Page 3 of 39 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 573

Thread: NAZIs in my metals

  1. #31
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    Πωπω δεν σου φτάνει ο τίτλος θες και στίχους με ειδικό περιεχόμενο

  2. #32
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Quote Originally Posted by Shirime View Post
    Ο Pillard btw εντελώς κλόουν, αλλά νοιώθεις τύψεις που πρότεινες μια (γαμάτη btw) μπάντα που παίζει; Ότι δεν τον απομονώνεις;
    Ναι.
    Προφανώς δεν μπορώ να ΤΣΕΚΑΡΩ ΤΗ ΦΑΣΗ πίσω από κάθε youtube link που ανοίγω και κάθε 100ΜΒ που κατεβάζω από το bunalti, αλλά θέλω στο μουσικό σύμπαν μου όλοι αυτοί να μπαίνουν στην κατηγορία Μπούρζουμ. Όλοι ξέρουμε τι παίζει με την πάρτη του και αναλόγως κρίνουμε πώς θα αντιμετωπίσουμε τη μουσική του.

    Και προφανώς δεν τρέφω αυταπάτες ότι η μουσική που βρίσκει το δρόμο της μέχρι τα ηχεία μου είναι δημιουργημένη από καταπληκτικούς ανθρώπους που θα σώσουν τον κόσμο, στη συντριπτική τους πλειοψηφία πρόκειται για ελεεινούς κρετίνους, αλλά ο ναζισμός είναι κόκκινη γραμμή.

    Spoiler

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by Shirime View Post
    Ο τύπος που το πέταξε ήταν εντελώς ξεκάρφωτος (κι είχε ένα εντελώς για τον πούτσο ψευδώνυμο αν θυμάμαι καλά, "giouvarlaki"? κάτι τέτοιο) κι επειδή το ίντερνετ ψοφάει για καννιβαλισμό ας το κόψουμε εδώ μην του βγάλουμε και καμιά φήμη του ανθρώπου. Για μένα είναι περίπτωση Jarboe, απολιτίκ και "υπεράνω" και εκεί τελειώνει νομίζω.
    Οκ, παρ' όλα αυτά δε συμφωνώ ακριβώς. Δεν ξέρω αν διάβαζες χάμερ δέκα χρόνια πριν, εγώ επειδή τότε δεν έχανα τεύχος είχα διαμορφώσει μία άποψη, μετά σταμάτησα βέβαια, οπότε έχω χάσει επεισόδεια. Σίγουρα είναι επικίνδυνο να βγαίνουν "φήμες" για τέτοια πράγματα, αλλά πρέπει και ο οποιοσδήποτε και κριτικάρεται με βάση τα δημόσια λεγόμενά του. Όταν εγώ είχα καταλάβει από παλιά τι είναι οι Νάερ Μάταρον και διάβαζα σε (παλιά πάλι, το τονίζω) συνέντευξη τον κύριο Γιοβανίτη να αρχίζει ερώτηση "Στο σύγχρονο κόσμο που έχει εκλείψει η χαρά να σκοτώνεις και να σκοτώνεσαι.." ε. Άμα θέλει στο κάτω κάτω να βγει δημοσίως και να γράψει τη γνώμη του, όπως το έκανε και η Τζαρμπόε, σιγά.

    έντιτ: όντως σράιμ για τους primordial. Ούτε καν είχα κοιτάξει στίχους από το τελευταίο καθώς εκεί τους ψιλο-εγκατέλειψα.
    Last edited by phthoggon; 11-12-2013 at 19:02.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  4. #34
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Ghoul View Post
    Για παράδειγμα, σχετικά με τους Grief, ο Jeff Hayward έπαιζε στους Morne που έχουν ημι-DIY χαρακτήρα και έχουν κάνει αρκετές συναυλίες σε καταλήψεις. επίσης έχουν στίχους:

    "No more system, No more government,
    Νo religion, Νo more presidents,
    No more pollution, No more toxic waste.
    The Sollution, Kill the human race."
    Aυτό είναι παράδειγμα προοδευτικού στίχου;

    Κάποιον που λέει τέτοια -και τα πιστεύει στα σοβαρά- στον έχω κάνει ναζί μέσα σε 20 λεπτά.

  5. #35
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    αυτό είναι παράδειγμα ότι ο ηλίθιος στίχος, είναι ηλίθιος στίχος. δε μπορείς να γενικεύεις και να λες ότι είναι εν δυνάμει φασιστικός, γιατί μπορεί να κάνεις και λάθος. χωρίς μια ιδεολογία από πίσω, δεν ξέρω πόσο σοβαρά μπορείς να πάρεις τέτοιους τύπους. εκτός αν η οικολογική μισανθρωπία θεωρείται σοβαρή ιδεολογία.

    πίσω στους Electric Wizard, επειδή κάποιος ανέφερε ότι είναι απλά γραφικοί συλλέκτες και δεν έχουν τη δύναμη να επηρεάσουν το κοινό τους. μην ξεχνάμε ότι από πάντα το motto τους ήταν "Legalise Drugs and Murder", όπου το δεύτερο σκέλος δε μας είχε προβληματίσει και ποτέ. ενώ με στίχους όπως του "We Hate You" (κομματάρα) γίνονται άνετα επικίνδυνη επιρροή για κάθε εν βρασμώ πιτσιρικά εκεί έξω.


    Spoiler

    κοίτα αντιγραμμένα σιντί από πίσω. ούτε τα Wizard δε θα έχει κρατήσει ο ΕΒΡΑΙΟΣ.

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  6. #36
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Μήπως είναι DEUTSCHE Grammophon τα cds;
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  7. #37
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Δεν είναι CDs, είναι δισκέτες.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    139

    Default

    ta gnwsta

    Spoiler




    Spoiler
    Last edited by dewalex; 11-12-2013 at 21:31.

  9. #39
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    Spoiler

    Spoiler

  10. #40
    Junior Member jazz's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    26

    Default

    Quote Originally Posted by Λεκές
    Όποιος έχει να προτείνει καμιά black metal μπάντα με αντι-λενινιστικούς στίχους να το πει εδώ.






  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by Ghoul View Post

    πίσω στους Electric Wizard, επειδή κάποιος ανέφερε ότι είναι απλά γραφικοί συλλέκτες και δεν έχουν τη δύναμη να επηρεάσουν το κοινό τους. μην ξεχνάμε ότι από πάντα το motto τους ήταν "Legalise Drugs and Murder", όπου το δεύτερο σκέλος δε μας είχε προβληματίσει και ποτέ. ενώ με στίχους όπως του "We Hate You" (κομματάρα) γίνονται άνετα επικίνδυνη επιρροή για κάθε εν βρασμώ πιτσιρικά εκεί έξω.



    και το μόττο και οι στίχοι είναι εξίσου ηλίθιοι όμως. μην με παρεξηγάς, όχι των wizard μόνο, των περισσοτέρων στα περισσότερα μουσικά είδη. και δεν στο λέει κανένας ιντελεκσουελ τύπος, εγώ με κάτι ζήτα νήτα ας πούμε καβλεύω. έχει να κάνει και με το πόσο σοβαρά θα το πάρεις εσύ. αρκεί εννοείται οι αναφορές να μην είναι καρφί.*

    ας πούμε, δεν είναι ίδιο το ποσοστό των θερμόαιμων πιτσιρικάδων που θα ταυτίζόσαντε με ναζίδες, white power και μούσκουλα με αυτό που θα ταυτιστεί με τον τύπο που περπατάει με την καραμπίνα του πατέρα του και τρώει όποιον βρίσκει μπροστά του. το πρώτο είναι πιο εύκολο για όλους τους λόγους του κόσμου και εννοείται ότι θα οδηγήσει και σε άλλες μαλακίες και μετέπειτα στο δεύτερο.

    το δεύτερο όμως, και γενικά η ακρότητα και η υπερβολή, οργιάζουν στη μουσική και την τέχνη(...) και όλη την ποπ κουλτούρα. σινεμα,σειρες,αρχιδιές, κατάλαβες. εγώ ας πούμε ήμουν τύπος(ωραίος) που φόραγα μπλουζάκι ''smoke crack and worship satan'' για πάνω από 7 χρόνια. το ίδιο, μην παρεξηγηθώ, 100 τρύπες είχε. δεν καπίνισα ποτέ κρακ ούτε λάτρεψα ποτέ τον σκοτεινό άρχοντα(καλά μια φορά μόνο...) τους ανθρώπους που το παίρναν σοβαρά(<40) όμως τους φοβόμουνα λίγο. δικαστήρια priest φάση.



    *η μεγαλοπρεπέστατη παπαριά που έγραψα δεν έχει να κάνει με τον δράμμερ των wizard. αυτός. και όποιος είναι σαν αυτόν είτε το δείχνει είτε όχι:

    Spoiler
    ''ΣΠΛΗΝΑ ΚΑΡΩΤΙΔΑ ΜΟΥΝΑΡΕΣ''
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  12. #42

    Default

    επίσης, γελάω αλλά πρέπει να το βγάλω από μέσα μου.
    έχω παίξει πιτσιρικάς, για 1 μήνα, σε γκρουπ που είχε εκείνος ο ναζής που λέγανε ότι γάμαγε τα πτώματα στο νεκροτομείο στα 80ζ. γνωστή μούρη, λίγο blue oyster φάση το ενδυματολογικό, πάνχαζος και επικίνδυνος το κυριότερο. μπασσίστας ο άλλος που μπήκε για 18 χρόνια μέσα για το μαχαίρωμα στο μοναστηράκι, από ίδια περιοχή με καρτουνίστικο παρατσούκλι.
    στο λόγο μου, έφυγα γιατί φοβόμουν ότι ο πρώτος ήθελε να με πηδήξει. και άσχημα κιόλας!
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  13. #43
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    ΛΟΛ τον Πόρκι λες

  14. #44
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    Ε ρε πλάκες!!!!!! ... λοιπόν φεύγω από αυτό το thread, μια αηδία είστε


  15. #45

    Default

    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

Similar Threads

  1. KAYTO XEVI METALS
    By freak brother in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 64
    Last Post: 12-10-2005, 15:28
  2. Spelling nazis
    By Deggial in forum General Discussion
    Replies: 189
    Last Post: 06-07-2005, 02:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •