Results 1 to 15 of 573

Thread: NAZIs in my metals

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default

    Εντάξει, δε ξέρω την ιστορία, ένας το πέταξε στο ρόκινγκ.γρ για να μαι ειλικρινής. Αυτό που ξέρω είναι ότι σίγουρα έχει φύγει και στην θέση του είναι γνωστός ποιοτικός er χρήστης (the plunderer να το πω λίγο έτσι για τους εκλεχτούς) όπως επίσης ότι κι αν το έπαιζε χίπης/καμμένος, οι μπηχτές του τύπου "κάτι κομμουνιστές λολ" και το αβαντάρισμα σε όλα τα κρυφο-φασιστικά με σοβαρότατο τρόπο και στόμφο, άλλο έδειχναν. έντιτ: στο τελευταίο τεύχος είχε και κριτική νάερ μάταρον σε φάση δεν-έχει-γίνει-τίποτα-τελευταία, ήρθα από τον άρη.
    Last edited by phthoggon; 11-12-2013 at 15:59.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  2. #2
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    Ο τύπος που το πέταξε ήταν εντελώς ξεκάρφωτος (κι είχε ένα εντελώς για τον πούτσο ψευδώνυμο αν θυμάμαι καλά, "giouvarlaki"? κάτι τέτοιο) κι επειδή το ίντερνετ ψοφάει για καννιβαλισμό ας το κόψουμε εδώ μην του βγάλουμε και καμιά φήμη του ανθρώπου. Για μένα είναι περίπτωση Jarboe, απολιτίκ και "υπεράνω" και εκεί τελειώνει νομίζω.

  3. #3
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Όποιος έχει να προτείνει καμιά black metal μπάντα με αντι-λενινιστικούς στίχους να το πει εδώ.

  4. #4
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    Όσον αφορά τους Primordial, ήθελα να το θίξω από τότε που κάποιος πόσταρε για τους Blood Revolt (χμ χμ). Το περιεχόμενό τους έρχεται κατ'ευθείαν από την Ιρλανδική εθνικιστική παράδοση των αρχών του αιώνα (πχ έχουν quotes απ'ευθείας από τον Patrick Pearse), απλά 1ον αυτό γίνεται στα τελευταία τους άλμπουμ (μάλλον τον συγκίνησε το ακροδεξιό ευρωπαϊκό ρεύμα) και 2ον είναι αρκετά ιδεαλιστική και Ιρλανδική για να συνδεθεί εύκολα στο μυαλό του μεταλλά που ψάχνει γαμημένες σβάστικες για να πάρει μπρος με τον Ευρωπαϊκό εθνικισμό. Και πάλι βέβαια... Το αποκορύφωμα όμως για μένα είναι σε ένα συγκεκριμένο τραγούδι (Λεκέ εδώ είσαι):The Black Hundred

    Spoiler
    Here there is no god he is ground to dust
    In the death machine of industry
    The iron hearse sent on bitter tracks to the Gulag
    Suffering forged between the hammer and sickle
    The sorrow of men's hearts is a broken people
    Nations at the gallows pray for mercy killing
    Men of the cloth stand in stretch necked defiance
    Famines fist sounds the death knell
    The people's utopia moulds an industrial horizon
    Rusted Vostok in the lap of the Gods

    (Vidnaaa)

    "I want to burn, give me the funeral pyre
    Long was life, but my life's waking short
    The highest of my father's sacraments
    To climb towards heaven on a towering flame
    And scream out the injustice by which
    My nation with fiery iron was beset and slaughtered"

    [Vizcma Belgenvica]




    Για τα σκηνικά που περιγράφεις τέλος, είναι εντυπωσιακά αλλά δεν ξαφνιάζομαι κι όλας..
    Last edited by Shirime; 12-12-2013 at 02:58. Reason: Vidna!

  5. #5
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Στον καιρό του μπαρμπα-Λένιν δεν υπήρχε Industry.

  6. #6
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    Πωπω δεν σου φτάνει ο τίτλος θες και στίχους με ειδικό περιεχόμενο

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Shirime View Post
    Ο τύπος που το πέταξε ήταν εντελώς ξεκάρφωτος (κι είχε ένα εντελώς για τον πούτσο ψευδώνυμο αν θυμάμαι καλά, "giouvarlaki"? κάτι τέτοιο) κι επειδή το ίντερνετ ψοφάει για καννιβαλισμό ας το κόψουμε εδώ μην του βγάλουμε και καμιά φήμη του ανθρώπου. Για μένα είναι περίπτωση Jarboe, απολιτίκ και "υπεράνω" και εκεί τελειώνει νομίζω.
    Οκ, παρ' όλα αυτά δε συμφωνώ ακριβώς. Δεν ξέρω αν διάβαζες χάμερ δέκα χρόνια πριν, εγώ επειδή τότε δεν έχανα τεύχος είχα διαμορφώσει μία άποψη, μετά σταμάτησα βέβαια, οπότε έχω χάσει επεισόδεια. Σίγουρα είναι επικίνδυνο να βγαίνουν "φήμες" για τέτοια πράγματα, αλλά πρέπει και ο οποιοσδήποτε και κριτικάρεται με βάση τα δημόσια λεγόμενά του. Όταν εγώ είχα καταλάβει από παλιά τι είναι οι Νάερ Μάταρον και διάβαζα σε (παλιά πάλι, το τονίζω) συνέντευξη τον κύριο Γιοβανίτη να αρχίζει ερώτηση "Στο σύγχρονο κόσμο που έχει εκλείψει η χαρά να σκοτώνεις και να σκοτώνεσαι.." ε. Άμα θέλει στο κάτω κάτω να βγει δημοσίως και να γράψει τη γνώμη του, όπως το έκανε και η Τζαρμπόε, σιγά.

    έντιτ: όντως σράιμ για τους primordial. Ούτε καν είχα κοιτάξει στίχους από το τελευταίο καθώς εκεί τους ψιλο-εγκατέλειψα.
    Last edited by phthoggon; 11-12-2013 at 18:02.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

Similar Threads

  1. KAYTO XEVI METALS
    By freak brother in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 64
    Last Post: 12-10-2005, 14:28
  2. Spelling nazis
    By Deggial in forum General Discussion
    Replies: 189
    Last Post: 06-07-2005, 01:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •