Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Τhe spoiler tag

  1. #1
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default Τhe spoiler tag

    Με αφορμή αυτό

    θα ήθελα να ρωτήσω τους δημογέροντες του φόρο

    το εν λόγω tag (περιέχει ένα εμότικον μπορεί να ανοιχτεί άφοβα)
    Spoiler




    τι χρισημότητα έχει; υπάρχουν κάποιες οδηγίες για το τι μπορεί να μπει μέσα στο σπόιλερ;

    εγώ πιχί θεωρώ ότι το ευγενικό και το σωστό είναι να λέμε μέχρι πού πρέπει να έχει φτάσει ο άλλος για να το ανοίξει

    να πω ότι δεν έγραφε ότι θα ήτανε οφφτόπικ το σπόιλερ να με σταυρώσετε
    να πω ότι έλεγα ότι θα κάνω σπόιλ το arrested development και έκανα σπόιλ το Dance with dragons, να με σταυρώσετε
    να πω ότι δεν έγραφα μέχρι πού πρέπει να έχεις φτάσει για να το ανοίξεις, πάλι να με σταυρώσετε

    αλλά ρε μαλάκες αλήθεια κλαίγεστε για κάτι που προκαλέσατε εσείς οι ίδιοι στον εαυτό σας
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  2. #2
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Spoiler
    ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ


    Αν το άνοιξες και παρεξηγήθηκες, δε φταίω εγώ. Το προκάλεσες στον εαυτό σου.

    edit:
    Μαζί σου είμαι btw
    Last edited by Parasight; 28-05-2013 at 15:45.

  3. #3
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    δεν ανοίγω ποτέ spoiler που δεν ξέρω τι είναι, οπότε μάλλον δε θα μάθω ποτέ

    ΕΝΤΙΤ: επίσης, το περιεχόμενο φαίνεται στο recent posts άμα είναι στην αρχή, πρόσεξέ το

    έβαλα μέχρι και το απαραίτητο padding για να μη συμβεί αυτό και πάλι κλαίγεστε

    ΕΝΤΙΤ2: Και για να μην κλαίγεστε θα μπορούσα να γίνω πολύ χειρότερος και να σας το χαλάσω τελείως. Πάλι καλά να λέτε
    Last edited by rat_poison; 28-05-2013 at 16:09.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  4. #4
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    πάλι καλά λέμε, ευχαριστούμε που δεν μας αφηγήθηκες τις τελευταίες 100 σελίδες του dance with dragons κλεισμένες σ'ένα spoiler tag στο thread του γαμημένου Arrested Development με την σημείωση - εδώ λέμε για το τέλος του dance with dragons -.

    btw αν οι φιλοδοξίες σου είναι - ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΣΠΟΙΛΕΡΣ ΣΕ ΑΣΧΕΤΑ ΘΡΕΝΤΣ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΠΟΣΕΣ ΠΑΝΔΩΡΕΣ ΚΛΑΙΝΕ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ - σου εύχομαι καλή σταδιοδρομία.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  5. #5
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    οποιος ανοιγει τα σποιλερζ παει γυρεύοντας .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  6. #6

    Default

    χε, μ'αρέσει που συζητάμε θεωρητικά για τα σποιλερς, ενώ αν το σκεφτείς δεν υπάρχει κανένας λόγος για να κάνει αυτό το πράμα ο rat poison (εκτός αν είναι η προσωποποίηση του joffrey ), πέρα από το να δει πόσοι θα την πατήσουν. επομένως εν προκειμένω είμαστε με 12_stars. Ναι δεν είναι αστείο (παρα μόνο για αυτόν που το έκανε προφανώς), και είναι ακόμα πιο γελοίο να βλέπεις μετά ένα δήθεν τόπικ: "ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ τι βαζουμε μέσα σε σπόιλερ...." λιγουλάκι έλεος
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  7. #7
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    δεν έχω ιδέα τι έγινε αλλά δε με νοιάζει κιόλας. Ποστάρω επειδή βλέπω γκρίνια \m/ έτσι για το μπούγιο.
    Κι έχω να πω μόνο πως είμαι με ΦρηκΜπρο. Όποιος τα ανοίγει πάει γυρεύοντας....

    Spoiler
    Last edited by Sotos_The_Tequiler; 28-05-2013 at 17:08.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  8. #8
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    για να μην τρελαίνεστε το
    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    τι χρισημότητα έχει; υπάρχουν κάποιες οδηγίες για το τι μπορεί να μπει μέσα στο σπόιλερ;
    είναι ειρωνικό. δεν το εννοώ, δε θα ρωτήσω κανέναν για το τι θα λέω εφ' όσον δεν προσβάλλω κάποιον.

    κανονικά έχω την εντύπωση ότι μπορούμε να λέμε ό,τι θέλουμε για οτιδήποτε οποιαδήποτε στιγμή και οπουδήποτε αρκεί να μην προσβάλλουμε και απειλούμε τον άλλον. ΑΠΟ ΕΥΓΕΝΕΙΑ βάζουμε το σπόιλερ ταγκ για να μη σας ΧΑΛΑΣΟΥΜΕ ΤΗ ΦΑΣΗ, θυσιάζοντας λίγο από την αναγνωσιμότα της συζήτησης. όσο περισσότερο τσιρίζετε για κάτι που εσείς χαλάσατε στον εαυτό σας, τόσο πιο νόημα αποκτάει το θρεντ.

    Δε θα απολογηθώ εγώ για τη δικιά σου αντίφαση ναι μεν να μη θέλεις επ' ουδενί να φας σπόιλερ, αλλά να θες και να ανοίγεις και όλα τα σπόιλερ ταγκς.
    Εμ γαλάτα, εμ μαλλάτα και τ' αρνιά θηλ'κά που λεν και στο χωριό μου. (που για τους πρωτευουσιάνους θα πει ότι θέλουμε τα πρόβατά μας να βγάζουν και μαλλί και γάλα και να γεννάν και θηλυκά. Όλα δικά μας δηλαδή)
    Μήπως να φτιάξουμε ένα ειδικό διαδικτυακό σύμπαν το οποίο να περιέχει μονάχα σπόιλερ που μπορείς να ανοίξεις;

    υπάρχει ολόκληρο a wiki of ice and fire, θα πας να τους πεις να το κάνουν έντιτ γιατί μπορεί να μπεις τυχαία και να δεις κάτι που δεν πρέπει ψάχνοντας πιχί κάτι για χαρακτήρα που δε θυμάσαι;
    Last edited by rat_poison; 28-05-2013 at 17:32.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  9. #9
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    δεν μπήκα στο a wiki of ice and fire για να σποιλεριαστώ (αν και ένας μαλάκας γνωστός μου δεν διαβάζει τα βιβλία αλλά βλέπει τα γεγονότα από κει μέσα μ'έχει σποιλεριάσει επειδή του είπα - διαβάζω το τρίτο βιβλίο -).
    δεν μπήκα στο θρεντ των βιβλίων, γιατί δεν θέλω να μπω να σποιλεριαστώ.
    μπήκα στο θρεντ του arrested development και έφαγα σπόιλερ για το γαμημένο dance with dragons. αν επιμείνεις είσαι απλά βλάκας και χάνω πάσα ιδέα.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  10. #10
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    κρετινισμός.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  11. #11
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    τελικά ποιός έχει περίοδο;
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  12. #12
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Γελάω με την όλη φάση γιατί μου θυμίζει εκείνο που στο ρότζερ ράμπιτ και σε άλλα καρτούν όταν τους ζωγραφίζουν ένα κουμπί και από δίπλα έχει μια επιγραφή που λέει don't push this button κι αυτά ζορίζονται ζορίζονται γιατί ξέρουν ότι δεν πρέπει γιατί θα πάθουν κακό αλλά μετά το πατάνε
    oops, σπόιλερ για το ρότζερ ράμπιτ σε ένα θρεντ που δεν είχε σχέση, την έκανα πάλι τη μαλακία
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  13. #13
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    τωρα πηρα χαμπαρι οτι το σποιλερ ηταν για game of thrones.. οτι να ναι.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  14. #14
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    επειδή έκανε έντιτ ο ρινς δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι παίχτηκε. είχε ή δεν είχε βάλει ο rat_poison μέσα στο πρώτο spoiler tag προειδοποίηση ότι ακολουθεί άλλο spoiler tag που αφορά τα βιβλία Game of Thrones; δηλαδή, είναι μαλάκας ή όχι;

    απλά απαράδεκτο το προτελευταίο του ποστ.
    Last edited by Ghoul; 28-05-2013 at 18:05.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  15. #15
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    Γελάω με την όλη φάση γιατί μου θυμίζει εκείνο που στο ρότζερ ράμπιτ και σε άλλα καρτούν όταν τους ζωγραφίζουν ένα κουμπί και από δίπλα έχει μια επιγραφή που λέει don't push this button κι αυτά ζορίζονται ζορίζονται γιατί ξέρουν ότι δεν πρέπει γιατί θα πάθουν κακό αλλά μετά το πατάνε
    oops, σπόιλερ για το ρότζερ ράμπιτ σε ένα θρεντ που δεν είχε σχέση, την έκανα πάλι τη μαλακία
    Se mia prospa8ia na valw to li8araki mou sto olo drama, na pw oti efoson ikseres ta parapanw, nomizw oti to spoilerpost sou ginete kai sadistiko ektos apo malakia.
    Genika oti eipe o alaiah.

Similar Threads

  1. [Cinema] War of the Worlds (2005)
    By Phoebus in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 20
    Last Post: 08-06-2010, 23:42
  2. :spoiler: smiley & [spoiler] tag
    By Dragonlord in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 30
    Last Post: 22-02-2010, 10:24
  3. cinema/dvd/tv forum-spoiler tags
    By Bullet in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 6
    Last Post: 13-10-2006, 16:26
  4. SPOILER
    By symposium_lexotanil in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 12-09-2005, 15:15
  5. [Cinema] Ghost World (2001)
    By cancer in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 8
    Last Post: 31-07-2003, 13:44

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •