Results 1 to 15 of 135

Thread: Hi-fi / PC sound system / mp3 players / headphones / car audio etc

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Senior Member innocent76's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    162

    Default Hi-Fi / PC sound system / mp3 players / headphones / car audio etc

    ΧΑΙΡΕ

    δεν βρηκα κατι αναλογο σε αλλο τοπικ (αν υπαρχει my apologies) & επισης δεν ειμαι σιγουρος οτι πρεπει να συμπεριληφθει στο "music discussion" αλλα τεσπα

    νομιζω θα ειχε ενδιαφερον να συζητησουμε λιγο για τα στερεοΦΟνικα συστηματα που χρησιμοποιουμε ειτε προκειται για ηχεια κομπιουτερ ειτε για ολοκληρωμενο στερεο κλπ

    καλο θα ηταν να γραφουμε οχι μονο καλες εμπειριες αλλα και να θαβουμε και λιγουλακι προς αποφυγην λανθασμενων αγορων

    μια τιμη επισης,δεν θα ηταν κακη ιδεα για να εχουμε μια εικονα για τι ταξη μεγεθους μιλαμε οπως και το ειδος μουσικης που ακουμε για να καταλαβαινει ο κοσμος με τι soundtrack τα τεσταρουμε



    ας ξεκινησω λοιπον

    ακουω τα περισσοτερα ειδη της ροκ , κυριως garage , psychedelia , post-punk και ακομα ολιγον τι απο reggae,jazz,soul και γενικα οτι καλο πεφτει στα αυτια μου



    ΗΧΕΙΑ PC:

    εχω τα DARTH VADER () JBL Creature II τα οποια ειναι μεχρι στιγμης η καλυτερη αγορα σε ηχεια pc που εχω κανει. δυνατα με σχετικα ικανοποιητικο ηχο (οσο μπορει να εχει καποιο ηχειο υπολογιστη σε τετοια τιμη) με ρυθμιστη woofer bass( πολυ καλης ποιοτητας) & tremble. τα συστηνω ανεπιφυλακτα για καποιον που δεν θελει να δωσει ενα καρο φραγκα για ενα συστημα που ειναι δευτερευον γι αυτον (like me)

    τιμη 100 ευρα



    αντιθετως ΑΙΣΧΡΑ και απαραδεκτη αγορα ηταν τα προηγουμενα Logitech X210 που ειχα

    to woofer παραηταν δυνατο και μπουκωνε ή ετριζε αναλογα την θεση που το εβαζες, τα πριμα ακουγοντουσαν σαν τενεκεδακια και οσο και να επαιζα με το equalizer του winamp ποτε δεν καταφερα να βγαλω ηχο που να ακουγεται. στα αρνητικα επισης οτι καθε φορα που αλλαζες στυλ μουσικης επρεπε να καθεσαι να ζωγραφιζεις εξαρχης με το equalizer για να πιασεις ενα σχετικα νορμαλ επιπεδο ακροασης

    τιμη 30 ευρα

    http://www.cubbees.com/v2/products/L...er-System.html

    θα επανελθω με τα υπολοιπα ...
    Last edited by innocent76; 16-03-2013 at 10:27.

Similar Threads

  1. mp3 players
    By The Charon in forum General Discussion
    Replies: 118
    Last Post: 15-12-2005, 21:40
  2. Soundless sound system
    By Deggial in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 23-04-2005, 11:33
  3. MP3 players
    By Raven Lord in forum PC & Games
    Replies: 4
    Last Post: 30-03-2004, 13:29

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •