Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 91

Thread: Rotting Christ - Κατά Τον Δαίμονα Εαυτού [2013]

  1. #1
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default Rotting Christ - Κατά Τον Δαίμονα Εαυτού [2013]

    Λοιπον, υποσχεθηκα στον κομμισαρ ενα οσο πιο τρισκαταρατο ρηβιου για το νεο Rotting Christ γινεται, οποτε θα προσπαθησω απο τα βαθη της μαυρισμενης μου ψυχης. Καταρχας να πω καπου εδω οτι προσωπικα ακουσα τη μουσικη των RC καπως αργα σχετικα, δηλαδη με το Dead Poem λιγο, και αρκετα περισσοτερο με το Sleep Of The Angels. Επειδη τοτε ημουν σε φαση οπου ακουγα αρκετο ατμοσφαιρικο μεταλ, εμενα μετα την πιο σοφτ περιοδο τους (Dead Poem - Sleep - Khronos) με ειχε χαλασει λιγακι η στροφη τους στον παλιοτερο ηχο που εκαναν με το Genesis ουσιαστικα, οποτε τους παρατησα για αρκετα χρονια, και τους επιασα ξανα με το Aealo (!) ενω οταν ειχε βγει το Theogonia τους κοροιδευα κιολας. Παραδεχομαι οτι ηταν μαλακια μου, αφου το Theogonia ειναι ενα απο τα καλυτερα τους αλμπουμ. Η αληθεια ειναι πως το Genesis το βαριεμαι αρκετα ακομα και τωρα, ενω τα Sanctus Diavolos (2004), Theogonia (2007), Aealo (2010) πλεον τα λατρευω.





    Με αυτα και με αυτα, περασαν 3 χρονια μεχρι να βγει το πολυαναμενομενο Κατά Τον Δαίμονα Εαυτού, και αποδειχθηκε οτι ολες οι προσδοκιες για ενα ακομα πιο μυστικιστικο και σκοτεινο αλμπουμ ικανοποιηθηκαν. Ο Σακης μετα το ταξιδι στη μυθολογια και τους Κεραυνους Κυβερνητους, τα Εαλω και ΙΑΧΗ ΙΑΧΗ ΙΑΧΗ, και τους Σπαρτιατες με corpse paint να σφαγιαζουν Περσες, αποφασισε να χωθει πιο βαθια στα εγκατα της γης, να φτασει μεχρι τα Ταρταρα, να μεινει μονος του για κανα τριμηνο στο απολυτο σκοταδι της μοναξιας και να προσπαθησει να επικοινωνησει με τον Σατανα, ωστε να βγαλει το νεο του αλμπουμ. Με τον αδερφο του φυσικα να φροντιζει για μια ακομα φορα τα τυμπανα.

    Το τρισκαταρατο, θεοσκοτεινο και αποκοσμο αλμπουμ δειχνει απο την πρωτη στιγμη πως ειναι γραμμενο απο τον Εωσφορο τον ιδιο, αφου το In Yumen Xibalba που ξεκιναει το δισκο, αρχιζει με μια ατμοσφαιρικη εισαγωγη και σιγα σιγα κλιμακωνεται μεχρι να φτασει την απολυτη κολαση μετα απο δυο λεπτα. Ο Σακης ουρλιαζει, φωναζει, βηχει και πνιγεται, μεχρι να φτασουμε στο τελευταιο κομματι του τραγουδιου, στο οποιο αρχιζει και απαγγελει κατι διαβολικες προσευχες. Προσωπικα αυτο το κομματι το λατρευω, και το εχω ακουσει δεκαδες φορες, χωρις να το εχω βαρεθει ουτε κατα το ελαχιστο. Στη συνεχεια εχουμε το (επισης ληκαρισμενο απο πριν) P’unchaw kachun - Tuta kachun ( Πουτσα Καχουν Τουταγχαμων?), το οποιο εκ πρωτης ακροασεως δε μου ειπε κατι, αλλα τωρα θεωρω οτι ταιριαζει παρα πολυ στο δισκο, και αν και το πρωτο μισο φανταζει καπως βαρετο και κοινοτυπο, στη συνεχεια μπαινουν κατι λιτανειες και κατι lead μελωδιες και του δινουν ενα αλφα ενδιαφερον. Ολα αυτα μπολιασμενα με λιγο ερεβος και δυο δοσεις κεος, το κανουν ενα μη βαρετο τελικα κομματι. Ακολουθει το τεραστιοτατο, πενταμεγιστο, ανυπερβλητο επος κατευθειαν απο την κωλοτρυπιδα του Χαρου μετα απο ενα βραδυ Taco Bell, το Grandis Spiritus Diavolos. Καθε δισκος Rotting Christ εχει κι απο ενα χιτακι, και αυτο ειναι το χιτακι του Δαιμονα. Κλασικη ατμοσφαιρικη εισαγωγη, πιασαρικο ροκαδικο ριφφακι που μενει κατευθειαν, και ο Σακης να ξερναει αιμα κι εμετο σε καθε του γραφικη συλλαβη. Βαζεις και 2-3 ελαφρολαικες αλλα γαματες lead μελωδιες, λιγο wah εφε στην κιθαρα, κι ενα σολο στο οποιο κλαιει η κιθαρα, προσθετεις και λιγη παραπανω κολαση απο τις χορδες (φωνητικες και μη) του Σακη που μεχρι τωρα εχουν γινει καταμαυρες λογικα, και εχεις μια κομματαρα με τα ολα της, μια πραγματικη ωδη στο Αγιο Πνευμα του Διαβολου. Πραγματικα το επομενο βημα για τους Christ ειναι να βγαλει ο Σακης τις φωνητικες του χορδες και να τις περασει σε κιθαρα, για να παιζει πιο σατανικες νοτες ακομα. Απλα πρεπει να ηχογραφησει πρωτα τα φωνητικα. Δε λειπουν ουτε εδω οι προσευχες φυσικα. Και πως να ακολουθησεις αυτην την τραγουδαρα? Απλο, βαζεις γκαζια. Το ομωνυμο τραγουδι ειναι ακομα ενα χιτακι για οσους εχουν εξοικειωθει με τον μπλακ μεταλ ηχο, αφου ξεκιναει με τα φροντισμενα (πλυμενα, ξεσκονισμενα κτλ) τυμπανα του Θεμη και στη συνεχεια εχουμε ανελεητο ξυσιμο και δαιμονες να πετανε ολουθε. Φοβος, Δεος, Σκοτος, Κερβερος, Ερεβος, Ταρταρος, βαλτα ολα μεσα, βαλε και λιγα κλαρινα και τουμπερλεκια κι εχεις ενα παραδοσιακο μπλακ μεταλ θρας μοιρολοι. ΙΕΡΟΣ, ΠΟΛΕΜΟΣ, ΙΑΧΗ, ΔΑΙΜΟΝΟΣ, ΙΕΡΟΣ, ΠΟΛΕΜΟΣ, ΙΑΧΗ, ΔΑΙΜΟΝΟΣ.



    1. In Yumen-Xibalba
    2. P’unchaw kachun- Tuta kachun
    3. Grandis Spiritus Diavolos
    4. Κατά τον Δαίμονα του Ἐαυτοῦ
    5. Cine iubeşte şi lasă
    6. Iwa Voodoo
    7. Gilgameš
    8. Русалка
    9. Ahura Mazdā-Aŋra Mainiuu
    10. Χ ξ ς’



    Καπου εδω ξεκιναει για μενα το δευτερο μερος του δισκου οπως τον αντιλαμβανομαι (παντα χωριζω δισκους σε ενοτητες, καιλες καμμενιες φαση), το οποιο περιλαμβανει το πιο ενδιαφερον τραγουδι του δισκου, και οταν λεω κατι τετοιο, εννοω πως ειναι νεωτερισμος για τη μπαντα. Τα πρωτα 4 τραγουδια καταλαβαινει κανεις ευκολα πως προεκυψαν αν εχεις ακουσει πολυ προσεκτικα τα Theogonia και Aealo. Το επομενο ομως ρουμανικο ασμα, με τιτλο Cine iubeşte şi lasă, δεν το περιμενα με τιποτα. Το πρωτο κομματι του τραγουδιου ξεκιναει με πιανακι και περιλαμβανει μια Ρουμανα τσιγγανα να τραγουδαει κατι καταρες και μοιρολογια για τη Γιουβεντους στα Ρουμανικα. Μετα χωνονται σιγα σιγα και τα οργανα και η φωνη της Ενσαρκωσης του Λουσιφερ, και αρχιζεις και πωρωνεσαι ΠΟΛΥ, γιατι συνειδητοποιεις οτι το κομματι γαμαει και ειναι εκπληκτικα ρυθμικο και καυλωτικο. Ακολουθει μια ξαφνικη παυση, και ακουγεται το γελιο του σατανα απο καποιο απο τα εφτα επιπεδα της κολασεως, αλλα σου θυμιζει και κατι αλλο που δεν αντιλαμβανεσαι ακομα τι, οποτε το κομματι ξεκιναει σιγα σιγα και χωνει παλι, μεχρι να ολοκληρωθει πωρωτικα με αυτον τον υπνωτικο ρυθμο και τους καταιγισμους απο χριστοπαναγιες και καταρες της Ρουμανας και τα ξερασματα του Σακη. Στο τελος ξανακους το γελιο και συνειδητοποιεις οτι το Γκολουμ βρηκε επιτελους το Ενα Δαχτυλιδι. Και οχι μονο αυτο, αλλα ο πουστης ο Σακης βρηκε το Γκολουμ και το επεισε να ηχογραφησει με τους Rotting Christ. Πολλα εγραψα για αυτο το τραγουδι, αλλα ειναι πραγματικα μοναδικο. Ακολουθει το Iwa Voodoo, επισης αρκετα πιασαρικο και πωρωτικο, απο τα καλυτερα κομματια του δισκου. Δεν ειναι οτι δεν εχουμε ξανακουσει τετοια απο Christ, απλως το κανουν τοσο γαμημενα τελεια σε αυτο το τραγουδι, το οποιο περιεχει αλλο ενα γαματο σολο κιθαρας. Τη δευτερη ενοτητα την κλεινει το Gilgames, στο οποιο μετα απο 6 χρονια και το φοβερο Enuma Elish, ακουμε ξανα τον Σακη να ξερναει Absu και Tiamut (καλυτερο σχολιο ολων των εποχων στο youtube το τοπ κομμεντ ΕΔΩ). Εδω ο Σακης μας λεει την ιστορια του Gilgamesh ξανα, και καταπιανεται με ακομα μια μυστικιστικη ιστορια στο αεναο ταξιδι του προς το Απολυτο Ερεβος. Κλασικη συνταγη Rotting Christ, οπως και τα επομενα δυο τραγουδια, στα οποια εχουμε μια αλφα κοιλια.

    Το Русалка (εγω το διαβαζω πουτσανκα οτι κι αν λενε οι Ρωσοι - που μαλλον πουτανα θα λενε) περιλαμβανει ενα αδιακοπο blastbeat απο το Θεμη με διαφορες τυχαιες μελωδιες να παιζουν σαν χαλι, και δεν ειναι κατι ιδιαιτερο, ομως εχει πολυ μελωδικο και αξιοπροσεκτο ρεφρεν, οπως επισης κι ενα σημειο λιγο πριν το τελος στο οποιο τα σολιδια δινουν και παιρνουν και απορεις ποτε εγινε βιρτουοζος ο Σακης. Μετα σκεφτεσαι οτι λογικα τα lead σημεια τα παιζει ο αλλος που εχουν, οποτε λες α οκ. Το Ahura Mazdā-Aŋra Mainiuu, εκτος απο ποστ μεθυσμενου μπερνι, ειναι και το επομενο τραγουδι του δισκου. Ξεκιναει παλι με κατι λιτανεις και προσευχες, συνεχιζει με σιχαμενο Σακη και κοφτο ριφφακι και γενικα ειναι μελωδικο και ατμοσφαιρικο, αλλα δε μπορω να πω οτι με φτιαχνει τοσο πολυ, οποτε θα το προσπερασω και θα παω στο ΕΞΙ ΕΞΙ ΕΞΙ, το τραγουδι που κλεινει το δισκο οσο πιο σατανικα και διαολεμενα γινεται γαμω τη παναγια. Ατμοσφαιρικο επος (οπως συνηθως) για το τελος του δισκου, με τον αρκετα ευθυ τιτλο 666 (ΧΞΣ), που τα λεει ολα απο μονος του, τι να πω εγω. Το μονο που θα πω ειναι οτι αυτος ο δισκος θα επρεπε να διδασκεται στα σχολεια αντι για Θρησκευτικα. Και πως το επομενο αλμπουμ των Rotting Christ πρεπει να λεγεται απλα ΗΒΟΛ και μαλιστα με ελληνικα.

    Spoiler

  2. #2
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    τλδρ
    καλο αλμπουμ?
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  3. #3
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    στα πεταχτά που το άκουσα μέσα στο σ/κ, καλό... επιφυλάσσομαι για προσεκτικότερες ακροάσεις.
    Rock or Nothing

  4. #4
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    συγκινητικο ριβιου

  5. #5
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Το επομενο ομως ρουμανικο ασμα, με τιτλο Cine iubeşte şi lasă, δεν το περιμενα με τιποτα. Το πρωτο κομματι του τραγουδιου ξεκιναει με πιανακι και περιλαμβανει μια Ρουμανα τσιγγανα να τραγουδαει κατι καταρες και μοιρολογια για τη Γιουβεντους στα Ρουμανικα.
    ωπ ωπ!

  6. #6
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    ΑΥΤΟ ήταν ριβιού...!!

    Το δικό μου:

    Μ'άρεσε!

    (κλαίω με τελευταίο ποστ κομμισσαρ)

  7. #7
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Ε τον πούστη με έπεισε να το ακούσω, και πρέπει να ναι πάνω απο 10 χρόνια που δεν έχω ακούσει νέο δίσκο ροττινγκ.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  8. #8
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    εγω εχω μεινει στο νον σερβιαμ. το πρωτο και τελευταιο αλμπουμ κραιστ που ακουσα. και το αγαπω ακομα
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  9. #9
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    Το κομπλεξ μου για τους Κραιστ ειναι "γνωστο" και τοσο μεγαλο που με εκανε να επιστρεψω στο αγαπημενο μου φορουμ και να χασω το απογευμα μου. Εβλεπα καποια τραγουδια ποσταρισμενα στο φεισμπουκ και πατουσα το καθενα με την ελπιδα οτι "δεν μπορει ρε πουστη μου θα ακουσω ΑΥΤΟ το κομματι και θα καταλαβω αυτο που καταλαβαινουν και ολοι οι αλλοι.θα νιωσω την γαματοσινη των." Αμ δε... Το εβαλα λοιπον ολο απο την αρχη...
    Στο πρωτο κομματι ομολογω οτι κουνουσα ρυθμικα το κεφαλι μου στο πρωτο μισο και περνουσα καλα αλλα καπου 2 λεπτα πριν το τελος βαρεθηκα. Ειναι τρομερα μονοτονο και το Μι-Μι-Μι-Μι-Μι-Μι-Μι-Ρε χιλιοπαιγμενο.
    Το δευτερο κομματι μου αρεσε. Με τα λιντς (οχι united) ηταν ωραιο,δν εχω παραπονο.
    Ε στο τριτο παλι μι μι μι ρε για ολη την διαρκεια,τερμα αδιαφορο και κουραστικο.
    4ο ξεκιναει τοσο γαματα...τρελη ριφφαρα,νταξ μετα μπαινει παλι το μι-ρε (βασικα σι-λα ειναι,τεσπα) αλλα μεμονομενα σαν τραγουδι γαμησε απιστευτα.
    5o κομματι,ψαρωτικη εισαγωγικη για κραιστ ισως ηταν καλυτερο με κανα σαντουρι βεβαια.Αδυναμη συνθεση,με καλη ενορχηστρωση. δατς ολ
    6o κομματι,παλι ριφφ με εναλλαγη σε τονο πανω...paradise lost wah wah και παμε παρακατω...
    7ο γιλγαμες...ε σορρυ παλι αδιαφορο,για μενα,τουλαχιστον!
    8ο ε παλι σι-λα... το κουπλε ειναι ωραιο βεβαια,αλλα δεν μπορω ρε σεις να αγνοησω το γεγονος οτι ακουω παλι το ιδιο ριφφ
    9ο ε νταξ κουραση πλεον. το ξεκινας ωραια το λιντ ρε Σακη,θυμισου τις γαμημενες νον σερβιαμ πατεντες σου ομως μην μενεις στα ιδια ρε πουστη μου!
    το ΧΞΣ ηταν ο λογος που μπηκα σε αυτη την διαδικασια. το τραγουδι που με θυμωσε. δν θα πω τπτ αλλο
    τελευταιο κομματι λοιπον και ειναι μια ευχαριστη εκπληξη για μενα μετα απο ωρα κακων τραγουδιων. συμπαθητικο συμφωνικο χεβυ μεταλ και εχει και αυτο το ταξιδιαρικο φιλινγκ που μετραει για τελευταιο κομματι.

    Ε το ειπα και πανω κουραστηκα να το γραφω...ο δισκος ειναι ανεμπνευστος παιδια. κερδιζει ποντους στην ενορχηστρωση δεν λεω...αλλα νομιζω για ολους σημαντικη ειναι η συνθεση σαν συνθεση,αυτο που θα σου μεινει δηλαδη.
    Τεσπα,χρωστουσα στον εαυτο μου μια καλη ακροαση του αλμπουμ γιατι και να κραζω,χωρις να το ακουσω ολοκληρο ειναι μαλακια! 2 υπεροχα τραγουδια και κατα τ'αλλα ΣΙ-ΛΑ σορρυ δν ειναι σοβαρο αλμπουμ ουτε μπαντα που θα σεβαστω!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  10. #10
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    To καλύτερο ριβιού που χω διαβάσει εδώ και χρόνια

    Για τον δίσκο ακόμα δεν έχω τελική άποψη, μόνο προς το παρόν ότι τον ακούω αρκετά ευχάριστα μέχρι την μέση.
    Πιο "εμπεριστατωμένη" άποψη τις προσεχείς ημέρες.
    Kill the wise one!

  11. #11
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Μέχρι τώρα πάντως οι θετικά προκατειλημένοι μιλάνε για καλό δίσκο, ευχάριστο, θα επανέλθω μετά από ακροάσεις, με καλές ενορχηστρώσεις, καλοπαιγμένος και αυτά τα ευγενικά.
    Για δισκάρα με τις πρώτες ακροάσεις και δίσκο μνημείο στη συνέχεια δεν μίλησε κανένας.
    Μέχρι να γίνει αυτό, με επιχειρήματα παρακαλώ, έχουμε την αποθέωση ενός μετρίου δίσκου με φοβερό ήχο και σκοτεινές ενορχηστρώσεις.
    I don't do drugs. I am drugs.

  12. #12
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Θα επανέλθω. Έχει ματσαρα.
    Αλλά ξαναλέω ότι καθαρά προσωπικά δεν μου κάνει ουδεμία εντύπωση ο δίσκος. Περιμένω περισσότερα. Και απορώ με τα σχόλια.
    I don't do drugs. I am drugs.

  13. #13
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    λιγο οφτοπικ αλλα μιας και ασχολειστε με το αντικειμενο. ανθρωποι που λατρεψαν νον σερβιαμ, ποιο να ειναι το επομενο αλμπουμ κραιστ που θα βαλουν να ακουσουν?
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  14. #14
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    @Burni Ακούς Thy Mighty Contract και προαιρετικά Τriarchy of Lost Lovers.
    Μετά ακούς όλα τα Thou Art Lord. Τα RC δεν χρειάζεται. Εκτός αν θες να γελάσεις με το Genesis.

    @commissar Μου άρεσαν παλία πολύ οι RC και τους σέβομαι σαν μπάντα και ξενέρωνω κάθε φορά να βγάζουν δίσκο που δεν με ενθουσιάζει. To τελειωτικό ήρθε στο προηγουμενο όταν περίμενα μοιρολόγια από Ηππειρο πεντατονικές και Βlack Metal και άκουσα ότι άκουσα.
    Σε πίνκαρα εγώ όμως.


    Και στο κλίμα του ποστ
    ΠΟΥΤΣΑ στα βαρκελωνια μουνια.
    Last edited by ion_storm; 27-02-2013 at 00:05.
    I don't do drugs. I am drugs.

  15. #15
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    το αλμπουμ δεν εχει ριφ οκ?.. εχει ομως ωραιες μελωδιες εχει ωραια ατμοσφαιρικα πληκτρα και χορωδιες ο θεμης εχει γαμηθει στο μπλαστιδι και οι πολυγλωσσοι ουμπερ ψαγμενοι στιχοι ειναι το κερασακι στην τουρτα. για μενα ειναι το καλυτερο και πιο δουλεμενο αλμπουμ των κραηστ μεχρι τωρα. επισης ο σακης ειναι 40 χρονων και ψαχνεται να βελτιωθει και να γραψει κατι καινουριο αντι να παιζει τα ιδια πραγματα που επαιζε πριν 15 χρονια αυτο τουλαχιστον πρεπει να εκτιμηθει.
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

Similar Threads

  1. Rotting Christ
    By eyeamflesch in forum Music Discussion
    Replies: 103
    Last Post: 08-04-2022, 08:52
  2. Rotting Christ @ Politeia (23.02.2013)
    By Ra Pariah in forum Live Reports
    Replies: 6
    Last Post: 01-03-2013, 11:41
  3. Rotting Christ - 8/12/07 - Gagarin 205
    By Toufas in forum Live Reports
    Replies: 8
    Last Post: 13-12-2007, 20:15
  4. ROTTING CHRIST
    By Rotting_Christ in forum Live Reports
    Replies: 36
    Last Post: 24-01-2005, 13:24
  5. stormrider VS rotting christ?
    By The Nerd in forum General Discussion
    Replies: 10
    Last Post: 15-01-2005, 01:10

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •