Results 1 to 8 of 8

Thread: Κλείνουν το google reader...

  1. #1
    σκληρόκαρδος χρυσοκούκης Kingdom Gone's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Lebanon Hangover
    Posts
    5,546

    Default Κλείνουν το google reader...

    ...κλείνουν και τον τάφο τους.


    Έχει βρει κανείς κάποιον καλό αντικαταστάτη;
    After the Triumph of Your Birth.

  2. #2
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    Γενικά είμαι της συνήθειας σε κάτι τέτοια, οπότε θέλω κάτι που να έχει όσο το δυνατόν λιγότερες αλλαγές και παρόμοιο layout με το google. Το feedly έχει αρκετές δυνατότητες και μάλλον είναι αυτό που θα πάω, αλλά εκτός του ότι είναι αρκετά διαφορετικό, δεν μου αρέσει
    α) ότι είναι λίγο πιο αργό
    β) ακόμα αρκετά bugs με το mark as unread ή όταν κάνεις refresh να βγάζει πράγματα που διάβασες σαν unread

    από 'κει και πέρα:
    http://theoldreader.com/ είναι ουσιαστικά η έκδοση πριν το update του 2011(?). Θα ήταν αυτό που θα χρησιμοποιούσα (γιατί γενικά θέλω κάτι που να φέρνει στο google reader όσο περισσότερο γίνεται) αλλά αργεί στα updates και γενικά μου φαίνεται αρκετά ερασιτεχνικό
    http://www.feedspot.com/ αρκετά λιτό και φέρνει νομίζω στον google reader περισσότερο απ'όλα. Όμως έχει premium για full features οπότε λολ (γίνεται να φτιάξεις 10 mails και να κάνεις invites για το πάρεις έτσι, αλλά δεν πρόκειται να μπω σε τέτοια διαδικασία)

  3. #3
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    μόνο feedly, το κάνεις λευκό και title only view κι έγινες, σαν να μην άλλαξε τίποτα. το χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα που ανακοινώθηκε ότι θα κλείσουν τον greader χωρίς κανένα πρόβλημα και τώρα που μεταφέρθηκε στο cloud δεν νομίζω ότι υπάρχει σοβαρός λόγος να δοκιμάσεις κάτι άλλο. πούλο Google.

    και δε μου βγάζει καν τα bugs του kelldorain. το μόνο που πραγματικά λείπει είναι το search μέσα στα feeds σου αλλά το δουλεύουν και κάποια στιγμή πιστεύω θα το δούμε. και γενικά είναι πολύ μάστορες και δίνουν σημασία στο feedback και τις προτάσεις των χρηστώνε.

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  4. #4
    Son of the Northstar Once_Emperor's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Planet Algol
    Posts
    1,820

    Default

    Οld reader όταν είμαι στο PC και Feedly για κινητό/tablet. Και τα δύο παίζουν καλά αλλά είναι λίγο θέμα πως τα κρατάς in sync.
    We revel in our time.

  5. #5
    σκληρόκαρδος χρυσοκούκης Kingdom Gone's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Lebanon Hangover
    Posts
    5,546

    Default

    Το μεγαλύτερο μου πρόβλημα με το greader είναι πως μετά από 30 μέρες μαρκάριζε τα ποστ αυτόματα ως διαβασμένα, ελπίζω να μη το κάνουν αυτό αυτά που λέτε.
    After the Triumph of Your Birth.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by funishment View Post
    μόνο feedly, το κάνεις λευκό και title only view κι έγινες, σαν να μην άλλαξε τίποτα. το χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα που ανακοινώθηκε ότι θα κλείσουν τον greader χωρίς κανένα πρόβλημα και τώρα που μεταφέρθηκε στο cloud δεν νομίζω ότι υπάρχει σοβαρός λόγος να δοκιμάσεις κάτι άλλο. πούλο Google.

    και δε μου βγάζει καν τα bugs του kelldorain. το μόνο που πραγματικά λείπει είναι το search μέσα στα feeds σου αλλά το δουλεύουν και κάποια στιγμή πιστεύω θα το δούμε. και γενικά είναι πολύ μάστορες και δίνουν σημασία στο feedback και τις προτάσεις των χρηστώνε.
    στην περίπτωση που μετά το λογκιν με το λογαριασμό google δεν έχει φορτώσει κανένα feed ξέρουμε τι γίνεται; ή υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις import το takeout του greader που εγώ δε βλέπω;
    γιατί είμαι σε φάση ν'αρχίσω να ρίχνω μπουνιές στην οθόνη
    a monkey in silk is a monkey no less

  7. #7
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    για δες εδώ http://cloud.feedly.com/#cortex

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  8. #8

    Default

    :* μόλις έσωσες ένα συνάνθρωπο από νευρικό κλονισμό. Ευχαριστώ!
    a monkey in silk is a monkey no less

Similar Threads

  1. E-book reader
    By casshern in forum PC & Games
    Replies: 60
    Last Post: 08-11-2018, 21:54
  2. Κλείνουν τον Ιό της Ελευθεροτυπίας!!!!!
    By Candiru in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 16
    Last Post: 26-11-2010, 20:31
  3. [Cinema] The Reader (2008)
    By Dythor in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 10
    Last Post: 01-04-2009, 17:27
  4. The Reader / Σφραγισμένα χείλη
    By enitharmon in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 3
    Last Post: 20-01-2009, 07:23
  5. Microsoft Reader
    By Phoebus in forum Literature
    Replies: 5
    Last Post: 29-10-2004, 12:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •