Page 31 of 39 FirstFirst ... 212930313233 ... LastLast
Results 451 to 465 of 573

Thread: NAZIs in my metals

  1. #451
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Το Best Wishes το έχω εγώ, αλλά η thanks list είναι τόσο τεράστια, τόσο κακογραμμένη (στο χέρι) με πολύ μικρά γράμματα, που θα πρέπει να τα δώ ένα-ένα
    το τσέκαρες μόλις ή θυμόσουν απ' έξω πώς είναι η thanks list;;;

  2. #452
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Aπέξω ρε...

    edit: Yπάρχουν δίσκοι όπως π.χ. το Cause for Alarm των Agnostic Front που μπορώ να σου πω σχεδόν μέχρι και ποιούς έχουν στα special thanks :'(
    Last edited by Reject; 12-07-2019 at 14:26.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  3. #453

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    https://www.facebook.com/stigamebix

    εκεί είναι, ακόμα.

    Το Best Wishes το έχω εγώ, αλλά η thanks list είναι τόσο τεράστια, τόσο κακογραμμένη (στο χέρι) με πολύ μικρά γράμματα, που θα πρέπει να τα δώ ένα-ένα

    Το φαντάστηκα. Πρέπει να 'σαι «φίλος» του για να τη δεις, δεν είναι δημόσια η ανάρτηση.

    Τσέκαρέ το όποτε ευκαιρήσεις περί stuart, περιέργεια το 'χω.

  4. #454
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Mόλις πάω Ελλάδα Σουβλα, το Best Wishes είναι σε άλλο σπίτι από το πατρικό μου.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  5. #455
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Τελικά ναι, το όνομα του Ian Stuart είναι στα thanks του Best Wishes....
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  6. #456

    Default

    Πολλάκις χειρότερο απ' την περίπτωση των Tau Cross θεωρώ... αλλά πέρασαν τα χρόνια, πέρασε στα ψιλά. Ο δίσκος παραμένει κορυφή.


    Edit: Πέτυχα αυτό μόλις...

    SV: Maybe because John and Harley used to have a skinhead
    look .

    Kevin : But the skinhead thing was never nazi. Maybe in
    England it was, but in America it never was. And the
    English took their whole skinhead thing, no matter what
    any of those losers who don't know, the skinhead thing
    came from America. The American bootboys were the first
    skinheads, the Marine Corps. You ask any of those ska
    skins from the 50s and they'll tell you, that's where it
    comes from, the United States. All the skinheads I
    remember in NY, they just did it because they were young
    and they were having fun and they said let's all shave our
    heads and have a stupid time.

    SV : One thing I noticed, though. Ian Stuart is thanked on the album.

    Kevin : It's not Ian Stuart from Skrewdriver. It's a guy
    from Queens who came on our first tour, (talk about
    Maximum Rock 'n Roll , misperception about the band and NYC
    and Kevin comments that, in the past, the NY scene
    reporters weren't in touch with NY’s hardcore scene.
    Then, we talk more about punk and metal mergins)

    Edit 2:
    Last edited by nikos_souvlas; 07-08-2019 at 10:36.

  7. #457
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Η μόνη εξήγηση που μπορώ να σου δώσω Souvlas είναι ότι ο "ΝΥ Ian Stuart" δεν υπήρξε ποτέ, και ότι ο Harley σαν απίστευτος ψυχοπαθής και σαν άνθρωπος που θεωρεί πως όλος ο πλανήτης ΠΡΕΠΕΙ να ασχολείται μαζί του, το έβαλε καθαρά για να προβοκάρει και να ασχοληθούν πάλι όλοι μαζί του.

    Η εμπειρία μου γνωριμίας με τον Harley αυτό μου έβγαλε, καθώς και το ότι μιλούσαμε συχνά σε μία φάση...Και στους Cro Mags, ακόμα και εσωτερικά, έχουν γίνει απίστευτα αίσχη ανάμεσα τους, ενώ ακόμα ήταν όλοι μαζί (και στην καλύτερη περίοδο τους). Υπάρχουν πράγματα που δεν θα τα πω και δεν θα τα γράψω ποτέ, απλά κράτα ότι από τους Cro Mags ο πιο ΟΚ, ο πιο νορμάλ (και γαμάτο άτομο) είναι ο Parris, και έπειτα ο Doug. JJ είναι απλά ΣΚΟΥΠΙΔΙ, o Harley ψυχοπαθής και ο Mackie απίστευτη οπορτούνα.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  8. #458

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Η μόνη εξήγηση που μπορώ να σου δώσω Souvlas είναι ότι ο "ΝΥ Ian Stuart" δεν υπήρξε ποτέ, και ότι ο Harley σαν απίστευτος ψυχοπαθής και σαν άνθρωπος που θεωρεί πως όλος ο πλανήτης ΠΡΕΠΕΙ να ασχολείται μαζί του, το έβαλε καθαρά για να προβοκάρει και να ασχοληθούν πάλι όλοι μαζί του.

    Η εμπειρία μου γνωριμίας με τον Harley αυτό μου έβγαλε, καθώς και το ότι μιλούσαμε συχνά σε μία φάση...Και στους Cro Mags, ακόμα και εσωτερικά, έχουν γίνει απίστευτα αίσχη ανάμεσα τους, ενώ ακόμα ήταν όλοι μαζί (και στην καλύτερη περίοδο τους). Υπάρχουν πράγματα που δεν θα τα πω και δεν θα τα γράψω ποτέ, απλά κράτα ότι από τους Cro Mags ο πιο ΟΚ, ο πιο νορμάλ (και γαμάτο άτομο) είναι ο Parris, και έπειτα ο Doug. JJ είναι απλά ΣΚΟΥΠΙΔΙ, o Harley ψυχοπαθής και ο Mackie απίστευτη οπορτούνα.

    Συμφωνώ 100% μ' όσα έγραψες, χωρίς να 'χω γνωρίσει εκ του φυσικού κάποιον από δαύτους, αλλά έχοντας μια γενικότερη επαφή, καμιά 20ετια, με τη μπάντα και διαβάσει/δει πολλά στο διαδίκτυο. Ο JJ καταλαβαίνεις απ' τον τρόπο που μιλάει σε διαφορα βιντεο (ironman/μαγειρικές) πόσο βλάκας/αντιπαθής και preacher είναι...

    Κρατάω αυτό: όλα τα έγραφε το δίδυμο Parris-Harley (εκτός μερικών στίχων του JJ).

  9. #459
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920
    Rock or Nothing

  10. #460
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Ένας εμετός ατελείωτος τα σχόλια κάτω από το άρθρο στο φμπ

  11. #461
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    γενικά ο κόσμος είναι ηλίθιος. ποτέ δεν μπορεί να κατανοήσει τι διαβάζει. τα μεταφράζει όπως θέλει στην κεφάλα του. όλοι έχουν αρπαχτεί γιατί νιώθουν ότι χαρακτηρίζονται ως φασίστες επειδή ακούνε mgla...
    Rock or Nothing

  12. #462
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Αν αρπαζεσαι οταν κραζουν φασιστες, μαλλον εχει προβλημα παντως...
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  13. #463

  14. #464

    Default

    Όσο γραφικοί είναι μαλάκες φασισταράδες, ναζίδες σαν τον Άσπα άλλο τόσο είναι τυπάκια που γράφουν τέτοια άρθρα, που ξεχειλίζουν «τσαμπουκά». Σιγά ρε μεγάλε, όλα άσπρο και μαύρο... Χέστηκα για τους Mgla, αλλά οι αναφορές στον Σπένγλερ είναι για το πέος. Πάρε-δώσε με το Ναζισμό, σ' άλλες εποχές, είχαν πολλοί, όπως ο Χάιντεγκερ. Στην πυρά θα πάνε όλοι αυτοί οι οποίοι πρόσφεραν στη φιλοσοφία τα μέγιστα;;;

    Με τρομάζουν άτομα σαν τον αρθρογράφο στην περίπτωση που αποκτήσουν κάποια εξουσία...

    Να απαγορεύσουμε στον Πολάνσκι να κάνει ταινίες επειδή είναι παιδόφιλος ή να βγάλουμε τους πίνακες του Ντεγκας απ' τα μουσεία... Και του Νταλί επίσης επειδή ήταν Φρανκίστας.

    Ξέρω πολλούς μεταλλάδες που θα πάνε, και επειδή τους αρέσουν οι mgla αλλά και για το "σπάσιμο" σ' όλο το κράξιμο που έχουν φάει. Κάποιες αντιδράσεις φέρνουν τ' αντίθετα αποτελέσματα, απ' ότι θα ήταν το ιδανικό:
    ντεθσπελ και λοιποί να παίζουν σε άδεια μαγαζιά....

  15. #465
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_souvlas View Post

    Ξέρω πολλούς μεταλλάδες που θα πάνε, και επειδή τους αρέσουν οι mgla αλλά και για το "σπάσιμο" σ' όλο το κράξιμο που έχουν φάει.
    Καλή ακύρωση του λάιβ χωρίς επιστροφή χρημάτων εύχομαι.

    Για το υπόλοιπο παραλήρημα για Πολάνσκι και Νταλί δεν λέω τίποτα, τα έχει πει o carheart στο thread των Burzum.

Similar Threads

  1. KAYTO XEVI METALS
    By freak brother in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 64
    Last Post: 12-10-2005, 15:28
  2. Spelling nazis
    By Deggial in forum General Discussion
    Replies: 189
    Last Post: 06-07-2005, 02:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •