Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 128

Thread: νεο 'status" των μαγαζιων για Live

  1. #61
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    death disco
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  2. #62
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Θελουμε οσο γινεται να αποφυγουμε την εισοδο και κοιταγαμε πιο μαγαζι που κανει και live παρα καθαρο live-αδικο.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  3. #63
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    ψάξου με το crust (https://www.facebook.com/crustathens/). Πιτσαρία που διωργανώνει λάιβ στο υπόγειο με προτεινόμενη συνεισφορά. Παρόμοια φάση με το παλιό zero αν το θυμάσαι. Δεν ξέρω αν θα κάνει λάιβ τώρα καλοκαιριάτικα βέβαια.

  4. #64
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    στο crust παιξαμε το πρωτο μας live με great black shark! Αλλα νομιζω για 4 μπαντες θα ναι υπερβολη δε θα υπαρχει αρκετος χωρος ουτε για εμας (πραματα κλπ) ουτε για το κοσμο.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  5. #65
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    α οκ. Δε νομίζω να παίζει άλλο πια σ'αυτή τη φάση.
    Φαντάζομαι θα μιλήσατε με ρομάντζα σιξντογκς. Καμιά φορά κάνουν λάιβ φρι.
    Παλιότερα είχα δει κι ένα-δυο τσάμπα λάιβ στο rainbow αλλά δεν έχω ιδέα αν το κάνει πια.
    Γενικά δύσκολο αυτό που ζητάς.

  6. #66
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Με το Remedy μιλήσατε;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  7. #67

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Λιγο off topic αλλα σκεφτηκα οτι ισως δε χρειαζεται να φτιαξουμε αλλο thread. Προσπαθω να κανονισω ενα γαμηδι live καπου στην Αθηνα χωρις εισοδο απο το φλεβαρη και αποτυγχανω συνεχως. Πλεον ειμαστε 4 μπαντες μαζεμενες και ακομα δε μπορουμε να βρουμε καπου να παιξουμε. Εχει καποιος να προτεινει κατι;
    παρε με ενα τηλεφωνο αν θες να σε βοηθησω με επαφες. Δεν μπορω να στα γραψω αυτα που θα συζητησουμε, για λογους που καταλαβαινεις.

  8. #68
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    αυτό πέρασε λίγο στα ψιλά νομίζω...
    αν και θα φανεί στην πράξη αν θα έχει κάποια ουσιαστική διαφορά για τους θεατές.

    Μειώνεται στο 6% ο ΦΠΑ στις συναυλίες

    Με τροπολογία που κατατέθηκε στη Βουλή οι συναυλίες μετατάσσονται από τον μειωμένο συντελεστή ΦΠΑ στον υπερμειωμένο
    προκειμένου να ευθυγραμμιστούν όσον αφορά στη φορολογική αντιμετώπιση με τους κινηματογράφους και τα βιβλία.

    Ειδικότερα, σήμερα οι συναυλίες υπάγονται σε συντελεστή 24% και με τη διάταξη που κατατέθηκε στη Βουλή θα υπάγονται σε συντελεστή ΦΠΑ 6%.
    Σύμφωνα με την εισηγητική έκθεση της σχετικής διάταξης, η μεταφορά των συναυλιών σε χαμηλότερο συντελεστή γίνεται προκειμένου
    να τονωθεί η αγορά συναυλιών μέσω της μείωσης των τελικών τιμών των εισιτηρίων.
    Code:
    http://www.capital.gr/tax/3334568/meionetai-sto-6-o-fpa-stis-sunaulies
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  9. #69
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Για αυτο τα 6-8ευρα γινανε 8-10ευρα ε;
    Περαν της πλακας καλα εκαναν, φετος η κατασταση εχει γινει απελπιστικη ειδικα για μπαντες που δεν εχουν μεγαλο συναυλιακο background. Μιλαγα απο Νοεμβρη για φλεβαρη και προφανως φλεβαρη θα εχουν κλεισει ολα για καλοκαιρι και ισως καποια για σεπτεμβρη.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  10. #70
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    To Coo κάνει λάιβ σε ένα υπόγειο της κακιάς ώρας και η νοοτροπία είναι πως δεν έχει είσοδο και εισιτήριο, έχει συγκεκριμένες θέσεις (νομίζω ο Art ξέρει πόσες ακριβώς) και πάει first come - first served. Μέτριος προς κακός ήχος, αλλά who cares αν είναι τζαμπέ, σωστά; Ε σε συγκεκριμένα ονόματα παίζει "εισιτήριο" το οποίο μάλλον καρπώνεται φουλ ο καλλιτέχνης. Τουλάχιστον στον Boy αυτό συνέβη και τις δυο μέρες.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #71
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Ε σε συγκεκριμένα ονόματα παίζει "εισιτήριο" το οποίο μάλλον καρπώνεται φουλ ο καλλιτέχνης.
    υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή τη λογική?
    Rock or Nothing

  12. #72
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Σε οτι αφορά το εισιτήριο, ναι το παίρνει όλο ο καλλιτέχνης. Κάποια λάιβ που γίναν εκεί ήταν δωρεάν, κάποια όπως ο Boy με εισιτήριο. Συγκεκριμένες θέσεις δεν έχει, απλά σε κάποιο λάιβ υπήρχε συμφωνία με τον καλλιτέχνη να μην μπει παραπάνω από ένας συγκεκριμένος αριθμός ατόμων. Το ίδιο συνέβη και στα πλαίσια της προβολής του Yellow Submarine στο φεστιβάλ κινηματογράφου για ευνόητους λόγους. Όσο για τον ήχο, μετά τα πρώτα λάιβ που ηχητικά είχαν πρόβλημα έχουν κάνει καλή συμφωνία για καλό εξοπλισμό και έχει διορθωθεί αισθητά.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  13. #73
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Ε σε συγκεκριμένα ονόματα παίζει "εισιτήριο" το οποίο μάλλον καρπώνεται φουλ ο καλλιτέχνης.
    υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή τη λογική?
    Το πρόβλημα είναι στο ήξεις αφήξεις Ρέηβεν κι όχι στο να καρπώνεται ο καλλιτέχνης την αμοιβή που εννοείται πως δικαιούται. Αλλά όταν λες " 9,5/10 βάζω μπάντες να παίξουν, δεν τις πληρώνω κι ότι βγάλω εγώ απ' την κατανάλωση, οι μουσικοί θα πιούνε κάτι και ας είναι και χαρούμενοι" και έρχεται η 0.5/10 που θα βάλεις εισιτήριο, επειδή (δικαίως) το ζητάει ο άλλος που παίζει, τότε είτε πρέπει να κρατήσεις χαρακτήρα και να πεις "αν θες φράγκα δεν παίζεις στο μαγαζί μου, γιατί έτσι την έχω στήσει τη φάση μου" ή θα τους πληρώνεις όλους. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή τη λογική ή οι μουσικοί θα είμαστε πάντα πληρωμένοι σε μπύρες και σφηνάκια;
    Last edited by OniBocho; 10-02-2021 at 09:21.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  14. #74
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    αυτός έτσι το δουλεύει. αν δε σ'αρέσει προφανώς δεν είσαι υποχρεωμένος να παίζεις τσάμπα.
    Rock or Nothing

  15. #75
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Ε σε συγκεκριμένα ονόματα παίζει "εισιτήριο" το οποίο μάλλον καρπώνεται φουλ ο καλλιτέχνης.
    υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή τη λογική?
    Το πρόβλημα είναι στο ήξεις αφήξεις Ρέηβεν κι όχι στο να καρπώνεται ο καλλιτέχνης την αμοιβή που εννοείται πως δικαιούται. Αλλά όταν λες " 9,5/10 βάζω μπάντες να παίξουν, δεν τις πληρώνω κι ότι βγάλω εγώ απ' την κατανάλωση, οι μουσικοί θα πιούνε κάτι και ας είναι και χαρούμενοι" και έρχεται η 0.5/10 που θα βάλεις εισιτήριο, επειδή (δικαίως) το ζητάει ο άλλος που παίζει, τότε είτε πρέπε ινα κρατήσεις χαρακτήρα και να πεις "αν θες φράγκα δεν παίζεις στο μαγαζί μου, γιατί έτσι την έχω στήσει τη φάση μου" ή θα τους πληρώνεις όλους. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή τη λογική ή οι μοηυσικοί θα είμαστε πάντα πληρωμένοι σε μπύρες και σφηνάκια;
    Ατανάς, τα πιο πολλά λάιβ με δωρεάν είσοδο που έκανε το Κου ήταν με συγκροτήματα τα οποία έχουν να κάνουν με το μαγαζί, δηλαδή τα παιδιά δουλεύουν εκεί. Ή είναι πολύ φίλοι με τα ίδια αυτά παιδιά. Δεν είναι το ίδιο.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 22-05-2013, 00:37
  2. Replies: 8
    Last Post: 14-10-2011, 12:43
  3. www.socialfail.gr - ξέρω τι έγραψες στο status σου
    By mickey_mouse_on_LSD in forum Self-Promotion
    Replies: 5
    Last Post: 28-03-2011, 05:01
  4. ER Status
    By metamelia2 in forum General Discussion
    Replies: 47
    Last Post: 23-03-2005, 14:39
  5. Replies: 172
    Last Post: 09-10-2004, 14:25

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •