Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 128

Thread: νεο 'status" των μαγαζιων για Live

  1. #76
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ναι ρε άνθρωπε, για αυτό δε θέλω να πάω κι ως ακροατής. Τι πάει να πει "αν δε σ' αρέσει;" Είναι ζήτημα γούστου δηλαδή η αδικία;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  2. #77
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    δε σου λέω τι είναι "σωστό". έτσι είναι η φάση όμως. το μαγαζί είναι ιδιωτικό, ο ιδιοκτήτης το δουλεύει όπως νομίζει. κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να του αρέσει αυτός ο τρόπος, αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι, εκτός από το να μην πηγαίνεις.
    Rock or Nothing

  3. #78
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Θα ήταν καλύτερα για τον Τζενιμπότσο αν έγραφε "Συνεισφορά απαραίτητη" προφανώς.

  4. #79
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Θα ήταν καλύτερα για όλους να μην έγραφες μαλακίες. Αλλά σε τσούζει όταν σου λέει κάποιος το προφανές, ότι τέτοιες τσιτάτες ατάκες δεν ταιριάζουν σε χώρους σαν το στέκι στο βιολογικό. Ενώ εδώ μιλάμε για ξεκάθαρο διαχωρισμό καταστάσεων και δύο μέτρα και δύο σταθμά. Θέλει φυσικά και μυαλό για να το καταλάβεις, οπότε δεν υπάρχουν απαιτήσεις από σένα προσωπικά, Μπάρασαητ.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #80
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Βασικά, ό,τι σου είπε ο Ρέιβεν. Ιδιωτικό μαγαζί είναι, δε θα σε ρωτήσει.

  6. #81
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Ναι ρε άνθρωπε, για αυτό δε θέλω να πάω κι ως ακροατής. Τι πάει να πει "αν δε σ' αρέσει;" Είναι ζήτημα γούστου δηλαδή η αδικία;
    ρε πείτε με χαζό αλλά εγώ δεν κατάλαβα ακόμα ποια είναι η αδικία
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  7. #82
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    η αδικία είναι ότι μάλλον ο ονιμπότσο έπαιξε τσάμπα (δεν θα έκανε και κατανάλωση αλκοόλ κιόλας ) και μετά είδε ότι κάποιοι πληρώνονται και ζορίστηκε
    Rock or Nothing

  8. #83
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Χαζό να σε πούμε για τα ανέκδοτα ρε συ υπερσυντέλικε! Τα πράγματα είναι ως εξής (για μένα τουλάχιστον) και είναι απλά: κάποιος έχει μαγαζί, βάζει μπάντες να παίξουν, εκμεταλλεύεται το γεγονός ότι οι μπάντες θέλουν να παρουσιάσουν το υλικό τους, δεν τους πληρώνει και λέει πως "όποιος έρθει, ήρθε, πάλι κέρδος θα είναι". Αν έρθει κανένα "όνομα" όμως, μπαίνει εισιτηριάκι κανονικά. Προφανώς και αυτό είναι σωστό, καθώς ο καθένας θα έπρεπε να πληρώνεται αφού παίζει σε κόσμο ο οποίος πηγαίνει σε ένα μαγαζί και κάνει την όποια κατανάλωση κάνει.

    Για το ότι δεν πληρώνονται κάποιοι, δε φταίει φυσικά μόνο ο εκάστοτε μαγαζάτορας, που βγαίνει και μάγκας από πάνω. Φταίνε και οι μουσικοί που δεν διεκδικούν την αμοιβή τους. Στην τελική, αυτό που λέω είναι ότι αν σαν μαγαζί λες "δε θέλω να βάλω εισιτήριο γιατί δε θέλω ο κόσμος να πληρώνει για να βλέπει μπάντες" είτε το τηρείς για όλους ή το αλλάζεις για όλους (κι αυτό πρέπει να κάνεις για μένα) ώστε να υπάρχουν επί ίσοις όροις όλοι στον χώρο σου.

    Αν κανείς άλλος δε βρίσκει αδικία σε όλο αυτό και δε θεωρεί πως υπάρχει πρόβλημα, τότε μάλλον καλά κάνουν και μας πηδάνε οι μαγαζάτορες όσο κι όποτε μπορούν.
    Last edited by OniBocho; 15-01-2019 at 19:02.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #84
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Μάλλον έχασες το προηγούμενο ποστ μου οπότε διάβασε το να ηρεμήσουμε.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  10. #85
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    αντί να χαρείτε που υπάρχει μέρος όπου δε θα τον πετύχετε σίγουρα προσπαθείτε να τον νουθετήσετε κιόλας.

  11. #86
    Senior Member Dal-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    172

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Χαζό να σε πούμε για τα ανέκδοτα ρε συ υπερσυντέλικε! Τα πράγματα είναι ως εξής (για μένα τουλάχιστον) και είναι απλά: κάποιος έχει μαγαζί, βάζει μπάντες να παίξουν, εκμεταλλεύεται το γεγονός ότι οι μπάντες θέλουν να παρουσιάσουν το υλικό τους, δεν τους πληρώνει και λέει πως "όποιος έρθει, ήρθε, πάλι κέρδος θα είναι". Αν έρθει κανένα "όνομα" όμως, μπαίνει εισιτηριάκι κανονικά. Προφανώς και αυτό είναι σωστό, καθώς ο καθένας θα έπρεπε να πληρώνεται αφού παίζει σε κόσμο ο οποίος πηγαίνει σε ένα μαγαζί και κάνει την όποια κατανάλωση κάνει.

    Για το ότι δεν πληρώνονται κάποιοι, δε φταίει φυσικά μόνο ο εκάστοτε μαγαζάτορας, που βγαίνει και μάγκας από πάνω. Φταίνε και οι μουσικοί που δεν διεκδικούν την αμοιβή τους. Στην τελική, αυτό που λέω είναι ότι αν σαν μαγαζί λες "δε θέλω να βάλω εισιτήριο γιατί δε θέλω ο κόσμος να πληρώνει για να βλέπει μπάντες" είτε το τηρείς για όλους ή το αλλάζεις για όλους (κι αυτό πρέπει να κάνεις για μένα) ώστε να υπάρχουν επί ίσοις όροις όλοι στον χώρο σου.

    Αν κανείς άλλος δε βρίσκει αδικία σε όλο αυτό και δε θεωρεί πως υπάρχει πρόβλημα, τότε μάλλον καλά κάνουν και μας πηδάνε οι μαγαζάτορες όσο κι όποτε μπορούν.
    Μαγαζί είναι όχι κατάληψη/αυτοδιαχειριζόμενο λαιβάδικο. Γιατί γκρινιάζεις δεν έχω καταλάβει.
    Black-and-white TV with the sound turned low.

    —μόλις τελείωσα πήρα βαθειές ανάσες κρατούσα ακόμα τό τσιγάρο μου τό πέταξα στήν μπανιέρα τήν ξέβγαλα απ’ τά ξερατά έριξα νερό στή μούρη μου ξέπλυνα τό στόμα μου άρπαξα μιά πετσέτα που μύριζε Βιθέντε σκουπίστηκα νά δείς τώρα που θά βγώ έξω θά τήν έχει αράξει στήν πολυθρόνα καί θά γελάει ή κουφαλίτσα…

  12. #87
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ίσως γιατί αν ήταν "κατάληψη/αυτοδιαχειριζόμενο λαιβάδικο" θα ήταν αναμενόμενη η μη πληρωμή των μουσικών; Πάλι καλά που γκρινιάζω και πόσταρες κι έτσι θυμήθηκα ότι έχεις το ομορφότερο sig του φόρουμ.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  13. #88
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Το πιο σοκαριστικο ειναι οτι σου αρεσει η Σκαρλετ Γιοχανσον, μα αυτη ειναι οντως πανεμορφη!
    The rest is just

  14. #89
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Γνωρίζεις ότι πανεύκολα το τερματίζω λέγοντας

    "δε μ' αρέσει η φλομπάρα η Σκάρλετ, εγώ το sig εννοούσα"
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #90
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Μια χαρά βάση έχουν αυτά που λέει ο Ονιμπότσο εν προκειμένω και μάλλον οι περισσότεροι τον κράζετε γιατί είναι ο Ονιμπότσο. Το ότι ένα μαγαζί "είναι ιδιωτική επιχείρηση" δεν σημαίνει ότι καθένας μπορεί να κάνει ό,τι του καπνίσει, χαλαρώστε.
    Δεν έχω ιδέα τι policy παίζει στο coo, δεν ήξερα καν ότι γίνονται live. Απλά Ονιμπότσο υπάρχει μια δυνατή πιθανότητα τα πράματα να μην είναι όπως τα λες. Αν πχ ισχύει αυτό που λέει ο χρήστης art in haste. Ακόμα και να μην ισχύε αυτό όμως, υπάρχει η πιθανότητα να ισχύει το εξής policy: "Δεν βάζω είσοδο στα live μου. Στην περίπτωση όμως που έρχεται κάποιος ανεξάρτητος καλλιτέχνης εκτός πόλης, βάζω μια τυπική είσοδο ώστε να καλυφθούν τα μεταφορικά του". Προσωπικά, αυτό δεν μου φαίνεται μεμπτό.

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 21-05-2013, 23:37
  2. Replies: 8
    Last Post: 14-10-2011, 11:43
  3. www.socialfail.gr - ξέρω τι έγραψες στο status σου
    By mickey_mouse_on_LSD in forum Self-Promotion
    Replies: 5
    Last Post: 28-03-2011, 04:01
  4. ER Status
    By metamelia2 in forum General Discussion
    Replies: 47
    Last Post: 23-03-2005, 13:39
  5. Replies: 172
    Last Post: 09-10-2004, 13:25

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •