(Σορι για την απoυσια τονων, αλλα το συγκεκριμενο εταιρικο πισι εχει καποιο θεμα)

Τελικα ημουν παρων μονο το Σαββατο.

3fold Pain, πιτσιρικαδες που εφτασαν με χρονομηχανη απο το 2000, Korn-ικο κατα βαση nu-metal με ανταξιο του ειδους frontman, διασκευη System of a Down και περι ορεξεως και ολα αυτα.
Voldera Cult, αυτο το post-hardcore/metalcore/ξερωγωτι, ενδιαφερουσες συνθεσεις, ωραιοι παιχτες, ωραιος τραγουδιστης αλλα not my cup of tea επισης. Για τους οπαδους του ειδους πρεπει να λενε, κρινοντας απο τις αντιδρασεις του κοινου.
Lunatic Medlar, ογκωδης ηχος, σκηνικη παρουσια, αλλα πολυ math για μενα
Show Your Face, ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ, ΑΠΛΑ ΟΧΙ.
Acid Death, παλιες καραβανες και ολα αυτα, ναι, αλλα μου φανηκε ατελειωτο το σετ τους. Γιατι ρε παιδια δεν παιρνετε εναν τραγουδιστη; Πιστευω θα εδενε καλυτερα ολο το πραγμα απο πλευρας αποδοσης (συγνωμη αλλα το χειλοφωνο και τα distorted με πεταλακι φωνητικα ειναι εντελως αντιτουριστικα) αλλα και σκηνικης παρουσιας. Ο κοσμος γουσταρε, αλλα εγω δεν. Next time ισως.
Universe 217. Δυστυχως ακουσα το μεγαλυτερο μερος του σετ τους πισω απο τη σκηνη γιατι με ειχε κοψει λορδα και η ουρα στα σουβλακια ηταν ατελειωτη. Παρ'ολα αυτα, μιλαμε για show στα γνωστα επιπεδα, με την Τανια να πιανει ανετα απο τις γνωστες ψηλες μεχρι brutal χαμηλες. Μπαντα για live, τι να λεμε.
Agnes Vein. Μπραδεριλικα ρε μαν, τι να λεμε. Μας πηδηξαν στα ορθια. Γιατι να ειναι αυτη η μπαντα στην Ελλαδα, απλα γιατι. Ηχαρα, κομματαρες, sex show, ολα σε ενα.
Lucky Funeral. Ειχα ακουσει το καινουριο album και ελεγα μηπως χανω κατι, αλλα μετα και τη ζωντανη εμφανιση το αποφασισα. Δε μου καθισε καλα η νεα τους μουσικη κατευθυνση δυστυχως, και επισημα πια. Απο σκηνικη παρουσια λιγο στατικοι μου φανηκαν γενικα, αλλα τεσπα, οι οπαδοι το χαρηκαν καταπως φανηκε, οποτε σκαω.

Γενικα κορυφαια φαση σαφως, ο χωρος σουπερ, πολλες μπιρες (φτηνες 2,5 ευρω; χμμμ) και σουβλακια. Παραμενει το κορυφαιο εγχωριο underground festival χαλαρα. Πετυχα και Leech, εμαθα οτι υπηρχαν κι αλλοι ERιτες αλλα δεν εγινε τροπος καθως ημουν περα-δωθε συνεχεια.
Πειτε καποιος και για τη 2η μερα, ιδιαιτερα για Wreckage.