Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 52 of 52

Thread: το ενοίκιον

  1. #46
    Member b0f0r's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    know-where
    Posts
    30

    Default

    Ψάχνοντας στις 3 πρώτες σελίδες της γενικής συζήτησης, δε βρήκα πιο ταιριαστό τόπικ για να αναπτύξω την απορία μου. Οπότε τη θέτω εδώ:

    Σε ενα "απενεργοποιημένο" σπίτι, όταν του ανοίξεις ξανά τη ΔΕΗ για να γίνει κατοικήσιμο, ενεργοποιείται αυτόματα (λόγω του ανοίγματος της ΔΕΗ) κάποιος έξτρα φόρος? Τα χαράτσια πχ, έρχονταν με το λογαριασμό της ΔΕΗ, αλλά νομίζω πως μετά αποσυνδέθηκαν από εκεί?
    Έξτρα ερώτηση: Πώς μετράει η ΔΕΗ σε συνάρτηση με τα τετραγωνικά ενός σπιτιού?
    Γενικά, ένα ιδιόκτητο σπίτι τι φόρους έχει? Φόρο ακίνητης περιουσίας? Τον οποίο πληρώνεις έτσι κι αλλιώς, άμα έχεις στο όνομα σου ένα ακίνητο?

    (Συνοπτικά, τα βήματα επανασύνδεσης ρεύματος σε ένα σπίτι, εδώ ---> http://www.diekpereoseis.gr/yphresie...ndesi-revmatos
    Αν κάποιος/α έχει ιδέα απ' τη διαδικασία, θα 'τανε χρήσιμο να ρίξει οποιαδήποτε σχετική συμβουλή)

    Και για να βάλω και μια ον-τόπικ νότα στο ποστ, υπάρχει κάποια εξέλιξις στο θέμα με το ερ-μπι-εν-μπι? Τι τιμές παίζουν σε ελλάδα/γιούρωπ? Έχετε υπόψη ενοικιάσεις διαμερισμάτων για πολύ καιρό εδώ ή αλλού? Εξακολουθεί να ειναι δημοφιλής τρόπος διαμονής? Είχε ακουστεί ότι θα ελεγχθεί πιο αυστηρά νομίζω. Υπό ποιες προϋποθέσεις είναι ποινικά κολάσιμον?!

  2. #47
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Η κυβέρνηση συζητάει για ένα 5% στο rbnb. Εχει γαμηθεί ο δίας γενικώς απο ενοικιάσεις μεσω της πλατφορμας. Τιμές αναλόγως το τι θα νοικιάσεις. γενικώς συμφέρει. Προς το παρόν νομίζω είναι γκρίζα ζώνη οι ενοικιάσεις.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  3. #48
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Για πείτε αν κάποιος ξέρει / έχει γνωστό να νοικιάζει νότια (Βουλα/Βαρη/Βαρκιζα/Βουλιαγμένη, αλλά ίσως και προς Γλυφάδα Αργυρούπολη) κάτι όχι κάτω από 50τμ όχι πάνω από 65-70 τμ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  4. #49
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Επίσης αν κανείς έχει κανά γραφείο για ενοικίαση. Όχι πάνω από 250 ευρώ και χώρο για 3-4 άτομα.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #50
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Νοικοκυραίοι νοικάρηδες οι μέρες της αφθονίας σας είναι μετρημένες.
    Spoiler
    Last edited by paddy honey; 01-03-2017 at 16:06.

  6. #51
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    μιά γωνίτσα ψάχνουμε να στεγάσουμε τον έρωτά μας για την επιχειρηματικότητα και την ανάπτυξη!
    1) e4, c5
    2) Νf3

  7. #52
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Για πείτε αν κάποιος ξέρει / έχει γνωστό να νοικιάζει νότια (Βουλα/Βαρη/Βαρκιζα/Βουλιαγμένη, αλλά ίσως και προς Γλυφάδα Αργυρούπολη) κάτι όχι κάτω από 50τμ όχι πάνω από 65-70 τμ
    θα εχω το νου μου αγαπη
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •