Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 142

Thread: Orange Is the New Black

  1. #31
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    έχουν κυκλοφορήσει όλα τα επεισόδια αλλά προσωπικά περιμένω να περάσουν μια δυο μέρες γιατί ό,τι έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής είναι ψιλοπροβληματικό

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  2. #32
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by funishment View Post
    έχουν κυκλοφορήσει όλα τα επεισόδια αλλά προσωπικά περιμένω να περάσουν μια δυο μέρες γιατί ό,τι έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής είναι ψιλοπροβληματικό
    κατέβασα το 2HD , στην tv χάνει τον συγχρονισμό φωνή / εικόνας, αλλά στο pc παίζει καλά ...
    Θα επανέλθω
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #33
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    ετελείωσα κι έχω να πω ότι ήταν ισάξια της πρώτης για μένα, ενισχύθηκε η αγάπη μου για Morello και Poussey που έκλεψαν την παράσταση φέτος. λατρείας και ο CO O'Neill (ο αφράτος) που έδωσε ρέστα στο τελευταίο επεισόδιο.

    άντε και του χρόνου, έχουν γυρίσματα αυτές τις μέρες αν δεν κάνω λάθος.

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  4. #34
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Γαμάτη σειρά. Έφυγαν δυο σεζον μέσα σε μια βδομάδα.
    Επίσης

    Spoiler
    τι τέλειο season finale στη δεύτερη!

  5. #35
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Λατρεία σειρά. Υπέροχο φινάλε δεύτερης σεζόν, ναι. Δεν ξέρω ποιον χαρακτήρα συμπαθώ πιο πολύ. Μόνο πινκς.

  6. #36

    Default

    Συμπαθέστατη so far (αρχές δεύτερου κύκλου), όλες τους σχεδόν είναι υπέροχες. Αγαπημένες πουσέι, μπου και μουγκή.
    Αυτό που μαρέσει είναι πως αν και υπάρχει πρωταγωνίστρια και βασικό story, υπάρχει χώρος για ανάπτυξη και παράπλευρων ιστοριών και χαρακτήρων και αυτό γίνεται χωρίς ούτε να κουράζει, ούτε να λες "άντε να δούμε τι γίνεται με την τσάπμαν".
    Spoiler
    Στα αρνητικά το ότι η 1η σεζόν τελείωσε εντελώς ξυνά και όπως - όπως, βέβαια αυτό ήρθε να μαζέψει το πρώτο μισάωρο του s02e01, αναμένω να δει τι θα γίνει με μαλακισμένη άλεξ.


    Πάει και στους σωσίες:

    η σούζαν η φύλακας


    με
    Spoiler
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  7. #37
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Πολυ ωραιο ειναι αυτο ε! Δε νομιζω να το εχει αναφερει κανεις σας ως τωρα, αλλα οσον αφορα το φορματ, μου θυμιζει τερμα LOST απλα αντι για βασανισμενες ψυχες πανω σε ενα νησι και flashbacks με το πως κατεληξαν εκει, βλεπεις βασανισμενες ψυχες σε γυναικειες φυλακες και flashbacks με το πως κατεληξαν εκει. Ιουνιο ερχεται η τριτη σεζον ολοκληρη στο Netflix κλασικα, μεχρι τοτε θα εχω τελειωσει ανετα τις πρωτες δυο σεζον (Μεσα στο Μαρτιο βασικα λογικα). Πολλες ειναι λατρειες αλλα αγαπημενη μου ως τωρα αυτη φυσικα:






    Και προφανως λατρευουμε απο παλιοτερα και HIMYM αλλα και 70s Show την Laura Prepon.

    Spoiler

  8. #38
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Η Prepon είναι ονείρωξη

  9. #39
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Πολυ ωραιο ειναι αυτο ε! Δε νομιζω να το εχει αναφερει κανεις σας ως τωρα, αλλα οσον αφορα το φορματ, μου θυμιζει τερμα LOST απλα αντι για βασανισμενες ψυχες πανω σε ενα νησι και flashbacks με το πως κατεληξαν εκει, βλεπεις βασανισμενες ψυχες σε γυναικειες φυλακες και flashbacks με το πως κατεληξαν εκει. Ιουνιο ερχεται η τριτη σεζον ολοκληρη στο Netflix κλασικα, μεχρι τοτε θα εχω τελειωσει ανετα τις πρωτες δυο σεζον (Μεσα στο Μαρτιο βασικα λογικα). Πολλες ειναι λατρειες αλλα αγαπημενη μου ως τωρα αυτη φυσικα:






    Και προφανως λατρευουμε απο παλιοτερα και HIMYM αλλα και 70s Show την Laura Prepon.

    Spoiler

    τι lost ρε αμπαλε ; Οταν τα κανε αυτα το OZ ...
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  10. #40
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Το Οζ ομως εχει αναφερθει ηδη σε καποια ποστς, και μαλιστα αναφερθηκε και το αστειακι που εκαναν οι ιδιοι δημιουργοι του OITNB για αυτο.... αντιδραση για την αντιδραση?

  11. #41
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Α ναι αφού τα έχουμε πει αυτά, όλα Lost θυμίζουν. Και αυτό, και το Galactica. Και όσα δε θυμίζουν είναι μάπα.

  12. #42
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    αντιδραση αντιδραση το μονο που θα κανω αντιδραση αντιδραση μετα ΙΣΩΣ πεθανω
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  13. #43
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Α ναι αφού τα έχουμε πει αυτά, όλα Lost θυμίζουν. Και αυτό, και το Galactica. Και όσα δε θυμίζουν είναι μάπα.
    Αχρειαστη εξυπναδα, αν θελεις να αντικρουσεις αυτο που εγραψα, τοτε βρες κατι πραγματικο κι οχι τη Δευτεριατικη πρωινη ειρωνεια επειδη βαριεσαι στη δουλεια

    ΥΓ. Θα ηθελε παρα πολυ να θυμιζει Lost το BSG, τοτε μπορει να βλεποταν και μετα τον δευτερο κυκλο

  14. #44
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    ΥΓ. Θα ηθελε παρα πολυ να θυμιζει Lost το BSG,
    Είναι κάτι που έχεις πει ο ίδιος, ίσως όχι σε αυτό το φόρουμ, αλλά μην το αρνείσαι.



    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    τοτε μπορει να βλεποταν και μετα τον δευτερο κυκλο
    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Και όσα δε θυμίζουν είναι μάπα.
    Ξεκουράζω το κιβώτιό μου.

  15. #45
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Αμα δεν επιασες το αυτοσαρκαστικο αστειακι του υστερογραφου μου, δε σου φταιει κανεις

    Δεν το θυμαμαι να το λεω αυτο που λες, αλλα μπορει και να το ειπα. Ανθρωποι ειμαστε, αλλαζουμε αποψεις, συμβαινει πολλες φορες. Ακομα και να το εχω πει πριν 5 χρονια, το οτι το θυμασαι αλλα και ερχεσαι να το αναφερεις στο ασχετο εντελως, ε ξερω γω... ρηλαξ. Εγραψα κατι περιεργο στο ποστ που εκανα για το OITNB? Αν ναι, πεστο μου. Δε θυμιζει ΛΟΣΤ το ΦΟΡΜΑΤ? Αν οχι, πεστο κι αυτο ρε παιδι μου. Γενικα ορεξατοι ξυπνησατε βλεπω, εχετε ορεξη για αντιπαραθεση, αλλα εγω δεν εχω καμια... οποτε παω να το επομενο επεισοδιο

    Πες καλυτερα για λατρεια Laura Prepon κι ασε τα μιση

Similar Threads

  1. Clockwork Orange
    By Nothingface in forum General Discussion
    Replies: 10
    Last Post: 03-05-2010, 16:11
  2. [Cinema] Orange County (2002)
    By BURNIN AMBITION in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 1
    Last Post: 09-03-2009, 02:03
  3. Orange Fever
    By jezuz in forum Musicians Chat
    Replies: 199
    Last Post: 28-07-2008, 23:14
  4. ORANGE ROCKER 30W
    By jkstigma in forum Musicians Chat
    Replies: 18
    Last Post: 18-07-2007, 01:31
  5. Orange Goblin
    By Neuroscar in forum Live & Events Talk
    Replies: 7
    Last Post: 15-05-2007, 04:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •