Page 12 of 39 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 573

Thread: NAZIs in my metals

  1. #166

    Default

    χα! σόρυ για τον αναχρονισμό (αν και δε φταίω μόνο εγώ) πάντως ισχύει ότι πέρα από αυτό, δεν έχω δει κάτι παρόμοιο (εκτός από wolves in the room και πιο καινούργιες μπάντες που προέρχονται από "αλλού")
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    195

    Default

    στην ελλαδα νομιζω παραπαιρνουμε σοβαρα καποιες μπαντες και προσπαθει ο καθενας να τις ταιριαξει με τις προσωπικες του αντιληψεις και κοσμοθεωριες. ετσι υπαρχουν mainstream μπαντες που οι αναρχικοι τις θεωρουν αναρχικες και οι ακροδεξιοι ακροδεξιες ενω στην πραγματικοτητα απλα εχουν πολυ καλο μαρκετιγκ. το ροκεντρολ γενικοτερα το θεωρουμε πολυ αγνοτερο απο ο,τι ειναι πραγματικα, ενα κομματι δηλαδη της ποπ κουλτουρας (οπως εγραψε και καποιος αλλος) με στοχευμενο αγοραστικο κοινο και καθορισμενους κανονες προωθησης σαν προιον. οι πενταλφες και τα τραγοκεφαλα στις περισσοτερες περιπτωσεις (και κυριως στα εξ αμερικης) ειναι μερος αυτου που λεγεται brand name (ή καπως ετσι) ενος προιοντος οπως και τα ξασπρισμενα τζην του σπριγκστην που ειναι απο τους πιο πλουσιους ανθρωπους στο χωρο του θεαματος.

    απο την αλλη βεβαια υπαρχουν και οι ξεκαθαρες και τρανταχτες περιπτωσεις

    Douglas Pearce (DIJ):

    I think censorship is essentially 'Communistic' and left wing. Censorship was one of the first things that happened in Russia after the Revolution in 1917 and continued until it fell to bits decades later. The way I understand it is that, to paraphrase Mussolini, the Fascists are the real anarchists for they truly did do exactly what they wanted. Libertarianism and Fascism are bedfellows no matter how some people might find that repugnant. They are definitely not mutually exclusive.
    In comparison to the rest of the 'Free World' America still does have a lot more 'Freedom' than most. I'd rather be onside with the greatest Industrial Military Complex the World has ever known, despite some of its more hokey faults, than be against it
    ΥΓ: δεν κανω κριτικη στον μπρους επειδη εχει λεφτα, κανω απλη αναφορα στο πως χτιζεται και πουλιεται το συγκεκριμενο προιον
    SAME SHIT DIFFERENT ASS

  3. #168
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Quote Originally Posted by Shirime View Post
    ή μήπωωως.....
    ΝΑ ΤΑ ΜΑΣΣΣ


    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  4. #169
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    λολ

  5. #170

    Default

    http://noisey.vice.com/blog/dragonfo...niac-interview

    ένα από τα μεγαλύτερα ανέκδοτα στο μέταλ: 3-4 νυν/πρώην μέλη των Dragonforce έπαιζαν σε μία από τις πιο γελοιωδέστατα ρατσιστικές μπάντες των 90'ς, τους Demoniac. Στανταρ θα τους θυμάστε όσοι αγοράζετε τα περιοδικά της εποχής τουλάχιστον από αυτό το αριστουργηματικό εξώφυλλο



    (στους οποίους ήταν μέσα ακόμα και ο σχιστομάτης που παίζει τα σόλο 200 bpm σούπερ μάριο, ναι). Ήταν τέτοια η χοντροπετσίαση της εποχής που κομμάτια για να σκοτώνουμε αδερφές, βρίζουμε μαύρους κλπ (σοβαρά) θεωρούνταν απλά "εξτρήμ" ξέρω γω, και ο δημοσιογράφος του ελληνικού εντύπου που τους είχε πάρει συνέντευξη είχε αρκεστεί να τους ρωτήσει για τα προβλήματα που είχανε στην Γερμανία για "κάποιους στίχους" (τύπου "Hitler Metal, Sieg Hail). Στα οποία απαντούσανε σε φάση "έλα μωρε, μέταλ, " όπως και τώρα, 15 χρόνια μετά (με την υποσημείωση "χαβαλέ κάναμε") στη συνέντευξη της Kim Kelly. Εντυπωσιακά, αυτή η προσέγγιση δουλεύει καλύτερα αν κρίνω από τα κόμμεντς του άρθρου συγκριτικά με τους "εεεεχμ.." Inquisition. Ένας τύπος στα κόμμεντς επίσης κάνει μία πολύ απλή και πολιτική ερμηνεία για το black metal που ξεκαθαρίζει και συμπυκνώνει τις σκέψεις μου για αυτό

    Black metal (second wave) was primarily a reactionary movement against what many bands saw as left leaning (life metal) from political death metal bands like Napalm Death. Euronymous specifically wanted to challenge them by being nasty and evil, with little value for humanity, rights, political correctness etc.
    Last edited by phthoggon; 18-08-2014 at 13:22.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  6. #171
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    εμένα τα κόμμεντς μου έφεραν μια μικρή κατάθλιψη. για την ανάλυση δεν ξέρω πόσο ισχύει αυτό που κουώταρες, στην τελική τότε slayer άκουγαν οι νορβηγοί και όχι napalm death φαντάζομαι, οπότε δεν μου μοιάζει απάντηση σε κάτι η φάση "χα θα γράψουμε καφρίλες σε φάση μένγκελε και θα τραβήξουμε την προσοχή".

    τελικά ο euronymous ήταν κνίτης;

  7. #172

    Default

    προέρχεται από συνεντεύξεις euronymous και vikernes, οι απαρχές της φάσης ως αντίδραση στο "trendy death metal", δεν είναι θεωρία. Το ενδιαφέρον του quote του τύπου είναι ότι τα θέτει και ως αριστερίζον μέταλ (σκέψου επίσης obituary, death και γενικά οι μετα-thrash μπάντες, μιλάμε για τα στάνταρ της εποχής βέβαια) το οποίο δε μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό αφού δεν είχα ασχοληθεί ποτέ, πηγαίνοντας κατευθείαν στους νορβηγούς. Ναι, δεν έχω δει να το έχει καταρρίψει κανείς ότι ήταν κνίτης, τώρα πότε και για πόσο ξέρω γω. Η συνηθισμένη εξήγηση είναι ότι πήγαινε επειδή θεωρούσε τον κομμουνισμό τυραννικό καθεστώς και ΗΒΙΛ, αλλά δεν αποκλείεται και να είχε διπλή ζωή όπως τόσοι άλλοι που ασχολιούντουσαν με "ακραία" πράγματα.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  8. #173
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    προέρχεται από συνεντεύξεις euronymous και vikernes, οι απαρχές της φάσης ως αντίδραση στο "trendy death metal", δεν είναι θεωρία. Το ενδιαφέρον του quote του τύπου είναι ότι τα θέτει και ως αριστερίζον μέταλ (σκέψου επίσης obituary, death και γενικά οι μετα-thrash μπάντες, μιλάμε για τα στάνταρ της εποχής βέβαια) το οποίο δε μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό αφού δεν είχα ασχοληθεί ποτέ, πηγαίνοντας κατευθείαν στους νορβηγούς. Ναι, δεν έχω δει να το έχει καταρρίψει κανείς ότι ήταν κνίτης, τώρα πότε και για πόσο ξέρω γω. Η συνηθισμένη εξήγηση είναι ότι πήγαινε επειδή θεωρούσε τον κομμουνισμό τυραννικό καθεστώς και ΗΒΙΛ, αλλά δεν αποκλείεται και να είχε διπλή ζωή όπως τόσοι άλλοι που ασχολιούντουσαν με "ακραία" πράγματα.
    Το τραγικό της υπόθεσης είναι να παίρνεις στα σοβαρά καμμένους 20χρονους αμορφωτους βλαχοΝορβηγούς - χωρίς μέλλον - πιτσιρικάδες που προσπαθούν να σοκάρουν και να γυρίσει και κάποιος να τους κοιτάξει εκεί στην μέση του πουθενα!
    1) e4, c5
    2) Νf3

  9. #174

    Default

    το τραγικό της υπόθεσης είναι να κάνεις εντελώς κλισέ και αδιάφορα ποστ, όταν υπάρχουν facebook και βίντεο στο youtube για αυτή τη δουλειά όταν βαριέσαι ;p


    σοβαρότερα, λέγεται και μουσική ανθρωπολογία αυτό
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  10. #175
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    ελα ρε, για μίλα μου για μουσική ανθρωπολογία...φαινεται να κατεχεις
    1) e4, c5
    2) Νf3

  11. #176
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    προέρχεται από συνεντεύξεις euronymous και vikernes, οι απαρχές της φάσης ως αντίδραση στο "trendy death metal", δεν είναι θεωρία.
    From now on you'll be a trio then. However, your songs are written for two guitars, and that also affects the sound. Are you looking for a fourth member and what kind of person would he be? Just a 'brutal' person perhaps?

    Euronymous: "The Mayhem songs have always been made for only one guitar so that won't be any problem. Besides, we won't play very much live because there are mostly only trend people coming anyway and I refuse to play for such lowlife. That would only be if we could cut them up during the show and having them running out the emergency exit, screaming and bleeding with parts of their bodies missing. On the other hand, it's good to earn their money, of course. Anyway, if we should decide to have a fourth member some day, it would have to be a very special kind of person. Those who call themselves 'brutal' today are mostly fake trendies who have never done anything brutal in their lives. A member in Mayhem would have to be a total madman who followed the black metal/death metal lifestyle, looking the way Bathory, Hellhammer, Destruction, etc. did in the old days, and he should cultivate hate, war and DEATH (and I'm not thinking about the band Death!). He would have to have a BLACK personality."
    Αυτές ήταν εποχές

  12. #177

  13. #178
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default



    all i see is


  14. #179
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    υπερασπισου το μετσαλ σου βρεεεε μπορντοφασιστακοο
    Let The Freak Flag Fly!

  15. #180
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    ?????????????

Similar Threads

  1. KAYTO XEVI METALS
    By freak brother in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 64
    Last Post: 12-10-2005, 14:28
  2. Spelling nazis
    By Deggial in forum General Discussion
    Replies: 189
    Last Post: 06-07-2005, 01:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •