Page 9 of 18 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 258

Thread: Champions League 2013-14

  1. #121
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    4 στους 5 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Katarxas, otan milas me MENA, otan exoume dialogo, kai sou leo oti ta diabazo OLA prin apantiso, tha to pisteyeis. Otan mou kaneis quote ena post mou se ALLO TOPIC, se dialogo pou eixes me ALLO XRHSTH, sto opoio grafo pos nai men de diavasa ola ta sentonia, alla apo auta pou diavasa, katalava oti egrapses ekeino kai to allo, auto den exei kamia ma kamia sxesi me ton dialogo mas sto paron topic.

    Genika i pagia taktiki xethapsimatos palaion post, epilektikon quotes, metafora quotes apo post xriston se alla topic sto paron topic gia na apodeikseis kapoio (?) epixeirima pos faskei kai antifaskei kapoios xristis, einai opos gnorizeis kai o idios pithanotata, aisxri taktiki. Fysika ola mesa sto paixnidi einai, kai ta pairnoume stin plaka, opote pare to pinkaki sou epeidi me eironeutikes petuximena pos de diavazo ola ta post sou, alla telika exo apopsi, alla epi tis ousias, ki o FANTASMAS (a ego eimai autos) sto allo topic me ton amyntiko tou Ari, eixe diabasei ta posts sou prin xsekiniseis na kaneis ta sentonia sou, kai apo ta arxika sou post, itan entelos antitheto to sumperasma apo auto pou theleis na peraseis me to anothi post sou, kai min pas tora na mou ta allakseis kai na ta "eksigiseis" epeidi ekanes allo ena sentoni.

    Stin teliki, kai apo prosopiki empeiria pollon eton (!), otan pidas gia mia kefalia, parolo pou o allos einai psiloteros/se kaluteri thesi/pio kavleouras, KAPOIES FORES tin kefalia tin pairneis esy, giati autos mporei na pidikse se lathos xrono, i mporei na exei aera, h mporei apla na fovithike o kavleouras kai teleutaia stigmi na ekopse to alma tou. An pas na empodiseis kapoion na parei kefalia kai einai emfanis i prothesi sou na MHN pareis mpala, alla na sprokseis/kaneis skamnaki/xoseis kavlaki ston allon paikti, tote einai foul kai kitrini karta, opote de xreiazetai na allaksei kanenas kanonismos. To an efarmozetai o kanonismos h oxi apo tous diaitites sosta, einai ALLO THEMA.

    Oson afora to Champions League, suggnomi alla to myalo mou de mporei na dianoithei oti ekanes thema to an ekanan diloseis h oxi oi podosfairistes kai ta stelexi tou Olympiakou stin Dimosia Tileorasi (ma kala den ekleise h ERT?), to an paraponethikan epeidi o speaker itan fola Pari Sen Zermen, kai genikotera, PALI, GIA MIA AKOMA FORA, ena soro paraskinia, diaplekomena kai koutsompolistika, san gnisios Prasinofrouronian

    Auta ta liga se auto to misanthropiko greeklishio huge piece of sheet

    A kai kalimera, to fagito itan poly oraio e
    The rest is just

  2. #122

    Default

    Katarxas, otan milas me MENA, otan exoume dialogo, kai sou leo oti ta diabazo OLA prin apantiso, tha to pisteyeis. Otan mou kaneis quote ena post mou se ALLO TOPIC, se dialogo pou eixes me ALLO XRHSTH, sto opoio grafo pos nai men de diavasa ola ta sentonia, alla apo auta pou diavasa, katalava oti egrapses ekeino kai to allo, auto den exei kamia ma kamia sxesi me ton dialogo mas sto paron topic.
    Όχι. Ναι είχα διάλογο με άλλο χρήστη, αλλά το θέμα παρέμενε το ίδιο και η ερώτηση σου είχε να κάνει με το ίδιο θέμα. Το σωστό είναι να διαβάσεις όλα τα ποστς μου (και των άλλων) για το θέμα πριν κάνεις παρέμβαση. Έτσι γλυτώνεις το ενδεχόμενο να έχει απαντηθεί, να κάνεις την ίδια ερώτηση με άλλον κλπ. Δεν το έκανες και τσίμπησες άξια ειρωνεία. Με τις υγείες σου.

    Genika i pagia taktiki xethapsimatos palaion post, epilektikon quotes, metafora quotes apo post xriston se alla topic sto paron topic gia na apodeikseis kapoio (?) epixeirima pos faskei kai antifaskei kapoios xristis, einai opos gnorizeis kai o idios pithanotata, aisxri taktiki.
    Αισχρή τακτική είναι να φάσκεις και να αντιφάσκεις με σκοπό να αποδείξεις το οτιδήποτε, ελπίζοντας ότι κανείς δε θυμάται τι έχεις πει.

    o FANTASMAS (a ego eimai autos) sto allo topic me ton amyntiko tou Ari, eixe diabasei ta posts sou prin xsekiniseis na kaneis ta sentonia sou, kai apo ta arxika sou post, itan entelos antitheto to sumperasma apo auto pou theleis na peraseis me to anothi post sou, kai min pas tora na mou ta allakseis kai na ta "eksigiseis" epeidi ekanes allo ena sentoni.
    Δεν πάω να εξηγήσω τίποτα που δεν εξήγησα και εκεί. Ακόμα και αν ήμουν ασαφής στο πρώτο ποστ στο άλλο τόπικ, από τη στιγμή που εξήγησα παρακάτω στον νάθινμαν (εκεί στα σεντόνια που δε διάβασες) θεωρώ ότι είμαι καλυμμένος επαρκώς και δεν χρειάζεται να ξαναπαντήσω σε κάποιον που βαριέται να τα διαβάσει την ίδια ερώτηση.

    Stin teliki, kai apo prosopiki empeiria pollon eton (!), otan pidas gia mia kefalia, parolo pou o allos einai psiloteros/se kaluteri thesi/pio kavleouras, KAPOIES FORES tin kefalia tin pairneis esy, giati autos mporei na pidikse se lathos xrono, i mporei na exei aera, h mporei apla na fovithike o kavleouras kai teleutaia stigmi na ekopse to alma tou. An pas na empodiseis kapoion na parei kefalia kai einai emfanis i prothesi sou na MHN pareis mpala, alla na sprokseis/kaneis skamnaki/xoseis kavlaki ston allon paikti, tote einai foul kai kitrini karta, opote de xreiazetai na allaksei kanenas kanonismos. To an efarmozetai o kanonismos h oxi apo tous diaitites sosta, einai ALLO THEMA.
    Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ. Αυτό δε με κάνει να αλλάξω γνώμη για την ερμηνεία του κανονισμού και κατά πόσο πρέπει να αλλάξει.

    Εγώ θέλω να δίνεται φάουλ και η περίπτωση που πας στη μπάλα (με αντίπαλο που πηδάει κάθετα, έχει δηλαδή κατοχυρωμένο το χώρο του) και δεν την προλαβαίνεις με το κεφάλι. Μπορεί να διαφωνήσει ο οποιοσδήποτε (πχ ότι έτσι θα γίνουν φλώρικες οι διεκδικήσεις και θα μειωθεί το θέαμα), αλλά πιστεύω ότι αν ο αμυντικός ξέρει ότι έτσι και δεν προλάβει μπάλα θα πάρει ο αντίπαλος φάουλ, θα μειωθούν οι επικίνδυνες φάσεις. Αυτό που γίνεται στις διεκδικήσεις με πόδια δηλαδή, δε χρειάζεται αλλαγή κανονισμού, απλά ερμηνείας. Όσο ο αμυντικός ξέρει ότι δεν έχει σημασία αν θα την προλάβει, πηδάει προς τη μπάλα και βλέπουμε, με αποτέλεσμα να έχουμε κάποιες φορές άσχημες συγκρούσεις.

    Δεν ξέρω αν έχεις ασχοληθεί καθόλου με το θέμα του NFL τελευταία και τις μηνύσεις για τα τραύματα στο κεφάλι που έχουν οι παίκτες και τα κουσούρια που τους αφήνουν. Είναι μεγάλο θέμα για να εξηγήσω εδώ, για όποιον ενδιαφέρεται http://en.wikipedia.org/wiki/Concuss...rican_football

    Προφανώς δεν είναι το ίδιο θέμα, αλλά υπάρχει ο εξής παραλληλισμός: Η μια παράταξη θεωρεί ότι το άθλημα πρέπει να αλλάξει για να είναι πιο ασφαλές, η άλλη ότι δεν έχει νόημα γιατί οι συγκρούσεις στο line of scrimmage είναι τόσο εγγενείς στο παιχνίδι που οποιαδήποτε αλλαγή θα άλλαζε τον χαρακτήρα του παιχνιδιού και δε θα είχε την "ομορφιά" που έχει (άρα απλά αρκεί οι παίκτες να γνωρίζουν τους κινδύνους και να υπογράψουν κάποιο waiver). Είναι και τα δυο σοβαρά επιχειρήματα. Για το NFL δεν έχω γνώμη, αλλά για το ποδόσφαιρο, ενώ οι ατυχείς τραυματισμοί στα πόδια είναι μέσα στο παιχνίδι, για μένα όποια προσπάθεια μειώνει τραυματισμούς στο κεφάλι είναι θετική - δεν είναι μέρος του παιχνιδιού οι κουτουλιές, σε αντίθεση με τα κλωτσίδια. :ρ

    Πέρα από την αφορμή του ελληνικού αγώνα, η ιστορία με το NFL ήταν πρόσφατη στο μυαλό μου, γι' αυτό και το έκανα θέμα.

    Να μας μαγειρέψεις μια μέρα.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  3. #123
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    0 στους 5 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    NFL = No Figueroa Left?
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  4. #124

    Default

    Γαμώ τα deal είναι αν ισχύει το ποσό που λένε.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  5. #125
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    0 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by Odonian View Post
    Katarxas, otan milas me MENA, otan exoume dialogo, kai sou leo oti ta diabazo OLA prin apantiso, tha to pisteyeis. Otan mou kaneis quote ena post mou se ALLO TOPIC, se dialogo pou eixes me ALLO XRHSTH, sto opoio grafo pos nai men de diavasa ola ta sentonia, alla apo auta pou diavasa, katalava oti egrapses ekeino kai to allo, auto den exei kamia ma kamia sxesi me ton dialogo mas sto paron topic.
    Όχι. Ναι είχα διάλογο με άλλο χρήστη, αλλά το θέμα παρέμενε το ίδιο και η ερώτηση σου είχε να κάνει με το ίδιο θέμα. Το σωστό είναι να διαβάσεις όλα τα ποστς μου (και των άλλων) για το θέμα πριν κάνεις παρέμβαση. Έτσι γλυτώνεις το ενδεχόμενο να έχει απαντηθεί, να κάνεις την ίδια ερώτηση με άλλον κλπ. Δεν το έκανες και τσίμπησες άξια ειρωνεία. Με τις υγείες σου.
    Nai alla telika, AUTO ENNOOUSES, kai ola sou ta sentonia itan na allakseis kati pou eixes pei kai eixe fanei kapos allios. Opote oute apantithike, oute dieukrinistike. Opote kai na eixa diabasei analytika kathe paparoanalysi meta to arxiko post, to arxiko sou post den allazei, kai me afinei ekplikto, opote kano kai tin paremvasi.

    Quote Originally Posted by Odonian View Post
    Genika i pagia taktiki xethapsimatos palaion post, epilektikon quotes, metafora quotes apo post xriston se alla topic sto paron topic gia na apodeikseis kapoio (?) epixeirima pos faskei kai antifaskei kapoios xristis, einai opos gnorizeis kai o idios pithanotata, aisxri taktiki.
    Αισχρή τακτική είναι να φάσκεις και να αντιφάσκεις με σκοπό να αποδείξεις το οτιδήποτε, ελπίζοντας ότι κανείς δε θυμάται τι έχεις πει.
    Einai ontos. Mono pou otan anaferomaste se duo diaforetika topics kai duo diaforetikous dialogous, den upirxe kanena faskelo kai antifaskelo, kai genika ase, de masao apo tetoies methodous meta apo 10 xronia sto ER. Kane quote ki apo dialogo pou eixame to 2006 gia to derby Olympiakos - Panathinaikos an theleis, i ousia einai pos kathe thema einai ksexoristo kai diaforetiko, kai etsi prepei na ta antimetopizeis. Den prospathisa na apodeikso tipota btw, esy eisai autos pou briskei pantou sunomosies kai poustxies, ego apla meno anaudos me ola auta pou pas kai ksethaveis. Kalo einai na asxoloumaste me ti mpala, alla to teleutaio sou post pou eixe na kanei me sxoliasmo otidipote amigos podosfairikou, prepei na einai kapou apo to 2007 (min kaneis quote kai link se url me pio prosfato sou sxolio e, sxima logou einai)

    Quote Originally Posted by Odonian View Post
    o FANTASMAS (a ego eimai autos) sto allo topic me ton amyntiko tou Ari, eixe diabasei ta posts sou prin xsekiniseis na kaneis ta sentonia sou, kai apo ta arxika sou post, itan entelos antitheto to sumperasma apo auto pou theleis na peraseis me to anothi post sou, kai min pas tora na mou ta allakseis kai na ta "eksigiseis" epeidi ekanes allo ena sentoni.
    Δεν πάω να εξηγήσω τίποτα που δεν εξήγησα και εκεί. Ακόμα και αν ήμουν ασαφής στο πρώτο ποστ στο άλλο τόπικ, από τη στιγμή που εξήγησα παρακάτω στον νάθινμαν (εκεί στα σεντόνια που δε διάβασες) θεωρώ ότι είμαι καλυμμένος επαρκώς και δεν χρειάζεται να ξαναπαντήσω σε κάποιον που βαριέται να τα διαβάσει την ίδια ερώτηση.
    Den eisai katholou kalummenos otan de me kaluptei i eksigisi sou ki auta pou les. Kala kaneis kai exeis polles apopseis gia ti mpala kai kathe ti sxetiko me mpala, alla akoma kai meta apo oles sou tis eksigiseis, kai ton parallilismo me to ENEFEL, den vrisko kamia logiki sto otidipote pou grafeis gia tis diekdikiseis me to kefali. To opoio OLOS TYXAIOS ksekinisei apo mia diekdikisi stin opoia xtypise paiktis tou PANATHINAIKOU ATHLITIKOU OMILOU. Edo kai 10 xronia de se eixa dei na koptesai gia kanenan allon paromoio traumatismo btw. Teleiosan mallon ta themata gia gkrinia kai eprepe na anakalypseis kapoio?

    Quote Originally Posted by Odonian View Post
    Stin teliki, kai apo prosopiki empeiria pollon eton (!), otan pidas gia mia kefalia, parolo pou o allos einai psiloteros/se kaluteri thesi/pio kavleouras, KAPOIES FORES tin kefalia tin pairneis esy, giati autos mporei na pidikse se lathos xrono, i mporei na exei aera, h mporei apla na fovithike o kavleouras kai teleutaia stigmi na ekopse to alma tou. An pas na empodiseis kapoion na parei kefalia kai einai emfanis i prothesi sou na MHN pareis mpala, alla na sprokseis/kaneis skamnaki/xoseis kavlaki ston allon paikti, tote einai foul kai kitrini karta, opote de xreiazetai na allaksei kanenas kanonismos. To an efarmozetai o kanonismos h oxi apo tous diaitites sosta, einai ALLO THEMA.
    Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ. Αυτό δε με κάνει να αλλάξω γνώμη για την ερμηνεία του κανονισμού και κατά πόσο πρέπει να αλλάξει.

    Εγώ θέλω να δίνεται φάουλ και η περίπτωση που πας στη μπάλα (με αντίπαλο που πηδάει κάθετα, έχει δηλαδή κατοχυρωμένο το χώρο του) και δεν την προλαβαίνεις με το κεφάλι. Μπορεί να διαφωνήσει ο οποιοσδήποτε (πχ ότι έτσι θα γίνουν φλώρικες οι διεκδικήσεις και θα μειωθεί το θέαμα), αλλά πιστεύω ότι αν ο αμυντικός ξέρει ότι έτσι και δεν προλάβει μπάλα θα πάρει ο αντίπαλος φάουλ, θα μειωθούν οι επικίνδυνες φάσεις. Αυτό που γίνεται στις διεκδικήσεις με πόδια δηλαδή, δε χρειάζεται αλλαγή κανονισμού, απλά ερμηνείας. Όσο ο αμυντικός ξέρει ότι δεν έχει σημασία αν θα την προλάβει, πηδάει προς τη μπάλα και βλέπουμε, με αποτέλεσμα να έχουμε κάποιες φορές άσχημες συγκρούσεις.
    Opos leo kai parapano, this does not even make any sense.

    Sou mageirevo opote theleis, eimai genika kalos mageiras. Oxi oso kalos oso esy me ta posts kai ta quotes vevaia (!)
    Glarosoupa saresei?
    The rest is just

  6. #126

    Default

    Nai alla telika, AUTO ENNOOUSES, kai ola sou ta sentonia itan na allakseis kati pou eixes pei kai eixe fanei kapos allios. Opote oute apantithike, oute dieukrinistike. Opote kai na eixa diabasei analytika kathe paparoanalysi meta to arxiko post, to arxiko sou post den allazei, kai me afinei ekplikto, opote kano kai tin paremvasi
    Λυπάμαι που δεν καταλαβαίνεις, δεν είναι πρόβλημά μου αυτό.

    Einai ontos. Mono pou otan anaferomaste se duo diaforetika topics kai duo diaforetikous dialogous, den upirxe kanena faskelo kai antifaskelo, kai genika ase, de masao apo tetoies methodous meta apo 10 xronia sto ER. Kane quote ki apo dialogo pou eixame to 2006 gia to derby Olympiakos - Panathinaikos an theleis, i ousia einai pos kathe thema einai ksexoristo kai diaforetiko, kai etsi prepei na ta antimetopizeis.
    Άρα μπορείς να λες αντίθετα πράγματα σε δυο διαφορετικά topics και δεν έχει σημασία, είναι "διαφορετικοί διάλογοι". Wow.

    Den prospathisa na apodeikso tipota btw, esy eisai autos pou briskei pantou sunomosies kai poustxies, ego apla meno anaudos me ola auta pou pas kai ksethaveis.
    Παίζει να μην ξέρεις τι πάει να πει συνωμοσία ε. Ήρεμα, απλές διαφωνίες έχουμε, δεν έγινε και τίποτα.

    Den eisai katholou kalummenos otan de me kaluptei i eksigisi sou ki auta pou les. Kala kaneis kai exeis polles apopseis gia ti mpala kai kathe ti sxetiko me mpala, alla akoma kai meta apo oles sou tis eksigiseis, kai ton parallilismo me to ENEFEL, den vrisko kamia logiki sto otidipote pou grafeis gia tis diekdikiseis me to kefali.
    Δε χρειάζεται να σε πείσω, τη γνώμη μου λέω. Αμφιβάλω αν έχω πείσει τον νάθινμαν πχ, αλλά πιστεύω ότι έχει καταλάβει τι εννοώ τουλάχιστον.

    To opoio OLOS TYXAIOS ksekinisei apo mia diekdikisi stin opoia xtypise paiktis tou PANATHINAIKOU ATHLITIKOU OMILOU. Edo kai 10 xronia de se eixa dei na koptesai gia kanenan allon paromoio traumatismo btw. Teleiosan mallon ta themata gia gkrinia kai eprepe na anakalypseis kapoio?
    Παίρνω πίσω το παραπάνω για τη συνωμοσία, αυτή είναι μια ωραία θεωρία - χωρίς βάση βέβαια.

    Η φάση ήταν η αφορμή και στο μυαλό μου έγινε ο συνειρμός λόγω της ιστορίας με το NFL (που είχα μάθει πρόσφατα από έναν καλεσμένο του Jon Stewart). Οι πιθανότητες η αφορμή να ερχόταν από αγώνα που δεν έπαιζε ο ΠΑΟ είναι μηδαμινές. Champions League φέτος ειδικά δε βλέπω (πέφτει πάνω στη Yoga μου) και από αγώνες πρωταθλήματος προφανώς βλέπω μόνο τον ΠΑΟ. Τέτοιος τραυματισμός φέτος δεν έγινε σε αγώνα του ΠΑΟ σε άλλον παίκτη, πήρα την αφορμή μου και μίλησα.

    Δέκα χρόνια πριν (για την ακρίβεια και έναν χρόνο πριν) δεν είχα την ίδια άποψη για το θέμα. Συγκεκριμένα δεν είχα άποψη, δεν το είχα σκεφτεί καν και απλά έκρινα τις φάσεις με βάση του τι σφυρίζεται. Το σκέφτηκα και πλέον πιστεύω ότι αυτό που σφυρίζεται είναι λάθος. Χρειάζεται μια αφορμή για να εμβαθύνεις σε κάτι.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  7. #127
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    5 στους 5 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    παλια τα φλεημς ειχαν πιο πολυ πλακα
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  8. #128

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Άντε γαμήσου ρε φρικ. :ρ

    Παλιά βλεπόμασταν και λίγο και δε φοβόμασταν μην το "ρε μαλάκα" παρεξηγηθεί. :/

    (ή δε νοιαζόμασταν)
    Last edited by Odonian; 03-12-2013 at 00:46.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  9. #129
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    εγω καλα τα λεγα απο παντα αλλα με κοψατε.

    καλα να παθετε τωρα νεροβραστοι.


    ξερετε ποσους κοκκινους δονητες θα ειχα ποσταρει σε μια πενταετια?
    μεινετε τωρα με τις σουπες σας.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  10. #130

    Default

    Δεν ήταν και πενταετία, κάτι κοντινότερο σε τετραετία μάλλον. Θα είχες ποστάρει ακριβώς 2, γιατί δε νομίζω να είχες τη διάθεση να ποστάρεις για τον καλοπουλο. :ρ

    Έχεις πιθανότατα δίκιο βέβαια στο γενικότερο νόημα του ποστ. Επειδής σε βλέπω έτοιμο να επαναδραστηριοποιηθείς με χαρακτηριστικά μιτσμαννοποστς, το μόνο δίκαιο πιστεύω είναι να πάρω εγώ σειρά να εφαρμόσω το εμπάργκο που είχες μέχρι πρόσφατα in place και να σε ελευθερώσω να εκφραστείς. Τα λέμε σε τέσσερα.
    Last edited by Odonian; 03-12-2013 at 04:22.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  11. #131
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Quote Originally Posted by Odonian View Post
    με χαρακτηριστικά μιτσμαννοποστς
    Δεν εχω κανει ουτε ενα. Τωρα αν δε σας αρεσουν αυτα που λεμε δε σημαινει οτι ειναι "κακα και χαρακτηριστικα υφους"

    να π.χ. οποιος μουτζωσε το NFL = No Figueroa left, τρια ατομα ειναι, αν εχουν τα trackballs να πουν "εγω ημανε", θα τους παρακαλεσω.
    θελω απλα να τους κοροιδευω ως ΧΑΖΟΥΣ. (το κομπλεξικος εννοειται.)
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  12. #132
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    2 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Δεν έχω καταλάβει αν τσακώνεστε ή φλερτάρετε.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  13. #133

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    Quote Originally Posted by Odonian View Post
    με χαρακτηριστικά μιτσμαννοποστς
    Δεν εχω κανει ουτε ενα. Τωρα αν δε σας αρεσουν αυτα που λεμε δε σημαινει οτι ειναι "κακα και χαρακτηριστικα υφους"

    να π.χ. οποιος μουτζωσε το NFL = No Figueroa left, τρια ατομα ειναι, αν εχουν τα trackballs να πουν "εγω ημανε", θα τους παρακαλεσω.
    θελω απλα να τους κοροιδευω ως ΧΑΖΟΥΣ. (το κομπλεξικος εννοειται.)
    +1

  14. #134

    Default

    Μια μικρή διευκρίνηση για χάρη του φίλου Μιτσμανν, για να μην παρεξηγηθώ, τελευταίο ποστ κιόλας.

    Δεν μιλάω για "κακά" ποστς ή κάτι τέτοιο, δε θα έλεγα ποτέ ότι γράφεις κακόβουλα, δεν είσαι τέτοιος άνθρωπος και γι' αυτό σαγαπάμε.

    Για το παράδειγμα που ανέφερες, τίποτα δεν είναι μεμπτό, πέρα από το ότι είναι μέτριο χιούμορ για τα δικά σου δεδομένα. Αλλά δε θα μούτζωνα γι' αυτό, δεν πιάνω ούτε ένα δάκτυλο του ποδώς σου στην αρένα των χιουμοριστικών ποστς (γι' αυτό και δραστηριοποιήθηκα στα χιουμοριστικά signatures που δεν μονοπωλείς).

    Αυτά στα οποία αναφέρομαι είναι εκείνα τα ποστς στα οποία μου μιλάς σα να είμαι το GWF και το leoforos.gr μαζί και μου αποδίδεις πράγματα που δε λέω (κόκκινη Λαγού, Εργοτέλειο παράρτημα κλπ) και τα ποστς τύπου ρόστερ Απόλλωνα και μετά "κάτι ήθελα να δω". Αυτά, με βάση τη μελέτη που έχω κάνει πάνω σου, είναι χαρακτηριστικά μιτσμαννοποστς.

    Δικό σας.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  15. #135
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Ενταξει δεν εχω κατι να απαντησω στα παραπανω, απλα γελαω που ακομα προσπαθεις να μας πεισεις οτι "φασκω και αντιφασκω" επειδη διαφοροποιω την κουβεντα σε ενα τοπικ απο το αλλο. Συμφωνα με σενα, γραφω ΑΝΤΙΘΕΤΑ πραγματα. ΠΑΟ ΜΟΝΟ ΕΣΥ. Μη γραφουμε τα ιδια, κουραση. Οταν λεω για συνομωσιες κτλ, δεν αναφερομαι στα μεταξυ μας, αλλα σε οσα σερνεις κατα καιρους για οτιδηποτε συμβαινει στο ελληνικο ποδοσφαιρο. Ξερω πολυ καλα την εννοια της λεξης, αλλα ευχαριστω για (ενα ακομα) μαθημα ΚΑΙ σε ελληνικα περα απο ποδοσφαιρο, αμερικανικο ποδοσφαιρο, διαλογικες μεθοδους, εκφραση, λεξιλογιο και καποειρα. Ας συμφωνησουμε οτι διαφωνουμε λοιπον, ειλικρινα ξενερωσα με τις απαντησεις σου

Similar Threads

  1. Fantasy Champions League
    By Parasight in forum Athletics
    Replies: 19
    Last Post: 15-09-2013, 10:51
  2. Replies: 30
    Last Post: 20-08-2013, 11:54
  3. Champions League 2012-2013
    By attila in forum Athletics
    Replies: 218
    Last Post: 28-05-2013, 09:56
  4. Prediction League - Super League 2012-2013
    By Kelldorain in forum Athletics
    Replies: 524
    Last Post: 21-04-2013, 17:51
  5. Νέο Champions League
    By Odonian in forum Athletics
    Replies: 11
    Last Post: 01-12-2007, 18:11

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •