Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 258

Thread: Champions League 2013-14

  1. #31

    Default

    Το προφανές επιχείρημα είναι ότι περισσότερο χρήμα = καλύτερη ομάδα (γενικά), αλλά δεν θέλω να πω αυτό ακριβώς.

    Το να παρακολουθούμε (τουλάχιστον ελληνικό) ποδόσφαιρο χωρίς να μας ενδιαφέρει το οικονομικό κομμάτι, όταν είμαστε απολύτως σύμφωνοι ότι τα αφεντικά είναι λαμόγια (καμιά διαφωνία εδώ) είναι κάπως υποκριτικό. Μπορούμε να δεχτούμε ότι μας ενδιαφέρει η ομάδα μας να νικάει/παίζει καλή μπάλα και ας χτίζεται με τον οποιοδήποτε τρόπο ή να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με το σπορ, τουλάχιστον σε ότι αφορά τη σούπερ λιγκ. Μου φαίνεται υποκριτικό να λες ότι ο μαρινακης είναι κάθαρμα, αλλά δε με νοιάζει, πληρώνω να δω τον σαβιολα που μου έφερε. Είναι κάπως ταξικό το θέμα (ωχ).

    Και για να μην μιλάω για μαρινακη μόνο, ισχύει για βαρδινογιαννηδες, αλαφουζους κλπ.

    Οι ομάδες δε χρειάζονται αφεντικά - όσα μπαίνουν, τόσα να ξοδεύουν. Δε θα βλέπαμε τσάμπιο λις ποτέ με ελληνική ομάδα, αλλά έτσι κι αλλιώς βλέπουμε;
    Last edited by Odonian; 22-08-2013 at 17:50.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  2. #32
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    7 στους 8 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Δεν ξέρω ακριβώς αλλά έχω την εντύπωση ότι οποιοσδήποτε μπορεί να έχει έστω και ψύγματα συμπάθειας για μαρινάκη πρέπει να μαρινάρεται με χλέπες αμεσότατα.
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  3. #33
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Το εχω γραμμενο σταρχιδια μου το ελληνικο πρωταθλημα, οπως και οποιονδηποτε γαυροβαζελοχανουμομπαοκ, απο το 2009 που εφυγα απο τη χωρα (και καπως και πριν απο αυτο δηλαδη), οποτε δεν καταλαβαινω γιατι μου τα γραφεις ολα αυτα σε ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΡΕΝΤ. Εγω βλεπω ενα θρεντ το οποιο θα μπορουσε να μιλαει για ελληνικες ομαδες στο Champions League για καποιους μηνες, και μετα για αλλες ομαδες, αφου αποκλειστουν οι "δικες μας", και αντι για αυτο, ο κοσμος εδω και 2 σελιδες, ασχολειται με τα εκατομμυρια που θα χασει ο Μαρινακης, και πως οι μη-μπαοκς χαιρονται για αυτο το πραγμα, ενω οι μπαοξ βρισκονται στον κοσμο τους (και καλα κανουν) μετα το αρκετα θετικο 1-1. Το χειροτερο με ολο αυτο, ειναι πως η ουσια βρισκεται στην πρωτη προταση του αποπανω σου ποστ, δηλαδη το τι επιδραση και τι αποτελεσμα θα εχει η φαση με τα 5 μυρια στην μελλοντικη ομαδα του Ολυμπιακου, και αρα, στο ελληνικο πρωταθλημα.

    Οσον αφορα αυτο που λες, εσυ μπορει να το βρισκεις υποκριτικο, αλλα εγω δεν το βρισκω, και ξερω πως ο κοινος οπαδος που βλεπει μπαλα μονο για να ξεφυγει λιγο και να εχει να κανει κατι Κυριακη απογευμα, δεν ενδιαφερεται και πολυ για τα μυρια του Μαρινακη και ποια ηταν ακριβως η ρητρα με την οποια εκλεισε για 3.2 χρονια ο 17χρονος μπακ απο την Ερμιονη Τρικαλων για συμφωνια το 2017. Δε μιλαω για τους καμμενους προσωπικα, γιατι απλα δε με ενδιαφερει. Εσυ που θες να μιλας και για ρητρες, και για μεταγραφες, και για πρωτοσελιδα και για ενα σωρο αλλες λεπτομερειες, ιντριγκες κτλ, εχεις περιπου 20 θρεντ να το κανεις αυτο, με πρωτο και καλυτερο το θρεντ της σουπερλιγκας. Ειναι αναγκη να μολυνεται και αυτο το θρεντ πια? Σε καθε "διαλογο" οι ιδιες πιπες, κατανταει κουραστικο ακομα και για τυπους σαν εμενα που παρακολουθουν μονο ΕΝΑ θρεντ (το παρον).

  4. #34

    Default

    Κάτσε, το γεγονός ότι σε αυτό το θρεντ "μπορούμε να μιλάμε" μόνο για γαυρο εδώ και χρόνια (με μικρές εξαιρέσεις προκριματικών) δεν έχει να κάνει με το ελληνικό πρωτάθλημα και όλα τα άλλα που λέμε;

    Αν βρίσκεις την "ουσία" του ποστ μου σε αυτό που γράφω ότι δεν είναι η ουσία του ποστ μου, τι να σου πω.

    Πέρα από αυτά, μπήκα στο τόπικ, είδα για τι μιλάμε και έγραψα, σιγά με το τόπικ πολίσινγκ. Πες στον μοντεράτορα να μας συνετίσει. Oh wait.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  5. #35
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    2 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    και ξερω πως ο κοινος οπαδος που βλεπει μπαλα μονο για να ξεφυγει λιγο και να εχει να κανει κατι Κυριακη απογευμα, δεν ενδιαφερεται και πολυ για τα μυρια του Μαρινακη
    Αυτό είναι ένα πρόβλημα.


    Ον τόπικ
    Την προηγούμενη φορά που Σουκρού Σαράτσογλου, είχαν αριστερό μπακ το Ρομπέρτο Κάρλος απέναντι στο Γουώλκοτ και άρπαξαν 5. Χθές με Κάντλετς 3. Πάρτε Χολέμπας να δείτε προκοπή ρε κακόμοιροι.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  6. #36
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    0 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by Odonian View Post
    Κάτσε, το γεγονός ότι σε αυτό το θρεντ "μπορούμε να μιλάμε" μόνο για γαυρο εδώ και χρόνια (με μικρές εξαιρέσεις προκριματικών) δεν έχει να κάνει με το ελληνικό πρωτάθλημα και όλα τα άλλα που λέμε;

    Αν βρίσκεις την "ουσία" του ποστ μου σε αυτό που γράφω ότι δεν είναι η ουσία του ποστ μου, τι να σου πω.

    Πέρα από αυτά, μπήκα στο τόπικ, είδα για τι μιλάμε και έγραψα, σιγά με το τόπικ πολίσινγκ. Πες στον μοντεράτορα να μας συνετίσει. Oh wait.
    Ρε "φιλε" (σε εισαγωγικα μιας και δηλωσες τις προαλλες πως δεν ειμαστε), μιλατε για τα αισχη του Ολυμπιακου και τα λεφτα του Μαρινακη σχεδον σε καθε γαμημενο θρεντ, τι ακριβως δεν καταλαβες? Εν προκειμενω εμενα προσωπικα δε με "ενοχλει" μονο αυτο στο παρον θρεντ, αλλα με "ενοχλει" αυτο μαζι με ολα τα αλλα ασχετα με το θρεντ ποστ, και οχι επειδη ειναι οφφ τοπικ, αλλα επειδη ποση μιρλα και μιζερια να αντεξει κανεις? Εχω ενα φιλο που εκραζε επι ωρες επειδη Ρεαλ ξοδεευει λεει 99 εκατομμυρια για τον Μπεηλ. ΣΤΑΡΧΙΔΙΑΜΑΣ ΡΕ ΦΙΛΕ, δικα μας ειναι τα λεφτα? Τι οδηγει καποιον σε τετοια πωρωση ωστε να κατσει να ταυτιστει με μια ομαδα τοσο πολυ, που να θεωρει οτι και το ταμειο της ομαδας ειναι δικο του? Αν ξοδευε 30 λεει δε θα τον πειραζε. Λες και τα υπολοιπα 69 θα τα ξοδευε για να κανει 69 με 69 σταρ του Χολιγουντ ο ιδιος ξερω γω. Και εχω εσενα να καθεσαι να μου κανεις ολοκληρες αναλυσεις, επειδη τα 5 μυρια που δε θα παρει ο Μαρινακης, θα σημαινουν οτι ο σκατογαυρος δε θα εχει οσο δυνατη ομαδα και δε θα ελεγχει το ελληνικο ποδοσφαιρο οσο αν τα επαιρνε. Κατσε πεστα οσο θελεις δικε μου, γραψτα στο πρωταθλημα θρεντ, στο ποσο καυλα ειναι να κοροιδευεις τον Ολυμπιακο, στο κυπελλο, στο σκακι, παντου, αλλωστε τα γραφεις οπως και να χει, αλλα πρεπει να τα διαβαζουμε κι εδω περα μετα απο αγωνα ΤΟΥ ΠΑΟΚ? Δε χρειαζεται να πω κατι σε μοντερατορα, και δε μαρεσε η μπηχτη σου για τον μοντερατορα, γιατι ο συγκεκριμενος μοντερατορας νομιζω δεν εχει αφαιρεσει ολοκληρους ορυμαγδους καθυστερησης, δε νομιζω να τον ενοχλουσαν 3-4 οφφ τοπικ ποστς παραπανω. Εφυγα, παω να μαγειρεψω, κατσε πωρωσου.

  7. #37

    Default

    Το ποιος πορώνεται φαίνεται από το γράψιμο. :ρ

    Δεν με κατάλαβες, οκ δεν πειράζει. Δεν έχω την ικανότητα του νάθινμαν να συνοψίζω την άποψή μου σε 2 λέξεις, διάβασε το αποπάνω ποστ του για να δεις τι εννοώ κι εγώ. Δεν έχει να κάνει με τον μαρινακη και τον γαυρο, έχει να κάνει με το ότι δε μπορούμε να μη μας απασχολούν τα οικονομικά των ομάδων (για πολιτικούς λόγους) από τη στιγμή που αποφασίζουμε να τις στηρίζουμε. Το ίδιο ισχύει για όλες τις ομάδες, όχι μόνο τη δική σου.

    Όσο για τον μοντεράτορα, αυτό ακριβώς εννοώ, δεν τον ενοχλεί τίποτα γιατί εδώ μέσα δε μας ενοχλούν πολλά (και μάλιστα συμμετέχουμε κιόλας) και έτσι είναι το ΗΑΡ, σε έπιασε ο πόνος για τα οφφ τόπικς. Πώς σε κούρασα όταν είχα να ποστάρω για αθλητικά από τους τελικούς μπάσκετ (όταν και έγραφα ωραία πράγματα για αγγελόπουλους και παίκτες γαυρου); Τελευταία φορά που ανέφερα τον μαρινακη ήταν κοντά 3 μήνες πριν!

    Τα εισαγωγικά σου στην αρχή με μπερδεύουν ειλικρινά. Πώς θα μπορούσα να είμαι ΦΙΛΟΣ με κάποιον με τον οποίο δεν έχουμε βρεθεί κάπου παρά μόνο τυχαία, δεν έχουμε κανονίσει ποτέ να πιούμε μια μπύρα κλπ; Δε γνωρίζεις τίποτα για μένα κι εγώ τίποτα για σένα, πέρα από τις μαλακίες που λέμε εδώ, σχεδόν αποκλειστικά για μπάλα πλέον. Αν έλεγα φίλο μου κάθε γνωστό από το ίντερνετ θα ήμουν θλιβερός τύπος. Αν θες στείλε μου ένα ΠΙ ΕΜ να μου εξηγήσεις τι σε έχει ενοχλήσει.

    Καλή όρεξη.
    Last edited by Odonian; 22-08-2013 at 22:22.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  8. #38
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    0 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Εχει διαφορα το να μη λες καποιον φιλο, απο το να λες "σταρχιδια μου σε εχω, δεν ειμαστε και φιλοι", νομιζω μπορεις να την κατανοησεις, εξυπνο παιδι εισαι (οταν δεν εχει να κανει με αθλητικα)

    Αν φαινοταν το ποιος πωρωνεται απο το γραψιμο, τοτε δε θα υπηρχαν πουθενα τρολλς (!)

    Δεν εγραψα για τα δικα σου ποστς στο αρχικο μου ποστ, και μαλιστα το ανεφερα κιολας, δεν καταλαβαινω γιατι μου εξηγεις ποτε και που εκραξες/εκθειασες ολυμπιακομαρινακηδες.

    Αποψη σου αυτο για τα οικονομικα, προσωπικα το βρισκω θλιβερο, και ουτε στηριζω, ουτε εχω ομαδα, λεητερζ μαη ακουεηντανς

  9. #39

    Default

    Επειδή το θέμα γύρισε προσωπικό, θα το συνεχίσουμε πριβέ.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  10. #40
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    5 στους 5 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    (παίρνω ως παράδειγμα τον Ολυμπιακό και το Μαρινάκη γιατί πουλάνε και ΑΥΤΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ αλλά και γιατί αναφερθήκαμε στα 5εκ που ίσως χάσει ο Μαρινάκης, την ίδια οπτική εχω και για την Άρσεναλ και για την Προοδευτικάρα και τους Τζένεραλς και φαντάζομαι αρκετός κόσμος για τις δικές του ομαδάρες)

    Για μένα είναι πρόβλημα αν "ο κοινος οπαδος που βλεπει μπαλα μονο για να ξεφυγει λιγο και να εχει να κανει κατι Κυριακη απογευμα δεν ενδιαφερεται και πολυ για τα μυρια του Μαρινακη", για λόγους μη ποδοσφαιρικούς αλλά ευρύτερα κοινωνικούς, είμαι σίγουρος ότι συμφωνείς Φίξξξερ, δεν μπορώ να σκεφτώ ότι διαφωνείς, στη διατύπωση ίσως να υπάρχει ένα θέμα και εκεί βρίσκεται η όποια ένστασή σου. Κρατάω ότι συμφωνείς και δεν το ξέρεις (.), συν ότι είμαστε στο αθλέτιξ και δεν έχει ιδιαίτερο νόημα μια τέτοια συζήτηση εδώ οπότε το κλείνω.

    Το ξανανοίγω καπάκι και λέω όμως ότι εμένα με ενδιαφέρουν τα μύρια του Μαρινάκη και για καθαρά ποδοσφαιρικούς λόγους. Ο απλός τρόπος να το εξηγήσω είναι ότι θέλω να έχω άποψη αν η ομάδα μου καταντήσει κάποια στιγμή σαν την ΑΕΚ ή την Μπράντφορντ καθ'ότι ο Μαρινάκης τυγχάνει Πρόεδρος του Ολυμπιακού και ουσιαστικά διαχειριστής των οικονομικών του. Στο παράδειγμα που έφερες με τα 99εκ της Ρεάλ, αν αύριο ο Χοντρός τρελαινόταν και έλεγε "που είστε παιδιά, πάρτε 100 εκ για τον Μπέιλ, έλα καισύ Μπέιλ παιχταρά μου, πάρε τα διπλά από όσα σου δίνουν οι Μαδριλένοι" δε θα έλεγα λολ, είναι τρελοσοπροεδρόοοοοος και σταρχίδια μου δεν είναι δικά μου τα λεφτά. Κυρίως γιατί μιλάμε για την ντροπή του Ηνωμένου Βασιλείου αλλά και γιατί ο Μπέιλ θα υπογράψει συμβόλαιο με το ένδοξο σωματείο του Ολυμπιακού, όχι με το Βαγγέλα το Μαρινάκη προσωπικά, οπότε αν αύριο ο τρελοσοπροεδρόοοοοος αποφασίσει ότι δεν είναι λόκο και την κάνει από την ομάδα, αυτή η ομάδα θα τρέχει στα δικαστήρια να ψάχνει να πουλήσει προπονητικά κέντρα, σέντερ φορ και χαμένες φανέλες Πούμα με τυπωμένο το 11(). Σε ένα πιο πιθανό παράδειγμα, λέει ήρθε πρόταση για Φέισα. Ε αν τον δώκει για 1εκ είναι μαλακία γιατί είμαι οπαδάρα Φέισα και το επόμενο αμυντικό χαφ στην ευρύτερη περιοχή του Ρέντη είναι ο Άλμπα, θέλω να το ξέρω. Αν τον δώκει για 6εκ και πάρει κανέναν καημένο ελεύθερο για να τον αντικαταστήσει, θέλω πάλι να το ξέρω για να βρίζω σωστά και έγκυρα όταν τρώμε 3 στο Καραϊσκάκη. Ναι, ξέρω ότι δεν ταυτίζονται απαραίτητα η ποδοσφαιρική αξία με την τιμή που του κολλάνε στο μέτωπο αλλά νομίζω δεχόμαστε ότι μια κάποια βάση την έχει.

    Τελειώνω λέγοντας ότι μπορεί να μην ακουμπάω εγώ προσωπικά το πορτοφόλι στο τραπέζι για να τα σκάσω στον οποιονδήποτε ποδοσφαιριστή και να έρθει να νοιώσει τη ΛάβαΤουΚαραϊσκάκης, αλλά (ένα μέρος τουλάχιστον) των χρημάτων που σκάει ο Μαρινάκης είναι δικά μου. Μου τα πήρε (ή του τα έδωσα, όπως το βλέπει κανείς, δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες) όταν πήρα διαρκείας, όταν αγόρασα ερυθρόλευκο μπουρνούζι από την μπουτίκ ή όταν με χρησιμοποίησε σα στατιστικό για να διαπραγματευτεί με τη Νόβα ή τον ΟΠΑΠ για ρεκλάμα στη φανέλα. Πολλά ή λίγα δεν έχει σημασία, έχω λόγο στο πως θα χρησιμοποιηθούν.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  11. #41
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    3 στους 5 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Αδερφε Ναθινμαν γιορ μπεηζικ αργκιουμεντ ις ινβαλιντ.
    τωρα που το σκεφτομαι ολο το ποστ ειναι ινβαλιντ εκτος απο εκει που λες ομαδαρα τους Τζενεραλς και την αναφορα σε Αλμπα.

    Γιορ μπεηζικ αργκιουμεντ ιζ ινβαλιντ γιατι η συζητηση (εκτος αν θες να την πας αλλου, εγω ξανα στο τιποτα, στο γενικα εσυ) ειναι για 5.000.000 ευρω. Δεν ενημερωθηκε πουθενα ο συλλογος (σικ) οτι τωρα που θα περασει ο παοκ (η και οχι) ο Ολυμπιακος χανει 20.000.000 και πρεπει να βαλει κι αλλα 4 απ την τσεπη του. Σορρυ αλλα πεντε εκατομμυρια τα βγαζεις πουλωντας εναν αλφα Φεισα, εναν βητα Μασαδο, η καποιον αν χρειαστει. Δεν θα ρθει καμια καταστροφη. Ισα ισα η ομαδα εχει κανει τις κινησεις της εκτος του κοφτη, απομενει ενας κοφτης και να φυγει ο τσαρλατανος απ τον παγκο (αυτο μετα τα τσουλου να χαρουν και οι φρικμπραδερς αυτου του τοπου) και το τι ομαδα θα βγει θα το δουμε. Πεντε εκατομμυρια ειναι πεντε. Για τον Ολυμπιακο σε αυτη την δεδομενη στιγμη θα ηταν καλο να τα εχει αλλα δεν. Ας τα βρει με προκριση απ τους ομιλους. (με τον Μιτσελ? λολ.)

    Ολοκληρο ομως το ποστ σου ειναι ινβαλιντ διοτι οντως, εσυ, εγω, ο Ματζελλαν και λοιποι συγγενεις οντως καλα κανουμε και μας ενδιαφερουν τα χρηματα του Τσουλου, αυτα τα εξτρα πεντε (νεο παιχνιδι οπαπ) και μαλιστα για τους λογους που λες. Γιατι -στην θεωρια- τα χρηματα αυτα οπως και τα εξοδα ειναι της ομαδας.
    Ακομα δε κι οι Νταφφηδες και οι Πινκατεροι αυτου του τοπου εχουν δικιο να ασχοληθουν γιατι θα παρουν πεντε μυρια που ο παοκ θα τα βρει ως σουπερ χρησιμα, και γιατι στην τελικη θα τα κερδισουν με το σπαθι (φτιαγμενο απο ΚΑΣ-ιτερο, μα τι ωραιο λογοπαιγνιο, κανω φεηκ να με πινκαρω) τους και θα μπουν κι αυτοι σε ομιλο. Καλα θα κανουν αν προκριθουν και δικαιωμα τους, τι μας νοιαζει κιολα, με τον Ολυμπιακο παιζανε?

    το ποστ σου γινεται λιγο ινβαλιντ γιατι η συζητηση ξεκινησε (μα και συνεχιστηκε) οταν πεταγονται οπαδοι αεκ/παο/αντικειμενικοι/λογιστηρια και ασχολουνται με το αν ο Ολυμπιακος θα εχει 5 μυρια λιγοτερα γιατι αυτο "θα τους αποδυναμωσει γκαραντη και ναι, βαζω στοιχημα για το μπατζετ τους", οι παραλλοι δε, κραζουν αν παρεις τον Ρομενταλ π.χ. ελευθερο (αλλο αν δε σου βγει.) Ε, αυτα ειναι για γελια. Μακαρι να παιρναμε τον Βαης με ενα ευρω και ενα κρουασαν.
    Τωρα το να χαρουν με τον Ολυμπιακο οταν αποτυγχανει στον ...ισολογισμο του, ενταξει, αν θελουμε να συζηταμε σοβαρα, ολοι ειμαστε κομπλεξικοι με ενα, δυο, πεντε πραγματα. Οπως αρκετα σωστα σημειωσε και ο δημιουργος του μακραν πιο πετυχημενου τοπικ στο αθλετικς, υπαρχει και το ποσο καυλα ειναι να κοροιδευεις τον Ολυμπιακο.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  12. #42

    Default

    Μιτσμάννε, όταν κάνεις κουόουτ κάτι από μένα, προσπάθα να το καταλάβεις και λίγο ή έστω κράτα το όπως το λέω.

    Το μόνο που γράφω σε εκείνο το ποστ είναι ότι τα 5 αυτά είναι σημαντικά, κάτι που με κάποιον τρόπο προσπαθείς να απορρίψεις στο αρχικό ποστ σου. Τώρα αν επειδή είμαι οπαδός ΠΑΟ/αντικειμενικός/λογιστήριο δε μπορώ να πω τίποτα για τον γαυρο αν δεν αφορά διοργάνωση που παίζει η ομάδα μου, να φωνάξω ΚΑΤΩ Ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΜΟΝΤΕΡΕΗΤΟΡΣ να γίνουμε μαλλιά κουβάρια.

    ΟΚ λεπόν. Αν ο ΠΑΟ ήταν στη θέση του γαυρου με ένα βαρύ πορτοφόλι σαν του μαρινακη στο τιμόνι και έχανε 5.000.000 ευρά από τον ΠΑΟΚ, θα ήταν πλήγμα γιατί είναι καλά λεφτά. Αν τα χάσει ο γαυρος μπορεί να μην είναι. Είμαστε εντάξει;

    Α και ξέρεις, τα μπάτζετ, οι ισολογισμοί και τα κόστη των μεταγραφών είναι προσβάσιμα με ένα Google search ε. Δηλαδή αν θέλεις να δεις αν όντως έχει νόημα το επιχείρημα σου (αυτό το ΠΗΡΑΜΕ ΣΑΒΙΟΛΑ, 5 ΜΥΡΙΑ ΛΟΛ).

    Εντιτ: Τζένεραλς ρε μουνιά.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  13. #43
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Δηλαδη αφου πιασαμε το αρχικο μου ποστ, ο Κοιλια Σαμπρελα, της ομαδας που θα ανταγωνιστει τον Ολυμπιακο στο φετινο πρωταθλημα, χαιρεται αν χασει ο Μαρινακης/Ολυμπιακος/Πειραιας, πεντε εκατομμυρια γιατι θα αποδυναμωθει και.... τι?
    Το οτι ειναι πληγμα ειναι, δεν διαφωνησε κανεις. Αυτο που ειπα ειναι οτι εχει κανει 11-13 μεταγραφες και δεν θα επηρεασει καν την φετινη χρονια. Του χρονου που ξερω γω τι θα γινει, μπορει να ρθουν οι Ρωσοι (καθε 28 μερες?) και να δωσουν 8.000.000 για τον Μασαδο της καρδιας μας.

    Για τον Ολυμπιακο πες οτι θες. Δε σε εμποδιζει κανεις. η αναλυση με το ΠΟΣΟ κακη ειναι αυτη η απωλεια ειναι απο αυθαιρετη ως ακυρη ως και ο πνιγμενος ψαχνει σανιδα να γελασει. Εαν εχεις δε γκουγκλαρει τον ισολογισμο του Ολυμπιακου, ε, οκ.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  14. #44

    Default

    Πάντα όταν κάνω ένα επιχείρημα σε οποιαδήποτε συζήτηση τσεκάρω τα δεδομένα μου. Γέλα όσο θες, αλλά έχουμε πήξει στις αυθαιρεσίες γενικά.

    Βγαίνει ο κάθε πικραμένος οπαδός γαυρου και λέει πχ "τα τσέπωσε ο μαρινακης με τον μιραλας". Ισχύει; Μάλλον όχι, αφού η ομάδα βγήκε στα ίσα της εκείνη τη χρονιά (όχι δεν βρήκα τον ισολογισμό, ανακοινώθηκαν στα sites τα νούμερα από την ΕΠΟ).

    Πόση ισχύ θα είχε το επιχείρημά μου αν ο Σαβιόλα είχε συμβόλαιο 5 και κόστιζε 8; Ο Μαρινάκης θα τα είχε χώσει κανονικά και τα 5 για τα οποία μιλάμε θα ήταν ψίχουλα.

    Ειλικρινά δε γελάω (τι σανίδα, τι λες; ), απλά προσπαθώ να γνωρίζω δεδομένα και να μη μιλάω αυθαίρετα. Πέρσι ο γαυρος, που πήρε τα 5 του CL βγήκε με κέρδος κάτω από 100 χιλιάρικα (ισολογισμός!). Αυτά τα 5 που μπορεί να λείψουν, αν δεν τα βγάλει με ομίλους κλπ, θα κοστίσουν είτε στον μαρινακη τον ίδιο ή σε μεταγραφές και παίκτες - αλλιώς θα μπει μέσα η ΠΑΕ και θα τσαντιστεί ο νάθινμαν (αλλά ούτε ο μαρινακης το τολμά αυτό). Αυτό είναι λογικό συμπέρασμα χωρίς ίχνος εμπάθειας - δεν είναι αυθαίρετο ή άκυρο.

    Γενικά τώρα, μου λες ότι βγάζω αυθαίρετα συμπεράσματα και μετά ότι αν είδα τον ισολογισμό "ε, οκ". Τελικά δεν υπάρχει αξιοσέβαστος τρόπος να μην είμαι αυθαίρετος; :ρ
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  15. #45
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    2 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    ρε παπαρες τοσα χρονια που παρακαλουθω το αθλετικς (που εγω ζητησα να υπαρχει παλε ποτε και το γραφω αυτο για χαβαλε) επι εθιρ επι αμνησιακ στην καφριλα του , επι χριστοπαναγιδιων κλπ ειχα καταλαβει οτι ολοι οι εναπομειναντες ηρωες ημασταν "φιλαρακια" και εσεις ειδικα οι μανατζερζ , δλδ ποιος ο λογος να χαλαμε τις καρδιες μας αφου ειμαστε μεταλ μπραδερζ να ουμ . νταξει πιωμενος ειμαι αλλα προσπαθω να κρατησω και ορθογραφια οποτε οχι παρα πολυ (πιωμενος) , δεν μπορω εν ετη 2013 να χουμε πιει 4324234 μπυρες μεταξυ μας και να υπαρχει οποιαδηποτε μινι διχόνοια .. και γω κραζω (στο αθλετικξ) και γω νευριαζω αλλα κουλ ρε μαλακες ολοι την κενωνια ζουμε αουγκ .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Similar Threads

  1. Fantasy Champions League
    By Parasight in forum Athletics
    Replies: 19
    Last Post: 15-09-2013, 10:51
  2. Replies: 30
    Last Post: 20-08-2013, 11:54
  3. Champions League 2012-2013
    By attila in forum Athletics
    Replies: 218
    Last Post: 28-05-2013, 09:56
  4. Prediction League - Super League 2012-2013
    By Kelldorain in forum Athletics
    Replies: 524
    Last Post: 21-04-2013, 17:51
  5. Νέο Champions League
    By Odonian in forum Athletics
    Replies: 11
    Last Post: 01-12-2007, 18:11

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •