Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60

Thread: τα μουνοπανα της wind

  1. #1
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default τα μουνοπανα της wind

    δεν εχω χρονο να κανω αναλυτικο ποστ αλλα σιγουρα δε παιζει να μη σας εχουν σπασει και εσας τα αρχιδια. με λιγο ψαξιμο ειναι εδω και καιρο τακτικη τους να σας λιωνουν στα τηλεφωνα. εμενα πχ στο κινητο στανταρ καθε παρασκευη θα παρουν απο το ιδιο νουμερο 211 και κατι αλλα, και στανταρ και μια φορα τη βδομαδα στο σταθερο. οποτε τους εχω ποει που βρηκατε το νουμερο το κλεινουν. τους εχω πει βγαλτε με απο τη λιστα,αλλα αρχιδια. τους βριζω τιποτα...

    ο φρικ τους κανει το σκυλο και γαβγιζει οποτε παιρνουν (παιζει να το ξεπατικωσε απο σιξ φιτ αντερ λολ)

    πειτε αν καταφερατε να γλιτωσετε, πειτε αν ξερετε που ειναι το τηλεφωνικο τους κεντρο να παω να τα κανω ολα πουτανα ή πειτε τι αλλο να κανω. ειναι τραγικο να σεπ αιρνει μεγαλη (υποτιθεται) εταιρια και να μη μπορεις να σταματησεις τις κλησεις που σου κανουν. μιλαμε για σπαμαρισμα επικων διαστασεων

    υγ. εχω ακουσει οτι το κανουν ακομα κα ισε συνδρομητες τους λολ
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  2. #2
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Η Σταυρουλα ειναι, μην ψαρωνεις

  3. #3
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  4. #4
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Πέρα από αυτό, όταν σε ξαναπάρουν, να ζητήσεις το όνομα του υπαλλήλου, να του αναφέρεις πως στο παρελθόν έχεις ρητά ζητήσει να μην σε ξαναπάρουν τηλέφωνο για διαφημιστικούς σκοπούς, να ζητήσεις τον προΐστάμενο του και, στον προΐστάμενο πλέον να αναφέρεις πως θα τους μυνήσεις αν σε ξαναπάρουν.

    Εγώ τουλ. έτσι έκανα με όλους και σταμάτησαν επιτέλους να με παίρνουν τηλέφωνα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  5. #5
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    χιλια ευχαριστω!!! τους εχω ζητησει ρητανα μη με ξαναπαρουν αλλα αρχιδια. θα ζητησω προσταμενο νεξτ ταιμ!!!
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  6. #6
    scream of the butterfly Radienergeia's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ατένε
    Posts
    338

    Default

    Τα τηλέφωνα βγαίνουν ραντομλι μέσω μιας λίστας και οι υπάλληλοι δεν μπορούν να κάνουν απολύτως τίποτα να διαγράψουν κάποιο νούμερο,
    μόνο να σε ψευτοδιαβεβαιώσουν οτι θα σε διαγράψουν και "χίλια συγγνώμη" μέχρι να σε πάρει άλλος υπάλληλος, άλλη μέρα απ'το τηλεφωνικό κέντρο.
    Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δυσκολέψεις λίγο τη μέρα του προϊστάμενου αλλά δεν θα αλλάξει και κάτι ουσιαστικά εκτός κι αν γίνεις πραγματικά κακούλης κι αρχίσεις τις απειλές. Τα απλά κραξίδια δεν βοηθούν, θα στο κλείσουν στα μούτρα και μετά θα θες να φας τους τοίχους απ'τα νεύρα σου.

    Εκανα μια βδομάδα σεμινάριο στη γουιντ και πραγματικά ακόμα θέλω να μπω με μολότοφ να τα κάνω ολα ποθτάνα στα κεντρικά (Αγ. Δημήτριος -Βουλιαγμένης 171Α στον τέταρτο όροφο ) , είναι όντως πιπόπανα και φουλ εριστικοί. Αν τα πράγματα δυσκολέψουν ζητάς τον *κύριο* Αβραμόπουλο και μπαίνεις σε μανογουρ mode.
    <FIXXXER> λοιπον οταν φτιαξω μπαντα θα ονομασω το πρωτο μου αλμπουμ "Ψυχολογικα Τεστ με τη
    Ραδιενεργεια"

  7. #7
    Banned member Ιάβας's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    κάνιστρο πεπιεσμένου αέρα με πιπέτα
    Posts
    302

    Default

    zita na beis se blacklist apo ton paroxo sou
    πανκη οι μαχαιριες που εφαγε ο σεργιανοπουλος θα ειναι πολυ λιγες σε σχεση με αυτες που θα φας τις επομενες μερες...

  8. #8
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    έχοντας δουλέψει σε τηλεφωνικό-κέντρο-κάτεργο σαν αυτό που λες

    ο υπάλληλος δεν έχει ΚΑΜΙΑ μα καμία δύναμη
    μου'χει τύχει να βάλω άνθρωπο στη λίστα DO NOT CALL και την επόμενη μέρα να τον ξανακαλέσει το μηχάνημα.

    επίσης μιλάμε για μία από τις χειρότερες λαμογιές του πλανήτη.
    Εκεί που δούλευα εγώ, σου έταζαν παρτ-τάιμ με μισό βασικό, μισό ένσημο, να διαλέγεις πρωινή ή απογευματινή βάρδια, μπόνους άμα τα πας καλά κτλ
    2 μέρες δοκιμαστικό και την τρίτη πρόσληψη

    Την πρώτη μέρα που πήγα παραξενεύτηκα γιατί 1.) είχε παντού κάμερες, ακόμα και έξω από τις τουαλέτες 2.) μας είπανε ότι κάθε φορά που τελειώνεις τη δουλειά κάνεις μήτινγκ με τον προϊστάμενο να σου πει πώς πήγες 3.) εκτός από καναδυο που δουλεύαν ένα μήνα και κάτι, οι άλλοι όλοι είχαν είτε μία είτε δύο μέρες δουλειάς, είτε ήταν πρώτη τους μέρα σαν εμένα.

    Ώστε λοιπόν το κόλπο τους είναι το εξής:

    while (1>0)
    {
    προσλαμβάνουν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ απελπισμένο κοσμάκη.
    Τους τάζουν τα παραπάνω.
    Τους κρατάνε για τη "δοκιμαστική" φάση.
    Την τρίτη μέρα (στο τέλος της βάρδιας φυσικά αφού δουλέψουν τζάμπα κ το 3ο μεροκάματο) τους λένε να φύγουν.
    }

    Free Labour
    Last edited by rat_poison; 24-05-2013 at 13:47.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  9. #9
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Δυσθεώρητα επίπεδα ξεφτίλας η 3ημερη "δοκιμαστική" εργασία. Εκεί φτάσαμε.

    Κατα τ'άλλα, εγώ όταν έβλεπα 211 (με παίρνουν κάπου πριν λήξει το συμβόλαιο με Cosmote) δεν το σήκωνα καν. Με παίρνανε κάθε μέρα για καμιά 20αριά μέρες. Δεν ξέρω αν ήταν Vodafone ή Wind, τους γαμάω όλους.

  10. #10
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    όντως ο υπάλληλος δε μπορεί να κάνει τίποτα. όταν δούλευα στον ΟΤΕ και έπαιρνα τηλέφωνα κοσμάκη να τον πρήζω, αν κάποιος ήθελε να βγει από τη λίστα η μόνη λύση, μας είχαν πει, ήταν να πάει ο ίδιος με την ταυτότητά του από κάποιο κατάστημα. οπότε, εκτός από τα υπόλοιπα, δοκίμασε να πας σε κάποιο κατάστημα Wind, μπας και βγάλεις άκρη.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  11. #11
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Κι εμένα με έπαιρναν κάθε παρασκευή ώσπου κάποια στιγμή δε με ξαναπήραν.

  12. #12
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    τους ποσταρω στο φεισμπουκ τους:
    τι θα γινει με το ανελεητο spam σας επιτελους. ελεος. σας το παμε μια 2 ,3 100 φορες, μη ξαναπαρετε τηλεφωνο τιποτα εσεις. σας λεμε που βρηκατε το νουμερο, και μας το κλεινετε. τιο θα γινει, τοσο απελπισμενοι ειστε πια?

    η απαντηση

    WIND[/URL] Καλημέρα.
    Αν μπορείς στείλε μας στο inbox μας τον αριθμό που σε κάλεσε καθώς και τα στοιχεία σου, ώστε να σ' αφαιρέσουμε από τις σχετικές λίστες.
    Ευχαριστούμε
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  13. #13
    wtch trial's victim Fucking Wizard's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tanelorn
    Posts
    457

    Default

    Ειναι αληθεια οτι το παρακανουν αλλα μπορεις παντα ευγενικα να τους πεις οτι δεν ενδιαφερεσαι και το κλεινεις στα 3 δευτερολεπτα.
    ξερεις οτι ο αλλος σε παιρνει, επειδη καποιος απο πανω του ειπε, θα δουλεψει που θα δουλεψει δοκιμαστικα 3 μερες χωρις να πληρωθει, ειναι αναγκη να ακουει και χριστοπαναγιες ολη μερα?
    "I know this: if life is illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the
    illusion is real to me. I live, I burn with life, I love, I slay, and am content."

    http://www.myspace.com/cosmicplunge
    http://el-gr.facebook.com/pages/Cosm...p_178091127385

  14. #14
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default


  15. #15
    scream of the butterfly Radienergeia's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ατένε
    Posts
    338

    Default

    Quote Originally Posted by Fucking Wizard View Post
    Ειναι αληθεια οτι το παρακανουν αλλα μπορεις παντα ευγενικα να τους πεις οτι δεν ενδιαφερεσαι και το κλεινεις στα 3 δευτερολεπτα.
    ξερεις οτι ο αλλος σε παιρνει, επειδη καποιος απο πανω του ειπε, θα δουλεψει που θα δουλεψει δοκιμαστικα 3 μερες χωρις να πληρωθει, ειναι αναγκη να ακουει και χριστοπαναγιες ολη μερα?
    Εγω πάντως τη δεύτερη μέρα άκουσα "θα βρω μωρή καριόλα που μένεις, θα έρθω και θα σε παλουκώσω την ώρα που κοιμάσαι", αλλος μου είπε "το όνομά σου πες μου ΤΩΡΑ για να σου κάνω μήνυση" κι ενας με ρώτησε τι κάνω το βράδυ.
    Ωραίες μέρες.
    <FIXXXER> λοιπον οταν φτιαξω μπαντα θα ονομασω το πρωτο μου αλμπουμ "Ψυχολογικα Τεστ με τη
    Ραδιενεργεια"

Similar Threads

  1. [PC] A Valley Without Wind
    By asimoulis in forum PC & Games
    Replies: 0
    Last Post: 27-04-2012, 15:18
  2. WIND internet
    By Drumsick in forum PC & Games
    Replies: 18
    Last Post: 08-11-2011, 05:38
  3. ΜΕΤΑΝΟΗΤΕ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ
    By Reject in forum General Discussion
    Replies: 24
    Last Post: 17-04-2009, 21:56
  4. Replies: 21
    Last Post: 22-06-2007, 03:36
  5. Wind Chill Effects
    By Meyaleleth in forum General Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 26-11-2004, 20:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •