Page 1 of 21 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 314

Thread: Το μπαλαμπού: Ξύπνησα με αυτό.

  1. #1
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default Το μπαλαμπού: Ξύπνησα με αυτό.

    Μπαλαμπού είναι η κωδική ονομασία του τραγουδιού το οποίο υπάρχει στο μυαλό σου το πρωί άνευ λόγου και αιτίας, δεν πα να έχεις να το ακούσεις 123478 χρόνια, δεν πα να μην είναι του γούστου σου ούτε να το έχεις σκεφτεί ποτέ και πουθενά, το ΜΠΑΛΑΜΠΟΥ έρχεται να σου ζωγραφίσει το πρωινό, για τις πρώτες ώρες της ημέρας, να στις χαλάσει ή να στις φτιάξει. Αυτό που δεν πρόκεται να απαντηθεί ποτέ, είναι το ΓΙΑΤΙ βρέθηκε το συγκεκριμένο μπαλαμπού στο μυαλό σου. Η απάντηση είναι κάπου μακριά στα άδυτα του ασυνείδητού σου.

    Προσωπικά ξυπνάω σχεδόν κάθε μέρα με μπαλαμπού. Τραγούδια όλων των ειδών, από Μετάλικα και Τουλ, μέχρι Διονύση Σχοινά και Άννα Βίσση, όλοι έχουν δικαίωμα σε ένα Μπαλαμπού.

    Αυτό είναι το σημερινό μου. Είναι από τα καλά μπορώ να πω.



    ΡΗΜΑΞΤΕ ΤΟ ΘΡΕΝΤ.

    ΥΓ. Δεν ξέρω από πού προέκυψε αυτή η ονομασία, μπαλαμπού. Κάποιος μου την είχε πει και δε θυμάμαι ποιος, έχει αναφερθεί εδώ μέσα? Πάντως το γκούγκλαρα και δεν έβγαλε κάτι.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  2. #2
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Σήμερα όντως ξύπνησα με κάποια μελωδία στο μυαλό μου (πολλές φορές όχι) και είναι από The Ocean, το Mesopelagic:The Uncanny, το μεσαίο του σημείο, στο 3:13 για όποιον το χει ακούσει.
    Kill the wise one!

  3. #3
    survivor scarecrow's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    above the sea of fog
    Posts
    2,254

    Default

    Tα τελευταία 2-3 χρόνια μου σαν φοιτητής όποτε ανέβαινα στο ΤΕΙ για κάποιο ανεξήγητο λόγο μου ερχόταν αυτό το τραγούδι στο μυαλό



  4. #4
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    μια φορά τη βδομάδα απαραίτητα
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  5. #5
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    μπλαστ φρομ δε παστ


    το χα αυτο

    οταν ξυπνησα μου σκασε μια διασκευη σε καντρι (?) του more των sisters of mercy , αλλα δεν θυμαμαι πιανου ειναι..
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  6. #6
    Meth Swastika Lyse's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    666

    Default



    i have no idea

  7. #7
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default



    Οχι όταν ξύπνησα ακριβώς αλλά τις πρώτες πρωϊνές ώρες. Ειδικά το σημείο πριν το ρεφρέν.

    Spoiler

  8. #8

    Default

    λοιπόν εσύ που γουστάρεις σοκάλ και αντικειμενισμούς και μπλακμέταλ ψάξου με κανένα εβόλα και τέτοια ε, παίζει και να μην είχε άδικο ο άλλος που σ' έλεγε στρασσερικό
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  9. #9
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    ΥΓ. Δεν ξέρω από πού προέκυψε αυτή η ονομασία, μπαλαμπού. Κάποιος μου την είχε πει και δε θυμάμαι ποιος, έχει αναφερθεί εδώ μέσα? Πάντως το γκούγκλαρα και δεν έβγαλε κάτι.
    Εγώ έχω εφεύρει τον όρο για μια αντίστοιχη στήλη ενός παλιότερου blog. Πιθανώς στο κόλλησα απο το τουιτερ.

    Το όνομα κρύβεται πράγματι σε αυτές τις τρεις πρώτες σελίδες:

    Spoiler
    Last edited by ikonoklast; 12-04-2013 at 15:21.

  10. #10
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default



    τεραστια διασκευη
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  11. #11
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    λοιπόν εσύ που γουστάρεις σοκάλ και αντικειμενισμούς και μπλακμέταλ ψάξου με κανένα εβόλα και τέτοια ε, παίζει και να μην είχε άδικο ο άλλος που σ' έλεγε στρασσερικό
    Δεν ξέρω αρκετά πράγματα για τίποτα από τα τρία!
    Τους Evola και Strasser τους έμαθα απ'τον Μαύρο Κρίνο. Μπαίνω για να κρατάω επαφή με όλες τις μορφές του σύγχρονου μίσους
    Αν έχεις κάτι 'αξιόλογο' να προτείνεις, ελεύθερα!

  12. #12

    Default

    Δεν έχω να προτείνω τίποτα, χαζομάρες είναι, μία ενδιαφέρουσα άποψη για εκατό κομπλεξισμούς.

    Αλλά έχω να προτείνω το λινκ αυτό που πόσταρε ο ικόνοκλαστ, διάβασα όλο το μαλαμπού, ρε πούστη όλοι οι διάλογοι τέλοιοι είναι. Κι είχα μαζέψει όλα τα κόμιξ μέχρι τη μέση αλλά κάτι χρόνια να διαβάσω!
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  13. #13
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    σήμερα: Capillarian Crest από 2:32 με 3:00 (έχει ξανα έρθει κάτι πρωινά πάλι αυτό)
    τις προάλες βούρτσιζα δόντια με πουμαρο πουμαρο πάντα πουμαρό για γεύση και για άρωμα Ντομάτα πουμαρο

    τι να πεις


    υγ. ωραίο θρεντ. να μη βάζετε utube λινκς μόνο.
    I must have some booze. I demand to have some booze

  14. #14
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    Δεν έχω να προτείνω τίποτα, χαζομάρες είναι, μία ενδιαφέρουσα άποψη για εκατό κομπλεξισμούς.

    Αλλά έχω να προτείνω το λινκ αυτό που πόσταρε ο ικόνοκλαστ, διάβασα όλο το μαλαμπού, ρε πούστη όλοι οι διάλογοι τέλοιοι είναι. Κι είχα μαζέψει όλα τα κόμιξ μέχρι τη μέση αλλά κάτι χρόνια να διαβάσω!
    Δες αυτό κι αυτό.

    Spoiler

  15. #15
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Οντοπικ, δε θυμάμαι ποιο είναι το τελευταίο. Το πιο άρρωστο μπαλαμπού που θυμάμαι είναι αυτό:


Similar Threads

  1. Αυτό με τα remake...
    By casshern in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 20
    Last Post: 07-01-2010, 21:02
  2. Αυτό το activation
    By 12 stars circle your brow in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 1
    Last Post: 28-03-2008, 14:41
  3. Με τι σας μοιαζει αυτο
    By MastodontoideaPliokenous in forum General Discussion
    Replies: 22
    Last Post: 27-12-2007, 10:22
  4. ΑΥΟ ΑΥΤΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ!!!!
    By dyingfreedom in forum Athletics
    Replies: 12
    Last Post: 25-05-2005, 22:15
  5. Εγώ αυτό δεν το καταλαβαίνω...
    By Silverwing in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 9
    Last Post: 19-09-2004, 05:29

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •