Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Βοηθήστε τον χρήστη Khalkji να πάρει E-book Reader, α;

  1. #1
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Βοηθήστε τον χρήστη Khalkji να πάρει E-book Reader, α;

    Γου-ου!

    Αγαπητό μου ελέκτρικ ρέκβιεμ, ο γερο-νεγρο-κάλκι της γειτονιάς σας θέλω να αγοράσω ένα e-book reader που να με βοηθήσει επιτέλους να διαβάσω τα εκατοντάδες e-books που έχω κατεβασμένα. Το budget θέλω να πάει το πολύ ως τα 150 ευρώ, αν μια πρόταση που είναι παραπάνω αξίζει πολύ ωστόσο, είμαι πρόθυμος να κάνω υπομονή και οικονομία. Θέλω κάτι να βολεύει στο μάτι για διάβασμα, δεν με πειράζει το πόσο θα ζυγίζει ή το πόσο κομψό ντηζάην έχει. Το μόνο έξτρα που θα ήθελα ίσως είναι το να παίρνει και αρχεία .djvu.

    Αυτά.
    Ευχαριστώ σας
    this is radio freedom.

  2. #2
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    μεταχειρισμενο σε χαλναει?
    εχω εναν πρεζακια (=γκατζετακια) που τα αλλαζει καθε τριμηνο...να τον καμνω καμια ερωτησις αμα ειναι

  3. #3
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default

    Ki egw 8elw. Afto to Kindle Paperwhite me psinei, an to exei kaneis as pei kamia kouventa.

  4. #4
    Senior Member Ψηλός's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Στο μυαλό του Τζον Μάλκοβιτς
    Posts
    143

    Default

    έχω το kindle 3g εδώ και χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος.όποιος θέλει πληροφορίες ρωτάει.. ξεκούραστο στο διάβασμα, μεγάλη χωρητικότητα, δωρεάν 3G για συγκεκριμένες δουλειές, παίζει audiobooks, mp3, κάνει τα πάντα.. ό, τι θέλετε ρωτάτε.. κοινώς έχω αυτό http://www.amazon.com/gp/product/B004HZYA6E/ref=fs_kk3g
    και έχει διπλάσια χωρητικότητα από το paperwhite, παίζει audiobooks (το paperwhite δεν μπορεί) αλλά είναι μεγαλύτερο και βαρύτερο.
    Last edited by Ψηλός; 10-03-2013 at 01:56.

  5. #5

  6. #6
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    τωρα που το σκεφτομαι βοηθηστε το χρηστη καλκι να παρει e-block.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  7. #7
    Holi
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    stick
    Posts
    46

    Default

    help yourself, be my guest, call to arms

  8. #8
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default


  9. #9
    Banned member Ιάβας's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    κάνιστρο πεπιεσμένου αέρα με πιπέτα
    Posts
    302

    Default

    Quote Originally Posted by Ψηλός View Post
    έχω το kindle 3g εδώ και χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος.όποιος θέλει πληροφορίες ρωτάει.. ξεκούραστο στο διάβασμα, μεγάλη χωρητικότητα, δωρεάν 3G για συγκεκριμένες δουλειές, παίζει audiobooks, mp3, κάνει τα πάντα.. ό, τι θέλετε ρωτάτε.. κοινώς έχω αυτό http://www.amazon.com/gp/product/B004HZYA6E/ref=fs_kk3g
    και έχει διπλάσια χωρητικότητα από το paperwhite, παίζει audiobooks (το paperwhite δεν μπορεί) αλλά είναι μεγαλύτερο και βαρύτερο.
    moutzosa apo kompleksismo kai mono
    πανκη οι μαχαιριες που εφαγε ο σεργιανοπουλος θα ειναι πολυ λιγες σε σχεση με αυτες που θα φας τις επομενες μερες...

  10. #10
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    ρε. συγκεντρωθείτε να πούμε.

    Μινμιν δεν ξέρω... ρώτα και το βλέπουμε
    this is radio freedom.

  11. #11
    Senior Member landy's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    314

    Default

    δεν τις τελειωσες τις μαλακιες του αντορνο;τις θες και σε e-book;

  12. #12
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default

    Δεν έχω ψαχτεί καθόλου σχετικά με τα e-readers αλλά με ένα γρήγορο γκουγκλάρισμα είδα πως παίζουν πάνω κάτω σε 7ιντση οθόνη και κλασική μνήμη 16/32gb.
    Με βάση αυτές τις προδιαγραφές μπορείς να κοιτάξεις και android tablets. Μπορείς να βρεις γύρω στα 100ε ή στα 150ε για κάτι καλύτερο. Ακόμα υπάρχουν και κάτω από τα 100ε που σαν δυνατότητες του μηχανήματος δε θα λέει πολλά αλλά εσύ το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι να διαβάζεις (και όχι να τρέχεις παιχνίδια και εφαρμογές). Ακόμα με το tablet μπορείς να κατεβάζεις πράγματα απο το μάρκετ για να τρέχεις οποιοδήποτε είδος αρχείου (σε αντίθεση με κάποια readers που ίσως να διαβάζουν συγκεκριμένα πράγματα). Ακόμα αν ψηθείς τελικά καλό είναι για να μη πληρώνεις πολλά επειδή έχει ας πούμε 32gb μνήμη μόνο του να βρείς ένα που δέχεται κάρτα επέκτασης και να του πετάξεις πάνω μια δικιά σου 32ρα.
    Licenced to Chill.

  13. #13
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Τα e-readers και τα tablets βέβαια καλύπτουν πολύ διαφορετικά είδη χρήστη. Αν θες απλά κάτι για να διαβάζεις βιβλία μην το σκεφτείς καν, e-paper είναι ανώτερο οποιασδήποτε οθόνης και φυσικά η μπαταρία κρατάει απείρως περισσότερο (πχ το kindle το φορτίζω περίπου μια φορά το μήνα και διαβάζω τουλάχιστον 2 ώρες την ημέρα).

    Και ακόμα πιο οντοπικ το kindle το φτηνό είναι το ιδανικό (ξανά αν θες αποκλειστικά και μόνο διάβασμα βιβλίων).
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  14. #14
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    οπως ειπε και ο wraith απο πανω ειναι τελειως διαφορετικα πραγματα. αν θες all around καταστασεις τοτε ταμπλετ προφανως. αλλα για διαβασμα αποκλειστικα το kindle ειναι η καλυτερη επιλογη. ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ξεκουραστο στο ματι και η μπαταρια απλα δεν τελειωνει

  15. #15
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    Gia e-reader den pas se tablets, pas se kindle (oxi fire pou nai tablet omws e ).
    Exoun pio ksekourasth othonh kai kratane kai 4 vdomades.
    Ektos an den se noiazei h mpataria, kai to thes kai gia alles xrhseis, opote nai, koitas gia android tablet meta.

    Gia kindle to Paperwhite aksizei imo, exei to backlight pou metraei kai einai kai touch. An den se noiazoun auta pas sto aplo.
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

Similar Threads

  1. E-book reader
    By casshern in forum PC & Games
    Replies: 60
    Last Post: 08-11-2018, 21:54
  2. Βοηθήστε ρίχνοντας Χ
    By Drumsick in forum General Discussion
    Replies: 36
    Last Post: 10-03-2013, 00:03
  3. Replies: 79
    Last Post: 05-10-2011, 11:31
  4. Khalkji and Dj Judas Priestley In the Thinktank!.
    By ikonoklast in forum Music Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 28-08-2007, 04:34

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •