Results 1 to 4 of 4

Thread: Bazooka - Caveman Joe and the afrodykes- Dark Rags - ypoga kalidromiou 94

  1. #1
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default Bazooka - Caveman Joe and the afrodykes- Dark Rags - ypoga kalidromiou 94

    για ολα φταιει η κυρια μαριαννα. θα εξηγησω σε λιγο γιατι
    βασικα φραγκα δεν επαιζαν αλλα η λαχταρα για να δω τους αφρονταικς λαιβ υπερισχυσε και κατεβηκα στην υπογειαρα.
    σε προηγουμενο ριπορτ της κυριας μαριαννας λοιπον ελεγε οτι ειχε χασει μιαμ μπαντα γιατι ξεκινησαν την ωρα που ειπαν. και επειδη επαιζε να βγουν και τα γκρουπ οπως ναναι, δεν ηθελα να ρισκαρω. 9 νταν ημοπυν απεξω. κατεβαινω κατω, παπαρια. κανεις και καναν οι νταρκ ραγκς σαουντσεκ. μια ωρα ψολαρμενιζα. το απολυτο μιναρισμα. απαπαπαπα. δεν ειχε και κανεναν
    τεσπα ξεκινανε δεκα οι νταρκ ραγκς.
    βασικα δεν ψηνομουν να τους δω γιατι οταν ειχε πεσει το σιντι τους στα χερια μου, δε μαρεσε. ομως τα παλικαρια γαμησαν. γαμω τα κομματια γαμω η φωνη τα οργανα, ολα. γουσταρα πολυ το στυλακι τους και σιφγουρα θα τους ξαναδω. και περιμενω και το νεο τους σιντιο πως και πως

    ηρθε η ωρα του κειβμαν τζο.
    μεχρι να οργανωθουν, ειδα τον παυλο και πιασαμε ομορφες κουβεντες. η καταληξη ηταν το οτι σε εποχες κρισης βγαινουν ωραιες μουσικες. και οτι οι αφρονταικς γαμανε. τεσπα τον χαιρετω και στηνομαι μπροστα καυλωμενος.

    και τι να δω. μονο ο τζο και ο ντραμερ. ουτε μπασο ουτε δευτερη κιθαρα. αποτι μαθαμε την εκαναν προσφατα... ξεκινανε και κοπανανε. γαμω λεω.
    η χαρα μου κρατησε μισο λεπτο. πιωμενοι οσο δεν παει (καλα τον κειβμαν τζο τον ξερουμε τι παρταλι ειναι) αρχιζουν να κουνανενα να να . αλλα παρολα αυτα βγαζαν ηχαρα. ομως στα 3-4 πρωτα σε καυθε τελειωμα του τραγουδιου ο τζο μιναριζε με την κιθαρα και ουσιαστικα δεν εκλεινε τα τραγουδια. τα παιρνει ο ντραμερ και τα σπαει ολα. τα ριχνει ολα κατω και φευγει. και μενει ο κειβμαν να μιναρει μονος... ζηταει καποιον να ανεβει στη σκηνη, ανεβαινει ενας φιλος του πρου προφανως νταξ, καταλαβαινετε, και η φαση εχει γινει οτι ναναι. ο κανονικος ντραμερ επιστρεφει για μισο κομματι και ξαναφευγει και μεταγαματα. ακουσα το μισο μονο αφρονταικ (το υθπολοιπο του γαμησαν το σπιτι) και αυτο ηταν...δεν εχω ξαναδει τετοια πραγματα. σε καποια φαση σκεφτηκα να ανεβω για να ακουσω τα αγαπημενα μου τραγουδια ρε πουστη μου αλλα κολωσα. γιατι ο ντραμερ τους ηταν γομαρι και αν ξαναγυρναγε θα χαμε θεμα λολ.
    τεσπα κτιμα τα παιδια εχουν βγαλει το καλυτερο γκαραζ δισκακι ολων των εποχων και το εννοω.αλλα...

    ηρθε η ωρα των μπαζουκα.
    εμεινα μαλακας με το οτι ειχαν 2 ντραμς και οι 2 ντραμερ παιζαν ακριβως τα ιδια. ακριβως. ναι καλα καταλαβατε. ΓΑΜΩ. ακουσα 5-6 τραγουδια και μετα δεν αντεξα και την εκανα αλλαοσο ακουσα, ειδα οτι ταπαιδια εχουν πολυ μελλον. δε με τρελαναν αλλα ειναι σε πολυ καο δρομο πιστευω θα βγαλουν τουμπανα πραγματα συντομα. γιατι δουλευουν. αυτο που εκαναν ειναι τρομερα δυσκολο. να μη σας το αναλυσω γιατι.

    γαμω

    αυτα

    υγ. με γαργαλαει το χερι μου να στειλω στον κειβμαν και να αυτοπρωταθω για ντραμερ για να χυνω, αλλα για να του φυγαν ολοι οι μουσικοι καταλαβαινετε...
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  2. #2
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    η αληθεια ειναι οτι εκει που ειπε ο κεϊβμαν "μπαντα χωρις Γιαννη προκοπη δεν κανει"
    πιστεψα οτι θα ανεβεις, ενα βημα ησουν

    καλα τα πες για ολους, οι Bazooka εχουν ηδη βγαλει 2 εφταρια και το LP τους
    τα ακουμε ολα εδω http://bazookabzk.bandcamp.com

  3. #3
    Ροβινσώνας Φρούσος bbq's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Salieri studios
    Posts
    634

    Default

    η φάση Aphrodykes είχε πλάκα, δεν έχω ξαναδεί μπάντα να διαλύεται επί σκηνής, κρίμα γιατί το δισκάκι είναι χύμα και τίμιο r'n'r
    οι Dark Rags ξέρουν να παίζουν αλλά θα τους προτιμούσα 1-2 κλικ πιο γρήγορους, πιο βαβουριάρηδες
    ευτυχώς οι Bazooka τα γάμησαν όλα, είναι απόλυτα συνεπείς, 6-7 φορές τους έχω δει και πάντα τα γαμάνε όλα
    ΠΑΣΟΚ Σ'ΑΓΑΠΩ ΚΙ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΩ ΘΕΛΩ ΗΛΙΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΜΟΥ ΑΠΑΝΩ
    Spoiler

  4. #4
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Έπαιζε παλιά ένας φίλος με Caveman Joe, όντως η φήμη περί ιδιόρρυθμου χαρακτήρα είναι αληθινή. Αλλά οκ ο τύπος είναι φουλ πηγαία έμπνευση.

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 12-10-2013, 21:26
  2. Bazooka & Hope Thinks Infinite ~ 1/3/13 @ Zero
    By regularpaul in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 26-02-2013, 14:04
  3. Cult of Youth & The Dark Rags @ Bios, 04/10/2012
    By Shirime in forum Live & Events Talk
    Replies: 10
    Last Post: 26-09-2012, 17:19
  4. Replies: 6
    Last Post: 12-12-2011, 13:57
  5. Saturn's Children, I knew Them, Caveman Joe Underworld 29/1
    By phthoggon in forum Live & Events Talk
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-2006, 18:54

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •