Page 32 of 39 FirstFirst ... 223031323334 ... LastLast
Results 466 to 480 of 573

Thread: NAZIs in my metals

  1. #466
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_souvlas View Post
    Να απαγορεύσουμε στον Πολάνσκι να κάνει ταινίες επειδή είναι παιδόφιλος
    μπορούμε για αρχή να τον βάλουμε φυλακή γιατί γάμησε ένα παιδάκι και ακόμα ζει πάμπλουτα;;; θα μας βγάλετε ότι ζούμε και σε σταλινικό κόσμο ρε φίλε, ο άλλος παίρνει μερικές κακές κριτικές σε φόρουμ στο ίντερνετ επειδή είναι μαλάκας και ξαφνικά απαγορεύτηκε και έπεσε λογοκρισία.

  2. #467

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    Quote Originally Posted by nikos_souvlas View Post
    Να απαγορεύσουμε στον Πολάνσκι να κάνει ταινίες επειδή είναι παιδόφιλος
    μπορούμε για αρχή να τον βάλουμε φυλακή γιατί γάμησε ένα παιδάκι και ακόμα ζει πάμπλουτα;;;

    Σωστά, το έγραψα μαλακισμένα και θα έπρεπε να ΄ναι φυλακή. Διορθώνω: το έργο του χαίρει αξίας ανεξάρτητα της παιδεραστίας του. Οκ, παπάρα; (Η λίστα με ανάλογα ονόματα είναι ατελείωτη, από Βίκτωρα Ουγκώ μέχρι Καζαντζάκη κ.α.)

  3. #468
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Unholy σου απαντάω εδώ γιατί στο τσατ χάνονται τα ποστς κλπ.

    * Today 16:56 <_UnHoLy^MaRtYr_> ο κομμισσαρ επισης το ποσταρε για να παρει κλικ ο δικος του φιλος

    Δεν τον ξέρω καν τον τύπο που έγραψε το άρθρο, απλά μέσα στον ΕΜΕΤΟ από κουραδοσχόλια για το άρθρο του φθόγγου στο invader μου φάνηκε η μοναδική φωνή λογικής. Μπορούμε να συζητήσουμε τα οποιαδήποτε θέματα έχει, εγώ κράτησα αυτό:

    όλοι αυτοί που φωνάζουν δεν φοβούνται την λογοκρισία, φοβούνται τις ευθύνες τους. Δεν ΘΕΛΟΥΝ να ξέρουν τι ακούνε γιατί μετά μπορεί να αναγκαστούν να πάρουν θέση και να επιλέξουν, οπότε όταν κάποιος καταδείξει την προβληματικότητα μιας μπάντας αντί να απαντήσουν τίμια και ξεκάθαρα “δεν με νοιάζει που είναι φασίστες και κολλητάρια με παιδεραστές, εγώ γουστάρω” προσπαθούν εκτρέψουν τη συζήτηση, γιατί κάπου βαθιά μέσα τους ξέρουν πως η απάντηση αυτή τους φανερώνει σαν σάπιους
    * Today 16:39 <_UnHoLy^MaRtYr_> εχουμε μια μπαντα που ερχεται για λαιβ αθηνα και βγανουν δισκους στην εταιρεια γνωστου φασιστα. η μπαντα αρνειται πως ειναι φασιστες, και εχουμε την κουβεντα "οσοι πανε στο λαιβ, ειναι φασιστες;"

    Όλο αυτό γίνεται γιατί ποτέ οι mgla δεν είπαν "δεν είμαστε φασίστες", αδιάφορα σφυρίγματα και τζενέρικ απαντήσεις που εμένα προσωπικά μου φαίνονται γελοίες, άλλος λέει "πω μάγκες καλά τα είπατε, σκατά στον αντιφα παροξυσμό, πάμε για λαϊβάρα", ξέρω γω, καλά κάνει ( ; )

    Τα "επιχειρήματα" των μεταλλάδων που αντιδρούν στο κράξιμο και θα πάνε στο λάιβ για τους λόγους που είπε ο νικος σούβλας είναι τα παρακάτω (από διάλογο με 3 άτομα που είχα επί προσωπικού και από τον ΕΜΕΤΟ σε σχόλια στο φμπ)

    1) Ναι οκ ο Άσπα είναι φασίστας και έχει παιδεραστικό πρότζεκτ αλλά τι να κάνουν, αφεντικό τους είναι και τους προωθεί
    2) Ναι οκ ο Άσπα είναι φασίστας και έχει παιδεραστικό πρότζεκτ αλλά οι ίδιοι οι mgla δεν έχουν στίχους με φασιστικό περιεχόμενο
    3) Ναι οκ ακόμα και αν οι mgla είναι φασίστες αφήστε μας να απολαύσουμε τη μουσική τους γιατί δημιουργός/δημιουργία κλπ
    4) Ναι οκ οι mgla είναι φασίστες αλλά και αλλού υπάρχουν φασίστες, γιατί δεν πάνε να ακυρώσουν κανένα λάιβ του έπικ/πάουερ χώρου;
    5) Ναι οκ οι mgla είναι φασίστες αλλά όλο το black είναι γεμάτο τέτοιους, αν δεν σας αρέσει ακούστε κάτι άλλο

    Όλα αυτά τα θεωρώ 100% προβληματικά και δεν θα κάτσω να κάνω σοβαρό διάλογο με άνθρωπο που θα μου πει τα παραπάνω ή (τρου στόρυ) "γιατί να τους καταδικάσουμε για τη φιλία τους με τον Άσπα, κι εγώ έχω φίλο που ψήφισε ΧΑ αλλά τον ξέρω από το Δημοτικό και δεν είναι φασίστας απλά χαζός, άρα τι, είμαι κι εγώ φασίστας;;".

    Επίσης δεν θα κάτσω να κάνω ποστς για να εξηγήσω γιατί δεν θα βάλω τους (όποιους) mgla δίπλα στον Νταλί, τον Ουγκώ και τον Καζαντζάκη, όπως είπα τα έγραψε ο carheart. Και για να προλάβω σχετικά σχόλια, τους ακούω τους mgla, έχω κάνει και σχετικά ποστς, στο προηγούμενο λάιβ στο Κύτταρο είχα πάθει σοκ και πιστεύω ότι δισκογραφικά With Hearts> Exercises> Age. Στο λάιβ δεν θα πάω για τον ίδιο λόγο που δεν μπόρεσα να ακούσω (όχι να αγοράσω) το τελευταίο DSΩ. Αυτό είναι δικό μου θέμα, δεν θα πω σε κανέναν "ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΦΑΣΙΣΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΕΣ ΣΤΟ ΛΑΙΒ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΤΟΝ ΔΙΣΚΟ ΤΟΥΣ".

    tl;dr, το ιδανικό θα ήταν όντως οι mgla να ερχόντουσαν και να έβλεπαν άδειο το κλαμπ, δεν πρόκειται να γίνει ΠΟΤΕ, τώρα αν ακυρωθεί το λάιβ όπως ακυρώθηκε των marduk, ε, τι να γίνει, Κ Ρ Ι Μ Α
    Last edited by commissar; 08-09-2019 at 22:10.

  4. #469
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Το άρθρο στο Invader είναι του φθόγκου;!

  5. #470
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    Unholy σου απαντάω εδώ γιατί στο τσατ χάνονται τα ποστς κλπ.

    * Today 16:56 <_UnHoLy^MaRtYr_> ο κομμισσαρ επισης το ποσταρε για να παρει κλικ ο δικος του φιλος

    Δεν τον ξέρω καν τον τύπο που έγραψε το άρθρο, απλά μέσα στον ΕΜΕΤΟ από κουραδοσχόλια για το άρθρο του φθόγγου στο invader μου φάνηκε η μοναδική φωνή λογικής. Μπορούμε να συζητήσουμε τα οποιαδήποτε θέματα έχει, εγώ κράτησα αυτό:

    όλοι αυτοί που φωνάζουν δεν φοβούνται την λογοκρισία, φοβούνται τις ευθύνες τους. Δεν ΘΕΛΟΥΝ να ξέρουν τι ακούνε γιατί μετά μπορεί να αναγκαστούν να πάρουν θέση και να επιλέξουν, οπότε όταν κάποιος καταδείξει την προβληματικότητα μιας μπάντας αντί να απαντήσουν τίμια και ξεκάθαρα “δεν με νοιάζει που είναι φασίστες και κολλητάρια με παιδεραστές, εγώ γουστάρω” προσπαθούν εκτρέψουν τη συζήτηση, γιατί κάπου βαθιά μέσα τους ξέρουν πως η απάντηση αυτή τους φανερώνει σαν σάπιους

    Όλα αυτά τα θεωρώ 100% προβληματικά και δεν θα κάτσω να κάνω σοβαρό διάλογο με άνθρωπο που θα μου πει τα παραπάνω ή (τρου στόρυ) "γιατί να τους καταδικάσουμε για τη φιλία τους με τον Άσπα, κι εγώ έχω φίλο που ψήφισε ΧΑ αλλά τον ξέρω από το Δημοτικό και δεν είναι φασίστας απλά χαζός, άρα τι, είμαι κι εγώ φασίστας;;".
    Ναι, αλλά «δείξε μου τον φίλο σου να σου πω ποιος είσαι»
    1) e4, c5
    2) Νf3

  6. #471
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Το άρθρο στο Invader είναι του φθόγκου;!
    δεν το ήξερα. για 'μενα μια χαρά είπε τη γνώμη του φθόγγος, αλλά πολλοί στα φέισμπουκς βλέπω ότι τον έχουν στοχοποιήσει - και μάλιστα όχι φασίστες. μέχρι και φωτογραφία του ανέβασαν και έγινε λόγος για σταματούκους κτλ... γενικά, ο κόσμος δεν την παλεύει
    Rock or Nothing

  7. #472
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Ακυρωθηκαν τα λάιβ λόγω προβλήματος του λεωφορείου λέει, για να δούμε αν θα ανακοινώσουν άλλες ημερομηνίες ή είχαμε κάτι αλλο.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  8. #473
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    το ιδανικό θα ήταν όντως οι mgla να ερχόντουσαν και να έβλεπαν άδειο το κλαμπ, δεν πρόκειται να γίνει ΠΟΤΕ, τώρα αν ακυρωθεί το λάιβ όπως ακυρώθηκε των marduk, ε, τι να γίνει, Κ Ρ Ι Μ Α
    Rock or Nothing

  9. #474
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Κρίμα ρε γαμώτο

    Μακάρι να ανακοινωθούν νέες ημερομηνίες μέσα στο 2019, αλλιώς όσο πιο σύντομα γίνεται

  10. #475
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    ευτυχώς θα αράξουν βόρεια μακεδονία μερικές μέρες ακόμα

  11. #476
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Στην ελληνικια ή στην άλλη;
    1) e4, c5
    2) Νf3

  12. #477
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Στην ελληνικια ή στην άλλη;
    Δεν ανέφερε κάτι για Βουλγαρία ο σύντροφος, μην βρίσκεις τώρα εσύ ευκαιρία για διεθνιστική προπαγάνδα.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  13. #478
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Rock or Nothing

  14. #479
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Ένα μπλουζάκι που γράφει να σκοτώσουν τους αντιφασίστες πόσταρε και κάποιοι μπερδεύτηκαν, καλά νταξ πώς κάνετε έτσι.



    Spoiler
    Καλές ακυρώσεις ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ εύχομαι, προσεχώς
    Last edited by commissar; 07-10-2019 at 22:16.

  15. #480

    Default

    Θα τους δούμε έξω.

Similar Threads

  1. KAYTO XEVI METALS
    By freak brother in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 64
    Last Post: 12-10-2005, 15:28
  2. Spelling nazis
    By Deggial in forum General Discussion
    Replies: 189
    Last Post: 06-07-2005, 02:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •