναι ό,τι να'ναι, αργό ή καθυστερημένο τελείως. αυτό δεν ξέρω πόσο σε ενοχλεί. οπότε έλεγα ένα ίσως, με λίγο περισσότερο ψάξιμο όμως.
    Last edited by rat_poison; 29-12-2013 at 01:31.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  6. #6
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Quote Originally Posted by Entrancemperium View Post
    Βρήκα κάτι παρόμοιο για αγορά μόνιτορ οπότε είπα να κάνω καινούριο..

    Ενδιαφέρομαι για αγορά τηλεόρασης LED - LCD..
    Θέλω αν κάποιος γνωρίζει το θέμα έναν οδηγό αγοράς ή και να μου προτείνει κάποια μοντέλα..

    Κάποια χαρακτηριστικά για το τι θέλω:

    • 40 με 42 ίντσες
    • δε με ενδιαφέρει το να είναι Smart (ή τουλάχιστον έτσι πιστεύω, αν κάποιος θεωρεί ότι μια TV αξίζει να είναι Smart ας μου το πει)
    • δε με απασχολεί το να είναι 3d (εκτός αν κάποιος το θεωρεί απαραίτητο χαρακτηριστικό και ότι αξίζει)
    • η χρήση της θα είναι ταινίες κυρίως, αθλητικά όχι gaming ιδιαίτερα..
    • Με ενδιαφέρει να έχει καλό M player, να διαβάζει υπότιτλους.
    • Μπάτζετ ας πούμε κοντά στα 4 άντε μαξ 5 κατοστάρικα αν πρόκειται για κάτι ιδιαίτερο.
    • Δεν έχω ιδέα τι χαρακτηριστικά πρέπει να κοιτάξω και να προσέξω ιδιαίτερa, π.χ. f=100 Ηz μου είπαν ότι είναι οκ..


    Γενικά πείτε γνώμες προτείνετε βοηθήστε το συνάθρωπα..
    Έτσι όπως τα περιγράφεις, και δίνοντας βάση στα μπολντ, θα πρότεινα να κυνηγήσεις τις περισσότερες ίντσες που μπορεί να αντέξει η τσέπη σου και να γνωρίζεις ότι η Σάμσουνγκ λέγεται ότι έχει τους πληρέστερους ενσωματωμένους media players. Πέρσι τέτοιο καιρό(δεν τα λέγαμε?) έκανα την υπέρβαση με την 46άρα samsung της προηγούμενης γενιάς(ES6100 αν δεν κάνω λάθος) νομίζοντας ότι ίσως πέφτει μεγάλη για τα 2,5 μέτρα απόστασης στο σαλόνι μου και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Το λέω αυτό γιατί ίσως κάποιοι "αυτοπεριορίζονται" με βάση την απόσταση θέασης που διαθέτουν. Εγώ δεν θα έλεγα όχι και σε 50" ή 55" εκ των υστέρων.
    Σούπερ feature, που δεν ξέρω αν το υποστηρίζουν άλλες εταιρίες και πως λέγεται, είναι to DLNA με το οποίο μπορείς να streamαρεις ασύρματα από το pc σου ότι αρχείο θες. Δεν χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω ποτέ στικάκι, εξαιτίας αυτού.
    Το 3D είναι ωραίο, αλλά θα ζούσα και χωρίς αυτό. Δε νομίζω όμως ότι ανεβάζει ιδιαίτερα την τιμή ενός μοντέλου.
    Αυτά τα ολίγα για τώρα, γιατί ξημερώσαμε πάλι.
    Resistance is useless

  7. #7

    Default

    http://www.lg.com/gr/televisions/lg-42LA6130-led-tv


    Πως την κόβετε αυτή οι ειδήμονες; περιορίζομαι από γυναίκα στις 42'' γιατί θα της χαλάσω το σαλόνι λέει.. Δείτε λίγο τα χαρα;κτηριστικά της ή γενικά πείτε καμιά κουβέντα..
    ....went away with my fathers, to gather the fallen.
    To return with the wisdom of the kings....
    Let me dream. (Let the jewels gleam.)
    Let the fallen hear:
    "It never rains around here."
    The sand smothered on my chest....
    Was music choir...

  8. #8
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    εδώ βλέπουμε τις ιδανικές διαστάσεις του σαλονιύ για την οθόνη μας.
    τα δημοσιευμένα τεχνικά χαρακτηριστικά της τηλεόρασης που στέλνεις είναι παντελώς άχρηστα πάντως, οπότε δεν υπάρχει κάτι για να σου πούμε

    το 3d εμένα μου φαίνεται πεταμένα λεφτά και μάλλον φαίνεται και στη βιομηχανία γιατί δεν περπατάει. στη θέση σου θα έπαιρνα μία στα ίδια λεφτά χωρίς 3d, σίγουρα θα είναι καλύτερη τηλεόραση

    ψάξε κάτι παρόμοιο χωρίς 3d πιχί http://www.e-shop.gr/product?id=PER.156837
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  9. #9
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default

    Quote Originally Posted by Entrancemperium View Post
    http://www.lg.com/gr/televisions/lg-42LA6130-led-tv


    Πως την κόβετε αυτή οι ειδήμονες; περιορίζομαι από γυναίκα στις 42'' γιατί θα της χαλάσω το σαλόνι λέει.. Δείτε λίγο τα χαρα;κτηριστικά της ή γενικά πείτε καμιά κουβέντα..
    Δεν ξέρω για την συγκεκριμένη αν ισχύει αυτό που θα σου γράψω, αλλά έχε κατα νου οτι πολλές φορές η LG είναι λίγο περίεργη με τα media player της. Πχ στην 42" Lg που πήραν οι δικοί μου, το media player για βίντεο ήταν κλειδωμένο (!!!) και έπρεπε να πάρεις ειδικό τηλεχειριστήριο για να το ξεκλειδώσεις, όπως επίσης και σε 34" LG που είχε πάρει κολλητός, υπήρχε πάνω θύρα usb που και αυτή ήθελε ξεκλείδωμα γιατι αλλιώς απλα υπήρχε χωρίς να έχεις καμιά πρόσβαση σε αυτήν! Δεν έχω ιδέα τι εξυπηρετεί να βγάζεις τηλεοράσεις με κλειδωμένα αυτά τα features, αλλά συμβαίνει με τις LG. Αν έπρεπε να σου προτείνω εταιρία, λόγω των γαμάτων media player που έχει, θα πρότεινα Samsung.
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  10. #10

    Default

    Αγόρασα τελικά την Samsung 40'' UEF6100 και θα την τοποθετήσω στον τοίχο. Ψάχνω μια βάση. Κοιτάζω αυτήν και αυτήν. Λογικά κάνουν και οι δύο αλλά καθώς δεν γνωρίζω θα ήθελα μια άποψη από σας του σίγουρα πιο ειδικούς από μένα.. Επειδή υπάρχει μια προοπτική να αγοραστεί σε σύντομο χρονικό διάστημα και μια 46'' αυτές κάνουν και οι δύο σωστά;;; Για πούτε!
    ....went away with my fathers, to gather the fallen.
    To return with the wisdom of the kings....
    Let me dream. (Let the jewels gleam.)
    Let the fallen hear:
    "It never rains around here."
    The sand smothered on my chest....
    Was music choir...

  11. #11
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    θα κάνω μια μάλλον ηλίθια ερώτηση έτσι για επιβεβαίωση. αν έχω έναν ψηφιακό δέκτη με έξοδο HDMI (ή VGA κτλ) μπορώ να τον συνδέσω σε pc monitor, έτσι?
    Rock or Nothing

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    125

    Default

    Υπάρχει κι ένα ενδεχόμενο να μην παίξει, ανάλογα με τις αναλύσεις και το ρυθμό ανανέωσης που υποστηρίζει η οθόνη σου.

    Φαντάζομαι επίσης ότι έχεις μελετήσει πως θα πάρεις ήχο σε περίπτωση που συνδέσεις τον αποκωδικοποιητή με VGA.

  13. #13
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    1. Σαλονάκι ωραίο ζεστό και παρεϊστικο
    2. Καναπεδάρα ωραία άνετη, προσφερόμενη για άραγμα
    3. PS3 φρέσκο φρέσκο έτοιμο για πάσα χρήση
    4. Ωραίος άσπρος κενός τοίχος στο περίπου 1,5-2 μέτρα απόσταση από την καναπεδάρα

    ΤΙ ΛΕΙΠΕΙ;;;

    Για πείτε καμιά γνώμη, αυτή μας κάνει; οι 40 ίντσες είναι ντάξει;
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  14. #14

    Default

    Spoiler
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  15. #15
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ρίξε μια ματιά και σ' αυτό πάντως.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

Similar Threads

  1. Αγορά οθόνης PC-τηλεόρασης
    By ypersyntelikos in forum PC & Games
    Replies: 2
    Last Post: 17-02-2013, 16:55
  2. Αγορά Projector.
    By Tonosalata in forum PC & Games
    Replies: 14
    Last Post: 26-12-2010, 22:12
  3. Αγορά Drums
    By Drumsick in forum Musicians Chat
    Replies: 97
    Last Post: 20-11-2010, 21:30
  4. Replies: 28
    Last Post: 13-08-2009, 22:04
  5. Αγορα οθονης
    By jack the ripper in forum PC & Games
    Replies: 20
    Last Post: 15-03-2007, 19:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •