Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Τhe spoiler tag

  1. #16
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    σπόιλερ για το arrested development που προειδοποιούσε ότι ακολουθούσε οφφτόπικ σπόιλερ για τα βιβλία του
    game of thrones
    μέσα σε εκείνο το σπόιλερ έλεγε ότι για να ανοίξεις το αποκάτω σπόιλερ πρέπει να έχεις τελειώσει το 5ο βιβλίο για να το ανοίξεις
    το τρίτο nested spoiler είναι το επίμαχο

    και φταίω εγώ μετά
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  2. #17

    Default

    ftes pou ferese san 15xrono
    Yippee-ki-yay, motherfucker.

  3. #18
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    ...όλο αυτό το ντράμα για μία τρολλιά που δε χρειαζόταν καν να δεις αν δεν επέμενες καναδυο φορές και εγώ είμαι το 15χρονο

    ο άλλος είπε ότι με έχει βάλει στη μαύρη λίστα κι ότι μου αξίζει να μου παραμορφωθεί η μούρη (σβήνοντας μετά το ποστ γιατί κατάλαβε τι έκανε) γιατί σποϊλεριάστηκε

    μπουχου μαλάκα
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  4. #19
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    το ποστ το έσβησα επειδή δεν κόλλαγε η φωτογραφία που πόσταρες με αυτό που είπα, κανονικά σε φανταζόμουν με καυτό χρυσάφι στη μούρη να ουρλιάζεις.
    ο spiritcrusher όμως με χαρακτήρισε παρορμητικό, κι όντως αυτή ήταν απλά μια παρόρμηση, δεν θέλω το κακό σου, μόνο την απομάκρυνση σου από το φόρουμ, λολ!

    εν τω μεταξύ η αντίδραση μου για το σπόιλερ που έκανες ήταν από τις πιο ήπιες που θα μπορούσε να έχει κάποιος, τυχερός είσαι που έκανε edit ο antimusic και δεν την έπαθαν κι άλλοι με τη μαλακία σου.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  5. #20
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default

    me kindino na apofortisw to drama, yparxei to endexomeno na kanate kai oi dyo malakia ws ena va8mo. na ginei h mirasia kai pame parakatw.

  6. #21

    Default

    γελάω με την έξαρση ήθους πάντως.

    4 facts

    α) έγραψες spoiler άλλης σειράς σε θρεντ διαφορετικής σειράς (παράλογο εκτός αν έχεις σκοπιμότητα)
    β) έγραψες σημαντικό σπόιλερ, παρόλο που τρια χρόνια γκρινιάζει όλος ο κόσμος ειδικά για τη συγκεκριμένη σειρά (σκοπιμότητα; )
    γ) έγραψες spoiler για την πιο αντι-spoiler σειρά που παίζεται τώρα. αν έβαζες πχ για την α,β δευτεράντζα δεν θα τό'λεγα, αλλά εδώ θα το πω: σκοπιμότητα
    δ) επέτυχες το σκοπό λοιπόν και κέρδισες. (και μας δίδαξες και ένα σπουδαίο πράγμα για τα spoilers). χαρά παντού.

    τέλος και παμ' παρακάτ'
    Last edited by alaiah; 28-05-2013 at 19:17.
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  7. #22
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    είσαι σοβαρός; είναι απλά ένα γαμημένο έργο πώς κάνεις έτσι;
    έχεις δει τι γράφει στα οπισθόφυλλα των βιβλίων στην αγγλική έκδοση;

    και δεν έχει καν σπόιλερ έτσι φάτσα φόρα το δείχνει. στο σημείο μάλιστα που υποτίθεται έχει ακριβώς το σκοπό για να το διαβάζει ο κόσμος και να ψηθεί να τα αγοράσει

    μην τα δεις, γιατί αν έτσι αντιδράς ήπια θα φτάσεις στο σημείο να ανατινάξεις τον εκδοτικό οίκο και η τρομοδίκη σε αμερική και αγγλία είναι άσχημο πράγμα.

    Ένας φίλος μου πιχί την έπαθε έτσι: ήμασταν στην παραλία, κι εκεί που δεν τον βλέπω παίρνει το βιβλίο και διαβάζει το οπισθόφυλλο που αποκαλύπτει έναν ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟ φόνο. Στο μυαλό σου δηλαδή φταίω που είχα το βιβλίο σε κοινή θέα μπροστά σε άτομα που δεν το είχαν διαβάσει.
    Αν ήσουν εσύ τι θα συνέβαινε, θα τις παίζαμε;
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  8. #23
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    [Dythor]Άσε που παρουσιάζει τον εαυτό του ως θύμα, λέγοντας πως "πηγαίνατε γυρεύοντας"... ban σε κάθε μαλάκα φαλλοκράτη[/Dythor]

  9. #24
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    τελευταία απάντηση επειδή θες να έχεις τον τελευταίο λόγο και δεν έχω όρεξη να το κουράζω άλλο, εφόσον μάλιστα δεν καταλαβαίνεις την μαλακία σου.
    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    είσαι σοβαρός; είναι απλά ένα γαμημένο έργο πώς κάνεις έτσι;
    αν ήθελα να μου πουν για όλα τα έργα τι γίνεται, δεν θα τα έβλεπα, θα ρωτούσα το τέλος.

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    έχεις δει τι γράφει στα οπισθόφυλλα των βιβλίων στην αγγλική έκδοση;
    έχω μόνο τις αγγλικές εκδόσεις, κι όχι δεν διαβάζω τι γράφει γιατί δεν θέλω να φάω πιθανό σπόιλερ (τα βιβλία πίσω γράφουν ορισμένα γεγονότα από το περιεχόμενο εντός).

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    μην τα δεις, γιατί αν έτσι αντιδράς ήπια θα φτάσεις στο σημείο να ανατινάξεις τον εκδοτικό οίκο και η τρομοδίκη σε αμερική και αγγλία είναι άσχημο πράγμα.
    συμφωνώ, δεν τα βλέπω, ευχαριστώ για την συμβουλή.

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    Ένας φίλος μου πιχί την έπαθε έτσι: ήμασταν στην παραλία, κι εκεί που δεν τον βλέπω παίρνει το βιβλίο και διαβάζει το οπισθόφυλλο που αποκαλύπτει έναν ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟ φόνο. Στο μυαλό σου δηλαδή φταίω που είχα το βιβλίο σε κοινή θέα μπροστά σε άτομα που δεν το είχαν διαβάσει. Αν ήσουν εσύ τι θα συνέβαινε, θα τις παίζαμε;
    αν μ'ενδιέφεραν τα βιβλία, δεν θα διάβαζα το οπισθόφυλλο αλλά το βιβλίο. αν είχα άγνοια αλλά μετά από καιρό τα έπιανα, θα άντεχα το βάρος αυτού που διάβασα. αυτό που δεν αντέχω είναι να κρατάω τα αυτιά μου κλειστά, να μένω έξω από συζητήσει γραπτές και προφορικές, έξω από θρεντς, κι επειδή κάποιου του καύλωσε να κάνει χαβαλέ, να διαβάσω ένα από τα μεγαλύτερα σπόιλερς που έχει αυτή η σειρά.

    http://www.youtube.com/watch?feature...T5m0nKUI#t=84s
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  10. #25
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Quote Originally Posted by alaiah View Post
    γελάω με την έξαρση ήθους πάντως.

    4 facts

    α) έγραψες spoiler άλλης σειράς σε θρεντ διαφορετικής σειράς (παράλογο εκτός αν έχεις σκοπιμότητα)
    β) έγραψες σημαντικό σπόιλερ, παρόλο που τρια χρόνια γκρινιάζει όλος ο κόσμος ειδικά για τη συγκεκριμένη σειρά (σκοπιμότητα; )
    γ) έγραψες spoiler για την πιο αντι-spoiler σειρά που παίζεται τώρα. αν έβαζες πχ για την α,β δευτεράντζα δεν θα τό'λεγα, αλλά εδώ θα το πω: σκοπιμότητα
    δ) επέτυχες το σκοπό λοιπόν και κέρδισες. (και μας δίδαξες και ένα σπουδαίο πράγμα για τα spoilers). χαρά παντού.

    τέλος και παμ' παρακάτ'
    εγώ αυτό που περίμενα ήτανε τα άτομα που καίγονται να μάθουν τι θα γίνει να ζοριστούν λίγο και τότε θα ήταν όσο αστείο χρειάζεται

    θα ήμουν ευχαριστημένος και με το να βρεθεί κάποιος μαλάκας που θα το ανοίξει και να κράζει τον εαυτό του για το τι μαλακία έκανε
    το να γίνει αυτός ο κακός χαμός έχει να κάνει με το πόσο στα σοβαρά παίρνουμε τον εαυτό μας στο ίντερνετ

    Στον 12άστερο
    συγγνώμη κιόλας δηλαδή που εμείς το'χουμε διαβάσει πιο νωρίς και το συζητάμε μπροστά σου, δεν ξέραμε να σου ζητήσουμε την άδεια
    Last edited by rat_poison; 28-05-2013 at 19:31.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    είσαι σοβαρός; είναι απλά ένα γαμημένο έργο πώς κάνεις έτσι;
    έχεις δει τι γράφει στα οπισθόφυλλα των βιβλίων στην αγγλική έκδοση;

    και δεν έχει καν σπόιλερ έτσι φάτσα φόρα το δείχνει. στο σημείο μάλιστα που υποτίθεται έχει ακριβώς το σκοπό για να το διαβάζει ο κόσμος και να ψηθεί να τα αγοράσει

    μην τα δεις, γιατί αν έτσι αντιδράς ήπια θα φτάσεις στο σημείο να ανατινάξεις τον εκδοτικό οίκο και η τρομοδίκη σε αμερική και αγγλία είναι άσχημο πράγμα.

    Ένας φίλος μου πιχί την έπαθε έτσι: ήμασταν στην παραλία, κι εκεί που δεν τον βλέπω παίρνει το βιβλίο και διαβάζει το οπισθόφυλλο που αποκαλύπτει έναν ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟ φόνο. Στο μυαλό σου δηλαδή φταίω που είχα το βιβλίο σε κοινή θέα μπροστά σε άτομα που δεν το είχαν διαβάσει.
    Αν ήσουν εσύ τι θα συνέβαινε, θα τις παίζαμε;
    χεχ, δεν τα γράφει όμως στα βιβλία του arrested development, ούτε τονίζει τα σημαντικά με παχιά γράμματα.
    και επίσης γιατί αντιδράς έτσι; είπαμε ΚΕΡΔΙΣΕΣ!
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  12. #27
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    Στον 12άστερο
    συγγνώμη κιόλας δηλαδή που εμείς το'χουμε διαβάσει πιο νωρίς και το συζητάμε μπροστά σου, δεν ξέραμε να σου ζητήσουμε την άδεια
    ρε ρόμπα, δεν έκανες καμια συζήτηση, έκανες ένα ξεκάθαρο προκλητικό spoiler.

    συζήτα όσο γουστάρεις, σου υπόσχομαι να μην μπω στο διάβα σου.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  13. #28
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    μήπως κρύβεται κανά γκομενικό κουσκούς από πίσω κι όλα αυτά είναι μια πρόφαση;

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  14. #29
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    εγω δεν ανοιξα το σποιλερ, χοχο.

    παρ ολα αυτα το μονο που καταλαβα ειναι, αντε να τελειωσει η σειρα σε 8 χρονια περιπου, να ησυχασουμε!
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  15. #30

    Default

    Εγώ να ρωτήσω: δηλαδή αν ο άλλος γράψει ότι το παρακάτω spoiler έχει το φινάλε της τάδε σειράς, θα το ανοίξετε; Και εννοώ το κανονικό, όχι το emoticon spoiler.

    Δεν ξέρω τι παίχτηκε με τον rat και δεν έχω καταλάβει χριστό γενικά.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

Similar Threads

  1. [Cinema] War of the Worlds (2005)
    By Phoebus in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 20
    Last Post: 09-06-2010, 00:42
  2. :spoiler: smiley & [spoiler] tag
    By Dragonlord in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 30
    Last Post: 22-02-2010, 11:24
  3. cinema/dvd/tv forum-spoiler tags
    By Bullet in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 6
    Last Post: 13-10-2006, 17:26
  4. SPOILER
    By symposium_lexotanil in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 12-09-2005, 16:15
  5. [Cinema] Ghost World (2001)
    By cancer in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 8
    Last Post: 31-07-2003, 14:44

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •