Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Lucas Arts 1982 - 2013

  1. #16
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Ξέρω γω, για την Lucas Arts σαν developer νόμιζα μιλάμε. Αν είναι όταν κλείσει η Bethesda να μιλάμε για το Rogue Warrior . Εγώ αυτήν τουλάχιστον την εταιρεία θα αναπολήσω.

    Αν σε αγχώνει το γεγονός πως δεν θα ξαναπαίξεις Star Wars παιχνίδια, δεν βρίσκω λόγο ανησυχίας. Θα βγουν αργά η γρήγορα.

  2. #17
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Αν δεν υπηρχε η Lucasarts, θα υπηρχαν αυτα τα παιχνιδια? Μονο developing κοιτας? Publishing κτλ δε σαπασχολει?
    Publishing στο video games industry 99% των περιπτώσεων ευθύνεται για τα παιχνίδια να γίνουν χειρότερα, όχι καλύτερα

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Και οχι, δε θα κατσω να παιξω ουτε σημερα ουτε πριν 8 χρονια το Day Of The Tentacle ή το Full Throttle, καλα ηταν οταν βγηκαν.
    Αντιθετα Battlefront & Jedi Knight οχι απλα θα επαιζα σημερα, αλλα εχω κατσει και το εχω κανει, αρκετα συχνα.
    ..και κάπου εδώ τελειώνει η φάση. Καν'το edit ή κάτι τέτοιο

    Λεκές μου θύμησε το Indiana Jones and the Infernal Machine. Αδικημένο υπερέπος που χαντακώνει tomb raider και Uncharteds. Βασικά παίζει να είναι η βασική επιρροή για το τελευταίο.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  3. #18
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Λολ, με ξερεις να κανω edit πολλες φορες? Κατσε παιξε Dark Forces εσυ...

    <-------------------

  4. #19
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Τρόπος του λέγειν ντε, σιγά μην απαιτούσαμε να αλλάζουν τα ποστς

    Και σιγά μην παίξουμε καμιά star wars παπαριά*, δεν κλάνουν μία μπροστά σε Full Throttle και DotT Για να μην πούμε για Grim Fandango που ο Manny κάνει τον Vader τσουτσέκι του και το Death Star να ματώσει σκοτάδι.

    *: Χ-Wing/Sandwich-Fighter και KotoR κρατάμε. Αντε και Galaxies για τον Σαμπρέλα για να μην έχει παράπονο. Αν και αυτά ψιλο-unplayable έχουν καταντήσει. Όλα τ' άλλα διαγραφή.
    Last edited by SpiritCrusher; 06-04-2013 at 05:56. Reason: λίγο πιο γραφικό από πριν.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  5. #20
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Αν δεν υπηρχε η Lucasarts, θα υπηρχαν αυτα τα παιχνιδια? Μονο developing κοιτας? Publishing κτλ δε σαπασχολει?
    Publishing στο video games industry 99% των περιπτώσεων ευθύνεται για τα παιχνίδια να γίνουν χειρότερα, όχι καλύτερα

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Και οχι, δε θα κατσω να παιξω ουτε σημερα ουτε πριν 8 χρονια το Day Of The Tentacle ή το Full Throttle, καλα ηταν οταν βγηκαν.
    Αντιθετα Battlefront & Jedi Knight οχι απλα θα επαιζα σημερα, αλλα εχω κατσει και το εχω κανει, αρκετα συχνα.
    ..και κάπου εδώ τελειώνει η φάση. Καν'το edit ή κάτι τέτοιο

    Λεκές μου θύμησε το Indiana Jones and the Infernal Machine. Αδικημένο υπερέπος που χαντακώνει tomb raider και Uncharteds. Βασικά παίζει να είναι η βασική επιρροή για το τελευταίο.
    tomb raider το οποιο μιας και το φερε η κουβερτα στο τελευταιο (reboot) εχει προσαρμοστει αρκετα στο gameplay του uncharted.

  6. #21
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Once_Emperor View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    λέτε να δώσουν φουλ σορς κοντ για το SWG?
    Κοντά έπεσες

    Βάζω dedicated server αν κάτσει με το SWG πάντως.

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Αντε και Galaxies για τον Σαμπρέλα για να μην έχει παράπονο. Αν και αυτά ψιλο-unplayable έχουν καταντήσει. Όλα τ' άλλα διαγραφή.
    το Galaxies ήταν το παιχνίδι με τα περισσότερα bugs/exploits που έχω δει στην ζωή μου. Αλλά τα features του (προ NGE) δεν θα τα φτάσει ποτέ κανείς.
    Από το crafting και το uniq σε χαρακτήρες, μέχρι τα professions και το player housing.

    Κάπου έχω ένα pdf, θα το ανεβάσω για όποιον #care
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  7. #22
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post

    *: Χ-Wing/Sandwich-Fighter
    Αχ, δεν ειχε μουλτιπλεηερ, να σας βαλω τις προσβλητικες δηλωσεις στον πατουρο σας. με ενα Απλο ΤΙΕ Φαητερ, θα παιρνατε πεο.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  8. #23
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post

    Λεκές μου θύμησε το Indiana Jones and the Infernal Machine. Αδικημένο υπερέπος που χαντακώνει tomb raider και Uncharteds. Βασικά παίζει να είναι η βασική επιρροή για το τελευταίο.
    Το κατέβασα πολύ πρόσφατα όταν έμαθα πως έγραψε το σενάριο ο τύπος πίσω απ'το Fate of Atlantis. Το δοκίμασα λιγάκι και ενώ δεν με ξενέρωσε ή κάτι, το άφησα για να το ξαναπιάσω αργότερα. Πρέπει να ξαναμπείς λίγο σε κατάλληλο state of mind για χειρισμό τύπου tomb raider τανκ, ειδικά όταν παίζεις αυτά τα καινούργια με τα γαμάτα Physics που είναι και responsive. Σκέψου πως με κούρασε αρκετά και το Emperor's tomb.

    Μιας και αναφέρθηκε από τον Ethereal, παίζω τώρα το νέο Tomb Raider και έχω μείνει ικανοποιημένος. Πολύ δυνατό reboot.

  9. #24
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Το XvT πάντως έχει multi από ότι θυμάμαι και αν ψήνεται κόσμος το βρίσκουμε και το στήνουμε γιατί οκ, X-wings εναντιον Tie Fighters :')
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  10. #25
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post

    *: Χ-Wing/Sandwich-Fighter
    Αχ, δεν ειχε μουλτιπλεηερ, να σας βαλω τις προσβλητικες δηλωσεις στον πατουρο σας. με ενα Απλο ΤΙΕ Φαητερ, θα παιρνατε πεο.
    Με Α-Wing (το διαστημικό ταξί) σε έχω καημένε

    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    Το XvT πάντως έχει multi από ότι θυμάμαι και αν ψήνεται κόσμος το βρίσκουμε και το στήνουμε γιατί οκ, X-wings εναντιον Tie Fighters :')
    Ναι, ο σκοπός του XvT ήταν πρακτικά το multiplayer μιας και έχει μόνο αυτό και να παίξεις με bots. Κάπου το έχω ακόμα μαζί με X-Wing Alliance, που παραμένει το καλύτερο space sim μαζί με τα Freespace.

    Quote Originally Posted by Λεκές View Post
    Το κατέβασα πολύ πρόσφατα όταν έμαθα πως έγραψε το σενάριο ο τύπος πίσω απ'το Fate of Atlantis. Το δοκίμασα λιγάκι και ενώ δεν με ξενέρωσε ή κάτι, το άφησα για να το ξαναπιάσω αργότερα. Πρέπει να ξαναμπείς λίγο σε κατάλληλο state of mind για χειρισμό τύπου tomb raider τανκ, ειδικά όταν παίζεις αυτά τα καινούργια με τα γαμάτα Physics που είναι και responsive. Σκέψου πως με κούρασε αρκετά και το Emperor's tomb.
    Γενικά αυτά τα games που βγήκαν μέχρι, πες, 2005 είναι στην χειρότερη κατάσταση για να τα παίξεις τη σημερινή εποχή. Ενώ άλλα genres μπορούν να παιχτούν άνετα όπως πχ RPGs, Adventures, RTS, TB Strategies κτλ., αυτά είναι κάπως ανυπόφορα. Παρόλα αυτά το Indi και οκ story είχε και καλό level design και εκείνο το εξαιρετικό melee combat που μετέπειτα είδαμε σε σχεδόν όλα τα games του είδους. Ήταν και απόλαυση, με κάθε μπουνιά πατούσες με μανία το ποντίκι λες και θα έκανε διαφορά.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  11. #26
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default





    Πρέπει να μουν περίπου 6-7 χρονών, και εξακολουθώ να πιστεύω ότι ήταν τα καλύτερα παιχνίδια που χω παίξει από τότε.

  12. #27
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Εκεί με την πόρτα που όλο την πάταγες και έλεγε "τι την πατάς αφού δεν κάνει τίποτα" και μετά από χ φορές απλά έπεφτε...
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  13. #28
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    ενω το κανονι λεηζερ στο ΤΙΕ, μια φορα το παταγες, μια φορα εριχνε.


    ινβ4 ego apantisa sto topic gia to sygkekrimeno sequence pou erixnes to katsiki me fora 90 moires ap to azimou8io toy Ploutwna gia na proxwrhseis mhn lete alla!!~!!~121
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

Similar Threads

  1. Replies: 343
    Last Post: 27-04-2013, 13:16
  2. Replies: 6
    Last Post: 20-04-2013, 22:21
  3. Martial Arts
    By Faithless Spirit in forum Athletics
    Replies: 13
    Last Post: 09-03-2011, 19:31
  4. Sierra Vs Lucas
    By Retali-ator in forum PC & Games
    Replies: 16
    Last Post: 09-08-2007, 14:43
  5. Lucas Samaras
    By Acid Baby in forum General Discussion
    Replies: 14
    Last Post: 18-04-2005, 20:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •