Results 1 to 15 of 15

Thread: Puta Volcano / Half Gramme Of Soma / The Weather Underground Live @ Tiki Athens

  1. #1

    Default Puta Volcano / Half Gramme Of Soma / The Weather Underground Live @ Tiki Athens



    Puta Volcano / Half Gramme Of Soma / The Weather Underground

    Live @ Tiki Athens



    Πέμπτη 11.04.13

    Ώρα έναρξης: 21.00

    ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ



    Την Πέμπτη 11 Απριλίου, ανάμεσα στην τροπική βλάστηση του stage του Tiki bar θα κυλήσει ηφαιστειακή, heavy ψυχεδελική και θορυβώδης alternative rock λάβα με υπεύθυνουςτους Puta Volcano, Half Gramme Of Soma και The Weather Underground!



    The Bands:



    Puta Volcano

    Οι Puta Volcano είναι μια μπάντα με ιδιαίτερο ήχο που προκύπτει από desert, volcanic και psychedelic στοιχεία. Υπάρχουν με το σημερινό τους line up, από τις αρχές του 2010. Αποτελούνται από τους Alex P (κιθάρα), Στέφανο Στεφανίδη (drums), Luna S (vocals), Άλεξ Μοίρο (μπάσο). Το 2011, στο πλαίσιο του πρώτου Band Complete project της S.A.E., η μπάντα ηχογράφησε το πρώτο της Ε.Ρ. με τίτλο "Respresent victory below eye.." με sound engineer και παραγωγό τον Grammy nominated Chris Tsagarides. O δίσκος κυκλοφόρησε σε περιορισμένα, συλλεκτικά αντίτυπα τα οποία διανεμήθηκαν στο release live τους, στο Six D.o.g.s. Αυτή την εποχή οι Puta Volcano είναι σε διαδικασία σύνθεσης καινούριου υλικού, το οποίο θα υποστηρίξουν με μια σειρά από live shows.

    http://www.facebook.com/pages/Puta-Volcano/342502897094

    http://www.reverbnation.com/putavolcano


    Half Gramme Of Soma

    Ξεκινώντας στις αρχές του 2011, οι Half Gramme Of Soma επιχείρησαν το συνδυασμό του Heavy Rock ήχου με ποικιλία επιρροών καταλήγοντας στην κυκλοφορία του ντεμπούτου ομότιτλου album τους στις αρχές της χρονιάς και συνεχίζουν ενισχυμένοι με νέα σύνθεση, νέο και παλιότερο υλικό και αισθανόμενοι πιο δυνατοί από ποτέ και έτοιμοι για θορυβώδεις και έντονες live εμφανίσεις.

    http://www.facebook.com/pages/HALF-G...42360595865442

    http://halfgrammeofsoma.bandcamp.com/



    The Weather Underground

    Για άλλους η εμπειρία φέρνει γνώση και ωριμότητα. Για τους Weather Underground φέρνει προβλήματα στην ακοή και τη συμπεριφορά...

    Ξεκινώντας από το alternative rock, η μπάντα πολύ σύντομα αγκάλιασε τον θόρυβο. Στην διάρκεια αυτής της αντίστροφης προόδου, έχουν κυκλοφορήσει ένα ανεξάρτητο full-length album σε παραγωγή των Χαρμπίλα / Καργιωτάκη, ενώ αυτόν το χειμώνα είναι στην διαδικασία προπαραγωγής του νέου της υλικού που θα ηχογραφηθεί μέσα στο 2013.

    http://www.theweatherunderground.eu

  2. #2
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    εκει σιγουρα!
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #3
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    ΜΩΡΗ ΠΟΥΤΑΝΕΣ να γραφτεί στα πραχτικά ότι το ελεγειακό πόστερ το έφτιαξε ο λατρευτός χρήστης Εγώ ο Ίδιος.
    Να έρθετε την άλλη Πέμπτη, να αγκαλιαστούμε μεθυσμένοι, να δείτε τι ωραίος άντρας είμαι εντός και εκτός σκηνής (*αγάπη μου αν ποτέ τα διαβάσεις αυτά, για πλάκα τα λέω ναι /pantofleiro), να μιλήσετε στο παιδί-πώρωση Μπέρνη, να δούμε τους Σώμα και Πουταβολκέηνο να τα σπουν όλα και δείτε αν θα καταφέρω να ψήσω τον DJ να παίξει Bolt Thrower.

    Deafening, painstaking, BB King

  4. #4
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Half Gramme Of Soma: Τέλειο όνομα και άποψη στο artwork. Βάζω να ακούσω.

  5. #5
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    θα τα γαμησω ολα. ΟΛΑ

    αλλα μουνακια αν δε παιξετε και 2 χεβι φορ δις κλαουντ και μπλακ κριστμας σας μαμησα



    perimenv pali neon night riders. σα ναρκωτικο εχει καταντησει αυτο το τραγουδι
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    ΜΩΡΗ ΠΟΥΤΑΝΕΣ να γραφτεί στα πραχτικά ότι το ελεγειακό πόστερ το έφτιαξε ο λατρευτός χρήστης Εγώ ο Ίδιος.
    Να έρθετε την άλλη Πέμπτη, να αγκαλιαστούμε μεθυσμένοι, να δείτε τι ωραίος άντρας είμαι εντός και εκτός σκηνής (*αγάπη μου αν ποτέ τα διαβάσεις αυτά, για πλάκα τα λέω ναι /pantofleiro), να μιλήσετε στο παιδί-πώρωση Μπέρνη, να δούμε τους Σώμα και Πουταβολκέηνο να τα σπουν όλα και δείτε αν θα καταφέρω να ψήσω τον DJ να παίξει Bolt Thrower.
    Εγώ θα είμαι ο dj μπορείς να αρχίσεις το ψηστήρι.

  7. #7
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    εσύ είσαι νίντζα τι ντι τζέι μας λες?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  8. #8
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    ΜΩΡΗ ΠΟΥΤΑΝΕΣ να γραφτεί στα πραχτικά ότι το ελεγειακό πόστερ το έφτιαξε ο λατρευτός χρήστης Εγώ ο Ίδιος.
    Να έρθετε την άλλη Πέμπτη, να αγκαλιαστούμε μεθυσμένοι, να δείτε τι ωραίος άντρας είμαι εντός και εκτός σκηνής (*αγάπη μου αν ποτέ τα διαβάσεις αυτά, για πλάκα τα λέω ναι /pantofleiro), να μιλήσετε στο παιδί-πώρωση Μπέρνη, να δούμε τους Σώμα και Πουταβολκέηνο να τα σπουν όλα και δείτε αν θα καταφέρω να ψήσω τον DJ να παίξει Bolt Thrower.
    η αφισα μου θυμιζει κατι αφισες του next οταν ειχε γκοθικ μεταλ βραδιές με αγαλματα να πατανε κεφαλια και να φιδια να σοδομιζουν παρθενες , αουγκ
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  9. #9
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Φρηκ επειδής είμαι σε ηλικία που χτυπάει το μητρικό ένστικτο και δεν μπορώ να αφήνω κουβέντα να πέφτει κάτω (τι παράδειγμα θα δώκω στα παιδιά μου γαμώ το στανιό μου κιετσ), πρέπει να διευκρυνίσω ότι το πόστερς έγινε μετά από εσωτερική αναμόχλευση και στίψιμο με μαλακτικό Purlan... κι όχι για να γαμήσω κι εγώ ο Γκοθάς.
    Τι σκέση έχω εγώ, ο Λάσκος (†) του Μέταλς, με τους λιγούρηδες των early 00's που φοράγανε τα μαύρα για να μεθύσουν την αθεράπευτη ρομαντική και αυτοκαταστροφικιά "ΒάλεΕναΌνομα" και να πιάσουν λίγο βυζάκι; ΠΕΖΜΟΥ, τι σκέση, τι;
    *Μαλάκα, άσχετο, το έχετε στην άλλη άκρη της Αθήνας, αλλά τόσον καιρό δεν έχω πατήσει μια φορά στην Καντέλα να σου πω "είμαι ο Γκόνζο." Άμα πατήσεις στο Τικι, πρέπει να κεραστείς σφηνάκια.
    Πάρακατω.

    Το κύριο θέμα του afissa είναι το γλυπτό του Γάλλου Νεο-μπαρόκ λεει, Laurent-Honoré Marqueste, που απεικονίζει τον αποκεφαλισμό της Μέδουσας από τον Περσέα.
    Αφενός μία πρόσφατη επίσκεψίς μου στο Μουσείο της Ακρόπολης, αφετέρου το τελευταίο άλμπουμ των ΡΟΤΤΙΝΓΚ ΚΡΑΗΣΤ (λόγω εξωφύλλου, αλλά εμμέσως και κυρίως λόγω διάθεσης)... με έφεραν κοντά στις γλυπτές απεικονίσεις των λεγόμενων αποτροπαϊκών συμβόλων, μορφών δηλαδή που προξενώντας των φόβο, απομακρύνουν τους ανεπιθύμητους.


    Το έργο γαμεί τα όλα, αλλά μια που το αναφέραμε, γενικά οι απεικονίσεις του κεφαλιού/αποκεφαλισμού της Γοργώς (ειδικά οι baroque εποχης πινακες...) ειναι το Μεταλλο το Ανατριχιαστικο το ιδιο.

    Το κεφάλι της Μέδουσας είναι το χαρακτηριστικότερο παράδειγμα (που αν δεν κάνω λάθος, το έβαλε η θεά Αθηνά πάνω στην ασπίδα της για να αποτρέπει τους εχθρούς - "Γοργόνειον"), αλλά και κεφάλια λεόντων στις εισόδους μεγάρων και σπιτιών, όπως και οι γκροτέσκες δαιμονικές μορφές στο εξώφυλλο των Christ (που θυμίζουν άμεσα Gargoyles), εξυπηρετούν παρόμοια λειτουργία.

    Σκεφτόμενος αυτά, είχα και ζωηρή την εντύπωση (μεταξύ άλλων) και του Τρισώματου Δαίμονα από το μουσείο, έ... τα επήρε όλα ο διάολος!




    ...και μιας που έθιξα baroque ζωγραφική... και μιας που ο Delacroix ήταν τέρμα επιρεασμένος από αυτή.... και μιάς που πίνακας του κοσμεί ως εξώφυλλο δισκάρα της Εγγλέζικης μπαντάρας...

    DJ Νίτζα...

    ...τσιμπα την παραγγελια σου....



    Deafening, painstaking, BB King

  10. #10

    Default

    ...και μιας που έθιξα baroque ζωγραφική... και μιας που ο Delacroix ήταν τέρμα επιρεασμένος από αυτή.... και μιάς που πίνακας του κοσμεί ως εξώφυλλο δισκάρα της Εγγλέζικης μπαντάρας...

    DJ Νίτζα...

    ...τσιμπα την παραγγελια σου....


    [/QUOTE]

    Καταχωρήθηκε!

  11. #11
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    με καλυψες (συγκαλυμμενος τροπος να κανω μπαμπ)
    θα ρθω στανταρτ αυριο να δω και τον Αλεξ που παιζει μπασο στους πουτα




    ΣΦΗΝΑΚΙ !!! <3 <3 <3

    Last edited by freak brother; 10-04-2013 at 21:33.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  12. #12
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    ωχχχ μαλλον δε πρεπει να παρω αμαξι. κατι μου λεει οτι θα καουμε
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  13. #13
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    σας εχασα γουεδερ αντεργκραου λογω σοβαρων υποχρεώσεων (μπεκροποσια) εχασα και τους πουτα γιατι αραζα εξω με μπερνι ντοκτορ γκοζνο και σουολεν .. οποτε ηταν γαμω τα λαιβζ.

    τιτανα μπερνι θενκζ φορ δε μπιρινγκ και θα ανταποδωσω <3
    Last edited by freak brother; 12-04-2013 at 14:31.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  14. #14
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    σας εχασα γουεδερ αντεργκραου λογω σοβαρων υποχρεώσεων (μπεκροποσια) εχασα και τους πουτα γιατι αραζα εξω με μπερνι ντοκτορ γκοζνο και σουολεν .. οποτε ηταν γαμω τα λαιβζ.
    Ε το μλκ

  15. #15
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    hic

    o drummer των weather εκανε μια υπεροχη αναλυση για το ποσο γαμανε οι χενινγκερ αλλα ξεχασα τι ελεγε. η ατμοσφαιρα χτες ηταν σαν er party
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

Similar Threads

  1. HALF Gramme of SOMA [GR]
    By Sotos_The_Tequiler in forum Self-Promotion
    Replies: 26
    Last Post: 08-03-2017, 01:41
  2. Replies: 0
    Last Post: 22-02-2013, 17:46
  3. Replies: 0
    Last Post: 12-10-2012, 22:40
  4. Replies: 0
    Last Post: 12-10-2012, 22:37
  5. Half Gramme Of Soma, Automaton, Omega Monolith @K44 WED 4/7
    By takissam in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 28-06-2012, 21:39

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •