Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 151

Thread: Украина

  1. #1
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default Украина

    Γιατί λείπει αυτό το θρεντ;;;

    Το θέμα της εξέγερσης είναι πλέον out of date. Ας μιλήσουμε για την πρόβα τζενεράλε του Φασισμού. Θα εισβάλλει η Ρωσία (αν κι αυτό πλέον είναι out of date σχεδόν); Πρέπει να εισβάλει; Η Ουκρανία έπεσε στην παγίδα; Πόσο έχουν σκυλομετανοιώσει οι Ουκρανοί για τη συμμετοχή του Σβόμποντα στα πράγματα; Οι φασίστες, εκτός από φασίστες, είναι και παντελώς ηλίθιοι, μιας και προκαλούν προβοκάτσιες που θα τους αφήσουν με μισή χώρα (κάτι μου θυμίζει αυτό - ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ);

    Κι ένα βίντεο που παίζει πολύ σήμερα, ένας Ουκρανός επιστήμονας ζητάει εξηγήσεις για τις φυλακίσεις των συναγωνιστών του από εισαγγελέα:


  2. #2
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  3. #3
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    θέλω πολύ να κάνω diss στον ασημούλη αλλά οι άλλοι έχουν φέρει τα στρατά τους από την άλλη και είναι σοβαρά τα πράματα. θα τρόμαζα πολύ να είμαι στην ουκρανία αυτή τη στιγμη ως μη-ουκρανός στα δυτικά ή μη-ρώσος στην κριμαία.

  4. #4

    Default

    Είναι κάπως καμμένο χαρτί η Ουκρανία. Από τη μία το παρελθόν της στην ΕΣΣΔ την καθιστά εχθρική στην ιδεολογία της αριστεράς (δεν υποστηρίζω ότι αυτό είναι λογική συνέπεια, αλλά είναι μία πραγματικότητα, ξαναθυμίζω ότι αριστερό κόμμα εκτός από το κομμουνιστικό που και αυτό θυμάστε τι απόψεις έχει, δεν υπάρχει) αλλά και στην καπιταλιστική κριτική (ειδικά όταν πιστεύουν ότι τόσο καιρό ήταν απομονωμένοι στην σφαίρα της Ρωσίας και τώρα θα έρθει ο καλός καπιταλισμός από την ευρώπη/αμερική μεριά). Από την άλλη, το θέμα της εθνικής διχοτόμησης τελικά αποδυκνείεται περισσότερο σημαντικό από όσο νομίζαμε. Γενικά δε ξέρω τι μπορούμε να πούμε εμείς ακριβώς στους Ουκρανούς αυτή τι στιγμή εκτός από να τους χρησιμοποιούμε σαν υλικό για πολιτικές αναλύσεις. Πάντως δε μπορώ να δεχτώ ότι έπεσε σε κάποια "παγίδα" όταν η αφορμή που ψάχνει η Ρωσία είναι αστεία (δηλαδή αν είναι δυνατόν, ούτε πογκρόμ κατά ρωσόφιλων ούτε τίποτα έχει γίνει ακόμα).
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  5. #5
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ΚΟΥΦΑΛΕΣ ΞΥΠΝΗΣATE TΗN ΡΩΣΙΚΗ ΑΡΚΟΥΔΑ !!! Ο ΚΑΙΡΟC ΓΑΡ ΕΓΓΥC .

    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  6. #6
    Senior Member AngelOfSorrow's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    eptalofos
    Posts
    4,042

    Default

    mpazagiou vam mirou

  7. #7
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    Ουκρανία*

    edit: Εκτάκτως στην Ουκρανία αύριο ο Ευ.Βενιζέλος

    http://www.kathimerini.gr/756359/art...-o-eyvenizelos
    Last edited by Shirime; 01-03-2014 at 23:29.

  8. #8
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Τους ρίξανε το άνθρωπο και στραβώσανε οι ρώσοι. Ξύδι. Αν θέλουν οι κριμαίοι να αυτονομηθούν ας αυτονομηθούν. Αυτό που με ενδιαφέρει πραγματικά είναι τι γίνεται στη δυτική ουκρανία. Υπάρχουν ειδήσεις για κυνήγι εβραίων ή ορθοδόξων ή δεν ξέρω γω τι γιατί οι αμερικανόφιλες πηγές μου δεν λένε τίποτα.

    Η μόνη περίπτωση για να μπούνε οι ρώσοι legitimately λοιπόν είναι δυτικοί να αρχίσουν να σφάζουν ανατολικούς. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση θα είναι καταστροφικό για τους ίδιους και όχι μόνο επικοινωνιακά.

    Last edited by asimoulis; 01-03-2014 at 23:20.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  9. #9
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    αυτο είναι σαν να αποφασίζουμε να δώσουμε τη σούδα στη ρωσία btw, δεν το λες ακριβώς ότι βγήκε ο σύριζα κι έχασαν οι αμερικάνοι το σαμαρά.

  10. #10
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Προσωπικά πρέφα δε παίρνω με το ουκράινου μπαζάγιου.

    Ουκρανική κυβέρνηση πριν = ΝΑΖΙ

    Ουκρανικό euromaidan = ΝΑΖΙ

    Ουκρανική κυβέρνηση μετά = ΝΑΖΙ

    Ουκρανικό ΚΚ = ΝΑΖΙ

    Oυκρανοί ΝΑΖΙ = ΝΑΖΙ

    Πουτιν = ΝΑΖΙ

    ΕΕ = ΝΑΖΙ.

    Meanwhile κάτι παπάδες να υπερασπίζονται αγάλματα του Λενιν.




  11. #11
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Νομίζω ότι θα πάμε για αυτονόμηση περιοχών στα νοτιοανατολικά συμπεριλαμβανομένης της κριμαίας. Οι δυτικοί ουκρανοί δεν μπορούν να κάνουν ΤΙΠΟΤΑ γι'αυτό ήδη ο τοπικός στρατός και η αστυνομία είναι υπό το έλεγχο ρωσόφιλων και ρώσων. ΕΕ και ΗΠΑ θα πρέπει να συμφωνήσουν για αυτονόμηση αν θέλουν να εγκαθιδρύσουν την επιρροή τους στην υπόλοιπη ουκρανία.

    Spoiler
    Last edited by asimoulis; 02-03-2014 at 04:30.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  12. #12
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    Αυτός τι μιλάει εν τω μεταξύ, η κυβέρνησή του ζήτημα να χει 1 μήνα ζωής.

    Επόμενο επίκαιρο θρεντ μου: Πολιτικό Ισλάμ.

  13. #13
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ακούστε τι λέει ο Καζάκης του Ε.ΠΑ.Μ.

    Μη θεωρηθεί ότι τον εξυμνώ, έτσι; Απλώς παραθέτω...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  14. #14
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  15. #15
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    Πάντως δε μπορώ να δεχτώ ότι έπεσε σε κάποια "παγίδα" όταν η αφορμή που ψάχνει η Ρωσία είναι αστεία (δηλαδή αν είναι δυνατόν, ούτε πογκρόμ κατά ρωσόφιλων ούτε τίποτα έχει γίνει ακόμα).
    Κάνε αρχή από αυτό και αυτό
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •